Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
22. sep 2011

@borocka Lady písala o C-salts, tam sú aj iné látky, ktoré uviedla. O čistom (100%-nom) C bola reč pri práškovej kyseline askorbovej z DM.

ludmilabb
22. sep 2011

@mystery7 si mozeme ruky podat 😝 ako ja mam niekedy nervy zo Sofie, ked vresti za kazdu somarinu uz toho mam plne zuby, napr. vcera bol jeden jedinky normalny den bez ceremonii a revov!!!! ani si nepamatam kedy som taky zazila...a tiez je chora uz tyzden je doma, chodime aj trochu von, hlas ma zatiahnuty, lebo resti tak sa jej to zhorsilo a presne ako pises ona musi zhasat svetlo v obyvacke a v spalni, to vzdy vecer, vytah detto ona ho privolava inak je zle, otvara dvere aj zatvara, ona sa vyzuva, vyzlieka, ona si musi vsetko sama vybrat, odlozit akonahle sa pozabudnem tak nekonecny hysak, fakt ma dava riadne do pucu 😅 niekedy jej uz poviem ze je protivna, co urcite nie je spravne ale v tych nervoch neviem riesit veci bez poznamo

zuzkaprofant
22. sep 2011

@mystery7 no kup si bailis 😉 ale nie
si sa nepytala mami alebo svokry kto taky nedobry bol sa mala ci nepodedil , napr nas maly cista povaha mojej mami musim ho tak prekrutit oblbnut aby zabudol co chce a je nauceny ked nieco zle urobi musi prist ku mne a ospravednit sa a dat mi pusinku

ja neivem nas maly je taky zly ked je unaveny ked lietame cely den a zle sa vyspi cez den v noci tak potom snim neivem dat rady ale opytaj sa doky nech ta posle ku psychologovi a on ti poradi ako mas ist na mirka

mystery7
22. sep 2011

tak story pokracuje. Vybrali sme sa na prechadzku s motorkou. Vraj na ihrisko - hahaha. Ked uz sme boli vonku zacal vymyslat, ze nie na ihrisko, tak ok, motorkoval sa po chodniku. Navrhla som prechadzku, tak to nie. Zmyslel si, ze chce cukriky. Samozrejme, ze som nemala. Tak hysak. Navrhla som, podme domov, tam su cukriky. Ok, isli sme. Pri vytahu hysak na celu bytovku, ze on neide domov a cukriky nechce. Ale vytah uz bol otvoreny s Slavko dnu, tak som ho nalozila nasilu. Konieeeeec, aky hysak. Sa v chodbe valal po zemi, slzy, sople sliny vsade, totalne sa pri tom spotil 🙄 toto vsetko vydrzal Slavko s ocami dokoran, ale doma sa uz aj on rozplakal.
Nejako som ich ukludnila, zuby ma bolia aj cela sanka. Co by ste si mysleli, keby ste boli nasi susedia??? Asi ze ho mlatim, alebo tyram ☹ ☹

N obee mal ryzu s mrkvou a kuracie prsia, zjedol ledva polku. Vasim detom chutia prsia?

@sirinka vtedy som o homeopatiach maloco vedela. teraz uvazujem, ze si kupim nejaku knihu na rozsirenie vedomosti.

@zuzkaprofant no moj mm bol take decko a maly je cely po nom. A prave preto je mm jedinacik 😅
Dala by som si nieco veru. Rozpravala som sa s dr a ona, ze je to obdobie vzdoru. Ja zase nechcem donho pchat nejake psycho lieky a vlastne ziadne. A to odputavanie pozornosti funguje len v 10% pripadov. Vie, ze to robim, uz na nereaguje 🙄

@ludmilabb my mame rovnake deti, odmalicka. To bude tym, ze su blizenci. Dnes mal svetlu chvilku, tak ma na lavicke objimal a hovoril, ze ma lubi. Inac nerva kazdy den, doobedu jedna a poobede druha.

sirinka
22. sep 2011

@mystery7 ved to mozes dat urobit aj teraz, ja som to absolvovala pred troma tyzdnami aj s detmi... 😉

sirinka
22. sep 2011

@mystery7 ja by som si myslela inac ze chvalabohu, nie len ja mam take urycane deti haha 😉
kuracie masko vo vseobecnosti pokial ho nemas z overeneho domaceho zdroja nie je moc vhodne na konzumaciu a ver detskemu instinktu, ked ho jest nechce....

luba142
22. sep 2011

@mystery7 ja teda nemavam az take to zachvaty u Barborky, ale tiez je strasne vzdorovita, nic si neda vysvetlit, ked nieco chce ide si za tym aj za cenu toho,ze vresti, hadze sa po zemi, huci jak pavian hoci kde ci doma,alebo vonku, proste nedovolime nieco a uz je zleeeee.....niekedy sa to neda vydrzat uz si myslim,ze ju niekde zatvorim a necham ju tam zamknutu, ale to by som zas neurobila 😅 .....mam z nej uz aj ja hlavu ako balon 😠

jamaat
22. sep 2011

@mystery7 Myslím, že susedia ťa skôr ľutujú, ako ohovárajú 😀 ....A deti majú obdobie vzdoru asi od 1 roka do puberty 😀 .........Ale inak súcitím s tebou, vždy, keď niečo takéto píšeš, tak si poviem: chvalabohu, že mám Emku.

jamaat
22. sep 2011

Nechcem to porieknuť, ale u nás je teraz celkom fajn obdobie. Už si nechá aj vysvetliť, aj ja lepšie viem, čo chce, keďže konečne začala aspoň trochu rozprávať. A ako je v škôlke, tak je to asi ešte lepšie. Učiteľky v škôlke sa už spytovali, či je aj doma taká zlatučká a bezproblémová. 😅 ...Takže ak sa Emka dostane do svojej kože a bude besná ako doma, tak budú asi dosť prekvapené 😀

jamaat
22. sep 2011

Dnes idem zase do slovinska na výlet, teším sa, ale sa trochu cesty obávam. Cestujeme na noc a budem dosť šoférovať, keďže ideme našim autom. A budeme piati, tak som strašne zvedavá, ako sa ideme s batožinou pomestiť do auta. 😕

sssimi
22. sep 2011

@mystery7 nad susedmi sa radšej nepozastavuj, lebo na kľude ti to nepridá. Bohužiaľ aj u nás sa všetci pozastavujú, keď ma počujú cez okno ručať na malú, že ako môžem na takého anjelika kričať, ale proste občas to nezvládnem. Minule mi po celej obývačke po plávajúcej podlaho rozliala naročky mlieko. To som ešte zvládla, len som ju upozornila, ale keď som drhla dlážku a herečka ešte tú trošku začala vylievať z toho pohára, že sa až snažila o každú kvapku aby vytiekla, tak to už nie. To ma strašne vtedy nahnevalo a tak som na ňu najačala. To si mala počuť potom tu odozvu od susedov čo to počuli 😖

A dnes som bola za riaditeľkou. Od pondelka nastupujeme na 2 hodiny a kým bude Sarah dnu, tak ja môžem ísť domov a že mám prísť keď budú vonku, a vraj ak to pôjde dobre, tak ju budem môcť nechávať bezo mňa aj vonku a chodiť pre ňu za 2 hodky. Takto som si to predstavovala. Začína sa mi to páčiť. Už len dúfať, že sa to bude páčiť aj tej mojej herečke 😀

iinuska
22. sep 2011

@mystery7 presne, ako jamaat napisala, obdobie vzdoru neni len teraz. V podstate podla mna konci az po puberte. Mame doma aj tazkeho teenegera, takze viem, o com pisem. 😉 Verim Ti, ze to neni sranda byt pri takychto Mirkovych akciach v klude. Adamko je taky flegmos, nastastie taketo revy ja nepoznam. Ale Peto bol tiez kludne dieta, no a teraz si to vynahradza. Ten ma vie teraz riadne vytocit.

zuzkaprofant
22. sep 2011

@mystery7 no hej obdobie vzdoru 😀 inac ja som si minule bailis kupila a pocuckavam a pomaha na obalenie nervov ked je maly zly , ale nie mojmu pomaha ked sa dobre vyspinka potom j e zlatucky a ked ide aj jeho oblubena rozpravka tak je super a ihrisko do toho len potom ja som ko ked sme cely den na nohach to uz o 19odpadavam a maly ako duracelka

na dalsi tt som sama cely tt muz je prec tak som zvedva co bude lebo ked dado nepride domov ani sa nespi u nas 😒

iinuska
22. sep 2011

@jamaat vyletnici 😀

luba142
22. sep 2011

Spievankovo 2 v predaji na stranke www.tonada.sk 🙂

mystery7
22. sep 2011

@iinuska ale na velkeho sa clovek vyziape a hotovo, ale co s takym malym???? Ja viem, ze mi rozumie, vyvetlujem a vysvetlujem a aj tak na zakaz reaguje rovnako nervozne-rycanim.
@zuzkaprofant ja jem tofife a studentsku pecat, pomahaju na nervy, ale zhorsuju sebavedomie-lepia sa na mna 🙄
@sirinka pojdem buduci tyzden za homeopatkou a porozpravam sa. Potom ti dam vediet

mystery7
22. sep 2011

@sssimi viem si predstavit. Vcera bol na stole caj vo flasi. Sedel a pozeral mickeyho. Zrazu vstal, zhodil flasu zo stola, sadol naspat a dalej pozeral. Som nechapala. Nastastie sa maloco vylialo.
@jamaat susedia si o mne isto myslia najhorsie. Neschopna a zla matka ☹ ani vlastne dieta nevie ukludnit

iinuska
22. sep 2011

@mystery7 jaaj moja, keby to fungovalo s tym vyziapanim. A okrem toho, ani to sa neda pri Adamkovi. Poviem, ze Peto dostane na rit, a Adamko hned ze nedostane. On sa starsieho braska vzdy zastava. A ani kricat po nom nemozeme, lebo Adamko je potom cely vystraseny

iinuska
22. sep 2011

@luba142 u nas maju mat koncert, tak ja ze idem kupit listky, lebo Adamko uz pozna vsetky pesnicky, no a o 10 mali zacat predavat, a 10, 05 len na papieri vypisane, ze vypredane. Tak ma to vytocilo, a dnes som stretla kamosku, ze to nebolo pre " beznych", ale pre VIP. No nech sa nezblaznia

luba142
22. sep 2011

@iinuska
@mystery7 no rozpravajte mi o tom, ked nahodou kricim na Kiku tak Barca ma uz gamby zvesene a plac na krajicku kolko krat mi az luto pride, ale zase radsej hucim na cely panelak akoby som ich mala plieskat, to zase len slubujem a nedodrzim a asi by som mala, lebo si vykricim zachvilu aj pluca 😀 a ako @mystery hovori, vie co jej zakazujem a snazim sa pekne jej to zacnem vysvetlovat, ale hadtze sa , nervaci a prekrikuje ma, nechce ma proste pocuvat a melie si svoje 😠 v tej chvili by som ju najradsej schmatla a vyplieskala po riti aby mala preco rucat

borocka
22. sep 2011

@mystery7 vies,mirko moze mat taku povahu. aj my dospeli obcas potrebujeme niecim tresnut, nieco rozbit, zakricat si, vyzurit sa. niekto raz do roka, niekt raz mesacne a niekto aj kazdy den.
dospeli aspon povacsinou to vedia ukontrolovat, rozdychat, najdu si kultivovanejsi sposob na odburanie hnevu, ale co take male dieta??? ved je to len primitivny organizmus. musi dospiet, dorast, naucit sa kontrolovat.
rozhodne ti nezavidim, ale ak uz to chces riesit, tak ja ti jednoznacne odporucam psychologa. mozno nauci teba alebo mirka najst nejaku techniku na zvladntie hnevu.

luba142
22. sep 2011

@iinuska u nas boli na konci maja zadarmo, len zase mala vtedy akurat mala tie kiahne tak sme nemohli ist a to ma vtedy stvalo 😒

mystery7
22. sep 2011

@iinuska no tak to mas tiez super ☹ mm sa smeje, ze sa tesi ked pojdu na internat 😉

luba142
22. sep 2011

@mystery7 aby ale chceli ist a nenasli si skolu kde budu ostavat doma 🙂

kosska3003
22. sep 2011

@luba142 ja som bola uz dva krat u nas su vzdy na MDD

mystery7
22. sep 2011

@borocka s tym suhlasim, deti vsetko prezivaju naplno a potom nevedia co s tolkymi emociami. A ako som pisala Mirko je nervozna povaha, odmalicka. On bude mat aj do buducna co robit, aby sa vedel ovladat ☹
A tie techniky ovladania, nejake som skusala, ale zatial to nefunguje. Mozno to robim zle a naozaj by sa mi hodila rada. Uz uvazujem nad vselicim.

sirinka
22. sep 2011

@borocka a ty tiez ides studovat psychologiu? alebo co? ako sa mozes o dietati vyjadrit, ze je to primitivny organizmus?

borocka
22. sep 2011

@sssimi takych susedov milujem, nevedia o com je rec a aj tak sa budu starat 😠
s patom sme myslim v pondelok vecer isli domov,niesla som v jednej ruke optu,v druhej nakup z pekarne. isiel najprv pekne pri mne po kraji,len ho to preslo, tak vystupal stredom cesty. napomenula som ho dvakrat, ignoroval ma, tak som ho schmatla, vzysila hlas a may samozrejme zrobil divadielko a rozreval sa ako najaty. a za nami isla tetuska, tak 60rocna, velmi dobre udrziavana ale veru netusim kto to bol a vraj: maminka, ale pekne sa s tym dietatom rozpravajte! a nezabudnite mu vysvetlit preco ma ist na kraj.
a pritom som maleho len ozaj zvysenym hlasom, dobre tak krikom, napomenula ze ma ist na kraj. a to preco sa chodi po kraji bolo u nas povedane uz tisicky razov. a najme,aj bez vysveetlenia, ked mu nieco poviem, ked ho upozornim tak ma posluchnut.
susedov si ja uz nevsimam, kazdy kto ma deti,vie ake je to a ten kto ich nema, ten sa raz docka

hoogy
22. sep 2011

ahojte kocky, no my sme stale u nasich a matko sa sprava otrasne. doma je uplne ini a tu vsetkych led otlka a odtlaca a poriadne sa s nikym nerozprava. strasne. a pritom nasich strasne ma rad ved sme tu zili skoro dva roky. no som z toho aka nestastna.

@luba142 veru aj my sa uz tesime na spievakovo 2 prve DVD je totalne obohrane.:D
@mystery7 a prosim ta kasli na susedov tym sa len viac znervoznujes a stresujes co si aj tak dost vystresovana v takej situacii. jednoducho ma taku povahu. skus postupne prichadzat na nejake ukludnovacie rituali.niekomu pomaha nechat tak niekomu silne objatie jednoducho kazdi je ini. neboj ono sa to upravi.

sirinka
22. sep 2011

@borocka ja tiez takych mudrlantov ignorujem...a ked mam nahodou velmi zlu naladu, este im aj nieco pekne na cestu poviem...