Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
19. sep 2009

ale je to pre mna dost na nervy, ked vsetko mozne skusam a nic. aj sme boli 2x na prehadzke, tak bol ok, akonahle sme dosli domov a zavreli dvere na byte, okamzite rev ☹

mimi21
19. sep 2009

mys, tak mas moj obdiv, mne ked mala reve tak ja som v koncoch

ale urcite ani len nepomysli, ze by si bola zla mama, take nech ta ani nenapadne!!!
aj v aktualnom cisle mama a ja je pisane, ze niektore deticky su proste narocnejsie a tvoj pokladik je asi jeden z nich
takze myslienky ze nie si dobra mamina rychlo zazen prec, ved pre toho tvojho drobca si urcite najlepsia mamca na svete a povie ti to ked sa na teba usmeje, takze hlavu hore 😉 😉 😉

baby videli ste spravy na markize? vraveli o tom rodicovskom prispevku: podla toho clanku co som minule davala link MF s tym velmi nesuhlasilo, ale podla dnesnych sprav povedali, ze je to v kompetenci MPSVaR a ak oni na to najdu prachy, tak OK a MPSVaR povedalo, ze oni na to v rozpocte prachy maju
tak uz len nech to schvali tych 150 dutych hlav (no asi vsetkych 150 ich nebude takych dutych 😅 ) a bude dobre ( no dobre nie, ale aspon lepsie...)

mimi21
19. sep 2009

no idem ja pozerat Da Vinciho kod na Nove - konecne nieco co sa da pozerat 🙂

kosska3003
19. sep 2009

mimi no mne je to uplne jedno aj ked to schvalia tak mne daju len tych 150 eur a niake drobne lebo ja som si to zdravotne neplatila a bola som nezamestnanana takze nic

mimi21
19. sep 2009

no aký je tu klud ked je vikend, kde ste vsetci???

dm1
19. sep 2009

mne mama volala ze uz to bude isto.... takze este to treba schvalit ☹ Ale idu volby tak by mohli.

Tak podla toho co ste pisali na FB tak ktora nakoniec dnes vecer zavita do DCA?

ludmilabb
19. sep 2009

ja som platila to dobrovolne nemocenske, to je ono?
ak hej to by bolo super, inak by to bola bieda, teda pri tychto mesacnych platbach v BB

dm1
19. sep 2009

ludmilabb to je asi bieda vsade... hlavne ked ma clovek hypoteku / sak ako inak by inak mohol byvat vo vlastnom / a jeden prijem vypadne... Ja mam z toho prechodu na rodicovsky prispevok strach. Manzel stale nechape ze coho sa bojim ale on nedokaze pochopit ze aky vypadok v prijmoch to bude... a nie na par mesiacov ale na dost dlhe obdobie... no mohli by to schvalit!

ludmilabb
19. sep 2009

aj ja sa bojim ako to bude, my teraz berieme auto na lizing, v meste bez auta sa proste neda a chceme chodit k svokrovcom do Detvy a busom sa hegotat s dietatom a psom nemozeme 😅

dm1
19. sep 2009

ludmilabb - my sme prave tiez kupili auto ale starsie ale aj tak su to naklady navyse... Manzel ma ukecal ja som sa bala ze co bude a uspory som chcela radsej nechat.

kosska3003
19. sep 2009

no ja sa toho nebojim leba ja poberam len rodicovsky ako sa mala narodila ja som nemala na matersku narok tak bieda od zaciatku u mna
inac aj my sme kupili auto ako sa mala narodila to si kupil tatino za dceru 😀 lebo sme ziadne nemali a od svagra stale pytat to sa neda ked teraz ho castejsie potrebujeme pri malej

pocujte aj ja mam nadchu a kycham ako mala mozem ju kojit

dm1
19. sep 2009

kosska - kojit mozes ono sa to neprenasa cez mliecko ale tak ze si pri nej a to budes isto aj tak...

inak mama my dala minule citat knihu "dieta" z ktorej cerpali oni a som normalne cumela ake rozdielne veci su tam v porovnani s tym co radia dnes...

ludmilabb
19. sep 2009

odo mna mala zatial neochorela a to ma uz aj v hrdle skriabalo

dm1
19. sep 2009

prave som vyhrala fusak http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3935517. Nie je to sice ten co sa da odopinat ten spodok ale je dlhy 100 cm teda len o 10 cm kratsi... a do autosedacky mam zavinovacku tak tam netreba.

dm1
19. sep 2009

no idem sa ja uz chystat na vecernu babsku jazdu tak sa majte krasneeeeee. PS: Dufam ze maly bude posluchat a mm nebude volat ze mam prist domov 😉

kosska3003
19. sep 2009

no tak to som rada ze mozem mam aj nieco v mraziaku ale neviem ci by to stacilo
dm pekny fusak a ako to platis ked si to vyhrala na ceskom ci tam mas niekoho

dm1
19. sep 2009

byva tam sestra tak ta to vzdy zaplati a aj sa to k nej posiela

mimi21
19. sep 2009

juuuj baby, ja prve ked som zistila ze som tehu,tak som zacala ratat ako vyjdeme s prachmi ked budem na materskej a mala som z toho riadne nervicky
aj teraz uz myslem len na to, ze uz len raz dostanem poriadnu matersku a potom..... no hotova katastrofa

ked kojite a ste chore, tak v mliecku uz babo dostava proitilatky, ktore produkuje nase telo
takze od chorej maminy babo neochorie ale od ineho clena rodiny ano
aj ja som bola chora ako vygrcany rezanec som sa citila, hrdlo, nadcha a mala nic
len mm teraz boli hrdlo, tak dufam, ze to od neho nechyti

inac od ked sa mozu babatka davat sediet? moja by uz len sedela, stale sa dviha, ja ju ale este nechcem velmi davat, lebo sa mi to zda skoro
som myslela, ze az tak okolo 6 mesiaca, ci???

monkap
autor
19. sep 2009

dm: prijemnu zabavu 😉

mimi: sediet?? to myslis tak, ze oblozit vankusmi?? ja som patrika takto nikdy nedavala , sedel az ked uz sam sa udrzal .....

dm1
19. sep 2009

monkap - diky

ja maleho davam "sediet" ked ho mam na kolenach ale snazim sa nie nadlho ale tiez uz ho vobec nebavi len tak lezat.

monkap
autor
19. sep 2009

dm - to aj ja mavam malu tak na kolenach ... ze akoby "sedi" na mne ... na to som zabudla 😝

mimi21
19. sep 2009

no mne ked mala sedi na kolenach tak ju ale nedavam tak velmi do sedu, snazim sa aby bola tak v polosede, aby tak vlastne lezkala vo zvysenej polohe, ale ona sa uz potvorka stale dviha 😉

kosska3003
19. sep 2009

to aj moja sa stale dviha a by sedela ale davam ju minimalne na kolena a ako pise mimi len v takom polosede este je to namahave na chrbticu

monkap
autor
19. sep 2009

ja sa vzdy tak "vyvalim" a ju dam na seba .... preto som dala "sedi" do uvodzoviek, lebo viac lezi ako sedi ....

kristiniatko
20. sep 2009

Ahojte, krasne ranko a nedelu! Vcera ste rozoberali sedenie, tak aj nasa sa riadne dviha na sedenie. Lezat sa jej uz velmi nechce. Mame teraz dilemu ci ju uz nedat do sportoveho, lebo nechce byt uz ani v hlbokom kociku. Uz 3 dni za sebou sme sli na prechadzku a tak nariekala (co ona je kludne dieta, place, len ked je najhorsie). Normalne ju musel manzel zobrat na ruky a sli sme pred dom. Ako ste natom?
Inak ten rodicak, by veru mohli zvysit, aj nam sa v oktobri konci materska, tak to bude iny skok. Tiez mame hypoteku, takze by to pomohlo.
mystery7 - urcite si dobra mamina, mam kamosku z prodnice a jej maly tiez skoro stale plakal. Proste niektore deticky su take! Ono ho to urcite prejde! Urcite je tazke to vydrzat, drz sa!

ludmilabb
20. sep 2009

Dobre ranko!
nasa sa zatial neprekruca, iba ked je na brusku tak sa zvali nabok a obcas sa pregula z toho aj na chrbatik, do sedu vobec nejde ani sa netaha
ale vsetko ma svoj cas tak to beriem, na rukach ju drzim v polohe koliska, inak na rukach velmi byt nechce a este v takom obluciku ked pozerame po svete. Potom ale zacne revat ked ju polozim na chrbatik, ale vecne ju vlacit na rukach nemozem.
Ako mavate babatka cez den vacsinou polozene my najviac na chrbte, potom na brusku a na chvilku vie byt v lehatku ale po 2 minutach dostane nervu a hadze sa tak ju musim z neho vybrat 😝

mimi ako sa ti mala dviha teda nerozumiem ked lezi?

mimi21
20. sep 2009

pekne ranko vsetkym 😎

ludka no ked ju mam na kolenach polozeniu na sebe tak mi dviha hlavicku a uz sa pechori aby sa posadila, ale podla mna ju k tomu motivuje hlavne to ked sme ju skusali chytit za prsteky ci sa pritahuje a potom sa jej to tak zapacilo, ze si to zapamatala

kristianko a aky mate kocik? mne uz sa mala tiez pomaly nemesti do vanicky
mam kamosku co mala casualplay a od narodenia mala malu v sportiaku, lebo tam je vraj nejaka ortopedicka podlozka, takze sa to moze a dalsia tiez mala tento kocik a len to polohovatelne vajce a tiez zhruba od 4 mesiacov musela dat malu do sportiaku, lebo do vajca sa uz nepratala a bola nekludna v nom. a takuto poznam este minimalne jednu 😉

zuzkaprofant
20. sep 2009

dobre ranecko
ja som mala osobne najhorsiu noc aku som si mohla priat maly super spinkal len mne bolo t ak zle len ma napinalo vracala som od 3rano no rbutal neviem scoho mi tak bolo zle ledva teraz chodim taka som slaba uz som rozmyslal ci nie som zase tehu ale nemam byt scoho 😀 😀

mimi21
20. sep 2009

zuzi a co si jedla vcera?
mne bolo vcera brutalne zle z rezancov s tvarohom, a krstna od nich dokonca zvracala 😖
alebo predsa tehu ??? 😀 😀 😀

kristiniatko
20. sep 2009

ludmilabb - presne ako pise mimi, to robi aj nasa. Mam ju v pololeze na kolenach a dviha hlavicku aj cele telicko, do predklonu az sa skoro sama posadi.
mimi21 - mame kocik Jane Slalom, ale nasa mala vo svojich 4 mesiacoch 6500 g, takze teraz v utorok ideme do poradne, tak typujem, ze bude mat aspon 7500 g. 🙂 Na tomto kociku je velka vanicka, len nasa mala je velika. 🙂 Mam kamosky co maju tak stare deti ako nasa a tie uz dali do sportiaka, len ja sa toho obavam koli chrbtici.
zuzi - no to ta teda lutujem ☹ Aj mne uz bolo viackrat z jedla zle ked som dlho nic nejedla a potom som sa zchuti najedla.