Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
3. dec 2009

po klistyre, pred porodom 😉

iinuska
3. dec 2009

dobre ranko, tak u nas zase obvykla noc katastrofa, rano uz o 6.15 hore,no hroza.Este som aj nervozna, lebo mam dostat menzes. 😝 😝

jamaat, aj u nas bolo.A co ze si krvacala?

iinuska
3. dec 2009

ja som pred porodom dostala 2 cipky a bolo.

jamaat
3. dec 2009

iinuska, no ja neviem prečo. Ešte stále je to dosť citlivé, ale zase krv až nemusela ísť. 😖

iinuska
3. dec 2009

jamaat, ved prave, uz by si mala byt ok.A to teraz 1x, ci uz aj predtym?Nebolo by dobre ist k doktorovi?

no a Adamko je uz aj vyspaty.Do kelu, po pol hodine...

juska3
3. dec 2009

jamaat, taketo vyhrazky uz aj u nas padali...ked sa ti nepaci, tak budes ty cez vikend s nim a ja ho len nachovam...a skoncilo to vzdy tak, ze s nim mm bol tak hodinu, max. dve a pocas tej hodiny na mna vykrikoval, maly je hladny, maly je smadny, pod sa na neho pozriet nieco mu je a pod...a ked som sa tvarila, ze nepocujem, tak hovoril malemu: zakric na maminku aj ty lebo sa tvari, ze mna nepocuje a pod. citove vylevy 🙂
vcera ma vsak nastval lebo huboval,ze som nepozehlila, co priznavam uz je toho peknaaa kopa, tak som mu povedala,ze to skusi on tento vikend, bude s malym a ziadne vykrikovanie na mamu,a som zvedava kolko vydrzi...len to ma jednu chybicku, tento vikend ideme k nasim, takze tam sa bude realizovat babka a on to vie, preto sa aj dnes rano len na mna usmial a nepovedal nic 😠

iinuska
3. dec 2009

no tak ja musim mojeho manzela zase pochvalit, s malym mi pomaha. 😵 Az na to, ze ked trochu zamrnci, tak si mysli, ze je hned hladny 🙂

juska, ved nech pozehli manzel 😀

zuzkaprofant
3. dec 2009

Cafte kde ste ja som dnes zase hotova neviem co je to so mnou ale ja som max umavena kazdy den , v noci maly je mi min 3 krat hore lebo je hladny vcera mi 2 krat vrackal potom bol cerveny ako matrioska asi zuby sa mu prerezavaju tak ho to boli alebo vymysla a chce byt na ruckach a ja uz nevladzem kazdy mudry ale ja nepotrebujem mudre rady pocuvat

moj muz si vyskusal byt s malym 3 dni sa o neho sam staral ja som len dirigovala co a ako vam poviem ze chudak ani na zachod nechodil nemal cas len ked niekto prisiel na navstevu tak si odbehol 😀 😀

ste pisali o porodniciach ja som bola max spokojna a to nebola ziadna privat porodnica ale obycko statna a ze nie je az taka super tak neivem ako vyzera suepr porodnica muz tam bol nonstop a mohla byt aj cela rodina a aj muz ma odrodil nezakazovali mu nica to mi pomohlo inac by som neprezila popravde keby som mala byt sama rodit tolko hodin ako som rodila a ani klistir sa tu nedava ale ja som si dala ale nic ze holenie a ine veci tu to je tak na prirodno ako ide tak ide a nestrihali ma a ani som nebola roztrhana tak normalen poporode som sedela v tureckom sede 😀 😀 ja chcem tu vsetky moje deti porodit ked sa bude dat

keby na man niekto hulakal ako na sk tak vtom momente ako som mala kontrakcie tak s mojou povahou mu jednu dam ....tu ma aspon nik nerozumel ake komentare som mala 😀

dievcata mohol sa mi maly osypat s polievocku zeleninovej bol tam len olej olivovy, brokolica , mrkva zemak trosilinka petrzlenu suseneho a voda co myslite

kosska3003
3. dec 2009

ahojte tak uz viem z coho mala mala tie teploty vysli nam dva zuby naraz a nie dole ale hore 😀 😀 tak uz aj my patrime k zubadlam

juska3
3. dec 2009

no to skor sekery budu padat,,,, 🙂 aj ked ...Alex ked sa narodil, tak aj opral a pozehlil 😉 ale to su casy minule 😖

mne pomaha tiez s malym, len je taky precitliveny, co sa tyka maleho, ked zamrcny hned by ho bral na ruky a tiez si vzdy mysli, ze je hladny. Predvcerom ho chcel nalievat espumisanom lebo si myslel,ze ho boli brusko lebo kopal nozickami a to robil,ked bol uplne malicky a nedal si vysvetlit, ze je unaveny a nevie preto zaspat a vtedy kope nozickami a mrvi sa a vsetko chyta do ruky

juska3
3. dec 2009

gratulujem k prvym zubkom, kosska 🙂 tak asi najhorsie mate za sebo lebo tie horne vraj najhorsie vychadzaju

nikanika28
3. dec 2009

cafte...no dnes akosi potichsie tu...Lukasko siel dnes do skolky, tak je relativne kludnejsie doma...ale Klarka mi to vynahradza dnes svojou nervozitou a mrncanim...tak je to v podstate stlae v jednom bode...
Je tu este nejake babo nezubadlove? u nas ani naznak...teda ja neviem, rano bola dolefotana riadne, a to uz kakava normalne hovienka...tak neviem...a nervaciiiiiii od rana 😖 Ale zeby mala dasna naliate sa mi nezda...

Ja som mala dr vybaveneho..mala som nadstandartnu izbu...velka izba so samostatnou izbou na kupanie a prebalovanie, vecko a sprcha na izbe...ja som bola spokojna uplne so vsetkym. Dr som mala toho isteho ako aj pri Lukaskovi, takze ma pozna a aj komplikacie ake boli pri nom, aj Klarku v brusku mal prekuknutu riadne..chodila som viackrat na sono...tak ale to kvoli Lukaskovi, aby sa nic nezanedbalo....Proste to bolo tentokrat uplne super 😵

hoogy
3. dec 2009

no vidim,ze ste preberali porody,no som jedna z mala ale pre mna to je dobra spomienka. ja som z nitry,ale nemienila som tu rodit kedze kamosky odtial odchadzali s obovskymi sitiami 20 sttichov a viac. mame v Komarne rodinu tak som sla tam,mala som vybaveneho doktora,ktory mal v nedelu sluzbu tak ma zobral ze na kontrolu.ale maly mal uz taky rychly pulz a ja som bola cela opuchnuta tak ma rovno prijali. mala som den po termine. o 2 mi dali vyvolavacku a o 6 mi dali veceru ze dnes to nebude a bolo to nakoniec este ten vecer. porod a cele bolesti trvali 3 hodiny. ako uroven nemocnice nic moc a este sami madari 😀 ale porodna asistentka bola uzasna a cely cas sa mi venovali.zariadenie taka klasika ako skoro kazda nemocnica na SR...

ludmilabb
3. dec 2009

s tym spanim nam to zase dnes nevychadza este stale spi takze spanie si posuva po stvrtej a to je uz tma 😖
a zaspala pre jednou takze taha uz hodinu a pol...ale kedze sme mali take rano ake sme mali 🙄

takze do rana boli viacere deticky mrzute a nespali, predsa len spln tomu asi napomohol

Janka no s mm je to tazko on mi tvrdi ze tak by to fungovalo a nemozem tvrdit opak ked som to nevyskusala ze na zaciatku to bude tazke....a ze ked som nervozna tak je nervozna aj ona takze mam byt v klude a nie hned dostat nervu ked zacne mala vymyslat, to je na dlhsiu debatu 😝

kosska tak uz aj vy mate zubky a mi nist stale prazdna gamba 😀

zuzkaprofant
3. dec 2009

ako citam tak deti asi sa nam buria moj je taky nervny ci co ja viem len mrci na ruckach by len bol a ja uz mam dost mam taku migrenu ze az a on mi nespi dnes nic pol hokdy mi spal do obeda co som akurat sa obliekla z pyzama a furt len by vymyslal a dnes este mi muz pride neskoro domov tak ja odkvacnem asi ☹

ludmilabb
3. dec 2009

ja som mala v celku rychly porod, myslela som ze to bude horsie, rodila som na novej polohovatelnej sedacke tak to bola velka vyhoda porodna asistentka bola super a pri porode som mala aj mm aj moju mamu. Sofiu mi prilozili hned ako ju vyriadili ale kedze ma akurat doki sil, nebol nadseny ze sa mu miesim ked som chcela malej prsnik dat takze Sofia si len tak akoze cucla a to bolo cele...na izbe sme byvali po dve, sestricky boli rozne aj mile aj neprijemne. A sitie som mala dost velke a este teraz mam problemy ale uz sa to po kustickoch zlepsuje

iinuska
3. dec 2009

ludka, tak Adamko spinkal 2z po pol hodine. 😖
No asi budem musiet ist na prechadzku, i ked dnes sa mi moc nechce, je pod mrakom a len 1 stupen

ludmilabb
3. dec 2009

zuzkap nase detvaky su narocne

zuzkaprofant
3. dec 2009

konecne mi zaspal ale z vreskotom ani na rukach an na fit lopte tka som ho dal podhrazdicku a tak zaspal

zuzkaprofant
3. dec 2009

ja som maleho hned mama ako vysiel vonku hned mi ho dali aj spuposnou snurou neprestrihnutou 😀 a potom hned na prsnik a on tak kukal stymi ockami aj taku foto mam aod vtedy je maly stale so mnou popravde ja som bez maleho bola len jednu hodku co som bola na pohotoovsti a u kadernika inac sme stale spolu 😀 😀

napr mne maleho neumyvali az ja osm si ho doma umyla asi tt po porode a ani mi nesmrdel tak pekne vonal joj ked pozeram foto tak si stale poplacem aky to bol zlatusik ako macicka malicky

sssimi
3. dec 2009

Zuzka mne malú 1x kúpali asi na 3tí deň. Ona sa narodila úplne čistučká-žiadna krv a ani te biely povlak nemala-možno to bolo tým prenášaním.

Ja na muža nemôžem nadávať. Má síce svoju muchy, ale dá sa to. Aj teraz si s ňou išiel lahnúť. A v pohode aj požehlí keď je treba aj keď nič iné... len umývačku naloží a vyloží... 😀 ale aj to je pomoc!

zuzkaprofant
3. dec 2009

moj robi vsetko doma lebo ja smalym mam dost a est eraz do tt ja chodim robit na 3 hodkytak som rada ze som rada moj muz ma u nas na starosti smetie, kuchynu a zehli pere ja len upracem ale aj on sem tam povysava pozmyva co treba takze aspon to jedine ze nestava ku malemu v noci lebo chodi do robotky a skoro 2,5 hodky cestuje autom tak to nemozem od neho chcet aby aj v noci staval ale vam poviem ze mi chyba mama moja alebo svokra raz za cas by sa hodili 😀

sssimi
3. dec 2009

Zuzka ja mám mamu na poschodí a svkru 16km od domu a aj tak som s malou sama.... Mama síce chodí každí deň kuknuť ale ona robí tak ju vôbec nechcem zaťažovať merkovaním a k svokre keď neprídeme my, tak ona by za celý rok neprišla a to je doma.... Čiže ja aj vysávam s malou vo vaku, varím iba keď je mm doma...

Inak Sarah je momentálne v štádiu kedy sa nemôžem od nej ani pohnuť a keď náhodou nie som v dohľade, tak spustí plač... Vraj to deti až tak v 8 mesiacoch robia.... hmmm

zuzkaprofant
3. dec 2009

no tak moj uz je hore na nervy snim spal pol hodku nechapem po kom je ked ja a muz sme spali vkuse podla nasich
simi moj detto ja pri nom nic neporobim musim ho stale mat na ruckah alebo vo vaku len to je problem stym vakjom ist na zachod 😀

iinuska
3. dec 2009

zuzka, si ma rozosmiala, som si to predstavila na tom zachode 😀 😀 😀

maly sa hra na deke a nozkou klope o parkety a caka ci sa na neho pozriem.To sa mu paci... 😵

juska3
3. dec 2009

my sme prisli akurat z prechadzky, kupila som tie husenicove chrumky a dala som jednu Alexovi este vonka,tak ju skoro celku spraskal...bolo to vidno aj tom overale 🙂 😎 a koncek drzal hodnu chvilu v ruke, ja ze uz nechce a on spal 🙂 len sme stretli susedu a bolo po spani 😅 teraz kuka Minimax a drvi dalsiu husenicu 🙂

mm sa s domacimi pracami nemusi, len ked vidi, ze nestiham, tak vtedy pomoze, ale ja ho ani nenutim, ja rada upratujem...co je ale velka vyhoda,ze vari, skoro kazdu nedelu vari obed on a je potom navarane aj na dva dni 🙂

iinuska
3. dec 2009

no pokus o treti spanok, maly zaspinkal po kratkom placi.Ale na brusku.Tak to nespinkal, odkedy sa narodil.Teraz zvykne spavat na boku... 😕

jamaat
3. dec 2009

iinuska, z tých troch razov sa mi prvý krát tiež spustil zase čistiaci výtok, druhý krát asi normálka - nepamätám, no a teraz krv. Keď o mesiac 🙂 zase skúsime a bude problém, tak už pôjdem k doktorke.

juska, ja sa nemusím vyhrážať. Môj chlap sa postará aj celý víkend, nemá s tým problém. Kedysi bolo tiež, že stále sa ma pýtal, či nie je hladná, ale to len kým bola maličká. Takže vie, že nejaké režimy nehrozia, veď raz mu spí bez problémov, druhý raz nespí. Povedala by som, že ak niekto dokáže urobiť režim zubom, ktoré sa detvákom teraz tlačia, tak potom môže robiť režim aj deťom. Jediné, čo sa podľa mňa dá dodržiavať, je večerné spanie.

ludka, veď viem, že to nie je jednoduché. Mňa len vytáča, ak je niekto múdry, hoci sám neskúsil to, o čom mudráči. No ja by som taká ústupčivá nebola. ..............Sofia ti v posledných dňoch dlhšie cez deň spáva. Čo sa deje? 🙂 .........u nás práveže horšie, iba polhodinu, ale je mi to jedno, keďže je aj tak spokojná a vyrehotaná a sama sa prebaví.
ludka, to hovoríš o bystrickej pôrodnici? polohovateľná sedačka??? dvaja pri pôrode??? ..........Mne Emku vôbec nepriložili. Len mi ju ukázali a mňa tak bolelo šitie, že som si na priloženie ani nespomenula. Ani som ju len pohladkať nemohla, lebo som sa držala rukami stola, nech sa od bolesti nemykám.

jamaat
3. dec 2009

Ja mám aj mamu, aj svokru blízko, ale sú nepoužiteľné. Mama z dôvodov, ktoré sa mi nechce uvádzať a svokra má 75 rokov. Emka pri nej ani nechce byť, furt sa rozplače, lebo svokra pri nej nadšene huláka a Emke sa to nepáči. Keď svokra príde k nám a Emka práve spí, hneď dvere na zadnej chodbe zatvárame, aby do spálne neprešlo 🙂

juska, ja som dnes v Tescu dala Emči kúsok rožka, lebo začínala vrešťať, a celá autosedačka a fusak je dolepený z tých rožkových ožužlancov. Ani neviem, či aj niečo zje, alebo to len rozmrví. 🙂

jamaat
3. dec 2009

Emaleika spí už vyše hodiny, tak ja idem aj niečo užitočné robiť, keď som sa už hodinu na nete zrelaxovala 😅