Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
5. sep 2011

no ja sa chystam okolo 15, podla toho ako sa Slavko zobudi. Este nespi. Zival, prsnik nechcel, tak som ho dala do postielky. Zatial mrnci 😝 uvidime ci zaspi dobrovolne.

ladywitch26
5. sep 2011

baby, ja uz som zufala...nepoznate fakt nejaku sikovnu babu, co by ste odporucili a chcela by ist robit aupairku? tato moja je leniva ako vos. len co vytiahnem paty z domu, tak sa vyvali na gauc a decka, robte si co chcete... a keby aspon robila,co jej poviem, ale ani to nespravi. teraz nevravim o upratovani, zatial mala len deti na starosti a ani to nezvlada... 😠 😠 😠

ladywitch26
5. sep 2011

ja toto normalne nechapem...ja som kedysi mala na starosti dve decka, popri nich som musela denne upratovat velky dom,zehlit, navarit im atd za 35libier tyzdenne a bola som stastna jak blcha. a tie dnesne pipiny by len na riti sedeli a aby im clovek platil za nic. ked mi niektora povie, ze co ona ma chodit do roboty za 400e mesacne, to radsej bude doma nezamestnana...kurnik sopa, moja mama maka za 350e a to ma uz 30rokov odrobene a je rada,ze je rada 😠

luba142
5. sep 2011

@ladywitch26 ja nemam aupairku a vsetko musim zvladat ci chcem,alebo nechcem sama, max. s muzom a este budem chodit aj na 3 smeny do roboty 😅 😅 .....dnesne mlade baby si to nevedia ani predstavit, ze by niekde pracovali

sirinka
5. sep 2011

@mystery7 inac toto ako naschval...ja som sa teraz vynervovala, lebo ani jedno decko nie a nie zaspat...janulka uz sa vyzurila a vyrevala a chvilku spi...ale magdu stale pocujem, ako sa hra v izbe....a ja potrebujem aspon polievku uvarit, kym klarka pride...

hoogy
5. sep 2011

@ladywitch26 asi caka na sponzora🙂 to ani ja nepochopimked niekto povie ze sa mu neoplati ist robit za 400 e. ja som sa tu minule na ihrisku bavila s jednou mamickou a ta mi povedal ze jej sa neoplati ist na pol dna do roboty za 600 alebo 700 e. ved aj o deti sa treba stara aj o dom. tak to som myslela ze am uz vykoti. ja som sice mlada,ale este aj na vyske som cele leto robila v anglicku. ale to zavisi ajod vychovy.

sirinka
5. sep 2011

@luba142 to si nemyslim, ale povedzme si na rovinu, 400 eur uz v dnesnej dobe nie je az taka lakava suma...aj ked ako au-pair si z nej mozu dost nasetrit, kedze ziadne ine vydavky nemusia mat....

hoogy
5. sep 2011

@borocka a co si pre neho tak skoro isla?

sirinka
5. sep 2011

@hoogy to mas na mysli v rakusku?

hoogy
5. sep 2011

@sirinka ale aupairky nikdy nezarabali vela. teda v ja sa orientujem len v anglicku

hoogy
5. sep 2011

@sirinka ano.

sirinka
5. sep 2011

@hoogy to ja neviem, moje kamosky to brali vacsinou ako moznost naucit sa anglicky a potom si tam nasli uz poriadnu robotu, maloktora to robila dlhsie...to uz skor potom nanny na plny uvazok....

hoogy
5. sep 2011

@sirinka no ved to. ze berie sa to skor ako moznost zlepsit sa v jazyku a potom si najst lepsiu robotu.

ladywitch26
5. sep 2011

@hoogy to bude tou vychovou...mne otec povedal po skonceni skoly, ze bud si najdem robotu, alebo mam ist z domu, ze on nikoho zivit nebude. jasne, ze by ma nevyrazil, ale urcite by mi netoleroval, keby som cele dni vyspavala do obeda a nic doma nespravila.

@luba142 ja by som kaslala na aupair, keby mi malych aspon do skolky zobrali. ale stanku ze mozno az od buduceho septembra, aj to len na 3hodiny denne. ☹ a zasa sa neda robit tak, ze na striedacku s muzom. chodili sme tak dva tyzdne a stacilo. ani sme sa nevideli poriadne a to nehovorim, ze 2dni som proste ani nesla do roboty, lebo muz tahal nadcas, prisiel o osmej a my zavierame obchod o deviatej. sa mi tam neoplatilo ist. ☹

sirinka
5. sep 2011

@hoogy tak vies, tam bola zivotna uroven zase uplne inac postavena...ale napr. aj u nas pflegehelferi na pol uvazku zarabali minimalne 800 eur....

hoogy
5. sep 2011

@ladywitch26 skus aupair z inej krajiny ved si hovorila,yze su tam aj take.deti sa ti naucia jazyk a mozno budes mat stastie. ako nechcem povedat,ze len slovenske dievcatu su take,ale treba mat aj stastie

hoogy
5. sep 2011

@sirinka no ved ja viem. len ja by som proste nedokazala len tak byt doma tu je to ine vela zien tu je tak. aj popri materske si stale privyrabam robim aspon sem tam nejaky preklad a ked sme boli na svk tak som ucial deticky anglinu.

ladywitch26
5. sep 2011

@sirinka vsak ja ani nechcem, aby tu ta aupair bola rok alebo viac. tiez to beriem tak, ze nauci sa trosku lepsie po anglicky, (vsak kde inde sa naucis lepsie, ako priamo v anglicky hovoriacej krajine) a potom najst cosi lepsie. pol roka staci. alebo ked ju nezoberu tento rok na vysku a chce skusit este buduci rok, tak na preklenutie toho roka. ja som tak tiez sla, ked ma nezobrali na vysku. lepsie, ako sediet doma na zadku

ladywitch26
5. sep 2011

a inak ak je sikovna aupair, tak si kludne zarobi aj dvojnasobok...vsak o deti sa stara len par hodin denne, napr. mne treba vacsinou poobedia vykryt, a 2 dni ma volno, to mi je jedno, kde vtedy je. my sme s kamoskou chodili zehlit, upratovat, vencit psov, letaky roznasat... taketo extra roboty nam vyniesli to iste, co sme zarobili na vreckovom u rodiny.

sirinka
5. sep 2011

@ladywitch26 a ved ja s tebou suhlasim...

@hoogy tak ja si to viem predstavit, ze by som bola doma, aspon nejaky cas urcite 😀

ladywitch26
5. sep 2011

@sirinka
@hoogy ja si tiez neviem predstavit, ze by som bola tak dlho len pri detoch. ono niekedy je to super vypadnut aspon na 3hodky do roboty, medzi ludi. pri stanke som prveho polroka ani nejako medzi ludi nechodila, na prechadzky tiez len pred dom, lebo mam stale koliky a normalne ked som sa vratila po polroku do prace, tak som zistila,ze sa mi riadne zhorsila anglictina. keby som bola doma rok, tak by som bola uz uplne jak vypatlana 😀 a teraz sa zasa taaaaak nudim pri dvoch detoch, ze este aj sviecky po nociach vyrabam 😀 😀

iinuska
5. sep 2011

@ladywitch26 tak to by chcelo potom tretie 😀

iinuska
5. sep 2011

@ladywitch26 no a ja som zvedava, ako sa vykokcem v robote 😲

luba142
5. sep 2011

@ladywitch26 no hej je to naprd lenze tu tak zije vacsina rodin a my od maja 2012 budeme jedna z nich co sa z muzom ani neuvidime pomaly, len sa prestriedame doma 2 tyzdne z mesiaca

emode
5. sep 2011

@borocka preeesne ... 😀 aj u nas je to tiez uz dlhsie ... rozbiehalo sa to, teraz je to ale fakt na vsetko a za vsetkych okolnosti prreeecccooo ??? ale zas v niecom sme pokrocili, da si povedat, vysvetlit, ked nieco nemoze a pod.

hoogy
5. sep 2011

@iinuska budes mat veselo🙂 a kedy nastupujes?v novembri?

iinuska
5. sep 2011

@hoogy ano v novembri. Uzivam si este dva mesiace prazdnin 😅

hoogy
5. sep 2011

@iinuska tak si to este poriadne uzi.

kosska3003
5. sep 2011

ahojte co tu nove my sme uz od vcera doma z Tatier pocasie uzasne som stastna ze nam to vyslo aj Lomnicak akurat natahujem fotky na face len to potrva predpokladam a co tu nove su tu nieke tehule niesom v obraze som bez netu mam pozicany mobilny od brata tak som tu len na kratko

borocka
5. sep 2011

@hoogy pata mi do skolky ako takej nevzali, to maju nabite kapacity a on nesplna ziadnu podmienku. ale podarilo sa vybavit ze otvorili pripravku pre decka do 3rokov na 4 hodiny denne. no zatial je aj tak v triede normalnej,tak mozno casom ked si zvykne vybavim ze tam bude aj cely den. uvidime.

@emode hmm,pato si vysvetlit neda. teda opyta ze preco nesmie,ale aj vela odpapuluje, navymysla, naspekuluje a samozrejme oblubene slovicko "ale". stale nieco vyjednava a hlada diery v tych mojich vysvetleniach aby sa mu to lepsie hodilo 😠 😠 uz dakedy sa s nim fakt ako s pubertakom rozpravam.
proste dovod je ze som to povedala a nebudeme debatovat (ked ide o jedlo, o spanie, obliekanie, zakazy, pravidla), a nechcem pocut ziadne "ale" ze na to nie som zvedava.
fakt by sa mu huba obcas nezavrela a neviem ako mam ten vodopad otazok a prostestov zastavit