Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
27. apr 2011

@nikanika28 tak isto aj my, vsetko dokaze zopakovat, aj tazsie slova typu helikoptery, radiator,.........obcas nejaka slabika este preskoci, ale inak velm idobre. aj si pospaja slovka: napr starka pride klucik odomknut ( to dnes rano lebo som stratila svoj a nedostali by sme sa z domu) a minule sme si prezerali katalogy s autami, lebo dedo chce nove kupovat a bola tam striedborna atra a moji svagrovci maju striebornu toyotu, tak sa mu to samozrejme zlialo dokopy a hlasi: toto terka kupila auto!
da sa povedat ze su to uz take lahsie vety nedokonale.

basnicky nic, a pesnicky si vymysla svoje 😀 vcera akurat bezala reklama na majstrovstva a on 5minut na to dosiel ze HEJ HEJ! SLOVENSKO! HEJ HEJ! POD SEM! SLOVENSKO! 😀 😀 alebo si stale spieva tuk tuk, vajicko hlavicka, tukalo. a este sa mu paci nevedela kura piect, utieklo.....bac po ritke 😀 😀 ( to si tak pospajal cerveny kachel biela pec, nevedela mila chleba piect, iba jednu kuru upiekla aj ta jej z pece utiekla.......neviem ci poznate)

iinuska
27. apr 2011

@borocka ahoj, ako tie supinky vo vlaskoch ?

kosska3003
27. apr 2011

ahojte tak mi rozpravame ze minimalne ale tak zacina uz sa jej ten jazyk rozvezovat ale malicko vie este

soffi
27. apr 2011

@iinuska
@sirinka
@nikanika28
@luba142 dakujem vam divcence, ja dufam, ze je to preto ze som bola teraz nedavno chora....min.tyzden mi moja obvodna lekarka robila KO a bol ukazkovy, tak si mylsim ze ak by to bolo nieco take tak by mi aj KO vysiel zly , ci???co ty na to sirinka? vtedy sa mi uzlina zvacsila do gigantickych rozmerov, za 5 mesiacov co som chodila po lekaroch nabrala rozmery 10x13cm!!!!! ta lekarka na sone vravela ze aj preto mozem mat zavrate, z emi moze uzlina tlacit na cievu, co si mylsim ze je dost pravdepodobne, uz ma unavuje stale to lietanie po lekaroch a kazdy na mna pozera akoby som si vymyslala, ked mi nic nevedia zistit

kosska3003
27. apr 2011

@soffi
@soffi neboj nebude nic vazne istotne budeme ti drzat palce

sirinka
27. apr 2011

@soffi nie, na KO to nemusi mat dlho ziadny vplyv...ale ked si bola chora nedavno, je dost pravdepodobne, ze uzliny su este zdurene

ludmilabb
27. apr 2011

@soffi drzim palce aby to bolo vsetko oki

inak ja som minule prisla na jedno slovicko co Sofia zacala pouzivat, lebo ona nerozprava cisto ale tak kadejako
a proste z nicoho nic zacala vravet kokooooot, nam to prislo s mm dost smiesne, lebo vieme ze to neznamena to co dospelych ako prve napadne ale nevedeli sme co mysli, len kokooot sem a kokooot tam az mi kutiky trhalo a minule ideme do spajze po kompot a uz som pocula na cely byt ze kokoooot 😀 😀 😀

soffi
27. apr 2011

@ludmilabb no to presne ako nasa ninka uplne čisto vraví pička a mysli opička

kosska3003
27. apr 2011

@ludmilabb 😀 😀 😀 😀 mam sa na co tesit

mystery7
27. apr 2011

ahojky
Nakoniec som az dnes bola odhlasit internet, vcera som nestihala, nevladala 😅 potom sme boli na ihrisku, kde je strk a pieskovisko len malicke. Viac ako hodinu som ho ustrazila, 10min pred odchodom mi skocil rybicku do pieskoviska a tak som ho musela doma osprchovat. To bolo trapenie a boj, uz som odvykla, lebo bojuje mm 😅 vypil mlieko a zaspal. Aj domov isiel uz ako v mrakotach. Poobede sa chystame na nejake nakupy. A u nas opat nadherny den. Mirko je nakratko strihnuty a mal len lahku siltovku a vlasky aj tak mokre.

@soffi drz sa, dufam ze to nebude nieco vazne.

Mirko rozprava cim dalej viacej, opakuje, ale nie vsetko mu je rozumiet. Niekedy aj nejaku malu vetu vysklada-vynimocne.

luba142
27. apr 2011

@ludmilabb tak to je nastastie u nas " kopoooot " 😀

borocka
27. apr 2011

@iinuska velmi dobre. som mu to parkrat vydrhla a velmi to pomizlo, ale vcera som bola v lekarni pytat sa na to, tak mi odporucila olivovy olej, akym sa babatka natieraju. ze dat na hlavku pred kupanim, ze to zmakne a potom pri samponovani to popusti a potom uz len uterakom vydrhnut. a ozaj to ma ovela lepsie, este tak 1-2krat budem musiet, ale to uz je teraz v pohode.

@soffi
@ludmilabb u nas takto parkrat znelo TI JEBE aj DO PICE som pocula. ale to len tak, ked si svoje hunre a blaboce tak nahodou ze za sebou hodil tieto slabiky.

sirinka
27. apr 2011

@ludmilabb nasa si pekne spieva ze kokotyyyyy, kokotyyyy....tiez neviem, co to v jej reci znamena, ale dost pravidelne tak hulaka na cely dom hehe

iinuska
27. apr 2011

@ludmilabb 😀 , no Adamko take nelubi 😀

kosska3003
27. apr 2011

baby ale uz dost ake ste vulgarne 😀 😀 😀 😀

iinuska
27. apr 2011

@borocka no tak fajn, toto ti tusim aj mystery radila s tym olejcekom
No idem ja, Adamko je uz vyspinkany, pojdem a ku kadernicke, a nech sa tatinko stara 🙂

borocka
27. apr 2011

@kosska3003 co my, ale tie detiska kam na to chodia???? zisla by sa im vychovna 😀 😝

borocka
27. apr 2011

@iinuska joj, sla by som sa dat upravit. vezmes ma? uzi si to! 😉

borocka
27. apr 2011

@sirinka nebude to kohutik jarabi?? pato takto vzdy vyhukuje nevadila, nevadila............ale netusim aka je to pesnicka.

sirinka
27. apr 2011

@borocka no moze byt....ktohovie

jamaat
27. apr 2011

@soffi
@sirinka Držím palce, aby to nič nebolo. Ja som si ničím takým ani neprešla, ani v robote som to nezažila a aj tak by mi nebolo všetko jedno. 😒

Emka vyhmmmká skoro všetko a vety úplne najrozvinutejšie a dlhéééééé! 😀

jamaat
27. apr 2011

@soffi Mne sa tiež pri chorobe uzliny zväčšujú, niekedy mi až zavadzajú. Tak verím, že to bude len to aj u teba.

Dnes som dala Emku zase spať bez plienky, tak som zvedavá, čo bude. Doobeda sme boli v Tescu, dala som jej plienku, no ani náhodou sa nepýtala ani raz, spokojne do plienky čúra.

mystery7
27. apr 2011

vy vsetky odplienkovavate jedna radost. My zacneme az o porode, ked sa budem vladat zohnut. Aj Mirkovi skoncia zlate plienkove casy 😝

sirinka
27. apr 2011

@mystery7 no ani u nas sa nic prevratne nedialo, az dnes mi zacala hlasit, ze pššššš a par krat stihla pred ale viackrat az po, ale dobre znamenie, ze to zacina chapat... 🙂

soffi
27. apr 2011

tak ja som rada ze u nas plienky funguju uz len na vonku a na noc, ale anio za svet ju neviem naucit aby sa vypytala aj vonku...par krat sme boli bez plienky a dosla totalne pocikana 🙂

nikanika28
27. apr 2011

@jamaat 😀 😀 😀 tak hlavne, ze jej rozumies 😀
@borocka no Klarka sice opakuje, ale zdaleka sa nechyta na tvojho Pata 😉
inak teraz mame v oblube velmi otazku - co je to? ...baby, my ked sme napriklad v obchode, ona sa ma aj stokrat opyta co je to 😀 ..ludia na okolo sa len pochechtavaju, pretoze prideme k smotane- co je to???, prideme k tatarke - co je to???, prideme k chipsom- co je to?? ...a takto stale dookola ... 😀 😀

iinuska
27. apr 2011

my sme este stale plienkovi, ani naznaku, dokonca dnes rano ani nechcel ist na nocnik. No co uz

@soffi vonku je asi viacej zaujata na ine, tak si to tak este neuvedomuje 😉

nikanika28
27. apr 2011

@iinuska napodobne 😝 ...ale teraz vecer si uz stihla odsedet na nocniku opica jedna ... 😀

iinuska
27. apr 2011

@nikanika28 no to verim, vecer by tie deti urobili asi vseto preto, aby nemuseli ist spat. Adamko sa vzdy 10 minut predtym, ako sa ma ist kupat zacne tak pekne sam hrat, ze az mi ho je luto rusit 😅

sirinka
27. apr 2011

@soffi
@iinuska
@nikanika28 ani magdulka moc nocnik nechcela, iba po prebudeni bola ochotna si na neho sadnut a vtedy aj vacsinou piskala... no a dnes ma celkom prekvapila... uvidime, ake bude pokracovanie...
no a s tym pytanim sa vonku, magda tiez ze bude na zahradke pisat, tak som ju najprv drzala, potom si cupla a nic az som doniesla nocnik a na ten si sadla a hned sa aj vypiskala, takze tam moze byt aj taky blok, ze bud sa pisa do plienky alebo do nocnika a hotovo ☹