Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
8. sep 2011

@ladywitch26 ja by som jej nechavala listocky s odkazmi do treba a kedy treba! vies, nam to mama vzdy nechavala: umyt podlahu, vyniest smeti, atd atd,.........ona je v podstate decko, nikdy za nikoho neniesla zodpovdnost a tipla by som si ze ani sama za seba, takze ak to mate v zdravi prezit kym zozenies dalsiu, nechavaj jej odkazy, co treba urobit aj kedy to treba urobit, nech si to preskrtava. nakrmit a do zatvorky co treba dat jest a cca o akom case, ist na prechadzku a napisat co detom obliect,....
inak stanka si nepytala jest????? lebo pato ked nieco chce,tak bude drankat kym to nedostane. a predpokladam ze ona ju nezabavila natolko,aby stanka aj zabudla ze je hladna 🙄

a pato o sebe hovori stale "ja" , "moje", mne, ... len ked sa ho opytam ze kto si ty tak povie ze pato.

hoogy
8. sep 2011

@ladywitch26 to je neuveritelne. ona mozno stanka aj bola nervozna len ked na nu ona kasle tak sa o to nestarala.
matko hovori ze ja mne moje ale ked ukazuje na fotkach tak nepovie ze som am ja al povie ze matko.

matko dnes rano vstal a vobec nas neprisiel budit sam sa hral v izbicke normalne sme boli s muzom v soku. zobudili sme sa az na to ze vysypal si celu lego skatulu :D

emode
8. sep 2011

Ahojte,
lady, skus jej pohrozit tym, ze jej nezaplatis, ak neurobi presne to, co povies, aj tak taketo osoby nechapem ... alebo jej skutocne nedochadza a musi mat napisane vsetko na papieri ... 😠

sofia tiez pekne vsetky osoby pouziva, uz dost davno, casy, sklonuje, obcas povymysla tvary slovies: oblieknut 😉
s tym hladom je to u nas podobne asi ako u Stanky, Sofia zacne byt mrzuta a vyslovene nervna, tiez nepovie, ze je hladna, ale u nas je to tak, ze potrebuje riadne jedlo, nie keksiky a sprostosti, ked sa naje, tak je zrazu spokojna 😒

mimi21
8. sep 2011

@mystery7 chcela som sa ta opytat - kedze ty si v rovnakej situacii ako ja 😅 ako vysvetlujete Mirkovi, ze preco musi do skolky? co mu povies ze ides robit ty? lebo ja keby som povedala ninke ze som doma, tak jasne ze chce ostat so mnou doma
dnes jej mm povedal, ze aj ja idem do prace, ze by doma nemala s kym byt, tak ona potom vyhlasila, ze ona ostane doma strazit emču 😵 bože tú deckú hlavicku neoklames 😅
a hlavne ked vcera tak velmi rano plakala tak ja mam potom hrozne vycitky svedomia, ze ja som doma a ze som si ju mohla este nechat doma, ale zas na druhej strane taketo vycitky by som mala asi aj vtedy keby som isla do prace
vcera ju ale ucitelka chvalila, ze ked sa rano ukludnila, tak ze uz potom bola cely den dobra, ani neplakala ked ma zbadala, ked som dosla pre nu
dnes rano ppomrnkavala ale ziadny hystericky zachvat to nebol, tak uvidime co bude poobede
a vcera mi nakreslila aj obrazok a ja som ho tam zabudla ☹

ladywitch26
8. sep 2011

@emode jej asi nedochadza vela veci...

ale uz pozerame s druhou datum priletu, takze asi to vypada na 23.9. predbezne...drzte palce

luba142
8. sep 2011

@ladywitch26 no tak to uz by bolo aj na mna vela 😒 , dufam,ze ta dalsia uz bude konecne v pohode. Mne Barborka na seba ked nieco chce vravi "ona chce papat", " ona je spinava", niekedy sa jej podari, ze povie ja chcem,ale malinko kedy

hoogy
8. sep 2011

@ladywitch26 joj velmi moc drzime place.snad to bude lepsie ako tato.

iinuska
8. sep 2011

@hoogy Matko spava v normalnej posteli ? Lebo Adamko spava este v detskej postielke, ale uz sa budeme musiet poobzerat po normalnej posteli. Len musim pokukat aj nejake zabrany, aby nespadol

ladywitch26
8. sep 2011

baby, tak uz je to teda iste. pozeram tejto nasej tortile spiatocnu letenku na 21.septembra, dva dni budem s deckami doma a potom pride gabika @sssimi diky 😉

hoogy
8. sep 2011

@iinuska ano uz mesiac. on si vybral postielku ked prisla tak sme ju zlozili a on sa pekne prestahoval do svojej izbicky. my sme kupili zatial taku medzi postielku a ma aj taku amliu zabranu ale prve tri noci nam veru aj padol...

hoogy
8. sep 2011

@ladywitch26 super...a tuto si si troska lepsie otukala? drzim moc palce.

ladywitch26
8. sep 2011

@hoogy tak v prvom rade je inteligencne na inom leveli, nez tato aktualne v mojom dome, takze aj co sa tyka zodpovednosti je to o niecom inom. no a starala sa o 2.5rocne dievcatko, takze aj skusenost by mala. ako stanka neposlucha len vtedy, ked sa nudi. to chodi vrtat do vsetkeho, ale ak ju niecim zaujmem ( a to v podstate uplne jednoducho, stacia pastelky alebo puzzle), tak je z jej najlepsie dieta na svete. a fabi potrebuje taku hodinku na unavenie, treba s nim behat alebo ho vozit na bicykli, ale inak sa tiez prehra sam v ohradke alebo v sedacke. ak clovek vie, ako na nich, tak je to s nimi uplne jednoduche. ale ak len clovek rozmysla,ako sa ich zbavit, aby sa mohol vyvalit na gauc.... 😠

hoogy
8. sep 2011

@ladywitch26 ved jasne ja to chapem,ze ked sa dietatu nevenujes tak je s nim na nevydrzanie.matko je taky isty.ja som nechcela byt zla alebo podpichovat.vyzera ze tato bude dobra. super ze sa ti podarilo tak rychlo najst.

iinuska
8. sep 2011

@hoogy padol, aj ked mal tu zabranu ?

kosska3003
8. sep 2011

@iinuska Marika spi v postely zo zabranami od januara a este mi ani raz nespadla to by musela preskocit

hoogy
8. sep 2011

@iinuska no matko strasne v noci spaval on ed spal v postielke tak zo strany na stranu sa prehadzoval a buchalo celou postiekou. takze som ani nic ine necakala. on sa asi celou perinou natlacil na tu zabranu a nejako sa cez nu prekotil 😒 ale je to nizka postielka a nic sa mi nestalo on sa vlastne ani nezobudil prvy krat manzel ho potom prekladal. ale potom sa naucil normalne spat takze uz je to lepsie. a uz sme tu vacsiu zabranu dali dole original na postielke je taka mensia.

hoogy
8. sep 2011

@kosska3003 matko maval divoke noci 😅

sssimi
8. sep 2011

@ladywitch26 Ano? Tak ste sa dohodli? No to s ňou musím dať ešte pivečko keďže sa dlho neuvidíme 😉 . Dúfam, že budeš spokojná 🙂

iinuska
8. sep 2011

@hoogy no Adamko spava pomerne kludne, ale aj tak asi dame zo zaciatku nieco na zem, keby nahodou spadol

hoogy
8. sep 2011

@iinuska matkovi najprv padla perina takze padol na nu🙂 teraz je to uz kludne,asi sa citil stiesneny v postielke. nevim ale on strasne sa prehadzoval

sssimi
8. sep 2011

Ahojte.
My sme dnes boli pozrieť škôlkarov a spýtať sa na vyjadrenie riaditeľky, že čo ďalej. Bolo to také divné. No ale od zajtra máme chodiť každí deň na 1 hodinu denne, keď budú decká vonku. Zaplatím to čo platia všetci za celý deň, dokonca mi dala uhradiť aj celý september, ale nech..... No len neviem ako Sarah. Dnes jej tam robili niktoré decká zle. Sarah si sadla na takú detskú lavičku k jednému devčatku a tá ju sotila na zem a Sarah sa na niečo dobre napichla. Tak má dierku v hlave a pekný opuch. Potom schytala dva kopance opäť do hlavy na šmýkačke a jedno sotenie. je tam najmenšia a nová, tak si ju každí strašne všíma a mám pocit, že požno závidia, že ona tam má maminu. No neviem. Nikto si tam nerobil zle a zase plakala len moja, bohužiaľ oprávnene.

ladywitch26
8. sep 2011

stanka tiez mavala divoke noci, teraz to iste ma fabi. ked som ju dala do detskej postele, takej len s polovicnymi zabranami, aj z tej sa mi parkrat zrypala dolu,lebo sa prehodila na druhu stranu. ale potom si zvykla a myslim po nejakom mesiaci sa prestala tak metat. je to len o zvyku. proste ked vie, ze tam su zabrany, tak jej nic nebude branit v tom prehadzovani.

@sssimi no utekaj, lebo ak budeme spokojni, tak ju najblizsie uvidis az na vianoce na kratkej dovolenke a potom dlllho dlho nie 😀

emode
8. sep 2011

@sssimi tak to je smutne ☹ ... ako reagovali ucitelky??? bud sa otrka alebo zanevrie ale ak si dobre spominam, tiez si nenecha brnkat po nose 😕

v Sofiinej skolke sme nic take nespozorovali medzi detmi ... i ked moze to mylit 😖

@mimi21 vraveli sme jej od zaciatku, ze musime pracovat, nedalo sa inak a teraz sa ani nespyta ... trochu ju mylili tieto dni volna ale inak v poho, v podstate aj ty mas pracu, len je to na doma 😉

sssimi
8. sep 2011

@emode keď sa jej teraz spýtam či pôjdeme aj zajtra, tak sa usmieva, že áno. Takže s tým problém nebude. No brnkať si do seba nedá, ale akonáhle si ublíži viac, tak sa rozplače a vtedy nevracia-vtedy plače. Má to dokonca dosť škaredé ešte teraz. No holka pre ňu týmto skončila. Ona si to zle veľmi pamätá a typujem, že keď pôjde naokolo tak sa Sarah už bude popredu brániť a asi ju bude od seba odtláčať. Učiteľky si to ani nevšimli. Až keď Sarah veľmi plakala, tak sa ma jedna spýtala, že čo sa stalo. Ale to som ešte ani ja nevidela cez vlasy čo tam má, keďže mi bola obesená okolo krku. No uvidíme čo spravím. Chcela som byť skôr v úzadí, keď tam budem, aby si malá nezvykla, že budem stále zasahovať, a že som tam pri nej, ale zase si ju nenechám otlkať staršími deckami.

borocka
8. sep 2011

@sssimi uha, ale to je dost zvlastna praktika, ze musis este aj zaplatit za to,aby sa sarka mohla zahrat na ihrisku alebo ist na prechadzke po tej istej trase. to by som sa im vies co....a k tomu otlkaniu, co na to ucitelky?? a neprovokovala sarka nejakym sposobom?? a mozno na tej smykacke to bola skor nahoda ako umysel,.... skus sledovat co bude zajtra a uvidis lebo ak by to malo pokracovat tak sarke sa akurat skolka sprotivy....

@mimi21 tak aj mna sa pato stale pyta ci tam s nim ostanem. v skolke je dobre,ale en aby som s nim ostala. vzdy mu hovorim ze mam doma vela roboty, zehlit, prat, upratovat, .....a ze by som sa mu nemohla venovat, ani ist na prechadzku ani sa s nim hrat, ta preto pojde do skolky kde sa s nim zahraju deti a pani ucitelka

sssimi
8. sep 2011

@borocka Učiteľky to nevydeli. Na tej šmýkačke to bola skôr nehoda, ale to sotenie z tej lavičky bolo umýselné. Dívala som sa na ne. Sarah si ešte len sadla a ona v momente do nej sotila. Jej sa tam ešte aj noha zachytila a už letela dozadu na hlavu. Ja som bola ďalej, tak som ju nestihla chytiť. Sarah keď je s veľa deťmi tak vôbec neprovokuje. Ona sa bije viac menej len so susedom. ten jej ide statočne na nervi.

hoogy
8. sep 2011

@borocka
@sssimi no bohuzial sa deti v skolke otlkaju.ale ucitelky zvacsa poznaju tych najvacsich otlkacov tak potom tych viac sleduje.ale neda sa vidiet vsetko. aneboj deti su odole urcite sa jej pre toto nesprotivi skolka. ved aj na ihrisku sa zvyknu povadit. oni si to vyriesia a sarah si najde inu kamaratku🙂 a kedy ti tam zacne chodit sama?a ostane deti sa k tebe nepridruzuju?

sssimi
8. sep 2011

@hoogy jej sa škôlka asi nesprotivý. Vždy si tam niekoho najde. Síce nemôžem vedieť, ale verím, že nie. A sama môže začať chodiť až keď aspoň 2 deti dsiahnú 3 roky. Takže niekedy v polovici novembra a aj to sa dnes riaditeľka tak divne vyjadrovala, že teraz na hodinu, potom na dve a možno na 3, a že ak by to nebolo dobré tak zase na hodinu. No neviem či by nechcela aby som tam takto rok chodila 😕 . Ja si nestíham takto ani navariť a ani nič doma spraviť ak tam budem s ňou 3 hodiny. A jasné decká za mnou chodia 😀

A že aký preklep? Že nevYdeli 😀 😀 😀

borocka
8. sep 2011

@sssimi
@hoogy ja som myslela ze ak by to malo pokracovat, a ocividne bezdovodne a cielene by decka terorizovali sarku tak si mysim ze by tam nechcela viac chodit. ale taketo nahody, dnes ju niekto kopol,zajtra zasa ona niekoho...to sa stane aj nam dospelym pri hre.
a to strrcenie....tak bohvie co malo to dievca v hlave, na co zrovna myslela....mozno bola z niecoho oduta,alebo co ja viem a sarka prisla "doliezat" ...to nikdy nevies. sleduj to aj dalsie dni a uvidis. ale nemyslim si ze taketo male deti by uz umyselne takto zakerne ublizovali

borocka
8. sep 2011

@sssimi no ozaj je to divna predivna praktika a este si aj platit za to musis 😲 😠