Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
5. sep 2011

@jamaat 😀 cez prazdniny som uz mala dohodnutu barborkinu sestru ludku...len vtedy muz nemal robotu, tak sla robit do blavy. muz si nasiel robotu az po mesiaci. no skoda.

jamaat
5. sep 2011

@ladywitch26 Veď do ďalších prázdnin ďaleko. Dovtedy aj koniec sveta môže byť 🙂

ladywitch26
5. sep 2011

@jamaat nieee, ten ma byt az po nich...v decembri, nie? 😀 😀

jamaat
5. sep 2011

@ladywitch26 No ale čo ak sa sekli o pár mesiacov? 🙂

zuzkaprofant
6. sep 2011

@ladywitch26 ved jasne to by bolo pre malu dobre len ten spanok ale ved uvidis mne nejde aby som sa maleho zbavila ale on sa nudi doma pri mne este s mm toho vidi velmi malo sa pohra super ale on che diti diti, to su deti, alebo ked povie baby tak to sa snim nechcu hrat na ihrisku lebo sa urazia🙂 takze uvidime dnes cakam nemku kamosku co mi povie ohladom skolky mala sa mi ist informovat

inac dievcence taka otazocka nemate niektora po porode problem s hemeroidami a pod:(

borocka
6. sep 2011

@zuzkaprofant u nas rovnako,pato sa od bozieho rana co oci otvoril dozadoval spolocnosti, preto verim ze v skolke mu bude lepsie ako doma.
a hemace, no mala som. druhy den po porode, krasa. tak si ani nevies predstavit, bolesti z tehu, z porodu, naliate a dohryzene prsia a este aj zlata zila. radost zit.
kupis si masticku v lekarni, existuje kopec znaciek a nazvov ale myslim ze je jedno aky vyberies. a macaj sa v dubovej kore. uvar vodu, zalej na 15minut,nechaj vyluhovat, trochu ju zried studenou a sed v takej teplej v akej dokazes a tak dlho ako sa ti da, aj 3x denne.
hlavne prisne dodrziavaj hygienu,hoci to boli 😖

mystery7
6. sep 2011

vcera ako sme dosli po Mirka a uvidel nas, hned k nam utekal a slzy mu tiekli prudom. Musim priznat ze aj mne. Vrhol sa na mna, vystiskali sme sa. Rano sme sa vlastne nerozlucili, tak neviem co si myslel. Asi ze uz neprideme, chudatko.
Obed vraj nechcel jest, len desiatu a olovrant a aj tam spinkal.
no dnes rano sme isli s revom, od bytu az do skolky a tam 10minut skoro hyterickeho placu. Rozplakal aj dalsie deti. Ale potom sa vybral za hrackami.
My so Slavkom ideme na kontrolu s klbikmi. @sirinka ako naschval mi zatial spi ako zarezany, tak ho asi budem musiet nalozit do kocika a utekat. Musim stihnut nizkopodlaznu elektricku.

Od rana zamracene, dazd a fuci vetrisko 🙄

emode
6. sep 2011

@mystery7 drzim palce ... to pocasie nic moc, dufam, ze ho neposles k nam ...

ozaj, beru si so sebou deturence nejaku svoju hracku? to pomaha, ked sa maju k comu pritulit ...

borocka
6. sep 2011

@mystery7 u nas bolo dnes lepsie, rano spolupracoval, tesil sa. do triedy sme sli spolu ale z jeho triedy isiel plac az na ulicu,tak chcel ist do velkej. nakonie sa nechal ukecat, bola som s nim asi 15minut, hral sa, ignoroval ma. potom som musela odsit,tak mu krivilo pusu, aj sa velmi rozplakal ale ucitelka ho hned vzala na ruky a strcila mu nejaku hracku a bolo ticho. takze mi velmi odlahlo.
najlepsie ze v jeho triede plakali este 4chlapci ( 4rocni!!!!!) a jedno dievca co chodilo uz aj minuly rok do skolky, no a patko. keby tam nebolo tych urevancov,myslim ze aj pato by to lepsie zvladal.

@emode pato si rano chcel vziat, auto na ovladanie, tak kenmu by sa asi velmi nepritulil 😀 😀 😀

ladywitch26
6. sep 2011

@zuzkaprofant ja mam este od tehu so stankou. a mne uz ani masticky nepomozu, akurat tak chirurg. ale zatial nejako extra neriesim. neboli, nekrvaca, nie je tam zapal... akurat som sa smiala, ked mi doktorka radila, ze mam jest vela vlakniny, aby som nemala zapchu. ja ale ziadne zapchy nemavam, skor mam opacny problem. ale uz som bola za nou,nech ma objedna k chirurgovi, nech to poriesim, kym budeme planovat tretie.

sssimi
6. sep 2011

@zuzkaprofant mne sa našťastie vstrebal bez veľkých problémov. len som chvíľku krémovala. od vtedy sa mi objavil len raz a to mi prešlo samé keď mi prestala zápcha.

No ženy, tak od 15teho by sme mali byť aj my oficiálne škôlkari. Dnes som zaniesla prihlášku. Sarah je jediná, ktorá má nastúpiť od januára, ale vraj by učiteľka na ňu nedostala dotáciu od štátu, ale zase je problém, že má plný stav, takže sme sa dohodli, že bude chodiť akože na adaptačný pobyt spolu so mnou. Síce budeme platiť 7€ mesačne ao ostatné deti, ale to nevadí. Pre Sárku to bude lepšie ako sa hrať sama v záhrade. V podstate to budeme mať akoby sme chodili do nejakého centra s tým, že už od októbra alebo novembra by chodila normálne sama na 4 hodiny. No som zvedavá ako to nakoniec celé dopadne. Mám prísť vo štvrtok. Potom budem múdrejšia.

hoogy
6. sep 2011

ja som tak rada,ze zatial nemusim riesit skolku.

@zuzkaprofant no ja mavam sem tam este problem. musim si davat na niektore veci dost pozor. napriklad musim mat stale ponozky aby mi nebola zima a hlavne hygiena. dubova kôra pomaha a plus nejaka ta masticka. no a ta vlaknina pomaha ked mvas zapchy.

iinuska
6. sep 2011

@hoogy aj ja som rada, ze nemusim riesit skolku 🙂

zuzkaprofant
6. sep 2011

joj dievcata ste ma ,,potesili,, viete ako myslim bo to je taka intim problematika som sa bala ze som sama ja som si dnes kupila lanove semiacka a hemetum homeo krem na to jasom to mala casom potom nic a zase teraz mam lebo mam problem s travenim tak sa mi to obnovilo a asi pojdem ku doky stym aj ked mi to je take neivem , inac ku akemu dokyy sa tym chodi klasickemu domacemu viete ako mysliM.)
dubovu koru som si dala kupit na sk dakujem za radu , inac ako sa to vyseturje boli ste stym u doky?

mystery7
6. sep 2011

poobede sa vycasilo a este sme boli 3hodiny vonku- motorka+ihrisko

@zuzkaprofant nic neboj, aj ja mam, ked mastim tak ok, ked nemastim tak nic moc 🙄 ked dokojim, budem to riesit.

ladywitch26
7. sep 2011

ja toto kaslem...uspala som decka, este ze idem mrknut maily, sadnem za pc a pocujem zvlastne zvuky z obyvacky...pridem tam, a to mlada vyvalena cez cely gauc a piiili odusu...keby som sa nebala,ze si deti pobudim, tak jej asi prasknem nafuknuty sacok za gaucom 😠

iinuska
7. sep 2011

@ladywitch26 tak to je sila

hoogy
7. sep 2011

@ladywitch26 to je neuveritelne.

emode
7. sep 2011

@ladywitch26 chod jej kupit letenku ... a stiahni jej to z platu 😠

borocka
7. sep 2011

tak dnes moj najkrajsi sa valal po zemi a ocividne sa nudil, ja som prezerala veci co mi treba poprat a on tak unudene na mna kukne a vraj: mami, chod prec, dnes na teba nemam naladu.
😀 😀 😀 😀 som myslela ze ma o stenu prasti 😀

ladywitch26
7. sep 2011

no dnes ma uz nadobro deva dorazila...odchadzala som o pol druhej do roboty a vravim jej, ze nech da stanke polievku,ked sa zobudi.nebola som si ista,ci ju bude jest, lebo fazulovu ona velmi nemusi, tak som jej povedala,ze ak ju teda nebude jest, tak nech jej da aspon chlieb so salamou, to neodmietne nikdy. pridem domov o pol osmej a pytam sa petry, ze ci jedla polievku. ze nie. tak som myslela,ze jej teda dala aspon chlieb. a akurat nejaky natierala s jahodovym dzemom. som najskor myslela,ze to sebe si robi, lenze ona ho dala stanke. a ja sa jej pytam,ze co jedla stanka od obeda. no a dostala sa mi odpoved "jablko". od dvanastej do pol osmej necha dieta o jednom jablku. krista, ja tu babu necham zajtra hladovat cely den 😠 😠 😠

sirinka
7. sep 2011

@ladywitch26 😀 no moje deti by boli spokojne, keby ich nikto nenutil jest...ale teraz ked pride zo skolky, vzdy si daco pyta...predsa len tam ma vacsi vydaj energie, doma sa uz nudila...
a dnes super zvladla aj tanecny kruzok, co zapis polovicu prerevala a potom dvakrat capla riaditelku po ruke, ked sa jej dokla...tak som sa bala, ze ako bude, ani skolne som zatial neplatila....

kosska3003
7. sep 2011

@ladywitch26 no ako aj moja by bola vdacna ale tak uz o 17 by bola hladna isto a ked Stanka je naucena jest ty kokos ako ja by som ju poslala zajtra domov a nie dat hladovku

ladywitch26
7. sep 2011

@kosska3003 aj to bude....uz pozeram letenku....
inak stanka ked je hladna, tak je riadne nervna, sa jej divim, ze na to mala nervy. prisla som domov a stanka sa mi vrhla okolo krku, "stanka plakala za maminkou, chybala..." a to ona nezvykne, vacsinou ma sice privita,ale nejako extra jej nechybam, ak sa ma s cim hrat.

inak baby, vam deti ako rozpravaju o sebe? pouzivaju "ja"? lebo stanka stale rozprava o sebe v tretej osobe

jamaat
7. sep 2011

@ladywitch26 Nechápem, že keď jej raz niečo prikážeš, tak to jednoducho nespraví. Neberieš ty tie au-pairky príliš kamarátsky, že si toto dovolia?

kosska3003
7. sep 2011

@ladywitch26 moja ked rozprava o seme tak povie len Marika teda Majika r este nevie ako toto nechapem ani ja kokos ja keby som mala robotu tak poslucham na slovo aspon na zaciatku urcite a robit auper a nedat dietatu jest tak to je uz moc

ladywitch26
7. sep 2011

@jamaat jani, ja fakt uz nechapem, ako jej to vysvetlit...cosi jej poviem a ona proste ze ju to nenapadlo...ja fakt nechapem, ako sa ona starala sestre 8hodin denne o syna... 😕

kosska3003
7. sep 2011

@ladywitch26 uz som chcela napisat ci sa vobec starala o dieta ale si napisala ze ano tak potom ona nema vobec cit k dietatu a jeho potrebam hrozne ako ked normalnu zenu nenapadne ze ma dat dietatu jest a necha ho 7 hodin bez jedla

ladywitch26
7. sep 2011

@kosska3003 no ona by fabiho len na rukach nosila a bozkavala, to iste robila asi aj so synovcom, ale zodpovednosti nema,ani co by sa za necht dostalo...pre nu ak deti vyslovene nevrestia od hladu, tak je vsetko ok... dnes som sa uz s jednou babou rozpravala, len moze tak za dva tyzdne dojst... hadam to nejako prezijeme

sirinka
8. sep 2011

@ladywitch26 magda uz pekne pouziva osoby ja, ty....ale klarka mi zacala teraz posledny mesiac o sebe takto : "ja, Klarka..." 😀