Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
2. jún 2010

ludka to nam drobci podobne papaju len my mame aj jogurt aj presnidavku - teda ked zje 😉 a na prsniku ani nepocitam kolkokrat je len od 6 do 9 vecer mi aspon 5x dvihal tricko. trosku si pocucka a hra sa dalej

nikanika28
2. jún 2010

ludka, ono som toho sice popisala, co vsetko papa, ale nie su to moc velke porcie, co pozuje 😀 . Dnes nezjedla na ranajky ani polku krajicka chlaba 😅 ...a obedu tiez moc dnes neublizila, ona sa furt vrti, hlavou kruti nie-nie...tak mam take nervy pri tom jej jedle, ze az 😠
No a idem zalahnut, tak dobru nocku 😉

ladywitch26
2. jún 2010

caute zeny, tak my uz konecne spime. do pol osmej som bola v praci, ale vacsinou som len sedkala na pokladni, tak som sa nenamakala. nastastie, lebo prvy den v praci po dovolenke je dost tazky. a ocinko si zmizol na ryby. tak len dufam,ze nieco chyti, lebo bude bez obeda zajtra 😀

dm1
2. jún 2010

tak nas aspon obed zje vzdy tak ma to tesi. som zvedava co bude zajtra ked mu dam na desiatu tu jablkovu presnidavku 😕

zuzkad
2. jún 2010

ahojte,

zase az tak na vecer, ale aspon na chvilku 😖 😖 maly je nejaky nekludny posledne dni, dost casto sa mi budi a place, ale ked ho pohladkam a ulozim, spinka dalej, sem tam si cucne pit, mam pocit, ze idu dalsie zubky, uvidime.

dnes som sa nasmiala aj ked to neskor asi nebude smiesne ...karhala som maleho lebo trieska dvierkami, co ma svokra v obyvacke, uz jej dost oskrel aj cast nabytku, ako trieska ..otvara a zatvara dvierka...tak som ho karhala a zvysila som aj hlas "NONO" a on mi normalne papuloval a krical na mna od jedu a ked som mu "akoze" capla po zadku tak normalne mi chmatol ruku, ktorou som mu capla a kusol ma...capla som mu zase "akoze" po zadku a normalne sa nastval a s krikom ma chmatol za nos a vysticoval 😀 😀 normalny suboj 😀 😀 potvorka moja 😅 😅

kocky ta uzlinka sa vobec nezmensila a tak budeme musiet ist na krv v piatok...od kial vlastne beru krv detickam ? normalne mam stres, lebo on strasne place, ked ho pichaju ☹ ☹ ale ide aj tato rano s nami, tak bude pri nom on, lebo ja trpim s nim ☹ ☹

ladywitch26
2. jún 2010

zuzka, nasa tiez zacala robit problemy, akoze "papuluje", ked na nu nakricim, tak pride s placom ku mne a tiez krici po mne, ako keby sa stazovala, ze co som jej to spravila. a hryzie a cape po mne. no uz zacinaju vystrikovat rozky, tie nase potvory 😀

dm1
2. jún 2010

zuzkad ja mam pocit ze nic ine nerobim len ho od dvd-cka odtahujem a nono vravim..... S tou uzlinkou je to divne ze vas posiela na krv a u nas je to v pohode.... a detom beru krv z hlavicky. teda neviem ci aj takymto vacsim ale mensim ano

zuzkad
2. jún 2010

lady najhorsie je, ked zacne papulovat a mne je to smiesne...a musim byt vazna, aby videl, ze sa hnevam...ale niekedy sa neda a karham ho so smiechom...ale ked vidim tu najedovanu tvar a tiez zuby ako vrci s nimi 😀 😀 😀

dm povedala mi, ze mu mam davat octanovu mast na to a ak to same neodpuchne..teda sa nestiahne tak pre istotu pojdeme na krv 😕 😕 mozno chce zistit, ci nema nejaky zapal alebo nieco,...neviem, lebo sa pytala, ci nebol prechladnuty...tak dufam, ze to nebude nic zle 😕 😕 a ty si mu na uzliny aj nieco davala, ked sa zdurili ??

ludmilabb
3. jún 2010

ahojte, do rana sme boli 6x hore z toho 5x dojcenie 🙄
zuzkad deticky sa nam pomaly ale isto zacinaju presadzovat, no ideme von so psom kym este slnko svieti

jamaat
3. jún 2010

Ahojte. Konečne slnko.

Emke brali krv z rúčky.

ludmilabb
3. jún 2010

kvoli comu?

ladywitch26
3. jún 2010

raaanko, tak dnes na obed mame cestoviny. muz chytil akurat tak chaluhy a ziadnu rybu 😀

inak musime niekedy zbehnut so stankou do zoo, vcera davali v telke film o orangutanoch, ako ich vracali nazad do prirody, a stanka az nedychala, ako sledovala. normalne z nich nespustila oci celu pol hodinu, a to teda je rekord.

martinaxyz
3. jún 2010

Dobré ránko...
konečne pekne...naštartujeme kočík a horsa do mesta 😀 😀 😀
@ladywitch26 - náš malý sa nevie vynadívať na deti keď su v telke...

ladywitch26
3. jún 2010

@martinaxyz no nasu deti zaujimali uz od pol roka, to az tak fascinovane hladela na ne. teraz ju zasa zacali zvieratka zaujimat. ved aj vcera hladela na tie opice a chrcala, ze "chr, chr" na ne 😀

silvia.t
3. jún 2010

ahojte mamicky...mozem sa spytat kedy vase deti zacali chodit???nas ma rok ale nejaky je lenivy,uz nevie ani to co vedel pred tyzdnom...boli sme sice na ockovani a od vdey sa skoro vobec nestavia na nozky,len sedi a plazi sa,ani lozit sa mu nechce,a je tomu uz cca 8-9dni...zacinam mat obavy 😖 ci to moze mat nejake spojitosti s ockovanim??? nastalo sa aj vam nieco podobne???

ladywitch26
3. jún 2010

silvia, to bude tym ockovanim. vela deti prestane chodit. asi ich bolia nozicky, tak si ich setria. my ideme na ockovanie o dva tyzdne, tak uvidime, ako budeme my. ale zasa mne stanka beha uz dva mesiace, tak snad ju to az tak nezabrzdi.
ale co si pamatam, ked som bola na predskolskom ockovani do stehna, tak mna musel otec tri dni nosit na zachod, co som chodit nevedela a riadne ma to bolelo.tak si predstav,ze aj tvojho maleho to tak mohlo boliet, tak sa nediv, ze nebeha.

silvia.t
3. jún 2010

dakujem za odpoved...myslela som ze to ma z ockovania len som necakala ze ho to bude boliet az tak dlho ☹

ladywitch26
3. jún 2010

akurat sa tu smejem na stanke, zhodila si na zem plysoveho shreka, lahla si nanho a zacala ho ponukat chrumkou a vravela mu ham ham. 😀

nikanika28
3. jún 2010

cafte, tak Klarka sa rano riadne napraskala a teraz este stale chrni 😀 ..a ja chcem ist von, slniecko svietiiii, jupiiii 😵 . Mony, no viem si zivo Stanku predstavit, ona je bohovska, taka vyspelejsia oproti tym nasim drobcom 😵 . A chodi ako take male gestapo, rucky dozadu a ideeeee 😀 😀 😀 no nema chybu 😵 .

ladywitch26
3. jún 2010

nika, aj vcera sa v materskom centre na nej smiali 😀 teraz sa zasa snazi napchat maca do furika, ale akosi stale nie je spokojna, stale ho popravuje. 😀 no vymysla riadne.
ideme o chvilu na poradnu, tak uvidim, ked mi ju odvazia, ci nahodou neschudla po ceste. a konecne mi zacala pit viacej caju, vcera zdolala 400ml, plus 150 mlieka. no ale na malu sarinku nema, to je najvacsi pijan caju 😀

mystery7
3. jún 2010

ahojky,
ja som bola vcera bez netu a vy ste tolko popisali, ze neviem ako to precitam 😀
dnesna noc ok, len 2x sme boli hore, ale vecer mal 45 minutovy rev pred zaspanim. zaspal o 21:30 a tak som uz nesla na net, bola som hotova. dnes bol budicek o 6:20 a culy ako rybicka, teraz spinka a potom vonku.
rano bola nadherna modra obloha, vyzeralo to na krasny den, ale teraz sa vsetko pozatahovalo, tak uvidime.

noc z utorka na stredu bola desna, boli sme hore od 3 do 5:30, ciste zufalstvo. potom driemol do 7 a potom spal az poobede 2,5 hodiny. ale ja som bola vcera uplne na mraky.

mystery7
3. jún 2010

NA MATERSKEJ DOVOLENKE ...

# Na materskej tretím rokom
# cítim sa byť už otrokom.
# Každé ráno pripravená,
# že ma čaká dáka zmena,
# ale večer s hrôzou zistím,
# že to bol deň zas ten istý:
# Plienky, hračky, kašičky
# a dve zlaté detičky.
# Starší o pol šiestej vstáva,
# pyžamko si dole dáva.
# Do práce sa s tatom strojí,
# ten sa toho právom bojí:
# "Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
# veľa roboty má tatko.
# Mamička má času more,
# pozri sa, už vstala hore!"
# Ja strapatá, pomalá,
# nočnú som zas ťahala,
# lebo malý nechcel spať,
# iba cicík cumľovať.
# Manžel zdrhá: "Láska idem.
# Navar niečo, hladný prídem!"
# Tak bez seba od radosti,
# začnem plniť povinnosti.
# V ruke nočník, v druhej plienka:
# "Pozri, v knižočke je lienka!
# Chvíľu si tu čítaj, seď,
# malého prebalím hneď."
# Tvár umytá, zúbky čisté,
# musia niečo papať iste.
# Smerujem ich do kuchyne,
# cestou otvárajú skrine.
# Šaty, šperky, knihy, spreje,
# zrazu nič na mieste nie je.
# Dve stoličky, podbradníky,
# k tomu svorný krik veliký.
# Jeden nechce kašu jesť,
# pritom reve o 106,
# druhému sa šunky máli
# a čajík vraj strašne páli.
# Po raňajkách hrôza čistá,
# na vychádzku oboch chystám.
# Obliekaciu vojnu zvediem
# a keď ich už pred dom vediem,
# pri malom mi nos vykrúti,
# nervovo sa takmer zrútim,
# cítim to aj cez pančuchy,
# pos... sa až pod pazuchy!
# Druhý pokus upotená,
# zvládnem ako superžena,
# do auta ich oboch pútam,
# "Kam ich dneska zobrať?" hútam.
# "Už viem, k rieke pri kačičky,
# to je ten raj pre detičky!"
# Ubieha nám rýchlo cesta,
# na sedačkách divo vreštia.
# O hračku sa naťahujú,
# zvyšných dvesto ignorujú.
# V parku je to čistý des,
# holub, kačka, mačka, pes -
# na všetkých sa s chuťou chystá
# môj dvojročný terorista.
# Nemôžem ho spustiť z očí,
# do jazera by hneď skočil.
# Z kočíka sa rev ozýva,
# celý park sa na nás díva.
# Malý mi chce zvestovať,
# že ho musím pestovať.
# Na rukách ho teda vláčim,
# ťahám tašku,kočík tlačím.
# Na staršieho pritom vrieskam,
# nech nespadne na preliezkach.
# Keď lavičku voľnú zbadám,
# od únavy na ňu padám.
# A pre moje detičky,
# vyťahujem čajíčky,
# mandarínky, keksíky,
# veď majú hlad veliký.
# Po desiatich minútach,
# dogebrení sú až strach.
# Tak oznámim: "Moji milí,
# výlet sa ku koncu chýli."
# Cestou domov - radosť veľká,
# zaspia obe strašidielka.
# Do postieľok ich vyklopím,
# varešky sa s chuťou chopím.
# A pre blaho rodiny,
# varím zo dve hodiny.
# Priebežne periem a suším,
# upratať nestihnem, tuším.
# A hľa - už sú krpci hore,
# musím sa mať na pozore,
# výtržnosti totiž množia,
# snáď len požiar nezaložia.
# Vo dverách sa manžel zjaví:
# "Hotový som" smutne vraví.
# "Daj mi niečo na večeru,
# to bol zas deň, namôjveru!"
# Kým papá ja kŕmim deti,
# umývam riad, zhŕňam smeti.
# Posťažovať sa mu snažím,
# že po chvíľke kľudu bažím.
# Chápavo mi hlavou kýva,
# do novín sa pritom díva.
# Vytratí sa nenápadne,
# na mňa ďalšia šichta padne.
# Že mal prácu, musím chápať,
# počujem ho z gauča chrápať.
# Chalanov do vane súrim,
# "Zas nestihnem seriál!" zúrim.
# Mydla, šampónu sa stránia,
# do postele sa ísť bránia.
# V pyžamách (mám radosť veľkú)
# chcú sa hrať a kukať telku.
# O polnoci, chvalabohu
# nevidno už ani nohu.
# Hore je len mamička
# a kamoška žehlička.
# O pol druhej zbitá líham,
# vlasy si zmyť zas nestíham.
# Sníva sa mi krásny sen,
# že mám zajtra voľný deň

nikanika28
3. jún 2010

mys 😀 😀 😀 😀 ..toto som uz citala, nema chyby... 😀 ....silno mi to nieco pripomina 😀 😀 😀 😨 😨 🤐

mystery7
3. jún 2010

drsna realita 😀 uz skor mi to doslo do mailu, ale az teraz som to tu dala

mystery7
3. jún 2010

aj na fb som prihodila nieco zaujimave

zuzkaprofant
3. jún 2010

cafte ako vidim aj vase deticky papuluju aj moj ked mu kricim nono bud zacne trucovat alebo vresti po mne ale zlaty je 😀 vcera sme boli u zubara tak ze mu mam cisit zubky stale aj nasilu ked nechce inac a ked bude mat 2roky mame prist sa ukazat ja idem si dta preblombovat zubky a som rada lebo za skoro rok nemam zadny novy kaz len komunisticke blomby mi ide dat prec a da biele tak hodku si posedim v kresle 😀 😀 a na dalsi tt ma potom caka gynekolog lebo som nebola co sa chodi po porode na cytologiu 😖

zuzkaprofant
3. jún 2010

ohladom ockovania sa detickam necudujem ze su po nom take nekludne ja som bola na dve ockovania naraz a vam poviem ze uz 2den som hotova teplota a boli ma cele telo ako keby ma niekto zvalcoval vcera som ani nic neledla 😀 takze uz budem chapat christianka ked je po ockovani taky nervy 😉 lebo to je dost bolestive

ludmilabb
3. jún 2010

Sofiu vcera ockovali ale ani nevidno, akcna je dost 😝 ale som rada ze nemala horucky

sssimi
3. jún 2010

Ahojte.
Babýýý ja konečne periééééééééém. Dufam, že kým sa dopere začne kydať.... Mám toho na 4 pračky a ešte sa len prvá krúti.

Zuzka ja sa chystám na cytológiu zajtra... No a raz keď si našetrím možno aj ja si dám biele plomby porobiť 😀

ludmilabb
3. jún 2010

sssimi ja sa dnes chystam na druhu varku, jedna uz visi 😀