Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
1. feb 2010

taaak, u nas sa uz spinka... 🙂

ludmilabb
1. feb 2010

mimi a to ti o kolkej rano vstava?

mimi21
1. feb 2010

no dnes vstala asi 7:45, spala ale iba raz za den, je to malo, lebo potom je uz podvecer zla a takto rychlo zaspi
cez den dnes spala od 11 do pol 1 - no a potom uz nic, po 4 sme ju uz neukladali, lebo to by tu zase vykrikovala aj do 10

monkap
autor
1. feb 2010

mimi: mne dnes podobne ... vstala 8,00 .. potom spala 11,15-12,45 ... a teraz spi asi 10min ...

monkap
autor
1. feb 2010

ja som sa ju snazila asi do 16,30 aj ulozit este na spanok, ale nechcela ....

iinuska
1. feb 2010

aj Adamko uz spinka, on spava doobeda tak 30 min az hodinku a poobede tak 2 hodinky, ale to chodime kazdy den von, lebo v postielke by tolko nespinkal

dupinka
1. feb 2010

iinuska: a nas Adamko rovnako 😀

jamaat
1. feb 2010

No a ja som skúsila večer fľašu. A pomohlo to veľký trt! Presne tak isto ako s prsníkom - trochu potiahla a potom už bolo všetko iné zaujímavé, vykrúcala sa, zabávala. A to sa zobudila pred štvrtou, naposledy jedla o piatej, keď som ju kojila. Teraz vypila 80ml.
Ešte skúsim kašu pred spaním lyžičkou. Ale fajne mi lezie na nervy toto jej špekulovanie, večne musí niečo vymýšľať a meniť. A ja len skúšam všetky možné finty ako blázon a aj tak to väčšinou prdlajz pomôže! A len stále rozmýšľam, čo robím zle. 😠 😠 ☹

jamaat
1. feb 2010

Od jej narodenia stále rozmýšľam, čo a ako robiť a akú fintu vymyslieť, aby milostivá bola spokojná. No keby Monika bola takáto v tej situácii, v akej som bola, keď sa narodila, tak si to asi rovno hodím. 🤐

iinuska
1. feb 2010

jamaat, a skusila si ju ulozit? Mozno nie je hladna, alebo si vypyta neskor 😵 . Nic nerobis zle

jamaat
1. feb 2010

iinus, v postieľke už na noc uloženej som jej dala piť.

iinuska
1. feb 2010

aha, no a nechce sa jej spinkat?

ludmilabb
1. feb 2010

Jani a na kašu čo povedala?

jamaat
1. feb 2010

Chce sa jej spať, ale ona neje preto, že by zaspávala. Ona sa začne zabávať a pretáčať. A do cumla na fľaši potom už len hrýzla. Namiesto toho, aby sa najedla a zaspala, tak ona sa nenaje a hrá sa. A keby som pri nej zostala, tak sa hrá doteraz. Ale už pri nej nezostávam, chvíľu revčí a potom zaspí.

ludka, kašu vyslovene pred spaním som jej nedávala, zajtra skúsim.

nikanika28
1. feb 2010

Jani, ja davam kasu lyzickou tesne pred spanim. Okupeme sa, prezlecieme, dam kasu a sup do postielky. Pred tym teda este cecok, ale uz ani to nema velky uspech, tak potom este dam flasu a sup do postielky. Vacsinou zaspi do dvoch minut...teda dnes zrovna nie, dnes tam rucala asi 15min..tak som len chodila hore dolu...caj, mlieko, dudel....pomojkanie...dudel, mlieko...dudel... 😒 ..no a uz je tam asi minutu ticho, radsej ani nejdem na nu pozerat 😅 😅
A konecne dnes davaju panelak, tak pozeram 😵

kosska3003
1. feb 2010

no mi uz spinkame ale 40 minut som ju uspavala hruuuuza ale uz mam pokoj cicik som si odsala mala som tam 125ml a 100 vypila musim odsavat inac umrem

ludmilabb
1. feb 2010

do kelu panelak 😝

emode
1. feb 2010

ja som si myslela ze spime ale asi nie ... posadila sa teraz este obzuva tavu ... kompletne sa odkopala tak ju musim ist zakryt ... 😖

by som este nieco zjedla 😕 ... zapekana brokolica velmi nezasyti 😒

ja davam vacsinou kasu pred kupanim a potom dokojim ale to vytiahne obidva prsniky potom 😅

inak som taka rada ze sme sa naucili zaspavat v postielke 😀

iinuska
1. feb 2010

ja davam kasu lyzickou tak cca o pol 7 a o pol 8 kojenie a sup do postielky. 😔

v tej telke aj tak nic poriadne nedavaju. My mame pusteny panelak

zuzkad
1. feb 2010

pekny vecer kocky...

maly bol cestou domov od maminy v polospanku a vyzeralo to tak, ze ho len prelozim a pojde spinkat, ale kdeeee prebral sa a este mi spieva v postielke 😅 😅 😅

mimi ty si sa tusim pytala co som robila vo VUB banke,....ja som tam robila ..teda dufam, ze sa tam vratim 😉 😉 😉

aj u nas sa krmime kasou pred spanim ale potom sa u nas uz nekoji ...len cajik si potiahne troska a potom papa az rano okolo siestej 😝 😝 😝

naty132
1. feb 2010

Ahojte dievcence. Mozte mi poradit ako mam naucit pit z flase moje dieta, lebo uz tyzden sa trapim krmenim s lyzickou a teraz uz rovno jej striekam s odmerkou od sirupu.

iinuska
1. feb 2010

naty, tak v tomto ti neporadim, ja este kojim a maly pije vodu z poharika. On mi nechce ani dudel

zuzi, tak to ti krasne vydrzi 🙂

zuzkad
1. feb 2010

iinus jj vydrzi ...teraz mi uz kooonecne zaspinkal...tak by mal vstavat okolo tej siedmej ...uvidime, ci ma neprekvapi 😉 😉

naty ja som skusala flasky rozne a maly nevedel poriadne pit ...az na "MAM" flasku tak je dudel lepsi a jedine s nim sa naucil pekne pit....u nas flasku pouzivame dlhsie, cize od "MAM" mam vsetky dudle na flasky...1 je pre novorodencom 2 je na caj a vodu 3 je na mliecko pre deticky od 6 mesiacov a este je cumel oznaceny X a to je na kasu 😉 😉 tie flasky sa osvecili aj u kamosiek, co mali problem s babatkami, co nechceli pit z flase tak mozno aj u teba by to pomohlo 😉 😉
toto je ta flaska http://www.mambaby.com/vrobky-dojenie-0_mesiaco...

naty132
1. feb 2010

Zuzkad ja uz mam asi tri flase, tri cumle,a ona ich len zuje ale netaha ani caj ani mlieko. Este ju kojim ale len v noci

nikanika28
1. feb 2010

naty, ja som mala presne tento isty problem, uplne mi ignorovala flasu..tiez som nakupila x flias a x dudlov...ale nakoniec sa nucila pit popri papani..cize som jej dala par lyziciek a potom zapit cajik...zo zaciatku sa s tym len hrala, ale po case sa naucila pekne pit..tak skus pri papani ponukat stale flasu..u nas to zabralo 😉

dm1
1. feb 2010

a je to v pitli ☹ 2 tyzdne sme krasne zaspavali a aj relativne dobre v noci spali 3-4x bol hore a teraz je tu opat zaspavanie a noci na prd..... 2 dni posebe je hore kazdu hodinu, zaspi len na prsniku alebo na rukach a casto sa budi aj medzi tym 😕

zuzkad
1. feb 2010

dm spomenul si ako mu bolo dobre u maminky pri zaspavani 🙂 🙂 🙂 ...maly zaspava sam uz od 5 mesiacov...ale cez den si ho dam na velku postel a spinkame spolu a mojkame sa pri tom, ale bojim sa, ze takto ho pokazim a tiez mmi nebude chciet zaspavat sam...mozno ma len take obdobie, ze nevie zaspinkat a casom sa zas nausi sam zaspavat.
Ozaj naahodou next nebudes objednavat ?? Uz mam nejake tie vecicky vybrate 😉 😉 😉

dm1
1. feb 2010

zuzkad sak dufam ze ho to prejde. krasne uz zaspaval sam len ked mrncal tak som prisla pohladkala po chrbatiku a zachvilu zaspal.... no co uz treba vydrzat

next som chcela objednat aby to svagor poslal ale vraj by to bolo drahe a neoplatilo by sa to poslat tak solo. musime cakat kym pojde v aprily domov. potom dam vediet. len dufam ze dovtedy nahodia letnu kolekciu

zuzkad
1. feb 2010

urcite to bude zas ok...asi len ma nejake obdobie...ako ten moj cervik...aj ten sem tam spekuluje 😅 😅
na next sa moooc tesim, jasne, ze ak sa to neoplati tak radsej sa pocka ...juuuj ani nehovor o letnej kolekcii, lebo to aby som uz teraz setrit zacala...inak nasla si si info, ked som ti pisala o tych nohaviciach na traky ?? ze teraz ich ma maly ako dlhe nohavice ...a na leto budu prave akuraat 😉 😉 ak budes chciet odmeram ti ich...aj topanocky budu prave zaciatkom leta akurat...teraz je tam len kusok rozdiel...nejak mi ten chlapisko rastie 😉 😉 😉

rybca
1. feb 2010

ahojte, objednavali ste niektora z nextu tie zelene kratasky na traky, triko a na fotke su aj topanky? chcem vediet ci tie topanky su v cene, ci len ako dokoracia?