Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
14. feb 2011

@sssimi ja suhlasim s Lubou, stvor-pat rocnemu dietatu uz niektore veci docvaknu, my to vidime na neterke, je medzi nimi trojrocny rozdiel, teraz su perfektne, krasne sa spolu hraju, a velku bavi dohliadat na tu mensiu 😀
kamoska ma 5 rocny rozdiel a povedala mi, ze ten starsi chlapec je pomaly pozornejsi ako manzel 😀
my tiez tak planujeme, i ked ja mam teda viac rokov ako ty 😉 😅

luba142
14. feb 2011

@emode medzi mojimi dievcatami je 5,5 rocny rozdiel, ale najake velke pomahanie nehrozi neboj sa skor sa hadaju ,teraz ma Barborka obdobie ze je vsetko jej takze je vecne rev a krik, ale inak je to fajn ze sa s Kikou uz da vist rozumne
No a keby som nemala tolko rokov a mame nieco vacsie no asi nejaky domcek uz tak aj tretie by som chcela, ale bohuzial do 3-izboveho su uz 2 deti akurat 🙂 a uz aj vek....

iinuska
14. feb 2011

@sssimi niektore veci sa naplanovat nedaju. pri Petkovi som otehotnela ani neviem ako, potom som zacala chodit do roboty. Dusovala som sa, ze druhe dieta nechcem. Ale zmenilo sa to. Len potom som zmenila robotu. no a ked sme uz aj chceli, tak sa dlho nedarilo. Potom som potratila, a presne rok nato som otehotnela. A nakoniec je medzi Petkom a Adamkom 13-rocny rozdiel. Ale tak to asi malo byt...

soffi
14. feb 2011

@luba142 velmi si ma svojim nazorom a skusenostmai potesila, ja si to totiz tiez planujem takto 🙂, z e ak mala pojd edo skoly aby som mala druhe 🙂

mystery7
14. feb 2011

ja som si to tiez tak povodne predsatavovala, ale ..... u zeny vek nepusti a bojim sa co bude.
A mne to zase teraz lepsie vyhovuje po financnej stranke. Po navrate do prace budeme brat hypo a to by sme uz Druhe nemohli mat. Teraz sme bez hypo tak sa to zatial da. Uvidime ako nam to vyjde.

luba142
14. feb 2011

@soffi ja som tak chcela aj preto lebo robim v praci na 3 smeny a malej v prvom rocniku v skole som sa chcela plne venovat, keby som ostala v robote tak by to zostavalo prevazne na mojej mame a to uz je na nu vela sa este aj ucit s dietatom 😅 😅 a muz chodi z prace vecer....tak sme to riesili materskou 😉

kosska3003
14. feb 2011

no sto ludi sto nazorov podla mna musis samam zhodnotit hlavne ja sa uz sitim na druhe ale akosi to nejde tak mozno kym sa zadari aj mariku uz v skolke bude ved zachvilku ma dva roky a ja mam aj vyhodu ze mam dole svokru tak mi ma kto pomoct a kedze robotu nemam tak to neriesim vobec 🙂

sssimi
14. feb 2011

@soffi ja som to tiež tak pôvodne chcela, ale nejak ma to v poslednej dobe láka.... No momentálne som sa rozhodla, že to odložíme ešte o rok.

@luba142 fakt diky, moc si mi pomohla. A ak by som otehotnela na ešte pred koncom materskej a švihnem sa na PN, tak aj mm si v pohode odštátnicuje a ja stihnem aj kurz učtovníctva a chcem si spraviť aj kurz kozmetiky.... AAAAAAAAA takto sa mi to lubi-konečne budem mať pokoj na duši 😀

sssimi
14. feb 2011

@kosska3003 lenže ja aj keď mám maminu nad nami, tak ona ešte chodí do práce a nechcem ju otravovať. Občas mi ju síce postráži, ale to tak na hodinku, niekedy si nestihnem ani poupratovať, takže pomoc pri strážení by som nemala.

luba142
14. feb 2011

@mystery7 to aj my mame hypoteku, ale zatial to zvladame, a este teraz budem mat matersku teda RP nizzi 190€ takze to nebude nic moc,no ale rok snad prezijeme aj ked sa mi vobec nechce vrait do roboty do blbakova, kde nemam iste ani volne vikendy ☹ ☹

kosska3003
14. feb 2011

@sssimi no ved jasne moja svokra je doma na dochodku uz aj ona mi ju pobavi tak na hodinku ale tak kym porodim uz bude velka aj sama pojde za nou a tak jasne ty si v inej situacii ako ja mi nemame ani hypo ani nic mi sme spokojna rodinka len keby nam tato neodchadzal na 3 tyzdne furt ale tak co narobim

luba142
14. feb 2011

@sssimi no ja mam maminu uz na dochodku a o nejakom velkom strazeni, ci opatere neni ani reci, maximalne zobere Kiku tu mensiu starost 😀 😀 na prazdniny alebo vikend....vodi ju na tanecko po skole, je to sice pomoc, len by som potrebovala aspon niekedy pomoct od Barborky na to uz sa mamina neciti uz je predsa starsia ako pred 7 rokmi ked bola Kika malicka 😅

mystery7
14. feb 2011

no a potom sa cuduju, preco je na sr malo deti. Kazdy si musi dobre premysliet co a ako a viacdetne rodiny nemaju ziadne zvyhodnenia - teda maju ale len "romske" 😠 😠

sssimi
14. feb 2011

@kosska3003 ani my nemáme našťastie hypotéku, ale chcela by som druhé autíčko. To čo máme už je vyplatené, takže sme v podstate "bez záväzkou" 😀 U mňa už ide skôr o tú pohodlnosť, aby som nebola vystresovaná a urevaná ako pri Sarah. No a ešte sa aj Sarah musí naučiť veľa veci-hlavne spinkávať vo svojej izbičke a pod. 😉

@luba142 tak moja má ešte do dôchodku ďalekoooooo. Bude mať tento rok 43, takže kým ona bude dôchodkyňa a za tých podmienok aké určite o chvíľu nastanú, tak už môže pomáhať akurát tak s pravnúčencami 😀

@mystery7 presne tak. Kde sú tie časy, kedy ženy sedeli doma a starali sa o deti a muži pracovali a stíhali všetko platiť a rodinu živiť. A štát nás naďalej len oberá a ožobračuje...

sssimi
14. feb 2011

Ozaj baby už vám prišli tie naše nádherné posledné vyššie rodičovské? Mne ešte nič.

mystery7
14. feb 2011

vies, ono je fajn robit aj karieru, ale ked mas uz vacsie deti. Ja by som sa chcela tym mojim aspon trosku povenovat, nech zo mna nieco maju. Nie len byt vynervovana a stale na nich ziapotat, lebo mam stresy v praci, potom nestiham varit, a este aj oni chudata mi chcu porozpravat aky mali den ☹

emode
14. feb 2011

a druha vec je, ze predtym stare mamy nepracovali tak dlho, takze strazili o dusu, svokru mam uz nastastie na dochodku, takze sofiu zoberu aj na cely den, ked treba, ale tiez to nechceme prehanat ... a moji rodicia este robia, ale postrazia, ked potrebujeme a celkom dobre a ochotne 😀

moj mm je sice zo sofie uneseny a vidim na nom, aku radost mu robi, bude mat tento rok 40 😝 ale tiez to radsej posunieme este o rok, a potom uz nechame volny priebeh ... je to ine, ako ked sme sa snazili o prve skoro rok 😨

jamaat
14. feb 2011

@sssimi Tvoja mama má toľko rokov ako môj muž. 😅 😕

emode
14. feb 2011

@mystery7 len sa obavam, ze ked my budeme zrele na karieru, uz nebudu mat zaujem, lebo tam budu mladsie, bez zavazkov, s nezatazenou hlavou a asi aj lepsim vzdelanim 😕 😅

emode
14. feb 2011

fuha, nestihla som opravit preklep ... tak teda "my" a sorry ...

emode
14. feb 2011

@jamaat napodobne 😝

mystery7
14. feb 2011

@emode tak to aj bude. ony by mali byt na MD ked my uz budeme moct robit.
ale co uz, teraz je vsetko naopak.

Moja mama aj svokra pracuju a vyzera ze este dlho budu 😒 aj ked vidim na nich ake su uz z tej prace vystavene. Moja mama ma 53 a s Mirkom to celkom vie, ale svokra ma 57 a vidim na nej, ze mu nestaci. Trochu sa pohraju a je hotova, musi si posediet. Tak som rada, ze sa mu povenuje aspon v ramci svojich moznosti.

mystery7
14. feb 2011

@jamaat nevyzera 😉

luba142
14. feb 2011

@mystery7 hej aj moma mama sa vie s deckami zabavit, tento rok bude mat 60 ale svokra tak ta by skor potrebovala sama opateru.....neviem ci nam neostane este aj ona kedze muz je jedinacik....ne ze by nemohla alebo tak ale ma nejake psychicke problemy lieci sa sice ma nejake lieky no lenze sa to akosi stupnuje do nejakej divnej fazy, tento tyzden sa dozvieme viacej, no ale nerada by som este aj o nu sa starala 😠 😠 😠 , to uz si vobec neviem predstavit pri dvoch detoch takej robote aku mam este svokru na krku asi by som sa zblaznila aj ja

mystery7
14. feb 2011

@luba142 no tak super perspektiva ☹ drzim palce, nech sa to vyvinie v tvoj prospech

mystery7
14. feb 2011

dnes idem na to satkovanie, tak som zvedava, ake to bude. zatial si pozeram nejake info o satkach, pacia sa mi akosi viacej ako babyvaky

sssimi
14. feb 2011

@jamaat A už má vnúča-šikovná babka, čo? 😀

No sledujem, že to máme po rodinách všelijak a hlavne každá inak 🙂
@luba142 tak to ti nezávidím. Viem aké to je starať sa o starých ľudí, hlavne ak to už majú v hlave popletené. Moja prababka sa dožila 92 rokov a možno by žila do teraz, keby nešla na doliečovák s nohou. Posledný rok už ale začala motať hlúposti. Sama si v noci vypínala radiátor a do rána kosa jak Ruskom filme. Ešte si aj schovávala do vačku to koliečko z radiátora 😀 a ráno si sadla k telefónu a volala starostovi, že jej nekúrime, jesť jej nedávame a pod..... Ale inak bola strašne zlatá.

sssimi
14. feb 2011

@mystery7 ja mám doma niečo ako maducu, vak a mala som aj klokanku a nevyužila som nič 😀 Tak snáď ešte pri druhom šatku skúsim 😉

luba142
14. feb 2011

@sssimi no svokra ma take stavy ze stale len upratuje, v rukach perie veci, umyva a ked si s babkou navaria doobeda ona s nou byva akoze z jej mamou a ide potom na svoj byt kde mimochodom cele dni nikto neni a tam upratuje denno denne sama do vecera, potom dojde nazad k babke a vravi jej ze jest nebude lebo to oni nevarili, ze to im niekto vymenil a taketo stavy...nepozna telôku, noviny knihu, ked sa s nou bavis tak len prikyvuje 10x sa pyta na to iste no neviem ked sa babka pominie ako to zo svokrou bude dalej...taketo to zacalo byt co babke zistili rakovinu na jesen minuleho roka,ale ona uz je viacmenej v pohode a vlastne ju trapi skor svokrin stav, moj mm bol u jej doktora psycho. co k nemu chodi a ked jej to povedal vsetko tak len sa divil ze to on ani nevie, ona vzdy tam pride povie ze sa dobre citi a ide prec, ona si to vlastne ani neuvedomuje co sa deje s nou asi

mystery7
14. feb 2011

tak ten nakyp ma asi chce zabit - zvnutra 🙄 🙄 🙄 aaaaaaaaaaa umieram na palenie zahy