Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
12. okt 2011

@ludmilabb
@jamaat inak toto robim aj ja, ked sme niekde na navsteve,alebo na ihrisku a je cas ist, tak ho zacnem na to pripravovat 10-15 minut dopredu. poviem ze ideme, on samozrejme ze este chvilku. tak poviem dobre, chvilinku ale potom uz pojdeme na prve slovo. takto to zopakujem este 1-2 razy. on si musi dokoncit tu svoju cinnost. to nie je len tak,ze vsetko hodi za hlavu a hned ide lebo mama povedala. a nam toto pomaha. tebe mala zacne zurit doma, ale mne zacne zurit na verejnosti, hodi sa o zem, utecie, vrieska, kope, nevladzem ho dvihnut na ruky. no neviem ci sa ludia viac smeju na mne alebo na nom.

borocka
12. okt 2011

@kosska3003 presne,aj nam dnes dosiel letak z tesca, tak vianocne propagacie uz zacali 😒 bola tam myslim za 35eur a aj dobre vyzerala

jamaat
12. okt 2011

@borocka Aké ty máš vyznanie na FB!!! 😲 .....Už som tam chcela šibnúť komentár, či na diaľku, ale som sa zdržala. 😅

hoogy
12. okt 2011

@borocka my sme matkovi nie preto skovavali hracky ze nepratovala,ale ze nas hneval. a zobrat mu traktor t je najvacsi trest. aj ked momentalne je najvacsi trest zobrat mu bicykel.ja som ho tiez od malicka viedla k uprataniu,ale nevadi mi ked cele doobedie vytahujeme hracky hlavne ked je vonku takto. potom upraceme spolu.
@kosska3003 inak kuchynka je pre dievca super vec len som myslela ze uz mate.

jamaat
12. okt 2011

@borocka @ludmilabb Veď ja ju tiež pripravujem aj polhodinu, aj dlhšie, že sa pôjde spať. A keď aj ide do spálne s tým, že sa ide kúpať a búvať, na posteli potom začne skákať ako na trampolíne a koniec. Hneď na začiatku ju stopnúť sa nedá. A keď ju nechám, to je tiež nie dobre. Blázni sa, rozbesnie sa a už je potom problém. Už sa potom nevie v kľude povyzliekať. Ja ju nesmiem, to zúri. Teraz ma napadlo, že keby som ju v obývačke vyzliekala a do pyžama obliekala, tak by možno neskákala a šlo by to lepšie. Zajtra skúsim.

Juj, doteraz som sa ešte dokopy nedala. Tešila som sa, že si v kľude budem videoklip zo Slovinska robiť, ale tak ma rozhodila, že sa mi ani do toho nechce. Zožrala som tabuľku čokolády, pozrela po dlhom čase Panelák. A keď si do toho ešte spomeniem, čo sa s vládou stalo a ako sa Fico musí vyškierať a ruky si šúchať, tak už som totál znechutená.

jamaat
12. okt 2011

Zajtra má byť konečne pekne, aj keď chladno, tak sa pôjdeme aj so soplami niekam do prírody vyluftovať.

hoogy
12. okt 2011

@jamaat to vam dobre spravy cerstvy vzduch🙂

jamaat
12. okt 2011

http://www.best4you.sk/pocoyo-2005-t65275.html ...ak by niekto chcel. Emke sa to strašne páči a mne tiež, sú tam milé príbehy. A Emka presne tak hovorí NIE! ako Pocoyo 😀

mystery7
12. okt 2011

@jamaat tie nervaky.....asi musime pockat kym z toho vyrastu 🙄
Mirko mal dnes hysak, lebo najprv si nechcel ist umyt ruky s mm. Tak isiel so mnou, ale uz zacinal protestovat. Ked ich mal skoro umyte, tak zacal revat, ze chce tatika. Ja som mu ich vlastne len utrela do uteraka a vzala som ho do obyvacky a nasledovali totalne nervy a rev.

kosska3003
12. okt 2011

@jamaat no ja malej davam pyzamo vzdy v obyvacke alebo v detskej teraz ked tam ma telku niekedy vymysla ale potom sa da obliect umyjeme zuby a potom mi sama ide do postele a caka na mlieko a po novom sa mi podarilo ju naucit zaspavat samu huraaaaa klop klop nech nezakriknem dam jej pusu poviem ze nech spinka a ona povie ano a zaspi no ale taketo cirkusi mi nerobila este ako emka tebe aj som rada nezavidim ti fakt

borocka
12. okt 2011

Dievča píše svojmu chlapcovi SMS.
SMS 1: hlupáčku, zapoměl sis u mě doma telefon.
SMS 2: halo ?
SMS 3: PROČ NEODPOVÍDÁŠ ?!
SMS 4: odpovídej !!
SMS 5 dobře jak chceš.. je KONEC! 😀 😀 😀 😀

hoogy
12. okt 2011

@jamaat mozno to ma vazne len obdobie a za urcity cas to prejde.hovorim ti matko presne toto iste robil ako sa povedlo,ze sa ide spat tak koniec sveta nastal. teraz je ako anielik. ta rozpravka vyzera dobre krasne su tie posavicky zajtra pustim matovi.

hoogy
12. okt 2011

@kosska3003 nam matko este aj krizik da :Dpodareny je,ale este aj hodinu si niekedy rozprava v izbe, ontam ma take zvieratka tak tym vselico vyklada my sa v obyvacke rehoceme na nom

borocka
12. okt 2011

@hoogy ja tie hracky odlozim preto, ze ja som ich upratala. keby si ich upratal sam,tak si ich aj odlozi na obvykle miesto kde si ich potom najde.

@jamaat prosim ta pekne, to po kom mas to dieta?? pri nej by som bud ja skocila z balkona alebo by som vyhodila ju 🤐 . skus zajtra to prezliekanie prestahovat do obyvky a ja neviem, o 7ej jej uz dones pyzamko, povedz ze ak chce tak sa moze prezliect, nechaj ho na ociach. obcas jej pripomen.

iinuska
12. okt 2011

Aj ja Adamka dopredu pripravujem, ze za chvilku ide spinkat, po chvilke mu poviem, ze ideme sa kupat, ta ide, on a do vane tesi. A to uz tak berie automaticky, ze hned po kupani vypije mlieko, umyjeme zubky a ide spinat. Dnes sa putal uz o 19-tej, kedze nespal cez obed

hoogy
12. okt 2011

no nic kocky idem ja spat. po povale nam mysi behaju tak som uz dve noci nespala. su tam pasce tak snad uz sklapnu.

borocka
12. okt 2011

@hoogy my mame mys doma 😨 dnuka, na prizemi. v sobotu vecer ju nasi videli v obyvke tak nastavili pasce. v pondelok by som odprisahala ze som ju zazrela v spajzy prebehnut po policke. tak sa pasce prestahovali. a dnes ju mamina mala v spalni, normalne jej vybehla z oblecenia co mala na kopke na posteli.
ostava uz len dufat ze to je stale ta ista

jamaat
12. okt 2011

@borocka Miliónkrát som už v zúfalstve rozmýšľala, po kom to dieťa je, či po mne, či po tatovi, či kombinácia. Ja viem síce tiež vzbĺknuť, ale väčšinou som kľudná. No a tato tiež býva väčšinou kľudný, ale keď chytí amok, tak sa nekontroluje a aj povykrikuje mi hocičo, že normálnemu človeku rozum zastáva, ako môže niečo také z huby vypustiť. Od takého jeho posledného pred vyše rokom to u nás doma ani nie je bohviečo, ak mám pravdu povedať. Aj je tvrdohlavejší ako ja, keď sa zatne, ani pár volov s ním nepohne. Tak nejaké gény tam asi budú, veď aj znamenia majú podobné 🙂 ...........A chuť vyhodiť ju z okna mám každý deň. 😅 ....A 5x denne si spomeniem, aké dobré dieťa bola Monika, ibaže to až teraz vidím, vtedy som to brala za samozrejmosť.

sirinka
12. okt 2011

@hoogy
@borocka my mame macku a ziadne mysi 😀 teda iba torza ich tiel cas od casu...

hoogy
13. okt 2011

@sirinka
@borocka no my sme aj hovorili prenajimatelke ze nech tam macku supne ze to bude najlepsie. a ona ze nie ze da jed a pasce len dufam,ze co tam podochne tak a pojdu zlikvidovat. ona je taka cudna a toto je prerobeny stary gasthause tak asi su mysi zvykvinute tu byt.🙂

ludmilabb
13. okt 2011

@jamaat jaaj Pocoyo je Sofiine oblubene hlavne cast ked meni farby tak tiez opakuje slovicka, yes, no a potom este mena postavieck co sa predstavuju na zaciatku Baduuu ale teraz si oblubila Pingu is born lebo maly PIngu sa narodi, smiesne sa vykaka a maminka mu utiera zadok, normalne sa pri tom riadne smeje a chce to stale dookola si zadaj na Youtube Pingu is born a pobavite sa...dumat po kom je Sofia nevydumam nic, Janko je tiez kludas ale presne ako pises vie sa zatat pohovsky ani ja sa nechytam a to som tiez tvrdohlava akoje Sofia v jasliach a ja v robote tak to poobede zvladam viac v klude, nechcela by som z nej mat rozmaznane decko ktore si vsetko vydupe revom uvidime casom si ju dobre vychovavam 😝

ludmilabb
13. okt 2011

@sirinka macky su sikovnejsie lovkyne ako kucuriska a hlavne ked maju male 😀

ludmilabb
13. okt 2011

@jamaat ozaj pamatas si ked som ti vravela co vyvadza Sofia tak si len konstatovala ze chvalabohu ze mas Emku taku aka je aj Roman to iste poznamenal aj vonku Sofia za vsetko pistala Emka flegmos oproti nej

emode
13. okt 2011

Ahojte 🙂

@jamaat
@ludmilabb u nas sa uz tiez zacina nieco take prejavovat, i ked to nie su hysaky, lebo moj mm im chce zasadne predchadzat 😠 ale momentalne mame na vsetko, nechcem, nie, ani nahodou sa nebude robit to, co treba a podobne ... ja to beriem tak, ze niektore veci by mali byt automaticke, bez komentarov, umytie ruk, obliekanie, upratanie hraciek ... ale vacsinou to hladko nejde a mm skusa kadejake finty na nu, viem, ze v konecnom dosledku ju dostaneme tam, kde ju chceme my, ale je to fuska a dost ma to vycerpava ... ja som radikalnejsia, ako mm, a ona liska to zacina vyuzivat 😖

jamaat
13. okt 2011

@ludmilabb Veď ja si toľko krát spomeniem na teba a mystery, že to máte ešte ťažšie! 😅

mimi21
13. okt 2011

ahojte
a ja ze sa k vam idem vystazovat a vy presne rozoberate to, co ma trapi
vcera vecer sme mali neskutocny hysak, skoncilo to placom nas oboch, mm odisiel na fucik, ja som isla ninku ulozit, a to je kazdy vecer to iste, ked sa povie, ze sa ideme umyvat, tak zacne behat a jasit sa a nejde ani za zivy svet, nepomahaju ziadne argumenty, a ked som s nou vecer doma a taketo nieco sa stane, tak hned zacne mrncat za ockom, a kde je ocko - a tuto otazku je schopna polozit aj 500krat, verklikuje to dookola, ja sa naozaj snazim najprv vysvetlit, opisem jej kde je ocko, s kym tam je a co robi aby som jej odviedla pozornost od placu, zabera to tak na 2minuty,
vcera ma uplne ignorovala, vrieskala, revala, uz som sa len bala aby mi emu nezobudila, neslo to po dobrom ani po zlom, az som to cele neustala a riadne som na nu vybuchla a nasledne sa som sa rozrevala aj ja, uz som bola uplne bezradna
ako to videla tak s nou cuklo, hned si zacala utierat oci a hovorit ze uz nebude plakat
proste nic na nu neplati, este sa mi s drzym vyrazom smeje do tvare a ja ked potom vybuchnem tak ma to samozrejme mrzi a je mi z toho smutno

a neviem ci emka zaberaju tie hnusne atb, uz ma z nich aj hnacku a to jej davam aj biogaiu, berie to vlasne od pondelka vecera, takze dnes vecer budu 3uplne davky, tak uz by mohlo zaberat ☹ stale ma huste sopliky, v noci ale paradoxne dobre spi - teda nebudi sa na plny nos, sople sa pustia az rano
ale dnes v noci bola hore kazdu 1,5hodinu 🙄

mimi21
13. okt 2011

jaj a ked pridem pre nu do skolky a tam sa na mna vrhnu, ze aka je uzasna a inteligentna a zlata, tak by som im mala pustit video co sa u nas deje vecer
inac je maximalna pravda, ze deti su bez rodicov ine
teraz cez leto bola ninka s mojimi krstnymi na vylet v stiavnici, bola vraj neskutocne zlata a akonahle sme dosli k nasim pre nu, tak obrat o 180stupnov a uz sa zacalo vymyslanie 😝

hoogy
13. okt 2011

@mimi21 to je pravda,ze deti vacsinou su pri bez rodicov ine.aj matko ked uz nas ide s mm z neho porazit a nahodou ho nechame u rodicov tak s obavou volame ze co aky je ? a oni ze zlaty tak sa nam kolko krat aj smeju.

borocka
13. okt 2011

@hoogy
@mimi21 ja si myslim ze deti nie len bez rodicov ale aj na navsteve, v cudzom prostredi, pred cudzimi su ine. omnoho lepsie.
ale tiez sa nam to stavalo, kazdy den som z neho pomaly na nervy, mrtvica ma chyta. a kym som ho nechavala 70rocnej starkej raz za dva tri tyzdne na poobedie, kym som presla nakupy, tak vzdy ho pochvalila, ze aky bol poslusny, napomocny.

inak dnes ho mam doma. vcera ked som po neho prisla tak ucitelka ze aby som ho nevodila,ze mu nestihaju sople utierat. a pritom v utorok vecer bol uplne v pohode. a dnes vidim ze kycha ako najaty a zakazdym mu z nosa vyleti taky soplisko. ale hlavne nech to ide von.
????????inak, jemu tecu sople len z jednej dierky!! a vzdy ked kychne tak mu ten susnisko tekuty vleti len z tej jednej dierky??? to je normalne, alebo ma nejaku infekciu len v jednej dierke?? som si to dako nikdy nevsimla

mimi21
13. okt 2011

@borocka aj mne mala teraz emka soliky len v jednej dierke, ale uz sa jej pustili aj z druhej, netusim ale co to moze znamenat...