Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
15. jún 2011

@jamaat tak nic moc. pato na trojkolke tiez nesleduje cestu, lebo ho tlacim, tak nemusi........
inak vcera som na teba myslela, ako si pisala ze vas nevzali na ten zajazd co poriadala dedina...... lebo som nas s patom isla prihlasit na kupanie do cizu, a predstav si, vzala nas, posledne miesto sa nam uslo. tuto sobotu sa ideme vyblaznit do termalu. dufam ze pocasie vyde

iinuska
15. jún 2011

@borocka my mame first bike este vnutri. Adamkovi to uz celkom ide.Len tu u nas na ulici je tak blba betonova cetsa, no neviem, keby padol ako by to vyzeralo. Chystame sa prerabat dvor, davame zamkovu dlazbu, tak tam mu to pojde lepsie

jamaat
15. jún 2011

@borocka Tak neriešili, že Paťo má mať svoje sedadlo.

borocka
16. jún 2011

@jamaat nie, pato bude a kolenach, inak uz miesto nebolo a mame to len nieco malo vyse hodiny cesty, takze keby len o patove pohodlie malo ist, tak ja vydrzim aj stat. uz teraz sa tesim, na nete to vyzeralo velmi dobre.

@iinuska myslis taku skvelu dedinsku prvotriednu cestu?? tak to mame aj my, tiez som si na nej odzila, a to byvame skvelo na kopci, ze dolu kopcom ideme z kazdej strany 😝
tak uvidite ako to deckam pojde. aj ja som zvedava, lebo na mna tieto odrazadla moc dobre neposobia.

dnes isla mamina odviest sestru do kupelov, tak vzala aj pata. a teraz prisli majstri, uz sa dolu bucha, vymiename okna 🙄 som zvedava kolko to potrva

jamaat
16. jún 2011

Aj vám deti tak vymýšľajú? Mňa ide z toho poraziť! Napríklad: dojedla jogurt vo svojej stoličke, dala som jej vianočku. Polovicu zjedla, potom sa postavila a začala skákať a mrnčať. Pýtam sa: Už si neprosíš? Pokrúti hlavou, že nie. Tak ju chcem dať dolu a umyť. V tom momente sa začne zase zlostiť a rýchlo si sadne a začne jesť. Po chvíli zase vyskočí a mravčí a takto sa to opakuje. A to vo všetkom! Dávam jej cukrík, pokrúti hlavou, že nechce a ešte aj utečie. Tak cukrík odložím a začne vrieskať, že ho chce. No nebaví ma to! Ale už som začala robiť tak, že keď nechce, darmo potom vrieska, už nedostane. Nebude si zo mňa robiť vrtuľu! 😠 😠

jamaat
16. jún 2011

Minimálne hodinu denne strávim presviedčaním, prehováraním, furt dačo. No nebaví ma to! Neznášam to! Z auta ju dostať je vždy katastrofa. Najskôr nechce ísť do auta, potom nechce ísť von z auta. Som z toho keď už nie naštvatá, tak aspoň otrávená. A keďže je aj peňazí menej, tak sa dostávam do štádia, že by som ju už aj do škôlky dala a čosi aj urobila. Len som ešte nezistila, či otvárajú druhú triedu alebo nie, či mi ju teda zoberú.

iinuska
16. jún 2011

dobre ranko

@jamaat no, pravdupovediac, Adamko taketo nerobi. Ale viem si to predstavit. 😠 Ono raz, dva x sa to da, ale ked sa to uz casto opakuje, tak to cloveku uz lezie na nervy. Ale to je zo vsetkym tak. Nepomozes si.

jamaat
16. jún 2011

No keď si tú hodinu denne rozdelím na 3x10 minút, 1x15 minút a 3x5 minút, tak mám pocit, že celý deň iné nerobím, len ju presviedčam a prehováram. ☹

sirinka
16. jún 2011

@jamaat 😀 tak nejako vyzera aj moj den...furt nejake vyjednavacky a ked uz su na to dve, tak mam vecer dost....no, ale je to pre deti dolezite, oni si tak zistuju tie pomyselne hranice....

dm1
16. jún 2011

@jamaat to poznam aj my to tak mame. nechce ist do auta potom z auta. nechce sa obliect, vyzliect, prebalit, domov, po schdooch, do vytahu.... a najlepsie ked mam plne ruky nakupu, motorku a on nechce vyjst hore schodmi 😠 alebo do vytahu to je bezne.... vzdy si znesem nakup a ak sa zmesti jeho pod pazuchy ak nie potom sa vratim pre neho. tiez ma to nebavi veru 😝

dnes sme boli v novej kaviarnicke otvorneje je tam velke hracie centrum pre deti ale este sa nevedel na niektore vystverat som musela pomahat ale vsetky odrazadla tam poskusal veru

jamaat
16. jún 2011

@dm1 Tak to si presne opísala. Prípadne ja mám ešte aj psa na vodítku.

luba142
16. jún 2011

ahojte

@jamaat tak presne taketo presviecacky su aj u nas,najskor nieco chce,podavam jej to uz to nechce,odlozim to a vrieska, ze to chce 😠 a dnes som zase skusala serbel,2 hodiny bola bez plienky co som ju aj dala na serbel a nic stale vstavala a sadala si, potom uz mala aj v gatkach cvrknute tak som ju posadila,revala ze nechce,ale trochu si cikla,ale len malinko,dala som jej teda plienku a sli sme von, za 2 hodiny sme dosli plienka celkom durch,ze uz by hadam ani viacej nenasiakla, ja uz neviem co s nou mam robit,inde to nespravi, len do plienky 😠 😠

luba142
16. jún 2011

@jamaat
@dm1 a vonku absolutne ako utrhnuta z retaze asi 5 minut ide za ruku a potom uz lieta kade tade,slepa,hlucha,cesta,necesta ach moje nervy, odrazadlo,kocik je vonku tabu to ked zoberem celu cestu to vlacim,ked nejdem do mesta,ze sedi v kociku tak mam len nervy vonku 😝 😝

borocka
16. jún 2011

ach, mate radosti.
u nas je to zle len ked ide o jedenie a navraty domov z vonku. rano si vymysli ze chce hento, tamto....ja mu vsetko pripravim, natriem, nakrajam a on ani do ust neda ze FUJ 😠 tak kde sme? nebudem ho vynukovat, bude hladny kym nedostane rozum. zo zaciatku ma to vytacalo extremne, ze musi jest, ze mu nebudem chystat ranajky na trikrat. ja nebudem vyhadzovat jedlo. ale uz som si aj zvykla, proste neriesim.
a z vonku presne ako @dm1 pise, najlepsie chytit ako vrece zemiakov a doslova dovliect domov. pri tom vresku co narobi minie poslednu energiu a potom odkvacne pri polievke.

borocka
16. jún 2011

@luba142 patko dlho takto fungoval vonku, ale v poslednom case sa ma drzi ako kliest. vzdy ked ideme, otvori mi branicku a upozornim ho ze len na kraji ze pojde auto a zrazi ho. to samozrejme nevedel co znamena, kym sme nestretli par prejdenych slimakoch, zaby a dokonca aj macku. vtedy mu to asi nejako docvaklo. a ked pocuje auto, tak sa uz zliepa po mne. sice sleduje, miluje auta aj motorky a cim su vacsie tym lepsie, ale musi ma pri tom drzat.
a ver ze aj to je na nervy, najme ked trepem tazky nakup, a maly sa na mna este zavesi ze chce ruku.

jamaat
16. jún 2011

@borocka Aj na tvoj popud sme dnes vytiahli von odrážadlo, boli sme na asfaltovom ihrisku, neboli tam iné deti, tak jej to celkom šlo. 🙂
Tak my sme sa dnes doma kvôli Emkinmu vymýšľaniu a priečeniu ešte aj povadili. 😠

soffi
16. jún 2011

@jamaat tak toto obdobie mame aj my, mna ninka totlane ignoruje, nenavidim to, ked jej poviem aby nieco za sebou zdvihla, alebo aby si dala papuce a ona sa postavi a uteka prec len aby to nemusela urobit, inac teraz riesime uz dva tyzden hroznu dilemu-zacala sa pocikavat, ale tak ze periem 12 gatiek do dna, uz som z toho strasne unavena, dve tri hodiny sa pyta normlalne a potom akoby utalo tak sa do vecera 10x pocika, aj ked si len dvrkne ale tak uz jej musim oblecvko menit, neviem, co sa stalo ze to zasa zacalo, ved s auz krasne pytala, a teraz mam pocit ze to ignoruje, ze sa jej proste nechce na nocnik sadat :( , to ma asi po otcovi tu pohodlnost 😝 , uz som ju aj capla, aj po dobrom sme uz riesili, uz fakt neviem ako na nu ked nic nezabera, kazde dve minuty sa jej pytam povie ze nechce a medzitym sa na mna pozera a cika....na porazenie som z toho, plienku jej nechcem zacat davat lebo sa bojim ze budeme na zaciatku..

co sa dudlov tyka, tak este vzdy ho mam na spanie, skusali sme uz par krat jej ho vziat, dokonca sme z neho odstrihli a aj tak nepomohlo, bud vriseka hodinu kym ejj ho nedam a ked sme odstrihli tak cumlala aj ten zbytok 😝 , hadam to do septembra nejako vyriesime a ak nie tak potom v skolke

borocka
16. jún 2011

@soffi a neprechladla?? ono je sice teplucko, ale neviem ake mate podlahy dnuka, to staci aj na chvilu si len v gatkach sadnut a je to ☹ alebo aj vonku, hoci na hojdacke dlhsie posedela.
pato mal myslim pondelok takyto den debil, hadam aj 3x som ho prezliekala, nechapala som co sa deje. ale v utorok uz normalka, klasicka klasika. tak bud mu len daco preplo, alebo netusim.
ale to dva tyzdne v kuse sa pocikava???? ci len ma take obcasne dni?

jamaat
16. jún 2011

@soffi
@borocka Aj Emke sa to stále stáva. A dosť často, keď prídeme odniekiaľ, trebárs z toho májového stretka, alebo z chaty. Tiež som si najskôr myslela, že prechladla. Ale to by záhadne musela prechladnúť po každom víkende. Pár krát si cvrkla a potom na druhý deň už zase normálka. No a v autosedačke sa mi počúra veľmi často. Ani toho nie je veľa, čiže ju netlačí na cikanie, ale aj tak to tam pustí. Tiež som ju už aj capla. A na spanie máme plienku stále.
Inak aj u nás už bolo obdobie, že som mala pocit, že sa počúrava naschvál, len aby napriek urobila. Ale to už dávnejšie.

kosska3003
16. jún 2011

@soffi ja som to vzdala a dala plienku ale teraz pockam ze sa prelieci a ideme na novo ale ona sa mi uz aj na serbel bala sadnut a drzala to v sebe a plakala lebo sa jej dalo cikat ale bala sa doslova vycikat tak som jej dala plienku

inac dnes sa mi zase magala vo vode u mamy sme naplnali sud a polievali travu a kvety no Marika bola v siednom neby z toho ale potom som ju rychlo prezliekla tak dufam ze sa jej nepohorsi lebo ma slahne ale bolo strasne teplo dnes tak hadam nie

iinuska
16. jún 2011

ahojte
Tak co sa plienok tyka, u nas je to vselijake. Dnes sa napriklad nepocikal ani raz, aj plienka po obednajsom spanku sucha. Ale vcera poobede sa vonku taaaak docikal...Adamko si okrem toho zo mna robi srandu... Zakrici, ze ide cikat, a hned utekam k nemu, a on s usmevom predomnou uteka, ze aka sranda. Jasne, ze sa nevicika...

mystery7
16. jún 2011

ahojky
Take presvedcovacky tiez pozname 🙄 Mirko chodi celkom rad za ruku, malokedy nieco vystroji. Napr dnes sme boli vsetci 4 v obchode. Ja som pchala tasku do kocika, mm isiel odniest vozik a Mirkovi nieco "preplo" a rozbehol sa prec vonku-tam deti na bicykloch, vybijanu hrali, kopec ludi, tak som sa zlakla, ze som zvreskla stoj. Vsetci ludia na mna cumeli, ze aka hystericka matka 🙄 a ja srdce v krku, aby ho niekto nezvalcoval.
Aj my sme uz cez den bez plienky, ale ja ho davam preventivne a nocnik kazde 2hodky. Plienka len na spanie. On ked povie curam, tak uz to ide, na nocniku i hned cvrkne a mame pokoj. Vonku mi aj ukaze kvietok, ktory chce ocurat, vyberieme pipika a nic. Tak neviem, asi sa nevie tak uvolnit.
Celkovo to odplienkovanie je veda.

borocka
16. jún 2011

@jamaat patovi sa to stane tak raz za dva tyzdne, jeden den sa pociak aj 3x ( viac nie, dost malo zvykne cikavat). a v aute aj buse uplne ze nic. zatial som mu vzdy preventivne plienku dala, lebo nie vzdy je moznost pohotovo zastavit a neviem kolko by mohol vydrzat, ale aj do tt za tie 4 hodiny sme prisli suchy! aj do oscadnice a aj potom cestu domov zvladol krasne v suchu 😅

@iinuska toto aj pato robi, aby uputal pozornost. ked zehlim, alebo varim alebo sa mu nevenujem, tak hned zhuci ze cikame a do sekundy som pri nom, tak je rad 😀 😀 ale uz to az tak casto nerobi.

inak statistika dnesneho dna: dvojnasobne rozbita hlava ( prepadol sa z lavicky ) a vtedy si aj na ruke tak na 1,5 cm stvorcovom doslova stiahol/ spalil pokozku, rozbite obe kolena, zopar hnusnych skrabancov po stehnach, a raz sa aj brutal dogrcal 🙄 🙄 uz sa mi nanho ani pozerat neda. mna boli viac ako jeho ked sa kuknem.

soffi
16. jún 2011

@borocka ved prave ze ona dokaze cele doobedu sa pytat a potom sa tozhodne ze sa jej nechce a do vecera s apocikava, uz som aj myslela ze ci nieje prechladena, ale nemylsim si, lebo to by sa pociakvala vzdy...ona mam pocit ze vzdy ked sa jej na to opytam ci nechce piskat, tak sa skontroluje a zatlaci a povie z enejde, ale kedze stale zatlaci tak si cvrkne a potom to uz ide...akoby necitila potrebu kym nezatlaci, a potom je uz neskoro
@kosska3003 a tebe sa uz mala predtym pytala? lebo nminka uz tri mesiace s apytala

kosska3003
16. jún 2011

@soffi nie nie to sme len skusali ale tak dufam ze sa do konca leta nauci

mystery7
16. jún 2011

my sme dnes boli vonku bublifukovat a pridali sa k nam viacere deti. Jeden chlapec mal asi kiahne ☹ ale neviem v akom stadiu, boli zatrete. Dufam, ze to nejako prezijeme. Mirko je aj tak zaockovany.

jamaat
16. jún 2011

@soffi A keď sa jej nepýtaš, tak sama nepovie?

kackabrcka
16. jún 2011

@jamaat este k uspavankam, no hej skusala ma ich zapnute ale sama nechce zaspat.. odidem vydrzi tam sama tak 10min a potom mi vyde z postielky v spacom vaku.. neviem co vyskusat uz..

soffi
16. jún 2011

@jamaat no povie ale len sem tam, predtym povedala takemr vzdy -malokedy sa stlao ze nepovedala, ale teraz proste akoby sa jej nechcelo 😒

kackabrcka
16. jún 2011

@jamaat tak s tym autom mame problemy najnovsie aj my.. povie auto fahren a sadne si za volant, vyhodi si rychlost a pozapina smerovky a stierace.. asi tak.. no a ked uz zase niekam idem tak poviem ze auto fahren nicht gut takze tak.. inak sofke idu zadne spodne stolicky na 3/4 ich ma uz vonku cize ja pripisujem jej nalady aj zubom.. ale pravda je ze dnes robila riadny cirkus ked som ju vybrala z auta nechcela ist domov tak som ju zial zobrala za ruku a tahala domov, no za vchodovymi dverami uz na ruky a revala ako pavian. jej prababka len zalamovala rukami a este ju lutovala..