Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
5. jan 2010

pekny den prajem...konecne som doupratovala, este ale varim hovadziu polievku...maly sa mi este stale hrajka a krici tu. Ja som sa uz isla konecne najest, lebo som uz strasneeee hladna....tak sa napchavam cottage syrom a sunkou...a kupila som si caj ovocny od jednej pani, co ich miesa a zbiera rozne bylinky...to ja moooozem...a teraz mam od nej ovocny cajik...su tam lesne jahody, cucoriedky, sipky, maliny atd atd a je strasneeee dobry a krasne vonia, tak si ho vychutnavam 😝 😝 😝 😝

dupinka tak ja som teraz mimo, ja som uz bola na urade prace soc. veci a rodiny...pracovnicka mi dala papier, kde som napisala seba a maleho a jednou vetou ziadost o zvyseny RP a odovzdala som jej to a povedala mi, ze je to ok...tak neviem ci to v kazdom meste je inak 😕 😕 ja som uz magor s uradov staaale nieco 😠 😠 😠 😠 😠

a k spinkaniu...nechcem nic zakriknut, ale maly mi uz dlhsie zaspava sam v postielke...dam mu papat a ulozim ho do postielky, pustim mu pesnicky..uspavanky a po nejakom case cestovania a rozhadzovania v postielke sam zaspinka..ja len chodim po tichucku nakukat, ci uz spinka, ked je dlhsie ticho ... 🙂 🙂 🙂 🙂

dupinka
5. jan 2010

Zuzkad, aj ja som pocula, ze staci podat ziadost tou formou, ze len napisat, ze ziadam o zvyseny prispevok a malo by to byt oki. Mne takto povedali este v oktobri, ked som sa prihlasovala na rodicovsky a vtedy to bolo v stadiu navrhu zakona,...
Pojdem sa osobne v piatok spytat, a uvidime.

sssimi
5. jan 2010

Ahojte Kočky!
Malá už je vybuvaná... Zase ako na potvoru nespala ani hodinu. To vždy keď sa pustim učiť, alebo robiť nejakú prácu do školy, tak sa zobudí skôr ako obyčajne... Teraz sa mi snaží dotelefonovať 😀 Má takú hračkársku pevnú linku 😀 A jačí do toho 😀 😀 ... Idem s ňou von. Dnes ma čaká ešte Kaufland alebo Tesco bo neni čo jesť 😀

kvietok23
5. jan 2010

ahojte, mam kooopec krasnych veciciek pre chlapceka - ak by mal niekto zaujem, ozvite sa - najlepsie osobny odber. skoro vsetko znackove, Cherokee, next, HM, zara....Ba a okolie. (velkost od 56-80)

zuzkaprofant
5. jan 2010

cafte maly mi spinak konecne tak smai mi 2 krat buchovl raz ani neviem ako som pila kavu a len buchot a nedka z gauva an nom tak predpokladam ze sa stveral na gauc 😒 snad sa mu nic nestalo

chuda tak kasle dnes osm mu sople odsavala a az krv soplikova bola ho to napina ze ani papat nic nechce tak sme len na mlieckku dala som ho spinkat na zahlavcek aby mal hlavicku hore aby sa mu lepsie dychalo a otvorila som mu okno na chvilu dnes sa neda ist velmi vonku sa mi nechce vlemi lebo zima je hroza

bambi7
5. jan 2010

ahojte babulky ako sa mate?
zuzka prof jaj to mi je luto ze je choruck prajem skoore uzdravenie

iinuska
5. jan 2010

u nas je hrozne pocasie, som nyslela, ze kym pridu, pojdem este s malym von, aby sa dobre vyspinkal, lebo vnutri vydrzi tak max. hodinu. Ale mrholi a zaroven to namrza. Som bola so smetami a skoro som spadla 😒

monkap
autor
5. jan 2010

co davate detickam proti kaslu?

iinuska
5. jan 2010

monka, co mala ja chora?Adamko ked kaslal uzival Stoptussin, alebo aj Fenistil sa dava

monkap
autor
5. jan 2010

idu jej horne jednotky ... cez vikend teploty .... vcera len mlieko pila (teda 3 lyzicky prikrmu na obed a vecer 2 lyzicky kase) ... a v noci sa pridal kasel ... dr. tam nie je, ma dovolenku ... tak rozmyslam, co jej kupit ....

kosska3003
5. jan 2010

ked mi marika kaslala tak mi dr kazala dat 10 kvapiek fenistili cebian ako vitamin a potom mi dala taky sirup ale ten je na predpis a to len jeden ml som mala davat lebo v navode o takych malych detoch nebolo ani pocut

dupinka
5. jan 2010

Koska, aj my sme toto davali. Fenistil 4-6-5 kvapiek, Cebion - vitamin C preventivne davame celu zimu 5 kv. a ten 1ml bol Fenorin, na lekarsky predpis.

hoogy
5. jan 2010

baby sorry,ze som neposlala ten link,ale maly sa mi zobudil....
no ona ma nejaky ekonomicky program a cez ten si to stiahla cez net takze tak.ale akurat prisiel manzel a v nitre to maju tie ziadosti. takze to idem vyplnit. a v piatok to vybavim.

zuzkad
5. jan 2010

monka aj u nas zabral fenistil a sem tam som dala aj hedelix a aj ten ukludnil kasel ked maleho drhlo 🙂 🙂

bambi ahooooj 😉 😉 😉 musime dat konecne aj stretko, aby som videla tvoju princeznu aj na zivo 😉 😉 ako sa mate ?? A ake boli vianoce ?? Tak sme sa tesili a uz je po tom...to taaaak ubehloooo...na buduci rok si vsetko uz v novembri pripravim aby som si to vychutnavala co najdlhsie 😉 😉 😉

monkap
autor
5. jan 2010

uz som dala fenistil .... snad jej pomoze ....

dupinka
5. jan 2010

hoogy, si mohla oskenovat a dat sem,.... abo na FB to tlacivo. Dobre vediet, ze tu v NR ho maju. YAj ja idem v piatok, mozno sa stretneme...

ladywitch26
5. jan 2010

takze ak tomu dobre rozumiem, takze nakolko ja uz pracujem, tak nemam narok na ten zvyseny prispevok, ci ako? uz som z toho jelen

dupinka
5. jan 2010

jojo, ked pracujes, nemas narok na zvyseny rodicovsky, dokonca tam nesmie byt ziadny prijem, ani brigada ci praca na dohodu... 😖

jamaat
5. jan 2010

Nie že nemáš nárok na zvýšený, ale pokiaľ viem, tak keď pracuješ, dostaneš len 25% rodičovského príspevku. To platilo aj predtým, jedine dohody sa akceptovali. Teraz už zrušili aj dohody.

ladywitch26
5. jan 2010

no to je jedno, v irsku ho zrusili uplne, takze do oktobra budem ziadat dorovnanie plnej sumy a od novembra ten zvysok. ale ak im to bude trvat tak ako prispevok pri narodeni dietata, tak sa dockam tak na buduce vianoce 😝

mimi21
5. jan 2010

no caweste
este stale som bez netu... dnes mame doma svokrov PC 😠

mala je posledne dni strasne zla, hrozne sa mamickari, dnes som vysavala a mm ju musel nosit na rukach za mnou, lebo strasne plakala...
a spat cez den vo svojej postielke, tak to je strasny boj, len ked zaspi od unavy a od placu 😒
ale dnes sa to uz trosku zlepsilo, neviem ci je to zubkami alebo tym ze ma totalne rozbity rezim, kedze sme sa cez sviatky ani poriadne nezastavili, stale sme niekde boli, alebo niekto chodil k nam...

ludmilabb
5. jan 2010

mimi tu sa viacerym detom pokazil denny spanok 😒

ladywitch26
5. jan 2010

pozeram akurat spravy, no ti slovenski policajti su riadne hovadaaa. oni napakovali chudaka nic netusiaceho chlapa vybusninami a on si v pohodicke odleti do dublinu. tri dni ani nevedel, ze priam sedi na sude s pusnym prachom. dnes evakuovali 3 ulice kvoli tomu a chlapik pol dna zatknuty v base. 😀

zuzkad
5. jan 2010

lady nasi policajtu su same prekvapko 😉 😉 😉 ozaj a co mas nove ohladom listkou, co si za ne tak bojovala a nervovala ??

U nas je prave problem so zaspanim...lezi v postielke a krici a jeduje sa, lebo sa rozhodol, ze nechce spinkat este...no nic idem k nemu 😖 😖

ladywitch26
5. jan 2010

zuzka, este sa mi ozvali, ze chcu tie listky spat, ale ako vadni boli, co som zistila, tak ti ludia maju biednu anglictinu, no som sa nasmiala...namiesto still (este) napisali steel (ocel), namiesto us (nas) as..este stastie,ze nie ass (zadok), to uz by bola fakt sranda a nie som si ista, ci rozumeli, co som im ja odpisala. tak som im odporucila, nech pri citani mojho mailu pouzivaju slovnik a nech ma viac nekontaktuju, nakolko som listky poslala do manchestru a tam uz pravdepodobne kontaktovali policiu. odvtedy mam pokoj 😀

inak mne v nedelu mala zaspala o siestej a spala do siedmej rana, vcera nie a nie zaspat, sice zaspala o osmej, ale do deviatej som bola pri nej asi 5x a muz 2x, lebo stale mrncala. kym sme boli pri nej, tak ticho, ale ked sme vysli z izby, tak do 5minut plac. potom som to vzdala a este o desiatej sme ju naposledy nakrmili a to uz zaspala. ale o pol piatej zasa hore rano, lebo sa pokakala a potom uz nechcela spat. az o osmej. no a dnes uz zasa o pol siedmej spala. tak ja neviem, rezim tiez totalne naruseny. jeden den ju klati uz od piatej pomaly, jaci, sucha si oci a dalsi den ju nejdem do postielky dostat ani o osmej

hoogy
5. jan 2010

dupi aj som to chcela oskenovat,ale nechce mi to komunikovat s pocitacom,este sa zajtra pokusim nech pre to nemusite lietat 🙂
vidim,ze tu viacere mame problemy s rezimom....matkovi sa to tiez totalne porusilo a uz sme to mali take zabehnute.ako vecer v pohode to uz dlho fungujeme o 19:15 kupel potom jedlo a spat. ale uz sa v noci nezvykol budit az rano o 5 6 a teraz ked sa zobudi o 3 tak som rada a potom o pol 7.ale cez den uplne pomylene uz chce byt dlhsie hore co by ani tak nevadilo,ale uz sa nevladze hrat a mrnciiiiii,ale spat nebude take mame aspon hodinovy kolotoc ukladania sa do postele jedovania sa a kriku z oboch stran 😒
asi maju take obdobie... a este mu aj zuby idu asi horne a nema si ich o co ani poriadne brusit tak si nasiel moje koleno ze o to to ide dobre 🙂
kolena mame modre ako futbalista

zuzkad
5. jan 2010

lady tak to si krasne doriesila...skoda, ze ta este nekontaktoval niekto z manchestru aby si vedela ako to riesia...mala by si komplet story 😀 😀 😀 no Aj im zrejme nejde ako mne 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀

maly mi uz konecne spinka, ale co sa chuda musel poprehadzovat potocit a pokricat si, aby zaspinkal 😒 😒 cez den mi spinka celkom pravidelne...rano ked vstane tak je hore do takej 11,30 potom ide spinkat ..niekedy aj ja s nim 🙂 🙂 a spinka do takej 13,00 a potom okolo 15,00 ideme von a zaspinka znova a spinka do 17,00 a potom potiahne az do vecera do 20,00 alebo si sem tam este okolo 18,00 schrupne ale to ako sa mu chce 😉 😉 v noci je to horsie...niekedy spinka od osmej do siedmej rano...ale niekedy k nemu vstanem aj 6x za noc co mrnka...ale mam pocit, ze to je kv. tomu, ze sa pretaca zo sna na brusko a to ho zobudi 😖 😖 😖

iinuska
5. jan 2010

ked tu uz spominate tie rezimy, tak cez den sa to da ale ta noc je u nas katastrofa. Odkedy somdnes maleho ulozila, uz som ta bola 2x, z toho 1x kojenie a raz na ruky. No a v noci sa uz dllllo budi kazde 2 hodiny.

ladywitch26
5. jan 2010

inak dnes mala stanka total pomyleny rezim.od pol piatej hore, potom o osmej zaspala na hodku a potom ked ju muz o jednej krmil zeleninou, tak uz posledne styri lyzicky jej oci klipkali a po poslednej ju sklatilo v sedacke nabok a spala 😀 tak ju len preniesol do postielky. mala poobednu siestu. 😀

iinuska
5. jan 2010

lady, tak to muselo by zlate, ako v tych videach 😀