Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
4. jan 2012

@cukricek8998
@jamaat
@rybca k tym plienkam na noc.....mlady sa pocikava tiez. obcas protestuje ze plienku nechce, ale vzdy ho donutim. rana mava nacikane raz, obcas ma suchu,vtedy ju nevyhadzujem. nemozem sa na neho este spolhanut. budit ho urcite nebudem. v tom nevidim zmysel,sam sa musi naucit ze sa bud zobudi alebo vydrzi do rana. tym budenim si nijako nepomozem. teraz v zime ani nemam v umysle to riesit. pride jar, leto, snad sa to vyriesi samo. ja tomu nemam ako pomoct. mozem byt rada ze rpespi celu noc, ze riadne spi,nebuntosi a nema problemy so spanim.

jamaat
4. jan 2012

@borocka Jasné, veď ja som to nemyslela ako výčitku. Skôr obdivne. Svätá pravda, nariekať nepomôže.

Som v šoku! Emka šla dobrovoľne spať, vypýtala sa do svojej postieľky, ani fľašu s mliekom nemala, keďže sa všetko mlieko minulo už včera, len céčko vitamín som jej dala cmúľať. A hneď aj zaspala. Akurát že bude večer do desiatej dubasiť.

Inak u nás sa bacily krútia už pomaly 2 mesiace. Nikto nie je veľmi chorý, ale na striedačku všetci trochu kašleme, soplíme, niekedy viac, niekedy menej. Ja som na tom hádam najlepšie, čo som práveže zvykla byť furt chorá. Ale keď cítim, že ma v nose alebo hrdle začína štekliť, hneď si céčko prasknem a zatiaľ to pomáha.
Dosť dávno som nepúšťala odparovač, tak ho zase zapnem. Veď v slanom prostredí by sa asi ani bacily nemali tak množiť, či nie?

jamaat
4. jan 2012

Ja som raz Emku skúsila zobudiť na cikanie okolo polnoci, ale bola z toho riadne zlostná, tak som viac neskúšala. V lete to bolo ok, nepocikávala sa, ale asi preto, že vypotila. Ako sa ochladilo, tak každú noc pocikaná. Vzdala som to a šla kúpiť plienky. Emka bola so mnou v obchode, tak celá šťastná si tie plienky niesla. Teraz má sama takú dilemu, aj ju chce, aj ju nechce, aj vie, že sa má pýtať, hoci má plienku, aj tak sa nepýta. A cez deň si kvôli špekuláciám furt cvrkne do gatiek. Ona sa totiž aj pýta, ale vzápätí si to rozmyslí a ide sa hrať. Alebo nechce ísť s tatom, iba so mnou, mne sa hneď nedá a už si cvrkne. Prisámvačku, čo bolo u Moniky bez problémov, to mi všetko teraz Emka "vynahrádza". 😝

zuzkaprofant
4. jan 2012

@jamaat nas kiko sa vobec nepyta jemu je jedno a to pekne sme boli uz par dni vlete bez plienky🙂co uz snad vlete to bude oki

cukricek8998
4. jan 2012

Dobry vecer🙂 moja mala mi akosi poslednu dobu prestava jest.bud neje skoro nic alebo strasne malicko,ale ked som sa pytala lekarky tak povedala ze je to normalne a ze tie deti si uz same popytaju,ze ju nemam nutit lebo aj tak mi to vyvrati..Ma niekto podobne skusenosti ?

luba142
4. jan 2012

@cukricek8998 ahoj aj mne za poslednych par tyzdnov, teda pred sviatkami konkretne tiez vela nezje, len porype, par lyziciek zje a hotovo, len sladkosti by jedla 🙂

cukricek8998
4. jan 2012

@luba142 noo teraz zjedla aj polievku..to je pokrok..inak ona neni ani na sladke...jedine co miluje je tic tac biely a zuvacky... :D

dm1
4. jan 2012

@borocka juj to sa hrozne cita a nieto este preziva ☹ . Ale citam ze u vas je to na dobre j ceste lebo 99% ustpechu je psychika a je super ze sestra too zvlada teraz tak statocne!
Co sa tyka svagra tak jemu sa to tahalo vela rokov tusim 7 a kazdy rok sa mu to vratilo. Vzdy bola operacia - prva banalita bolestivy zub a z toho zistena rakovina kosti na sanke a postupne mu vyberali cast sanky, celu sanku, dalsiu kost na tvari.... az nemali pomaly co vyberat a implantaty nedavali lebo to musi byt telo ciste istu dobu a to on nebol... Potom uz mu to slo tam kde bolo problem operovat v hlave a chemo odmietol zase on ☹

kosska3003
4. jan 2012

@cukricek8998 moja je bez plienky aj v noci asi tyzden mala ju suchu tak som skusila dala som podlozku a to sme uz skusali aj v lete ale trvalo to len 3 dni a zacala sa mi pocikavat tak som nasadila zas plienku a teraz zase bola sucha tak je bez nechaj tomu cas nenutit ju isto

ja som dnes bola u dr tak uz som videla plod ma 14mm super pocit za 3 tyzdne uz aj knizku nafasujem 😀

mystery7
4. jan 2012

@borocka mas pravdu, musis to brat ako to je. aspon, ze to sestra lahsie zvlada a aj vy.
@jamaat ako riedis slanu vodu do zvlhcovaca?? a nebojis sa, ze sa ti tam zenesie sol??ja ho zapinam kazdu noc, chlapci uz nekaslu, ale sople maju stale a Mirko dnes trochu zachripol.

kosska3003
4. jan 2012

@mystery7 ja to riedim jedna k jednej a potom tam malejem octu a necham jeden den posobit to trozku tu sol vyzere

jamaat
4. jan 2012

@mystery7 Riedim od oka, ako príde, podľa toho, či chcem mať rýchlo soľ v lufte, alebo mi ide skôr o dlhodobejšie zvlhčovanie. A dávam prevarenú vodu, lebo máme hrozne tvrdú. No a stále dávam Vincentku, nerozrábam vodu so soľou.

mystery7
4. jan 2012

@jamaat davas flasu vincentky a zvysok dolejes vodou? Cistis to potom nejako specialne? My mame velmi zelezitu vodu, vnutro je zanesene na oranzovo.

@kosska3003 rozrobis vodu s octom a nechas odparovat? Ved to musis mat silnu octovu aromu, ci??

jamaat
4. jan 2012

@mystery7 Nie fľašu, to by sa tam toľko ani nezmestilo. Postupne dolievam.

mystery7
4. jan 2012

@jamaat ja mam zasobnik 6L tak mi to tam vojde-si myslim. Vincentka sa da kupit aj inde, alebo len v lekarni??

kosska3003
5. jan 2012

@mystery7 videla som ju v jednote u nas ju maju inac kupujem v lekarni ja tam vylejem celu vincetku a dolejem vodou od oka potom to cistim ze tam nalejem octu odkial sa to vyparuje my mame zase tvrdu vodu tak to niekedy cistim aj prostiedkom na vodny kamen

borocka
5. jan 2012

u nas horor 🙄 🙄 nejaky vyrus sa u nas rozsiril. vcera vecer este vsetko v pohode a v noci od 1ej sme lietali nad zachodovu misu. dve sestry aj pato ☹ zatial len grcia, uz ani nezratam kolkokrat 🙄 v noci som dvakrat postele prezliekala, vygrcal veceru aj obed, odvtedy uz len hlieny a kyselinu.
len neviem z coho to zasa je???? nemame spolocnu stravu a ani casu tolko spolu nestravime. dve sestry a pato grcaju, ja a brat sme v pohode ( klop klop) a aj sestra co s nami nebyva ( boli tu posledne aj s dievcatami v utorok) zacala grcat v noci ale dcery su OK (klop klop) tak si len neviem vysvetlit odkial sa vzala nakaza

jamaat
5. jan 2012

@borocka No odkiaľ! Z luftu!
@mystery7 Uf, to voľáky veľký, my len také malé čudo máme.

kackabrcka
5. jan 2012

@jamaat neskusala si imuno glukan doporucuju ho imunologovia ja ho sama beriem no bez predpisu vyde mes. balenie na 19€ pre dospeleho..
a daju sa inak kupit take pogumovane plachty do postielok (ani neprecikala matrac) no mne sa zda potom ze to nedycha..

u nas utalo k dobremu: sophie sobotu protestovala ze nechce plienku na spanie poobedne ani nocne a dokonca ani len pyzamove nohavice tak spala bez pleny ale na nohavice sa nechala prehovorit.. pekne sa mi pyta cikat sice sa budi v noci okolo 1-2hej a potom rano az ked vstava ide zase.. zatial sa nepocikala do postielky.. a dokonca uz vyse tyzdna kaka aj do nocnika tak mam radost ...

mystery7
5. jan 2012

@jamaat @kosska3003 dnes poobede som doplnila vodu do zvlhcovaca a po zapnuti zacal rapcat. Para ide normalne, vsetko funguje, len rapci 🙄 🙄 mm je nastvany, nemame ho ani mesiac. Neviete co sa mohlo stat???

kosska3003
5. jan 2012

@mystery7 hm neviem skus ho vycistit mne raz svietil na cerveno uz ale to sa mi akosi vela vody do toho zasobnika odkial sa to vyparuje vylialo som to tam zle dala inac iny zvuk nedal

jamaat
5. jan 2012

@mystery7 Neviem, náš ide ticho. Ale stalo sa hneď za nova, že nešiel vôbec. To sme s ním však ešte nevedeli robiť, povylievali sme vodu, navlhol a nešiel. Keď sme ho vysušili, tak po pár hodinách naskočil normálne a odvtedy fachčí.

mystery7
5. jan 2012

@kosska3003 skusili sme este raz umyt a stale vrci
@jamaat zajtra vyskusam, vdaka za tip.

ludmilabb
6. jan 2012

@sirinka som zvedava ci sa Sofia sama odstavi, tu pisu ze sa to deje medzi dva a pol rokom do styroch 😝
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo...

mystery7
6. jan 2012

@ludmilabb ja som zvedava ci sa Slavko neodstavi ☹ mrzelo by ma to. dnes zjedol obed, ponukla som mu chrumku, tak ju jedol, dobre ze sa nezadusil, jasne ze ho naplo a vyvracal vsetko. tak uz som ho znova nepchala jedlom, ale chcela som ho nakojit-prsia plne, tazke. ha ha ha, mal pekne nervy, hladny ale pit nie. jedine v noci

jamaat
6. jan 2012

@sirinka Objednávala si teda 2x 735g ten C-salts? Koľko ti narátali poštovné?

Nechcete niektorá objednať so mnou?

mystery7
7. jan 2012

@jamaat kolko by to vychadzalo?? Ja ma este dost vela toho C z dm drogerie.

Ako sa nam pokazil ten zvlhcovac, tak sa Mirko stale stazuje, ze neoze dychat, ze ma plny nos-pritom nic neide ani po zvlhceni. Slavkovi to zase beha vo vnutri a ide az po zvlhceni. Takze teraz vidim ako to je. Som zvedava co nam povedia pri reklamacii 🙄

sirinka
7. jan 2012

@jamaat fu okolo 10 eur??? no dokopy to vyslo takmer presne na 60 eur...