Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
26. jún 2011

@jamaat ale tento diaprojektor si moj oco vraj dotrepal este z rodicovskeho domu, vraj z dectva spomienka n aotca, takze bude mat uz tych 45rokov. to je, co?????

borocka
26. jún 2011

inak s mladym sme konecne zvladli bicyklovanie!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅
v stredu na nom sedel prvykrat. po dvoch minutach ho zahodil,vyzuril sa ze on to nevie a odvtedy bicyklovat odmietal. musela som ho presviedcat aby si aspon sadol. boli sme stvrtok aj piatok asi na 20minut. kazdy den to bolo o nieco lepsie, ale samozrejme aj ked uz pedaloval tak hucal ze to nejde!!!!! strasne ma tym dokazal vytocit.
tak som mu na stupaky pripevnila take droteno-gumene zachytky, aby mu noha na stupaku poriadne drzala. pretoze cely problem bol v tom, ze vzdy v najnizsej polohe pedala zlozil nohu zo stupaku,a potom v tej najvyssej ked uz mal nan pritlacil, si tam nohu musel nanovo nastavovat.
neslo mu to tak ako si predstavoval,takze bol nahnevany a sklamany, to bolo same: ja to neviem! nejde to! neda sa!! ale v sobotu rano uz som mu tleiskala, uz sa sam hybal,islo mu to celkom suvislo dokazal otacal pedale. velmi bol pysny!!!!!!
dokonca si na bicykli spieval kukulienku a to robi len ked je v uplnej pohode 😅

teraz je s nasimi v kovacovej,isli pozriet sestru do kupelov. takze ja mam den kludu a ticha 😲 😅 😅 huraaaa

borocka
26. jún 2011

🤐 tu zdochol pes

mystery7
26. jún 2011

ahojky
je tu privelky klud, ale to bude nedelou 🙂

jamaat
27. jún 2011

Ahojte, u nás zatiaľ blbý deň. Emka je protivná. A takmer každý deň začína cirkusmi, lebo sa nechce prezliecť z pyžama a zadok z prečúranej plienky osprchovať. Môžem jej po peknom dohovárať aj pol dňa. Takže rána u nás vyzerajú tak, že po neúspešných pokusoch dohodnúť sa s ňou po dobrom odídem zo spálne, pozatváram za sebou dvere a nechám ju tam. Ona si svoje odreve, pri tých vreskoch si nevie ani dvere otvoriť. Potom idem k nej a konečne sa nechá prezliecť. Ohromne príjemné je takto začínať takmer každý deň.
Začínam sa tešiť, keď pôjde do škôlky. Lebo toto ma maximálne psychicky unavuje.

Včera sme presádzali jeden kvet, tak som ju zobrala so sebou, von sme presadili, to prebehlo celkom ok. Ale potom už samozrejme sa na schodoch zasekla, nechcela ísť domov, mohla som ju zase prehovárať a lákať, že ideme kvet ešte poliať. Nie. Tak si chvíľu pochodila po schodišti. Ale keby som ten kvet poliala bez nej a zistí to, tak chytí hysák. Počkala som teda na ňu, kým príde dnu, kvet sme na balkóne poliali. Ale hysák došiel aj tak kvôli blbému vrchnáku na fľašu, lebo ho chcela zakrútiť, ale nevedela dotiahnuť a môžem sa snažiť, koľko chcem, aj tak sa nakoniec o zem tresne a ručí! 😠 😠 😠 😝

jamaat
27. jún 2011

A ešte ma duplom vie vytočiť, ked už po čase vybuchnem, tak sa zvyšok rodiny tvári, že ja som tá neschopná. 😠 😠 😠

mystery7
27. jún 2011

@jamaat chapem ta. Tiez neznasam take hysakove rana.
Dnes robil Mirko opat cirkus na ihrisku ☹ on i mysli, ze ked sa raz pohojda na hojdacke, tak uz je len jeho. Jaci ako besny, aj ked je na smykacke a ine dieta chce ist na hojdacku. A o pozicani svojich veci ani nehovorim. Dnes take vreskoty spustil, ze sme odisli. Reve a krici nedaaaam, nedaaaaam, nedaaaaam.
Slavko ma zase totalne nespavy den. Som z nich hotova ☹ ledva co som sa najedla 🙄

luba142
27. jún 2011

@jamaat noi tak u nas je to dost podobne,ako u vas 😒 , len ja uz mam tej trpezlivosti, cim dalej, tym menej 🙂

jamaat
27. jún 2011

@mystery7 Fuu, tak sa drž! Ty ma vždy vieš vzpružiť, keď čítam, že to máš oveľa horšie. 😅

luba142
27. jún 2011

@mystery7 ja uz by som bola uplne v koncoch,keby mam doma to co ty, nasa je tiez nervak a k tomu este babatko nespave tak to by ma treslo o zem,nasa Kika ma pomaly 8 rokov a niekedy mam pocit,ze mam doma 2 deti dvojrocne 😝 😝

kosska3003
27. jún 2011

ahojte ako vas tu citam tak dakujem Bohu ze mam kludne dieta ako ma teraz obdobie vzoru ale rano klud nervozna je a vresti len ked neni nieco podla nej ale tak to je malo kedy par krat cez den ked jej nieco nechcem dat minule sice vrestala ze chce bazen ale po 10 minutkach bol klud

tak vam prajem pevne nervy

iinuska
27. jún 2011

@luba142 a Peto ma 15, a mam niekedy ten isty pocit, dokonca sa mi niekedy zda, ze Adamko ma viacej rozumu ako Petko 😀

luba142
27. jún 2011

@iinuska 😀 😀

dm1
27. jún 2011

@jamaat toto poznam velmi dobre tieto hysaky. Clovek sa snazi po dobrom, vysvetlovat, dohovarat a je to prd platne ☹ . A ked potom po celom takomto dni vybuchnem tiez sa na mna niekedy mm pozrie ze co sa vytacam pre taku blbost ale to nie jedna vec to cely den taky...

jamaat
27. jún 2011

@dm1 Presneee!

jamaat
27. jún 2011

Vyzerá to, že zuby zase zahájili prudký útok. Nielen že je nervózna, aj so zaspávaním je problém, dnes som tiež musela ísť k nej, položiť ruku na hlavu a tak bola do 5 minút tuhá. No a ešte aj obhrýza všetko, čo jej pod ruku príde. Minule mi sedela na kolenách pri notebooku a nejako čmajzla SD pamäťovú kartu zo stola a hrýzla ju. Ja som si hneď nevšimla, tak jej dala zabrať, myslela som, že to karta ani nerozchodí, lebo nefungovala. Ale asi keď sliny uschli, tak začala fungovať.

Nervozita a besnosť / hyperaktivita idú u Emky ruka v ruke.

luba142
27. jún 2011

@jamaat tak to mas pestre teda, nasa nervaci tiez dost casto, dnes rano chcela cumel,len som ho nevedela najst,ale mam este 2 dalsie o ktorych nevie, ten co sme hladalai,som jej vravela, ze neni, nech si ho najde ked ho niekde hodila, spustila neskutocny hysak az som myslela,ze uz ju tresknem,nastastie som ho objavila tak sa ukludnila...boze neviem ako ju oducim 😝

jamaat
27. jún 2011

@luba142 Tebe aspoň už povie, čo chce (ak to sama vie 🙂 ). Ale Emka stále len to hmmm.

luba142
27. jún 2011

@jamaat, no niekedy ako ty si písala minule, aj niečo chce, dávam jej to, zas to nechce a hneď začne vrešťať, že to chce, toto robieva dosť často a lezie mi to na nervy a aj to keď chce všetko sama robiť,hlavne keď sa niekde ponáhľame 😒

borocka
27. jún 2011

😎 jaj zasa decke
pato ma teraz take obdobie, teda este vzdy, ze vsetko a stale maminkaaaa!!!!!!!!! a dost sa chce nosit na rukach 🙄 inak nezvykne byt takyto priecivy alebo nervivy, no za to besny je.
a zasa prestal posluchat. no mozem ja povedat aj nepovedat, 10x kludne, 20x zrucat na neho, a este po riti mu nalozit a nasilu to s nim urobit, aj tak cista ignoracia. este aj naopak spravi. dakedy sa vyziva ked mi napriek robi! hadze loptu do kvetov, v zahrade priesady poslape, ked mu poviem aby nieco nechytal, tak presne naopak....a je jedno ci sa pri tom moze len zaspinit alebo rovno aj zabit.
ked poviem aby nesiel sam na schody,tak just sa tam vytrepe. ked poviem ze si ma obut botasky tak na just slapky vytiahne.
dakedy mam pocit ze sa s hluchym, nemym a este aj sprostym rozpravam 🙄 🙄 😠 velmi skaredo to znie, ale ozaj to tak u nas casto vypada.
a ja nemam na to trpezlivost, vzdy len zdrziava, nic sa neda sikovno, nikdy nic nestihame. poviem mu ze sa ponahlame tam a tam, napr ze obchod alebo postu zachvilu zavru, alebo ze nam bus utecie. posadim ho na schodik v chodbe,dam mu boty do ruky a poviem nech sa prezuje kym sa ja este vycikam a obujem seba. a co myslite ze urobi??? no nic, odide z chodby a ide sa este s dacim dnuka zabavat.pripadne si sadne do sedacky a pripne sa tam 😠 🙄
a pri tom on velmi dobre rozumie co znamena ze autobus utecie, alebo ze obchod teta zatvori.

ludmilabb
27. jún 2011

@jamaat mne Sofia pre istotu cez den ani nezaspala a to sme od pol osmej hore, v meste sme boli vybehala sa, ja som nejaka prechladnuta, zajtra mam testy z anglictiny tak sa asi zacnem az vecer ucit 😠

jamaat
27. jún 2011

@borocka Tak toto tvoje "dakedy mam pocit ze sa s hluchym, nemym a este aj sprostym rozpravam" ma dooosť pobavilo 😀 😀 😀

@ludmilabb Tak držím palce, nech aspoň večer bez problémov zaspí a nech ti anglina rýchlo do hlavy lezie.

mystery7
27. jún 2011

Mirko aj Slavko su zlaticka 🙂 len musia mat svoj den. Slavko vacsinou pekne spinka a je dobrucky.
Mirko je povahovo nervny. Mozem ja vysvetlovat dookola 100x a ked nechce nepochopi-pripadne aj tak si robi co on chce. Podelit sa s vecami je prenho obrovsky problem a to sa snazim stale chodit na ihrisko a vytvarat take situacie, aby sa to naucil

sssimi
27. jún 2011

Ahojte.
Tak moja herečka sa mi dnes vyprdla na obedný spánok 😒 A k tomu ako bonus je dnes totál hyperaktívna. Len piští, furt niečo chce a so všetkým vydrží pol minuty. Furt niečo rozpráva, vykrikuje. Vonku behom 5 minút vyskúšala, hojdačku, trampolínu, šmýkačku, piesok, maliny obrať a aj hrach.

A jediné pozitívne zistenie dňa-už som pochopila tú jej žravosť 😀 Za mesiec a 8 dní sa potiahla o 4cm. Merala som ju niekoľko krát, aj po ležiačky, aj po stojačky a má 90cm.

kosska3003
27. jún 2011

@luba142 ja som jej dnes odstrihlA s cumla no aky hysak chytila revala ako pavian tak po 5 minutach dostala normalny a musela som jej dat dva lebo jeden jej nestacil tak ja neviem tiez ako ju oducim

my sme nespali na obed cely vikend mali sme vela ludi u nas svokra mala 60tku tak sa hrala z detmi vcera bola hore od pol8 a zaspala az o 8 vecer inu vydrz mala a to sa jej nechcelo spat 🙄

borocka
27. jún 2011

@jamaat tak aspon ty sa bavis, ale ja si z toho pomaly vlasy trham.
vase decka nevedia co chcu a kazdu minutu to menia, ale to moje uplne najpresnejsie vie co chce, ide si ako mulica za tym a z pravidla chce veci a cinnosti,ktore proste nesmie. a za ten svet nemoze akceptovat ze nesmie a nebudem debatovat.
dnes z ihriska 10minut cesta trvala (co bezne hadam za dve prejdeme) len preto ze urodzeny pan chce ist na ruky!!!!!!! a reval, a rumazgal, a trucoval a chytal mi nohy celou cestou.

dm1
27. jún 2011

@borocka ale coby nevedeli co chcu tiez to presne vedia aj si idu za tym hlava nehlava a presne to co nesmie ako u Patka. Len Patko to vie uz povedat a mne chvilku trva kym pridem na to co chce ked nepovie presne

sssimi
27. jún 2011

Kočky v noci, teda už ráno letíme na Malorku, tak nám držte palce nech to v pohode a hlavne zdraví zvládneme. Dnes už ani nejdem spať, keďže už o polnoci musíme sedieť v aute a prášiť na letisko. Aj tak by som nezaspala 😀 Zbpchali sme to strašne na rýchlo. O 19tej sme ešte sedeli v cestovke. Sarah ešte nespí napriek tomu, že odignorovala poobedný spánok. No asi to bude veselé.....

A píšte čo nesmiem zabudnúúúúúť??? Lebo v tej rýchlosti som schopná nechať všetko dôležité doma.
Ps: Pas a občianky mám 😉

kosska3003
27. jún 2011

@sssimi peniaze nie ostatne kupis hiihi ale nie zober malej niake lieky zakladne

borocka
27. jún 2011

@dm1 ale jasne ze su take decka ako pato, ale zrovna emka a barborka ako to pisu jamat a luba to vyznieva, ze baby nevedia co chcu a kazdu minutu to menia. tak teraz sa vysomar co je horsie 😀
inak dnes sme vas zasa spominali. uz davnejsie sme nehovorili o nikom. lebo potom ide len tona otazok ze kde su deti, atd... sme sa bavili ze ako sa pato vola celym menom a kde byva. a potom sa pyta a matko kde byva? a ja ze v dubnici. a on ze preco?
tak dani, preco byva matko v dubnici? 😀