Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
27. aug 2010

ja som si konecne pozrela to video kde Stanka obeduje teeeeda ja som rada kedy Sofia zje tretinu, max polovicu z toho ale zase my jeme dost casto, vonku furt nejaky roztek, piskoty lebo bez toho su jedy riadne, hlavne ked ideme von z pieskoviska alebo do kocika 😝

sirinka
27. aug 2010

@ludmilabb no ludka....aj u nas bolo podobne pri klarke a zrazu ked som jej obmedzila blbinky vedela aj pekne papat...ale teraz rano vypije 300ml granka, do obedu nic nechce, max trochu ovocia a na obed vymysla, nie je hladna... 😒 a pride vecer a dokaze spraskat aj dve dospelacke porcie...ja uz neviem, co s nou robit...

zuzkaprofant
27. aug 2010

@sirinka neboj nic aj u nas tak je ranajky nieco spapa a to ze 2 stipance jedine ked am jogurtik tak ten spapa , potom ani nic na obed zalezi ako lebo ked ide spat tak chce rano mliecko tak toho vypije hodne a potom obedik trosilinka polievocky ale som mu uz obed presunula na neskor tak jeme okolo 15hod a to spapa celu misku polievku a hned aj druhe troska a tak ide spinkat na cajiku, a ked sa zobudi tak po hode zase nieco vcera to bol vanilkovy puding domaci s malinkami a piskotkou to spapal dobre a vecer uz nedavam kasu ale len ovocie a bananik to sa mi v ncoi len 2 krat budi lebo ked bola kasa tak to vkuse sa budil tak som preto uz teraz jedlo posunula hlavne na neskor a niekedy mu daj aj na veceru ale uz sa rozjedol ked mu vysli zubky niekedy si najde stare pecivo ktore ma po byte schovane a to chrume akoby sme cerstve nemali alebo ma rad tie kukuricne chrumky tie mam v zasobe cely karton 😀

rybca
27. aug 2010

@ludmilabb nas neskrieka, len si sadne na zem, ked nechcem ist jeho smerom, minule som aj isla dalej, aj papapa som dala, po chvili som sa po ocku obratila a kukam, ze uz vstava, tak som sa vybrala k nemu a ked ma zbadal, tak so sirokym usmevom sa znovu posadil...🙂

sssimi
27. aug 2010

@ladywitch26 Stano tak gratulujem dvojnásobný tatino. Aj viacej si nám mohol popísať 😀

zuzkad
27. aug 2010

cafteee,

tak mam to potvrdene, od 6.9. nastupujem do prace oficialne 🙂 🙂 cize vas budem chodit nakukat az vecer 😝 😝
to ste tu dnes vela nepopisali kocky 😖 😖 kdeze steee, ved vonku aj tak prsiii ako slak...to tu zanedbavate.
Ja idem este teraz do tesca, ideme si kupit vinko 😅 😅 skor som nemohla, lebo som sa venovala malemu a s nim som nemohla ist kedze dost prsi a teraz ked som ho uz pripravila na spanok svokra si ho zobrala a ja mozem teraz vystartovat 🙂 🙂

kosska3003
27. aug 2010

@zuzkad ja som tu je tu ale ticho no tie co tu najviac pisu su na dovolenke porodnici a potom neviem kde su ostatne

mna caka kuchyna a zehlenie ale asi na to kaslem nic sa mi nechce akosi ale ak tu bude takto ticho tak aspon kuchynu pojdem poriadit trosku som sa postavila dneska na vahu akosi som pribrala 4 kila skoro ma vystrelo asi musim obmedzit moje najazdy na chladnicku joj musim to akosi zhodit lebo ma slak trafi

nikanika28
27. aug 2010

cafte, uz som tu aj ja 😅 ...boli sme s detmi na plavarni, tak sme sa trosku vyclapkali 😵 . Klarka najprv ofrflala studensiu vodu, ale po chvilke bola v pohode a ked som s nou vysla von, aby sa osusila a zohriala trosku, tak do minuty bola nas5 vo vode.
@ludmilabb no aj u nas to tak je...nedajboze potrebujes ist inym smerom, ako potrebuje ist ona... tak si sadne na zem, alebo skreci alebo si sadne a pri tom skrieka 😝 😝 😀 😀

mimi21
27. aug 2010

@kosska3003 mozno si predsa len teda tehuuuuuuuuuuuu 😉

ja som bola dnes s mm v Nitre ale vela som toho teda nekupila, len zimnu hrubu capicu pre male mimi
ale mali krasne veci v benettone ale vyslovene take miminkovske, len vsetko bolo ruzove alebo modre, tak sa tam budeme musiet zastavit cestou z hlohovca z 3D sona 😀

mm chcel ist zajtra na cyklo preteky ale vytrvalo tu prsi tak sa mu do toho blata asi nebude chciet ist
nahradny program je Budapest a tropicarium - morske priserky a tak a potom trosku obchodikov 😀

kosska3003
27. aug 2010

@mimi21 no dufam by som bola rada a zase na prvy sup no uvidime za tyzden si test spravim ak nepride mrcha

mimi21
27. aug 2010

@kosska3003 no tak drzim paste, nech nepride 😉

kosska3003
27. aug 2010

@mimi21 diky diky aj ja dufam lebo sa akosi blbo citim ale neviem ci som prezrata alebo tehu 😀 😀 😀

sirinka
27. aug 2010

ahojteee...tak ja mam za sebou hrozny den, tocila sa mi hlava a na grcanie mi stale bolo...teraz ma este aj ta hlava boliet zacala...uf...nechapem ako mohla lady chodit do roboty s tym tehu stavmi... 🙄

kodada
27. aug 2010

ahojte babulky, v prvom rade velka gratulacia Monike k malemu Fabienovi, hlavne vela zdravicka a mliecka
prisla som vas kuk a zistit co mate nove, kto je tehu a tak ... lebo som len vcera prisla na to, ze kvetinka je tehotna, tak si to chcem zosumarizovat
Lady uz porodila, maminky cakatelky su mimi a sirinka ... kosska je nadejna cakatelka --- usiel mi niekto?

kosska3003
27. aug 2010

@kodada este rybca sa snazi oficialne co viem iny ma momentalne nanapada

sirinka
27. aug 2010

@kodada a co ty??? 😀

ludmilabb
27. aug 2010

@kodada ahoj davno si tu nebola
mne dnes Sofia vstala o siestej a uz to vyzeralo ze ideme vstavat a ani neviem ako zaspala a ja s nou a zobudili sme sa na cas 8:45 skoro mi oci z jamiek vypadli to je prvykrat co takto dlho spala normalne som sa bala ci mi cez den zaspi ale zaspala, sice o hodinku neskor ako zvykne ale v pohode

ludmilabb
27. aug 2010

@sirinka ja uz neviem co jej mam varit, neochutene nechce

cim vlastne ochucujete jedlo, solite aspon trosku? Sofii sa znovu spravil ekzem na licku a netusim z coho davala som jej medoveho Brumika aj kakaoveho tak neviem ci z toho alebo z uhorky, paradajky, melona fakt neviem ☹

kosska3003
27. aug 2010

@ludmilabb ja uz normalne ochucujem mne by to inac mala ani nezjedla pekne papa to co aj my len menej solim a pouzivam morsku sol a my ked chceme si dochutime na taniery dnes mala mala fasirku len tak pucovala aj ked ona musi sama jest tak mam nervy lebo je to jedlo vsade ale hlavne ze sa naje

kodada
27. aug 2010

@sirinka 😀 vyzera to ze budeme tehulkovat spolu
Ludka, mi tak spavame skoro kazdy den, zaspi vecer okolo 21,00 a spi aj do 8,30
no a s tym varenim, mne sa zda ze varim stale dookolo to iste, zeleninu aku mam momentalne k dispozicii a nejake masko k tomu

kosska3003
27. aug 2010

@kodada a co ze si tehu

juska3
27. aug 2010

@ludmilabb aj my sme dnes prvykrat tak dlho spali, takmer do stvrt na10, a to sa o 6.45 zobudil, najedol sa a cakala som, ze zlezie z postele, ale len sa otocil na bok a spal dalej. 🙂 A tiez som ho dala o hodinu neskor spat, okolo jednej, zaspal o pol2

Baby, ktore mate chlapcov, ked ste boli teraz v poradni, doktorky vam nekazali pretahovat predkozku na pipiku? Mne dnes povedala, ze pojdeme k urologovi s tym a ani nevidela maleho. Az ked som mu rozbalila plienku, tak povedala, ze po kupani aby som to skusala, ze mozno sa to spravi.

sssimi
27. aug 2010

@kosska3003 aj moja musí sama jesť a vtedy sa aj riadne natlačí. Keď jej dávam ja len vymýšla ako mi to zobrať a nakoniec sa oduje a už nič nezje.

@kodada tak máme gratulovať??? 😉

@ludmilabb ja ochucujem aj soľou a už aj vegetou bez glutamanu a bilinkami sušenými.

@nikanika28 u nás už našťastie tieto stavy skončili. Teraz už pekne behá kam jej poviem, krásne chodí za ruku. Žiadne hysaky ako pred mesiacom.

A my ideme zajtra svadbovááááť. Sa dožeriem zakuskoooooooov 😀 Ešteže mám také voľné šaty cez brucho 😀

sssimi
27. aug 2010

@juska3 aj mne dnes spala v noci malá 11 hodín. Normálne spáva 10.

sirinka
27. aug 2010

@ludmilabb vegeta natur, vselijake bylinky, natur bujony...aj trochu soli...
@kodada super...tak drzim palce! 😵

ladywitch26
27. aug 2010

caute zeny, tak mam chvilu casu, kym sa tu zasa objavim, lebo doma je to riadna divocina. stanka je z maleho celkom paf, ani sa odtrhnut od neho nemoze, normalne reve, ked ju berieme od neho. este jej asi nedoslo, ze uz je tu nastalo. 😀 inak maly ozaj cakal na novu aupair. prisla prakticky o stvrtej rano, ked ju stano doviezol, ani sa riadne neaklimatizovala, esteze som jej ze pre istotu napisala instrukcie, keby nahodou sme sli. a dobre som spravila, lebo rano o pol piatej kontrakcie.tak o pol siestej sme zobudili veroniku, vyvalila oci, ze ci uuuuuz? a o siestej sme sli. do porodnice sme dosli o siedmej. o pol osmej som sa dostala na prijem, hodinu som bola na pasoch a potom ma prehliadli a ze len na 2-3 cm otvorena. inak bol tam ten isty porodnik, co som ho mala pri stanke na sale, ale len ma prijal a uz koncil sluzbu. potom tam bola taka zlata sestra, ze na salu ma este neposlu, to som malo otvorena, ale ani na izbu ma nemozu dat, lebo su zatial vsetky postele obsadene. ze sa mam ist poprechadzat a prijst tak o hodinu. tak sme sa sli najest, a vratili sme sa do cakarne. tam na mna prisla taka nenormalna unava, ze som tam stanovi normalne hodinu spala na pleci. tak ma prisla zavolat ta sestra, ze ma teda skontroluje, ci uz nas neposle na salu, alebo uz skusia vybavit tu izbu,ze mi daju injekciu, po ktorej budem spat dve hodky, ze zatial nazbieram sily, kym sa dootvaram. prezrela ma, a ze stale 2-3cm, ani sa to nepohlo. tak mi kazala pockat, ze za chvilu ma dovedie na izbu. ze sa mam zatial prejst, lebo vraj sa nemusim otvarat kvoli tomu, ze hlavicka je este nedorotovana, ale ze akonahle bude na spravnom mieste, tak to pojde rychlo. to este netusila, aku mala pravdu.lenze ja som chodit nemohla, lebo akonahle som spravila par krokov, tak ma sklatilo na najblizsiu stolicku. ale este sme vysli hore na izbu, len ona uz asi nestihla zbehnut dolu na pohotovost a maly uz bol na svete. na izbe som sa akurat prezliekla, co bolo 5minut, dosla porodnicka, ze mi donesie panadol a ze ci si nechcem dat vanu, ze mi to pomoze.no esteze som odmietla, inak by som mala porod do vody 😀 ani z izby poriadne nedosla a mne uz doslo, ze na salu nedojdem.zakricala som na nu, ze ja uz rodim, ze idem tlacit. a ona vtipna, ze nie, ze to mam kontrolovat. zobrala si rukavice, ze ma ide skontrolovat, ani ruku poriadne nevopchala do mna a uz bola mokra. praskla mi voda, tak cela postel, po zemi a ona hadam az do tvare schytala. tak zrazu poplach, nabehli este dve, alarm spustili, pediatra hned volali a najskor, ze ma beru rychlo s postelou na salu. no hadam by som aj vo vytahu rodila. ale to uz som tam kricala, ze nestihame.to uz sa maly tisol vonku. ani som netlacila, ale on sa sam zosunul. to uz mi stano krical,ze mu hlavicku vidno, tak som len dvakrat zatlacila a on skoro vyletel na postel. esteze ho zachytili. no vsetci dookola bieli ako steny.taky poplach tam uz asi dlho nebudu mat 😀 a je strasne drobucky, teda oproti stanke sa mi zda.

pipussa
27. aug 2010

@ladywitch26
gratulujem
a kolko mal maly.... ked sa narodil...

rybca
27. aug 2010

@ladywitch26 no super, ked si odmyslime to spanie na pleci, to bol myslim, dobry porod..🙂)) ci?....🙂)) maly asi citil aka si nervozna zo starej slecny, tak gentlemanssky cakal..🙂)))) a Stanka bude urcite velka pomocnicka..🙂))

nikanika28
27. aug 2010

@ladywitch26 Paaaani, tak to bol teda riadny priebeh 😀 mala si ty vôbec nejaké bolesti??? Tak super a ešte raz velke gratulko k drobcekovi, posielame pusinky 😵

juska3
27. aug 2010

@ladywitch26 tak to je silaaaaaaaaa, taky rychly porod by som aj ja chcela 🙂 ja som tiez hovorila, ze maly si to naplanoval, tato doma, nova aupairka tiez, tak co budem maminu trapit 😉 no ale takto rychlo, fakt sila. Tak nech sa vam dari, ste zdravi a vela mliecka. Stanka musi byt zlata pri malom 😵 Mysleli sme na teba 🙂

@sssimi asi bolo nieco vo vzduchu, ked tak dobre spali 🙂