Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

simka9122008
26. máj 2009

Ahoj Kosska, malá Marika je nádherná, ešte raz gratulujem

monkap
autor
26. máj 2009

kosska malinka je krasna 😉

kosska3003
26. máj 2009

simka monka diky aj ja to hovorim 😀 😀 cela mamina

monkap
autor
26. máj 2009

kosska 😉
ta zaba je z coho??

sirinka
26. máj 2009

kosska vitaj maminka 😀

inac k tym vahovym kategoriam...ked som si niesla klarku domov, vazila iba 2900g...a aha co z nej vyrastlo 😝 som zvedava, ako na tom bude nasa druha princeznicka...

kosska3003
26. máj 2009

monka to ma s cumla a flasky co jej tam davali lebo ja som lezala dva dni na druhpm na jiske tak som malu nemala pri sebe tak mi ju krmili tam s ich flasiek a z toho to dostala to moze dostat aj ked je spynavy cumlik alebo co tak teraz je fialova aj bradavky si tym musim natierat
siri no konecne som tu

kosska3003
26. máj 2009

bize kukam ze mam 44 tt idem to prehodit lebo vyzera to hrozne 🙂

monkap
autor
26. máj 2009

kosska ja som myslela, ze tam davaju vyvarene cumle 😠

kosska3003
26. máj 2009

monka no neviem ale mala mi to dostala ale ked len to tak je dobre mozno je nachylnejsia alebo neviem ale ju to uz bolilo lebo aj ked spinka tak ma otvorene ustocka tak budem poctivo natieerat len nech uz to nema

monkap
autor
26. máj 2009

kosska: snad jej to cim skor prejde, nech je zdravucka .... a papa ti pekne??

kosska3003
26. máj 2009

monka no toho som sa bala ci sa mi prisaje ked ju krmili s flase ale pekne sa pricucla a aj mliecko mi prisla rychlo a teraz cucka aj odstriekavam lebo mi tam tak stvrdli bradavky ze mi ich jedna sestricka musela roztahat no hrozna bolest ale uz viem co mam robit tak som rada

monkap
autor
26. máj 2009

kosska: ja lenke davam aj z flase aj z prsnika a zatial v pohode 😉 klop, klop bo jedna bradavka ma dooost boli, tak z toho kojim len raz denne a inac z neho odstriekavam a davam z flase (viem, ze by som nemala 😝 ) ... z druheho kojim v pohode

monkap
autor
26. máj 2009

kosska: kojenie je hotova veda ... najhorsie su zaciatky (ako vzdy), kym clovek zisti co a ako ... potom je to uz lepsie 😅 len treba vydrzat tie zaciatky 😝

kosska3003
26. máj 2009

monka no to je veda aj mna bolia bradavky ale lena ked sa prisaje ked uz cucka uz to prestane a aj ja davam flasky aj kojim

dm1
26. máj 2009

siri: dnes som isla kupit striekacku aby som nedavala mliecko z flase a v lekarni sa na mna divali jak na debila ze co je to za blbost krmit striekackou... 😨 Ako to robis ty? Lebo nakoniec mi jednu predali ale rovno ma upozornila ze sa neda sterilizovat takze je ja jedno pouzitie tak neviem.

klomi
26. máj 2009

Ahojte, tak my sme boli dnes na kontrole v nemocke.Pribrali sme a mame uz 3530 gr. 🙂 Takze za tyzden asi 400g. Som rada,kedze mala bola schudnuta predtym kvôli tej zltacke.
Aj ja najskor prilozim malu,nech si nieco cucne,ale kedze mam malo mliecka ,tak ju dokrmujem s flasou.Ale hlavne je, ze uz papa 😵 .

Kosska gratulujem...

sssimi
26. máj 2009

Kosska konečne sme sa dočkali 😉 . Marika je sladučka. Mne zabrala vyvolávačka hneď a mala som 7 hodín kontrakcie každé 2 minuty po 45sekund... Medzi každou som si oddýchla 1min a 15sek-no myslela som si, že už to nevydržím... Pochybovala som o tom, že budem mať ešte nejaké sily na tlačenie, ale nakoniec jej bolo dosť...

zuzkad
26. máj 2009

ahojte maminkyyyyyyyyyyy 🙂 🙂 gratulujem vam maminkam tesim sa, ze uz sme skoro jednotne ...este len par a budeme kompletka...mate naaadherne deticky 😉 😉 😉
ja som mala dnes strasny den, ale nie kv. malemu ten je chvala bohu v poriadku klop klop klop...pribral nam z 3080g na 3350g v pribehu 6 dni tak som rada, ze to nie je ako na zaciatku 😉 😉 dokonca narastol aj o 2cm 😅 😅 😅 cize ma teraz 50cm 🙂 🙂 🙂 jedine ma hlavicku stale na pravej strane, tak ho musim polohovat na druhu stranu a pojdem aj na rehabilitaciu aby nemal skaredo zformovanu hlavicku...inak vsetko je super co som rada, az na to nase brusko, ale trubicka nam pomaha tak prdkame cez nu...a vcera maly aj tatina okakal tak som sa popod nos zasmiala 🙂 🙂 🙂

no ale moj sok co som dnes mala ☹ ☹ ☹ ked som poobede prisla domov od lekara tak mi moj psik zacal vracat..tak som kricala na svagra, aby ju dal do vane, ..lenze po vracani mi zacala pred ocami kolabovat...bola uplne mimo bez akejkolvek reakcii...ja s malym na rukach som nemohla nic...tak som ho dala do postielky a rychlo som ju oblievala so studenou vodou, aby sa prebrala, vobec nereagovala a ja som bola zufala uz prosila som svagra aby utekal na veterinu, lebo ja som nemohla nikam ist s malym...tak ju rychlo vzal a odviezol ju na veterinu tam uz zevraj bola uplne bez vedomia a veterinar ju daval do poriadku...dostala infuzku a robili jej rozne testy ..,vsetko mala v poriadku len bola dehydratovana a tak skolabovala...ja som doma strasne plakala, lebo som sa bala, ze o nu pridem...a bolo mi luto, ze od vtedy co je maly na svete dost po nej kricim a nemam na nu cas a ignorujem ju aj ked maly spinka....tak mi to vsetko prislo, ze som ju zanedbala 😔 😔 😔 😔 ale na stastie uz je ok, aj papala kuriatko dnes...davam pozor aby pila aspin troska vody ...zajtra nas caka infuzka este, ale dufam, ze bude uz v poriadku...teraz ju stale mojkam,, lebo som to zanedbala 😠 😠

jamaat
26. máj 2009

Ahojte, hlásim sa aj ja u mamičiek. Včera nás pustili domov, hoci som s tým ani nerátala, lebo Emke vyšla žltačka do 3. pásma. Chúďatko moje bolo celé dopichané od narodenia. Najskôr kontrolovali glykémiu, potom bilirubín, pomedzi to očkovanie a iné odbery. Prvé dni sme mali dosť nešťastno-zúrivé kvôli papaniu, ale potom sa to už rozbehlo a je to OK. Klop, klop, aby som neporiekla. No a pri prepúšťaní som sa ešte dozvedela, že má pozitívny test na hemolytickú chorobu. Takže musíme kontrolovať krvný obraz.

Pár fotiek som pridala do nového albumu.

sirinka
26. máj 2009

dm netreba sterilizovat, staci poriadne vyumyvat. ja iba kojim, ale pri klarke som v porodnici davala striekackou a tiez som ju vzdy iba umyla, tak mi to aj sestricky povedali, ze 24 hod. jedna striekacka je ok...

sirinka
26. máj 2009

dm este existuje takyto sposob http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
ale zohnat tu laktacnu pomocku, resp. suplementor je dost tazke...

cipka
26. máj 2009

Baby, vidim, že niektoré máte problémy s bradavkami. Ak vám môžem poradiť, kúpte si v lekárni krém zn.Avent, je veľmi dobrý. Mne dali vzorku v nemocnici, lebo som mala tiež problémy, a zistila som, že je dobrý. Manžel mi ho kúpil a v priebehu niekoľkých dní som sa dala do poriadku. Ešte môžem odporučiť kojiť cez klobúčiky-chráničky, tým si to trochu uľahčíte. Dúfam, že vám trochu pomôžem s mojou skúsenosťou.

sirinka
26. máj 2009

cipka ja som tiez s tym aventackym velmi spokojna...akurat pozor na tie klobuciky, mozu sposobit znizenie tvorby mliecka...

cipka
26. máj 2009

Ja s tym nemam problém. Ked som mala veľké problémy s kojením, čo som teda mala ☹ tak som si aj odstrekovala, takže mlieka som mala až-až. Samozrejme, že tie klobúčiky nie sú úplne super, ale používala som ich aj pri dcére, ked bolo zle a pomáhalo mi to, kým som sa zregenerovala.

cipka
26. máj 2009

To si každá mamina musí odskúšať na sebe, lebo každá inak na to reaguje.

mimi21
26. máj 2009

kosska, jamaat vitajte domka, idem mrk na fotky

baby mne dnes malicka len tak frcla kakanim do plienky, poriadne sa nevykakala od vcera vecera - to nam az plienka pretiekla
myslite, ze je to ok ?, je relativne kludna, len ma brusko trochu tvrdsie, aj sme pomasirovali, aj nozickami pocvicili a nic 😒

dm1
26. máj 2009

mimi: nemusis sa bat nam hovorili ze kojene babatko nemusi kakat aj viac dni....

mimi21
26. máj 2009

diky dm, som trochu kludnejsia
uvidime aka bude noc...

ladywitch26
26. máj 2009

mimi, mne este v nemocnici mala nekakala 24hodin a potom mi v priebehu 15minut prekakala 4 plienky. ale totalne 😀 inak je to ok, len cca kazdych 6 hodin by mala mat pocikanu plienku. to mi vraveli v nemocke. ked nekaka, tak stravi vsetko mliecko, dolezite je, aby cikala.

atima
27. máj 2009

ahojte mamicky
Prosim poradte mi co mam robit zatial som nedostala mlieko a som 4 den po cisaraku. ☹

kosska my sme mali podobny pribeh porodu ako ty, ja som sa skoro psychicky zrutila, hruza.