Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
21. nov 2009

dnes som odmerala podla flasky od vyzivy kolko vlastne maly spapa zeleninky, lebo davam len tak od oka do obyc. misky.Bola to presna polovicka.To je teda 100 g.Kolko by tak mal zjest, plny poharik? To sa mi zda dost vela

iinuska
21. nov 2009

mys, je aj mrzuty? Adamko bol len po prvej davke.Teplotu nemal ani raz.Druhu davku zvladol tak, ze som ani nevedela, ze je po ockovani.Len miesta po vpichoch mal asi 2 dni cervene

borocka
21. nov 2009

kosska, no teda.....my mame "len" 67cm a 6900g. este kojime, ale dve jedla uz ma nahradene a tretiemu by sa nebranil, len neviem co by na to moje prsia povedali.

kosska3003
21. nov 2009

barocka ni my len zaciname tak vzdy ju po zeleninke kojim este to je jej malo lebo sa jej nechce este moc vela papat

borocka
21. nov 2009

tak mas potom kvalitne mliecko, mojmu to uz nestaci a ak nehcem davat umele tak musi papat riadnu stravu. ale nebrani sa. on zje vsetko co mu neujde. a moze byt prave najdeny, no ked vidi niekoho ineho jest tak spusta hrozne cirkusy

kosska3003
21. nov 2009

no zatial jej to staci ja som rada lebo podla vahy vidis ze jej asi nic nechyba hihihihihihihi

borocka
21. nov 2009

tak zjavne nie. a ozaj, ake mala porodne parametre???

kosska3003
21. nov 2009

no mala 3800g a 50 cm

borocka
21. nov 2009

no, tak uz vtedy mala peknu vahu. moj mal 51cm a 3200g. take priemerne.
teraz uz musim ist, ideme jest a pomaly sa chystat buvat.pa pa

mystery7
21. nov 2009

inuska, prve ockovanie bolo u nas uplne bez problemov, to az teraz.
je taky bez nalady, chce byt len na rukach. polozim ho do postele a hned sa budi. som zvedava aku bude mat teplotu.

mozem mu dat obklad aj na hlavu? alebo len na trup? a vraj sa smie dat obklad max 4x a musi klesnut teplota

iinuska
21. nov 2009

mys, octove obklady na nozky su dobre

dualcore
21. nov 2009

mys daj handricky do octovej vody alebo vody s cotronom a daj na chodidla a do ruciciek..to rychlo zraza teplotu a obleceny nech je co najmenej aby sa telicko stale ochladzovalo.moj mal horucky pri oboch ockovaniach. 😉

mystery7
21. nov 2009

nozky nema horuce, rucky ma a hlavu ma strasne horucu. Na hlave uz ma obklad a dalsi cipok, lebo teplota vybehla na 38,6 😢

jamaat
21. nov 2009

Ahojte. Tak ja už som zase doma, malú som už uložila a spinká. V noci a dnes bola vraj nervná a nechcela spať, tak si to drahý s ňou užil. Skonštatoval, že nič dokopy doma neurobil a pritom bol v kuse v pohybe, čo sa Emke venoval. Ešte aj obed robila Monika. 🙂

Emka mala pol roka včera, zajtra chystám takú maličkú oslavu, tak dnes ešte plánujem korpus na tortu upiecť. Ale sa mi nechceeee! Bola som dnes zase trochu športovo aktívna, s kolegom sme bicykle prevetrali. Skoro som umrela, pľúca vypľula a prsty mi od zimy ťemer odpadli!!! Strašne to bolelo, keď sa mi zohrievali.....som si spomenula, ako ma bolievali prsty na nohách, keď som ešte ako decko vymrznutá z vonku prišla domov. 🙂

mimi21
21. nov 2009

no caweste 😉 ako sa tu mate???
mys vy teplotkujete, no nech to malickemu rychlo prejde, my sme ockovania zvladli celkom dobre
dnes som bola u nasich a potom este u mm starkej, lebo mala meniny, bolo nas tam 7 dospelych a 4 deti 😅 a to prosim v 2izbovom byte, no nastastie sme tam neboli dlho 😀
idem docitat co ste popisali

ludmilabb
21. nov 2009

ahojte, tak konečne som sadla za comp ale Sofia ma dáky nekľudný spánok tak som už dvakrát odbiehala, chytila za ručičku a ležala som pri nej

mys držím palce, nech malému klesne teplota aby ste boli OK

Janka a ja, že si chatovala s malou no teda, tak chlap musel mať rasdosť 😝

sirinka
21. nov 2009

mys obklady davaj od 38,5... daj naspodok deku, na to plienku namocenu vo vlaznej vode, na to maleho a zas mokru plienku na hrudnik...uz neprikryvat. vymenit po cca 15-20 minutach. opakuj az kym teplota neklesne, premeraj vzdy pri vymene plienok.
pozor daj, aby nesla teplota prilis rychlo dole, to nie je dobre pre srdiecko...

ludmilabb
21. nov 2009

siri boze dufam, ze ja taketo nebudem musiet riesit, ja som z takychto veci hotova...ked mala Sofia zapareny zadok som to prezivala ako najvacsiu katastrofu ale mala fakt riadne cervenu ritusu, chudatko a kazdy prd hlasila revom

jamaat
21. nov 2009

Ja keď čítam o zábaloch, tak mi je až zle, keď si predstavím, že by také niekto mne robil! .........No ale možno by mi to v horúčke dobre padlo. Ibaže ja horúčky nemávam. 🙂

sirinka
21. nov 2009

jamaat ja som to raz zazila v nemocke a bolo to na zaciatku dost huste, ale potom som sa citila super...

ludmilabb
21. nov 2009

ja si pamatam ked mne robila mama zabaly, citila som ich ale bola som v takom stave, ze mi to bolo jedno, mala som pocit ze sa nadnasam, doteraz si ho pamatam a este ze v telke davali Laurelal a Hardyho 😀

sirinka
21. nov 2009

ved najlepsie by bolo, keby nase dietky vzdy len zdrave boli...ale je dobre vediet, co robit, keby daco...nie vzdy lieky zaberaju... 😖

ludmila presne...mna najprv poslala sestricka dat si cipok...ten netusim kde skoncil, bola som v mrakotach, potom som len citila, ze ma nadhadzovali a studene na mna davali, ale inak polospanok....ale po tych zabaloch ako znovuzrodena som rano vstala...

sssimi
21. nov 2009

Ja si pamätám ako dieťa keď ma mama sprchovala vlažnou vodou aby mi stiahla horúčku. Mala som asi 5 rokov a to sprchovanie som citila akoby do mna tisic nožou pichalo.... No nepríjemné...ale zabralo!!!

iinuska
21. nov 2009

ja som nastastie nikdy take vysoke horucky nemala, takze neviem, co je to zabal a podobne.Dufam, ze ani mojim detuskam nic take nehrozi.Niekto ma na to predispozicie, niekto nemava vobec vysoke teploty

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
21. nov 2009

caute baby, tak nastastie dorazili este dvaja hostia, sice s trojhodinovym oneskorenim, ale aspon cosi.tak muz nebol az taky sklamany. aj si nakoniec vypil. a s tou tortou sme sa teda riadne nasmiali. tie hlupe sviecky zacali normalne prskat ako prskavky. 😀

inak tu mame nenormalne zaplavy.druhe a tretie najvacsie mesta v irsku kompletne bez vody, resp. maju vodu, ale pitnu, lebo sa kontaminovali vsetky zdroje pitnej vody, tak ze ludia maju aj z vodovodu prevarat vodu. niekde su zatopene komplet cele mesta.no esteze my sme na kopci, lebo aj nam sa vylieva rieka, zakazdym,ked je priliv teraz. a to stupne o dobrych 5 metrov.

ludmilabb
22. nov 2009

dobre rano,my sme mali standardnu noc 🙄 a mne sa momentalne nic nechceeeeee

jamaat
22. nov 2009

Dobré ráno. U nás dobrá noc. Len som sa včera nedokopala k upečeniu korpusu, tak musím dnes makať.

mimi21
22. nov 2009

no do kelu ludka, akokolvek sa snazim, tak ty ma vzdy predbehnes 😅
my noc normalka, klasika o 2, o 5 a o pol 8 hore
ja uz periem, idem dat 10min. na stepperi, obed varit nemusim, vcera nam nabalila mm starka a hadam sa vycasi, tak pojdeme von
normalne som rozmyslala, ze by sme sa s mm sli prejst na sachticky 😕

jamaat
22. nov 2009

mimi, kukla som z okna a Šachtičky momentálne kvôli hmle ani nevidno 🙂 .....ale určite sa vyčasí.