Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
10. okt 2011

@hoogy Keď som mala prvé goretexové topánky zn. Columbia a pretiekli mi, tak som to poslala na reklamáciu. Všetci mi tvrdili, že Goretex nepreteká. Lenže reklamáciu mi neuznali, vraj je všetko v poriadku a ak mám nohu v nich vlhkú, tak z toho, že sa mi potí. To bolo oficiálne vyjadrenie. Naštvali ma riadne. Ale reku overím si, či nie som náhodou blbá a noha sa mi strašne potí. Napustila som vodu do lavóra a švacla tam topánky. Po 3 hodinách som z každej vyliala 2dl vody. To som si ale ešte myslela, že mám len nejaký nepodarený výrobok. Potom som si však kúpila ďalšie (2x ecco), oboje látkové a bolo to to isté. Vtedy som pochopila, že tá membrána úplne vodeodolná nie je a že aj tie prvé topánky boli v poriadku (nosím ich doteraz v miernych mrazoch alebo okolo nuly do snehu a vtedy sú vyborné)

sirinka
10. okt 2011

@jamaat
@ostrovanka a my tu v senci normalny sneh veru malokedy mame, vacsinou veru iba ta clapkanica a voda 😠

jamaat
10. okt 2011

@ostrovanka Ja v daždi nosím obyčajné koženkové bez membrány tenisky do mesta a stačí mi to. Ale skúsila by som v nich ísť do mokrej trávy - po 10 krokoch by som bola totálne mokrá. Je jedno, či prší a fučí hodinu - 3 hodiny tu alebo v Nórsku, tráva je rovnako mokrá. Ak v tých topánkach chodíte hodinu po mokrej tráve (a nie nízky golfový trávnik, ale obyčajná lúka s 20cm trávou) a aj tak sú úplne suché, tak potom uznávam, že ja kupujem nekvalitné topánky. Inak si to neviem vysvetliť.

ostrovanka
10. okt 2011

🙂 aj u nas je viac clapkanice, ako snehu vacsinou, ale staci ist par km do vnutorzemia a tam to je uz ine kafe

jamaat
10. okt 2011

@sirinka Ja som zo začiatku aj poctivo striekala a impregnovala tie topánky, ale veľký efekt to nemalo. Viac babranice s tým ako osohu. Tam, kde sa topánka ohýna, sa tá nastriekaná vrstva rýchlo poruší a tadiaľ potom preteká.

sirinka
10. okt 2011

@jamaat akoze dobre...nie je goretex ako goretex, su rozne druhy, toho originalu a zase treba aj vediet kupit vhodny druh obuvi na rozne pouzitie...takze sorry, ale ked chcec tri hodiny stat vo vode, tak jedine kvalitne gumaky, najlepsie urcene na muskarenie haha, na tie sa daju kupit aj fajne topanky urcene do vody 😀
a teda ked goretex, tak jedine z oznacenim pro shell do extremnych podmienok...

ostrovanka
10. okt 2011

@jamaat no v dazdi nosime gumaky, len gumaky. Aj ja si idem teraz kupit, kedze o chvilu budeme mat mimi a ja mienim kocikovat aj v dazdi, inak by sme sedeli len doma.

zuzkaprofant
10. okt 2011

@jamaat tu si kukni tebe sa to urcite bude pacit casto si vonku v prirode http://www.jack-wolfskin.com/de-de/home.aspx

jamaat
10. okt 2011

@sirinka
@ostrovanka No veď vravím, že do mokrého kupujem gumáky a snehule. 🙂 .....A tie 3 hodiny vo vode som nenechala schválne, ale som bola preč, každopádne aj po hodine by v nich voda bola. Možno len pol deci, ale to tiež nie je bohviečo. Keď mi však tvrdili, že goretex je nepremokavý, tak som to brala tak, že je nepremokavý. Nie že čiastočne nepremokavý. A aj v tej reklamácii mohli teda napísať, že obuv s goretexom nie je určená do extrémneho mokra (čo zase mokrú lúku až za taký extrém nepovažujem) a nie že sa mi noha potí. Mohla som si hneď gumáky kúpiť a nevyvaliť peniaze za ďalšie tenisky s goretexom, len aby som prišla na to, že je to to isté ako tie prvé. 😅

jamaat
10. okt 2011

@zuzkaprofant Už mám jedny gate Jack Wolfskin a som spokojná. Aj topánky už mám vyriešené. Ale ďakujem.

zuzkaprofant
10. okt 2011

@jamaat uz som na teba minule myslela to su troska drahe ale ked su zlavy sa da a hlavne su velmi dobre ja mam par veci a ked take je hnusne pocko ako dnes mame tak super nahodim gumaciky od nich vetorvku , budnu pod to a idem a ja nohavice a ani dazdnik nepotrebujem a mozeme behat po vonku 😀

inac otazocka vsetky deticky su uz bez plienky bo nas kiko zase nic ani nepovie ze ma kaku len smrad v celom byte a on spokone tisko sa hraje 😠

kosska3003
10. okt 2011

@monkap marika ich ma su take teplejsie je to take ako keby jemnym flisom potiahnute isto su lepsie ako normlane gumaky na taketo pocasie

kosska3003
10. okt 2011

ja rozmyslam ze tieto malej objednam chcem ist zajtra kuknut do Ziliny nieke ak nezozeniem objednam http:// www.sportsdirect.com/campri-snow-joggers-infant...

hoogy
10. okt 2011

@kosska3003 no tieto som chcela aj ja malemu objednat ale az od oktobra ich posielaju tak mozno ked dovtedy nenajdem ine

kosska3003
10. okt 2011

@hoogy od oktobra tam to je niede napisane ci co neviem

hoogy
10. okt 2011

@kosska3003 nie ale my sme objednavali v septembri a vtedy to tam este bolo napisane.🙂

kosska3003
10. okt 2011

@hoogy jaj ved teraz ma napadlo ved uz je oktober 😀 😀 😀 😀 no uvidim zajtra som kukala tuto to mame obchod v ziline http://www.detskaobuv.sk/zimna-obuv/

kosska3003
10. okt 2011

a od protetiky su dobre zimne topanky asi pojdem aj take kuknut podla katalogu na zimu tam maju pekne modely

monkap
autor
10. okt 2011

@kosska3003 presne tie ma z toho linku? aj tu som nasla este take zateplene gumaky http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9513642&tab=0 - len tu su len male cisla, ja to chcem pre patka, bo ten lieta teraz po vonku stale aj ked prsi a nohy ma ladove ....

kosska3003
10. okt 2011

@monkap ano oni su to su dobre podla mna ked mu das este hrubsiu ponosku zima mu isto nebude mala to mala zatial len na tenkej ponozke a nohy mala teple a nebola si kuknut v poliklinike ci uz maju zimne topanky a ake ceny cca

monkap
autor
10. okt 2011

@kosska3003 no do obyc. gumakov ked mu dam aj hrubsiu ponozku tak ich ma studene ... tak preto kukam taketo ... vyskusam a uvidim

sssimi
10. okt 2011

Ahojte.
Ja už tiež od dnes idem riešiť zimné topánočky. To čo je vonku??? Ráno 6 st. teraz večer 11. Ja chcem ete teplučkoooooooo. Minimálne do decembra 😀

kosska3003
10. okt 2011

@sssimi si nenarocna ma sa zajtra oteplit ale len na juhu u nas na severe ma prsat tak sa tesim ideme topanky zimne kukat

sssimi
10. okt 2011

@kosska3003 tak ja som niekde v strede. Ja už počasie radšej ani nepozerám, lebo sa len rozčulujem 😀 Ja ani nemám ísť kedy topánky pozrieť keďže som bez auta.

kosska3003
10. okt 2011

@sssimi ja pocasie sledujem ako tak no ja mam auto ale pojdem aj s mm lebo nech malu strazi kym jej vyberem a tak samej sa mi tazko to sa zapotim moc tak ho vyuzijem kym je doma

sssimi
10. okt 2011

@kosska3003 ja som aj bez auta a aj bez muža 😀 , takže sa môžem aj pototo.....

kosska3003
10. okt 2011

@sssimi musite ist cez vikend potom jedine teraz som kukala stranku deichmennu tak tam su tiez pekne no zajtra spravime turu po meste

jamaat
10. okt 2011

@kosska3003 Ak by si objednávala z Anglicka, daj vedieť, možno by som sa pridala zas.

sssimi
10. okt 2011

@kosska3003 najhoršie je, že budeme musieť ísť až do Nitry, v Topoľčanoch je cez výkend otvorené maximálne Tesco alebo Kaufland a ani v nich nie je origoš obuv.

kosska3003
10. okt 2011

@jamaat no asi piatok zas bude objednavat do stredy ti dam vediet