Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
9. dec 2011

@jamaat dik za tipy, cesto uz mam. Nechavam ho odlezat na linke, ma byt v chladnicke??

jamaat
9. dec 2011

@mystery7 Daj ho radšej do chladu.

jamaat
9. dec 2011

@borocka Nemusí byť na tenučké, len nech to nie je jeden veľký kus, lebo tie, čo sú pri ňom, ti navlhnú veľmi a tie ďalej zostanú tvrdé. Už neviem, či to zmäklo po 1 dni, 2, 3 dňoch, ale hneď potom som jablká vybrala, aby nehnili.

dualcore
9. dec 2011

ahojte baby.tak prisla som sa na skok pochvalit ze Korinko uz ma surodenca na svete. 🙂

sirinka
9. dec 2011

@dualcore gratulujeme!!! pekny vianocny darcek 😵

luba142
9. dec 2011

@dualcore citala som nahodne v decembrovkach 🙂......gratulujemeee 😉

sirinka
9. dec 2011

och, dnes som potrebovala vybrat peniazky z bankomatu z uctu, ktory bezne nepouzivam a mi nechcelo dat, skusala som v dvoch bankomatoch...ked som prisla domov, volam do banky....na 8x sa mi podarilo dovolat tej nahranej pani, v ramci rychlejsich sluzieb som postlacala par cisiel a v 10tej minute sa mi konecne ozvala ziva osoba...no a nakoniec mi oznamila, ze banka mala vypadok... 😠

dualcore
9. dec 2011

@luba142 veru chodim sem na MK len cez mob.lebo za pc este nestiham zasadnut.ozaj baby nemate nejaku dobru radu ako rychlejsie zotavit ranu po rozstrihnuti?to behanie ako kacica mi uz lezie na nervy ale boli to jak slak. ☹ pod sprchou mam uz pomaly trvaly pobyt 😖

sssimi
9. dec 2011

@dualcore su na to homeopatiká, myslím, že sa to volá Amnica. Pozriem ti to. Ja som to brala.

sssimi
9. dec 2011

@dualcore PO PORODU

Arnica montana 9 CH (volný prodej)

* urychlení hojení, vstřebání hematomů
* odstranění pocitů zhmoždění
* lék má specifický účinek na svaly a kapiláry

Dávkování: 5 granulí 2x denně

China 5 nebo 9 CH (volný prodej)

* únava způsobená velkou ztrátou tělesných tekutin (krev, plodová voda)

Dávkování: 5 granulí 2x denně

Staphysagria 5 nebo 9 CH (volný prodej)

* na hojení řezných chirurgických ran (nástřih hráze, císařský řez)

Dávkování: 5 granulí 2x denně

Pyrogenium 9 nebo 15 CH (volný prodej)

* prevence hnisaných komplikací

Dávkování: 5 granulí 1x denně

Sepia officinalis 9 nebo 15 CH

* k odstranění pocitu "prázdného" břicha
* v případě depresí

Dávkování: 5 granulí 1x denně

Podle obtíží užívat některé z uvedených léků po dobu 7 dní.

A inak moc gratulujem 😉

sirinka
9. dec 2011

@dualcore a prvy porod si tiez mala vaginalne ci CR?

emode
9. dec 2011

@dualcore aj my sa pripajame ku gratulaciam ... a teraz neviem, ci uz mozem aj kosske gratulovat ... my sa tak oficialne neoficialne hlasime k znazivcom 😀 ... sice uz dlhsie, ale pri prvom nam to tiez trvalo vecnost 😒

ja som este nepiekla, teraz som chora ako pes, len ATB celkove mi nechcela doky dat keby nieco ... tak cakame ... ale chystam sa zajtra nieco a v nedelu idem tradicne medove oblatky piect ku starkej 🙂

kosska3003
9. dec 2011

@emode no testovo to mam potvrdene ale dr nie tak je to take na vazkach ale tak ratam s tym ze som nechcem mysliet moc na zle scenare a vam prajem skore dosnazilkovanie a nech si rychlo tehu nam to trvalo vyse roka

kosska3003
9. dec 2011

@sirinka to potesi ja som sa teraz dva dni vadila cez mail cez hej .sk som objednala nasim sodastream a stale mi tvrdili ze som im peniaze neposlala poslali dve faktury na kazdej ine cislo uctu no uz som mala nervy ale uz sa to vyriesilo peniaze sa nasli tak je dobre a teraz cakat tovar

emode
9. dec 2011

@kosska3003 tak drzim palce nech je to v rukave 🙂 ...

kosska3003
9. dec 2011

@emode dik

sssimi
9. dec 2011

@sirinka mne sa zdá, že prvého rodila CS, ale istá si nie som.

@emode tak držím palce, nech sa vám zadarí.

dualcore
9. dec 2011

ano prve som mala Cisarak.a veru bolo to po menej neprijemne ako teraz ☹

kosska3003
9. dec 2011

@dualcore no to som zvedava ako pojdem ja som mala prvy ties cisarak hm a porod v pohode

emode
9. dec 2011

@sssimi aj mne sa zda, ze mala SC ...

emode
9. dec 2011

@sssimi vdaka 🙂 nechavame tomu volny priebeh ... 😀

emode
9. dec 2011

@dualcore bolo to velmi narocne??

sssimi
9. dec 2011

@dualcore hej? Ja sa bojím cisaráka ako čert kríža. Radšej by som odrodila 5 detí normálne ako 1 cisarák 😀 A to som rodila zvonom, takže ma šila asi pol hodinu. No po skúsenosti zo slepákom, po ktorom som sa 2 týždne ledva hýbala sa bojím ako by som to pri dvoch detičkách zvládla.

kosska3003
9. dec 2011

@sssimi ked ti mam pravdu povedat som sla s porodnice domov ako tak fit co poniektore si sadnut este po normalnom porode nevedeli najhorsie su prve dva dni a potom uz je to ok

emode
9. dec 2011

@sssimi presne tak, ako vravi kosska, tiez som mala SC, tych 48 hodin prezit, prekonat sa a zacat sa hybat, potom to uz ide, jasne, ze ta rana boli, ale urcite nie dlho ... ked som bola pred polrokom na tej laparke, robili mi pruh, tak sa po mne sestricky len tak pozerali, ze ako sa driapem na nohy, no ten cisarsky ma vycvicil 😉

sssimi
9. dec 2011

@kosska3003
@emode ja neviem, vo mne to nejak zostalo po tom slepáku. Mala som 15násť a sestričky mi všetko zakázali, nesmela som skoro chodiť. Boli by schopné mi aj misu nosiť. Asi pre to som sa ťažko spamätávala, Strašne ma tá rana ťahala. Bola som dosť chudá, tak sa mi asi koža musela prispôsobiť. Síce o 2 týždne som už bola na diskotéke 😀 , ale aj tak si na to nespomínam v dobrom. Aj tak budem stále dúfať, že nakoniec vykukne von tadiaľ kadiaľ má a bez tých problémov čo som mala pri malej.... Veď uvidím. Od 33tt ma čaká príprava na SC, tak potom budem múdrejšia.

emode
9. dec 2011

@sssimi a preco ides teraz SC? sorry, ak si o tom uz pisala ... dnes je to pri operaciach trochu inak, tak rychlo, ako sa len da, sa ta snazia postavit na nohy ... je to ovela lepsie na rekonvalescenciu

dualcore
10. dec 2011

no baby porod celkom v pohode.3.12.ma to chytilo o pol jednej na obed a vecer o 21 som isla do nem.ale tam ze otvorena na 1prst☹ skoro ma porazilo lebo kontrak.som mala kazde 3min. celu noc som sa tam trapila a este som sa aj na 2h zastavila na 7cm a ani bohovi viac.na stastie rano pred 6sa to rozbehlo ale to som uz ani na stol nevladala liezt.dani bol ale rychlo vonku a uz potom fajn 😀 takze porod trochu odtrpeny a vysledok stoji za to 😉

dualcore
10. dec 2011

@sssimi ja som po Cs na druhy den behala v pohode.presne ako pisu baby cim skor to rozchodis tym lepsie.zato teraz este beham ako kacica ☹

kosska3003
10. dec 2011

@sssimi no ja v pohode o 11 ma rezli a na druhy den rano som behala isal na wcko a tak aj za malou este sestricky kukali na mna ako beham no ja som chcela behat je to ine ked ti vyberaju slepak a ine ked porodis tam az tak nemyslis na bolest a rychlejsie sa to hoji ked mas male babatko no uvidim ako ja dopadnem kokso ma dnes tak vynatahovalo som myslela ze aj tycko hodim som vcera zabudla pustit mycku tak rano uz tak bombovo vonala 😝 😝