Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
28. dec 2009

juj, a este som zabudla sme si kupili s manzelom spolocny darcek kavomat. Super kavicka je z neho. Ako v kaviarni 😀

ja davam pri prebalovani malemu hracku, alebo ked uz je velmi zle, tak tubu s kremom. To zabera...

ludmilabb
28. dec 2009

ja som kupila mm autoradio a bol riadne prekvapeny lebo to vobec necakal

lady moja tiez jaci akoby som ju tryznila pri obliekani hlavne veci na von, co my ideme robit celu zimu 😒

mimi to mate pekne naplanovane, len nech mate dostatok snehu

hoogy
28. dec 2009

mimi to je pekne, aj ja by som isla tak na dovolenku,ale nemam v okoli ziadne kamaratky s detmi...teda normalne 😀
ludmilka nas maly je malinky tak je strasne pohyblivy, som zistila,ze motoricky je asi dva mesiace dopredu.on sa nam uz pusta chodit. neboj Sofia sa ti rozbehne ma cas.ja by som toho nasho niekedy este priklincovala 🙂
my sa asi pojdeme pozajtra niekam polyzovat dame maleho rodicom a mozme vyrazit len aby bol sneh ale aj v nitre posnezkava tak snad za dva dni nieco nasnezia delami 🙂

ladywitch26
28. dec 2009

no zeny, tak som pridala par veci na FB, ak chcete, mrknite.

jamaat
28. dec 2009

Čaute.

sssimi, aký odvlhčovač si dostala? Lebo presne nad tým som rozmýšľala, že kúpiť niečo, čo nám bude v byte vlhkosť sťahovať. Dnes som zase našla plno vlhkých fľakov po stenách. Aj keď máme teplo, tak som musela pridať kúrenie, aby to vysúšalo.

iinuska, Emka je presne v takom pohybovom stave ako tvoj Adamko 🙂

Emke teraz nejako divne sedí oblečenie. Mám pocit, ako keby preskočila veľkosť 74, už jej začínam obliekať 80, hoci len teraz vyrástla zo 68. Pritom ani nejako nenarástla, ani nepribrala. Zimný overal budem musieť druhý zohnať, lebo do 74 ju ledva napracem. 😒

ludmilabb
28. dec 2009

Janka nam su 74 stale dlhe a 68 dupacky tym ze ich stale nosila a ponatahovala este dobre len rukavy su jej kratke 😝

kosska3003
28. dec 2009

ahojte
tak odvlhcovac by aj mne trebalo musim kuknut kolko to stoji dneska sme akurat striekali savom plesen v obyvacke
ja tlacim do malej presnidavku stale sa jej akosi nechce jest lyzickou len na cicikoch stale by bola no hadam pomaly sa to aj rozbehne pomaly lebo ani flasku mi nechce vidiet tak musim byt len s nou stale lebo bez mna je stratena aj ked place tak len mama mama mama krici sa to naucila ked som jej davala lieky 😀

jamaat
28. dec 2009

ludka, veď ja tomu nerozumiem. No ale možno jej tá 74 bude tesne dobrá ešte 3 mesiace. Včera som vytiahla z tajných zásob (čo som ešte tehotná kupovala) dvojo tepláčkov 6-9 mesiacov a sú jej tak akurát. Síce veď už má 7 mesiacov preč. Nejako som sa zasekla na polroku. 🙂

ladywitch26
28. dec 2009

no s tymi vecami, tak ja uz vobec nepozeram na tie velkosti, lebo co som dostala od byvalej domacej veci cherokee, tak som si poodkladala na neskor a nedavno som odtial vytiahla tricka, ze 9-12mesiacov, a ledva ich obliekam. take ich ma vypasovane na ruckach aj brusku, ako jaternica v tom je 😀 a gate zasadne kupujem vacsie, lebo na vsetkych ju tlaci guma. overaly obliekame este 6-9 mesiacov, ale gate uz 12-18, co je 86ka. a co som vcera kupovala v nexte take leginky, ze na predaj, 12-18mesiacov, tak to som nakoniec nechala stanke, lebo je tam taka volnejsia guma, tak ich ponosi hadam par mesiacov. aj ked pochybujem, ze do tych 18mesiacov ich este natiahne na seba. tak do tych 12maximalne. no a kupila som taku zateplenu vesticku, velkost 2-3 roky, je jej sice trosku dlhsia, skoro po kolena, ale ked jej dam mikinu, tak to tak akurat zapne. tu cervenu bundicku z nextu, co bola 6-9mesiacov uz dobrych par tyzdnov nenavlecie. mozno na hole telo, ale ak jej dam tricko a body, tak nehrozi...

mimi21
28. dec 2009

ahojte
citam, ze rozoberate velkosti, ja sa tiez moc nesnazim podla toho riadit, lebo kazde oblecko je ine, najlepsie nam sedia nextacke veci, este teraz nosime 3-6 mes.
a ako pise jamaat, ja sa tiez niekedy zbadam, ze boze ved ona uz ma tolko a tolko mesiacov.... minule som kupovala capicu a tete som na treti krat povedala dobre ze kolko mala vlastne ma 😅

dosla segra, a s nou aj posledna varka darcekov 😀 dostali sme dolce gusto, tak sa tesim na rano ako si urobim kavicku 😝
no a mal 😝 j sa riadne vyblaznila: take kruzky Lamaze na takej tyci - krutia sa a hraju, plysovu zirafu- tu si mala hned oblubila, lebo si ju hned zacala tulit 🙂 a kooopec oblecka z Nextu: taky zeleny chlpaty kabatik, suknicku s pancuskami a 3 tricka - asi by sme sa mali co najrychlejsie prestahovat lebo neviem kam to budem davat 😅

jamaat a potvrd mi na FB to nove konto co mas, aby som mohla veci pokukat 😵

dupinka
28. dec 2009

Ahojtee!

My sme mali krasne Vianoce. Adamko sa nam "rozkecal" - vravi "vava, baba, papa" a pospevuje si. Velmi je pri tom zlatý. A už dva týždne sedí sám bez opory. Zatiaľ lozí len keď sa mu náhodou podarí nožičkami sa silnejšie odraziť, skôr sa plazí, no aj to sa mu musí chcieť.

ladywitch26
28. dec 2009

baby, maju vasi drobci uz materske znamienka? ja som nasla stanke na pravom stehne vzadu take malinke

sssimi
28. dec 2009

Kočky ten odvlhčovač je Ceresit stop vlhkosti. Myslím, že to aj reklamujú. Stojí to cez 10€-vydrží to 3 mesiace a potom sa tam mení tableta. Vyzerá že je to super, lebo sme mali v dome 90% vlhkosti a od Vianoc už je na 85%, tak dúfam, že to ešte pôjde dole.

Moja malá sa tiež riadne rozkecala. Dnes rozprávala GGGGG... 😀 A učí sa vískať... Až mi uši stáča...

A dnes chodila. mm ju držal pd pazuchami a prešla sama asi 10 metrov 😀 A sedí už tak dobre, že sa málokedy vykotí. Len keď chce niečo čo je moc ďaleko.

Lady Sarah je zatiaľ bez znamienka. Keď sa narodila mala pri bradavke taký kožný výrastok, ale odpadol jej a ani neviem kedy.

mimi21
28. dec 2009

lady moja Ninka ma na chrbatiku , ale taky cerveny fliacik, vola sa to hemangiom, urobilo sa jej to po narodeni a malo by jej to po roku zacat miznut
a na pate ma taku uplne malilinku bodku, akokeby po pichnuti spendlikom, neviem ci je to z toho, co sa po narodeni berie krv, alebo co...

u nas dnes co sa tyka rozpravania fici ne-ne a prave skusa postavit sa zo styroch na nohy, tak som zvedava kedy kydne na gebulku 😅

ladywitch26
28. dec 2009

mimi, stanka ma ten hemangiom tiez, zo 10 takych bodiek vzadu na hlavicke, ale je to pod vlaskami, tak tam ma to netrapi a dalsi mala pod nostekom a na viecku, a este taky fliacik na cele, rovno nad nosom, ale to uz jej postupne zmizlo. este jej trosku vidno nad nosom, ked place a cela ocervenie, ale inak nie. len tie na hlavicke sa este nezmensuju. ale to ked jej vlasy narastu, tak jej to aj tak nebude vidno.

nasa zatial vykecava len baba, ale aj tak sa jej huba nezavrie ako je den dlhy 😀 😀

zuzkaprofant
28. dec 2009

cafte ako citam tak vase deticky nosia uz velke cisla mi bodicka aj 62 oblecieme ale su mu kratke na ruckach troska ale take 68 74 nosime nohavice su mu velke na brusku lebo nas ma taky pas ako babika barbi chudy ze na pase su mu dobre nohavice 62 len su mu velmi kratke 😀

co porabaju vase deticky cely den nas brutal este som sa od rana nezastavila vkuse leze kable natahuje ☹

zuzkaprofant
28. dec 2009

lady ja som nasla malemu akoby bodku spendlikovu na halvicek v zadu a neviem ci sa mi zda alebo co na nozke stehne a taku kruh ako 10korinacka bud to ma modrinku alebo neviem co 😒

mimi21
28. dec 2009

lady ale moja ma taky co vycnieva, tak som mala dost obavy, lebo vraj ked sa to uskrabne tak to velmi krvaca, lebo je to vlastne taka cievna porucha a ma to akurat ako jej konci plienocka, takze sa jej to tam moze suchat

inac musime je naucit odopinat retiazky lebo kazdy kto ju vezme na ruky, tak mu hned kuka na krk, ci tam ma retiazku 😀 😀 😀 a uz ju natahuje tymi malymi prstekmi 😀

zuzkaprofant
28. dec 2009

mimi moj tak nausnice vcera som mala taka vysiace skoro mi ucho roztrhal 😀 😀

sssimi
28. dec 2009

Baby tie červené flaky má aj moja na viečku a na čele a vzadu na hlavičke. Najviac je to vidieť keď plače.

A mala kľudne ešte oblečie 68čky, ale netlačím ju do toho. Mám toho tak veľa, že už jej dávam 74ky nech to aspoň trošku zoderie. Sarah nosila 62ky do 4och mesiacov a 68čky do 7mich mesiacov, takže vždy to má o mesiac posunuté.

ludmilabb
28. dec 2009

Sofii sa tiez prednedavnom objavilo prve mini znamienko

jamaat
28. dec 2009

Červený fliačik pod nosom a na viečku mala aj Emka. Pod noštekom jej to ešte stále vidno. A vzadu na hlávke má tiež pár fliačkov, aj som rozmýšľala, či to má z toho, ako hlavou mece, keď leží.

sssimi, tak podávaj hlásenie ohľadom vlhkosti. Na vianoce pršalo a teraz nie, tak aby to zníženie nebolo tým 🙂

ludmilabb
28. dec 2009

nas skor trapia vyraznejsie cievky na lickach 😒

ludmilabb
28. dec 2009

tak a uspavam malu a sused neviem uz z kerej riti zacal vrtat 😠 😠 fakt ma to vie dobre vytocit!!!!!

iinuska
28. dec 2009

ahojte, maly uz zaspava, vykupkany, vonavy, tak pozeram, co ste popisali cez den. isiel mi pomaly internet, tak som na to nemala nervy.

ja obliekam malemu na 6-9 mesiacov. Svagrina kupila taku peknu zateplenu supravicku na 12 mes., ale uz teraz mu ju ledva obleciem.
lady, znamienka som zatial ziadne nenasla

jamaat
28. dec 2009

No znelo to aj pri čítaní dosť vytočene 🙂 ............poznáme! Pod nami vkuse vŕta. ...........Ja ešte neuspávam, lebo sa emka len o siedmej zobudila.

ludmilabb
28. dec 2009

ja musim poklepat ale ako sa snazim ukladat v rovnaky cas tak uz nemame take spankove vykyvy....len nech nam to takto vydrzi aspon do najblizsich zubov 😝

ladywitch26
28. dec 2009

ludka, mna dennodenne vytaca susedov 6rocny syn. nevie normalne chodit po schodoch, on po nich nenormalne dupe a zasadne najviac, ked ide okolo pol desiatej vecer do postele. uz mi malu parkrat zobudil 😠 😠

kosska3003
28. dec 2009

ahojte tak mi uz spinkame tiez som okupkala tak zaspala hned a ja davam stale spavat o pol 8 uz pol roka a funguje to najneskor o 8 zaspinka ale cez den to mame rozhadzane ucim ju spat od vianoc 2 krat tak uvidime zatial sa nam dari

hoogy
28. dec 2009

cautre baby...no my nosime 6-9 mesiacov oblecko a 74 velkost uz dost dlho a tricka mu uz zacinaju byt troska male hlavne z cocodrila. tak som mu uz aj par 80 kupila pre istotu. kedze je kratky tak gate su nam vsetky dlhe tak troska vyhnem itak musim za chvilu kupovat nove lebo uz maju niektore kolena osuchane.
lady nas maly ma take mini znamienko v zhybe na stehienku.