Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
11. júl 2012

@kosska3003 No emke nie trošku, ale poriadne. 😅

kosska3003
11. júl 2012

@jamaat no pre mna je to znesitelne viac mi vadi ked je mm na pivo potiahne a rano ten dych to je uz ina kava 😀 😀 😀 este ze to nezazivam tak casto

sirinka
11. júl 2012

@jamaat klarka mala take obdobie, ze jej dost bolo citit rano dych...do urcitej miery je to normalne, ale ked je to az prilis silne, podla mna to suvisi s horsim travenim...skus porozmyslat, ci vecer nejedava nieco, co by jej v zaludku tak skvasilo...a podla mna to moze byt kludne aj od mlieka, biele pecivo....
klarke sa to ale po case upravilo....

jamaat
12. júl 2012

@sirinka Veď mlieko pije každý večer pred spaním, tak to by mohlo byť.

luba142
13. júl 2012

@jamaat aj nasa pije pred spanim mlieko a neni to neznesitelny zapach, tak neviem. Ono to moze na kazdy zaludok vplyvat inak, ale myslim,ze mliekom to nebude 😒

hoogy
14. júl 2012

ahojte kocky tu je aky klud 🙂 ja mam setrny rezim nahodeny kedze mam moc malo zeleza tak sa len vyvalujem a vsetci ma obskakuju no komu je lepsie 😀 ale som rada,ze som doma v stredu idem na kontrolu snad mi to mierne stupa a do porodu sa dam aspon ako tak do kopy. nas maly ma teraz nejake nie obdobie. tak uz sa ho na vacsinu veci ani nepytam len jednoducho oznamim. lebo inak povie vzdy prve nie,ale jasne ze sa mu potom vsetko paci co vymyslime 🙂 snad to skoro prejde.

@jamaat moze to byt z toho mlieka ze jej ho zaludok v noci dobre nestravi. skus jej ho nedat ci to pomoze.

jamaat
14. júl 2012

Bože ženy, ja už som z toho môjho dieťaťa zúfalá. Celé dni nám nadáva, prieči sa a mravčí. A ak náhodou nie, tak reční o tom, aká je protiva a ako nám nadáva. Nepomáha nič, ani po dobrom, ani po zlom. Ešte aj sama so sebou sa háda, dialógy s hračkami sú tiež len o priečení a nadávaní.
Normálna je len vtedy, keď je s nami niekto cudzí.

jamaat
14. júl 2012

Predtým to bolo pľutie, škreky a grimasy rovno do tváre, teraz toto. Jednoznačne to má zo škôlky. Ale ja už nevládzem!
Už len týždeň škôlka funguje, vyše mesiaca bude mimo. Tak dúfam, že sa dáko unormálni, lebo inak skončím asi na psychiatrii.

iinuska
15. júl 2012

@jamaat uf, no tak to nezavidim. Ja som len strasne zvedava, ako to budeme zvladat od septembra my.

mystery7
17. júl 2012

@jamaat ty mas zase riadne tazke obdobie ☹ musis zatat zuby a skusit si to nevsimat. U nas ked nepomaha ziadne vysvetlovanie, pomaha len nevsimat si jeho chovanie.

jamaat
17. júl 2012

@mystery7
@iinuska Pár krát sme na ňu poriadne naziapali, lebo to už sa nedalo. Zavreli do spálne, tam sa vyzúrila. Na hrade na Pajštúne mi zase nadávala, tak už ma to dožralo a reku keď mi nadáva, idem preč. A pobrala som sa spod hradu cez les dole do dediny. Začala jačať, ale som nepovolila, len som čakala obďaleč. Tak pekne-krásne vrieskajúc šla za mnou dole, raz aj spadla, strom musela preliezť, cez burinu prejsť. Bola som asi 200 metrov pred ňou, pár krát ma aj nevidela. Minimálne pol hodiny sme takto šli, vrieskala celý čas. Pred dedinou ma dobehla, chcela ruku, ale som ju ignorovala. Už sľubovala všetko možné, prosila... Nepovolila som. V aute potom od stresov a únavy hneď zaspala. Ale zdá sa, že to trochu pomohlo, keď som jej to neskôr pripomenula, či chce zase sama zostať, keď je protivná, tak sa uvedomila trochu a ovládla aspoň čiastočne.
A keď mi nadávala pri chystaní do postele, odišla som od nej zas a viac neprišla, až ráno.

joannas
17. júl 2012

@jamaat a ako tí nadáva? Mne mali nadáva že tí chlupana,tiež mal v máji 3 roky

jamaat
18. júl 2012

@joannas Rôzne, nie vyslovene nadávky, ale že som trebárs hnusná ježibaba, že sme hlúpi a blbí a už ani neviem.

kosska3003
18. júl 2012

@jamaat no mas to perne veru juj este ze Marika je ako tak kludne dieta
akurat dnes mi dala zabrat ked som ju musela na silu z auta tahat k dr lebo sa jej boji ako cert kriza tam sa vyvrestala ako pavian a mohla som ist domov unavena a narobena strasne mi v noci kasle a uz vyse tyzdna tak uz som k tej dr musela ist aj ked sa mi tam nechcelo lebo sa chcem este pred porodom aj vyspat

kosska3003
18. júl 2012

@jamaat a odkial ma tie nadavky ci zo skolky no mam sa na co tesit ked tam mala zacne chodit

joannas
18. júl 2012

@jamaat tak to ako unas ,keď som mu nie po vôli tak som chlupa,chnusna,chlupana,joj aké mám nervi nato

mystery7
18. júl 2012

@jamaat tak toto by som nechcela pocuvat ☹ a nepytala si sa v skolke na to nadavanie? Ci to aj oni nejako riesia? Mozno len jedno dieta nadava a ostatne opakuju doma.

iinuska
18. júl 2012

Adamko dnes vymyslal, a Peto mu vravi, ze nevymyslaj, lebo potom uvidis. A Adamko, ze: ja chcem vidiet 😀

jamaat
18. júl 2012

@mystery7
@kosska3003 Ona si zo všadiaľ pozbiera "nadávky". Hnusná ježibaba je z Perníkovej chalúpky od Podhradskej a Čanakyho napríklad. Proste čo kde začuje, to potom proti nám použije. ...V škôlke som sa nepýtala, to asi nemá zmysel. Keby nadávala vulgárne, to by bolo iné.

mystery7
19. júl 2012

@jamaat to aj Mirko take veci zbiera. Z reklamy na monte ma slovo vypadni. A aj jezibaba casto pouziva. U nas je zase plutie ☹ ale v poslednej dobe akoby sa trochu ukludnil. Hah, dufam,ze som to teraz nezakrikla 😉

mystery7
21. júl 2012

kocky, kde ste? Dovolenkujete? 🙂 ja uvazujem, ci dat Mirka v auguste do skolky. To by uz mala fungovat ta jeho.

jamaat
21. júl 2012

@mystery7 No bodaj by aj tá naša fungovala. Od zajtra je už zavretá až do konca augusta.

borocka
22. júl 2012

@jamaat
@joannas nam pato najnovsie vravieva : ty si pipis. 😖

Inak vam tu dako zdochol pes. zijete? dovolenkujete? co noveho?
pato mi este posledny tyzden bude chdit do skolky a august bude tazky. ja som v praci, on doma, tak surodenci sa nejak prestriedaju ale lahke to nebude. teraz som posledny tyzden bola na skoleni v nitre, sme si volali kazdy den. udajne to zvladal dost dobre, cele dni bol v skolke, uz len potom vecer bolo treba zvladnut. Doniesla som mu aj darcek, veeelmi chcel novy bager. a ked som mu ho doniesla tak ma este sprdol ze kde ma vlecku 😀 😀 no aby som si nemyslela ze mu to takto staci.
v piatok ked som prisla domov, boli sme sa este prejst a vozit. vecer som ho kupala, vyberam ho z vane okolo 8ej, a vraj: maminka mna uz bolia nozicky aj hlavicka. a pytam sa ci vela chodil, a on ze ano. ale ze ja som mu vela rozpravala tak ho boli zo mna hlavka 😀 😀
teraz budem zasa tyzden v nitre. tak je mi aj za nim luto, sme boli zvyknuti cele dni byt spolu a zrazu ho takmer nevidim ☹

vy uz ste vsetky nastupili do prace ( teda tie co nemate este mladsich)?

kosska3003
22. júl 2012

no ja dovolenkujem od 3tieho som opat na materskej dovolenke 😀 😀 😀 😀 uz odratavam dni do porodu vcera som mala monitor ten bol ok len mam streptococa tak z toho som moc nadsena neni ale tak uz to dobojujeme uz mam len 23 dni do terminu tak sa uz neviem dockat ja aj mala 😀 😀

mystery7
22. júl 2012

@borocka tak ta obdivujem, ja si vobec neviem predstavit takto nechat Mirka sameho-aj ked s najblizsimi. Ledva som zvladla tyzden v porodnici.

@kosska3003 tak to mas uz naozaj "za par". Drzim paste.

Ludia ja ich mam dvoch doma, tak nic tu nestiham. Ani FB ☹ snad buduci tyzden nahodim par fotiek zo stretka.

mirka_mt
23. júl 2012

ahojte 😉
@borocka Ked si sa pýtala, či nechávame deti s príbuznými: Mne Lindu teraz opatruje oco. Do roboty chodím od novembra a od tohto týždňa je zatvorená škôlka, tak prázdninuje u starých rodičov.

Priebežne vás tu čítam, ale prispievam len, ked mám čo "povedať". Som rada, že vám vyšlo stretko a mali ste dobré počasie.
Chcela by som sa opýtať, či nemáte nejaké tipy na vhodné hry pre deti počas hudobného festivalu. Ideme s Lindou prvýkrát a nemyslím si, že vydrží celý čas pozerať na spevákov a ich vystúpenie, tak ju chcem nejako zabaviť. Hlavne, aby to nebolo veľké a bolo to vhodné na von.

jamaat
23. júl 2012

@mirka_mt Hehe, treba ísť na Pohodu a tam je toľko vecí pre deti, že na koncerty sa ani nedostaneš 🙂

sirinka
23. júl 2012

@mirka_mt fuuu, no my sme boli teraz v straznici, koncerty boli az od piatej, taze dovdety sa decka vyhrali, tam to bolo horsie, chvilku akoze tancovali, to ich dlho nebavilo, potom hrali na mobile hru angry birds... castejsie sme vychadzali k stankom s jedlom aby mali trosku zmenu a hudbu bolo pocut... ale takmer cely cas aj poprchalo, mozno keby bolo krajsie, tak sa da nejako zahrat s loptou, babikami, kreslit, vystrihovat si na deke...

luba142
23. júl 2012

@borocka no hej chodim do prace a decka teraz cez prazdniny pendluju medzi domovom a babkami, vlastne od maja to tak mame,ze Barborka je cez den s nasimi, alebo u svokry

luba142
23. júl 2012

@mirka_mt
@sirinka my sme teraz cez vikend boli na Cibulafeste, ale kedze tam bolo blato a aj poprsalo, decka sme nebrali a Kika ani nechcela s nami ist