Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

juska3
13. sep 2010

Inac, uz som sa aj ja chcela spytat, ci davate kravske mlieko, tak som rada, ze ste dnes akurat o tom pisali. Aj ja uz chcem prestat kojit, takze by som ho uz mala ucit na kravske, zatial sme moc velke uspechy nemali. Ale to pil domace a to ma svoj pach, takze mozno aj preto.

@rybca @jamaat ja som mala tiez problemy s lavym kolenom, uz som to tu spominala. Doktor ma poslal k neurologovi, ale tam ludi ako za komancov na chlieb, ked sa cakalo, tak som sa len otocila a odisla domov. Dost dlho mi v nom praskalo a bolelo, hlavne ked som sla po schodoch. Mm mi naordinoval cukriky 🙂 ale moc som ich nepojedla, a nedavno som si uvedomila, ze to koleno prestalo boliet. Podla mna, asi aj preto, ze uz menej kojim.

@mimi21 gratulujem k dievcatku 🙂 aj si tipovala podla tehu, ze to bude baba? Mas rovnake chute ako predtym? Ale pri Ninke si asi taketo zdravotne problemy nemala, ze? Drzim palce, nech sa ti rychlo polepsi, musi to byt velmi neprijemne ☹

iinuska
13. sep 2010

@mimi21 super, tak dalsia kocka na ceste 😉

ja stale kojim, a nasa doktorka doporucuje do 2 rokov UM. A co som citala, tak aj do troch. Ale to sa mi zda uz prehnane

ladywitch26
13. sep 2010

ja mam po probleme s mliekom, stanka pila umele doteraz, ale vzhladom k tomu, ze v mrazaku uz nemam miesto, mam tam asi 5litrov materskeho namrazeneho a stale pomimo kojenie odsajem este nejakeho pol litra, tak z neho robim stanke kakao a obcas aj krupicovu kasu navarim 😀

ladywitch26
13. sep 2010

sa teraz citim ja ako ten automat na mlieko. najskor rano maleho nakojim a potom odsavam do flasky a stanka pritom stepuje v postielke a vykrikuje mnam mnam. 😀

emode
13. sep 2010

@juska3 dakujem za podporu 😀

@nikanika28 my nemame radi to z automatu ☹ tak kupujeme plnotucne a neprevaram, len ohrievam ... sofii chutilo od zaciatku umele som skusala a to mi flasku smarila o zem ... 😝
@rybca to ti pekne vypije, my maximalne 1,5dc ale aj to som rada ... 😉

emode
13. sep 2010

@iinuska ja tiez kojim len rano toho mlieka je pomenej a ked jej dam okolo piatej moje aby este schrupla tak o siedmej ked sa zobudi len pocujem ... mama mnam mnam 😀

sofia vcera zjedla konecne 1x nektarinku 😅 a idem sa obliect a po malu do jasliciek, ja som riadne nachcipana tak som len tak orientačne poriadila a idem sa venovat Sofii 😅 vecer napisem, ako to zvladla ...

iinuska
13. sep 2010

@emode a malu nechavas v jasliach cely den, ci len doobeda?

iinuska
13. sep 2010

@emode ja si neviem dobre predstavit, ako maleho odstavim, pretoze to je maly zavislak. A bez dudla, no ...

sirinka
13. sep 2010

@ladywitch26 ak chces znizit tvorbu mliecka, treba menej odsavat, ale malinky ti zachvilku pride do obdobia, ked bude potrebovat viac...ja som tak prve dva mesiace v pohode kojila obidve baby, ale potom som uz citila, ze magde treba ovela viac mliecka a radsej som uz klarku odstavila...

mystery7
13. sep 2010

@iinuska aj my sme boli a bez dudla a Mirko bol max.zavislak a odstavil sa v absolutnej pohodicke. Ziadne vreskoty pre prsnik.
U nas je najvacsi vreskot pre spanok, vzdy sa brani zubami-nechtami 😝

ladywitch26
13. sep 2010

@sirinka ved ja odsavam len 3x denne, aj to len z jedneho a ked uz fakt musim. ono by bolo toho este viacej, keby som odsavala uplne.

mimi21
13. sep 2010

@iinuska neboj, maly sa ti urcite pekne odstavi, aj mne Ninka tak...kratko po prilete na Kretu, neviem ci mi v lietadle neskyslo mlieko 😀
co myslis, za kolko by mi mohli tie atb zabrat? ty si predsa zdravotnicka 😉
strasne ma to boli, neda sa mi ani za PC sediet 😀 tak aj ked mam cas tak som tu pomenej

som sa hecla a sli sme s mm na nakup, ale katastrofa, teraz vzal Ninku mm von, tak mam chvilku casu
aj by sa zislo upratat, lebo je to tu ako po tureckom vpade ale nie je sil, ved uz som aj tak oprala 2 pracky, rano som bola plna energie 😅

mimi21
13. sep 2010

@juska3 ja som babu tipovala, citila som sa presne ako pri Ninke, aj ked mi moj dr uz 2krat na poradni robil sono a nic nevidel, tak som si myslela ze tam nic "netrci" 😀

pri Ninke som bola uplne fit, cele tehu, stale som niekam chodila, v robote tazke "euro" obdobie a teraz som zo seba uplne zufala, nie som zvyknuta, ze by som nieco nevladala alebo take nieco, mm mi pomaly aj pohar vody musi doniest 😒
@emode a nepostrehla som ako si dopadla na tom pohovore??? predpokladam, ze OK 😉

zuzkaprofant
13. sep 2010

@mimi21 ja by som nebrla ziadne lieky dako by som vydrzala viem ze s to lhko vravi ale ja mam respkt pred liekmi lebo vdak nim som ochorela takze ja jedine co paralen si dam aspirin a lieky na alergiu ale to ked uz idem sa rozskriabat ale ina nic a ani malemu velmi nedavam nurofenik mi mame stale skoro plny 😀 neviem ale ak sa neda vydrzat ja vy som ine metody vyskusala

jamaat
13. sep 2010

Ja na pitie kupujem z automatu mlieko a na varenie trvanlivé. To automatové je podľa mňa sladšie. A Emke dávam večer kravské z fľašky, kojím už len nadránom a pred denným spánkom.

@emode Z ktorého automatu si skúšala mlieko? Počula som, že pri Tescu nie je dobré. Ja beriem pri Kauflande a je ozaj sladké a aj dlho vydrží. Aj v Sásovej je automat, ale neviem, aké mlieko. Len som si prečítala, že z Badína.

Práve som dojedla pečenú morčacinu s knedlom a Emke náramne chutí dusená fialová kapusta 🙂

mimi21
13. sep 2010

@zuzkaprofant no neviem Zuzi, nikomu take nieco neprijemne neprajem, je to fakt dost zle, a ine vychodisko sko lieky nie je...
okrem liekov mam stale alpovy a studeny obklad, takze mam aj " ine metody"

zuzkaprofant
13. sep 2010

@mimi21 ved jasne mimi ja neviem ako ta to boli to je pravda , alebo keby dake bylinkove zabali ale take bylinky co sa mozu alebo co ja viem , ja som sa bala zobrat lieky aj ked som maleho kojila neviem ja mam taky respekt, ale ked uz ine vychodisko nie je tak si daj
ja vas ale obdivujem ja by som tiez chcela druhe baby ale ako to zvladnem ani nechcem pomysliet , tak pockame chvilu kym maly varastie lebo inac dost teraz nadavam niekedy ked maleho s vreskotom taham z ihriska alebo pod dnes mi zdemoloval zalony v obyvacke mi polamal tu palicu co sa na nej zaclona drzi on je max hyperak. a kazdy den viacej a viacej nieco nove vymysli co ja uz nestiham za nim a keby som bola teraz tehu a granie a pod no neivem neviem 😠

zuzkaprofant
13. sep 2010

sa ospravedlnujem za preklep ale klavesnice mi niektore nepisu neviem preco maly sa tu hral ☹ 😠 😠

jamaat
13. sep 2010

Úsmevná príhoda dňa:
(Emka si v Egypte zvykla, že sa na ňu každý čierny domorodec vyškieral a prihováral, no a už potom s nimi aj sama koketovala, prvá začínala.)
No a dnes v aute stojíme na križovatke, čakáme, kým sa bude dať vyjsť na hlavnú. Zrazu Emka začala nadšene džavotať a načahovať sa, tak som kukla tým smerom a tam cigáň s káričkou smerom k nám šiel. Len akosi sa nešiel Emke zaliečať, tak bola sklamaná. 😀

sssimi
13. sep 2010

Baby ja ešte nedávam automatové mlieko. Janka sladšie je z dôvodu, že obsauje minimálne 4,5 g tuku. Ja by som mohla aj od svokrovcov brať, ale radšej dávam prevarené polotučné. No aj tak mi ho krpatá moc nechce.... Nechutí jej. Tak si to vynahrádzame jogurtami.

Sarah mi za 2 dni rozbila 2 poháre. Ak to pôjde takto ďalej, tak o týždeň si môžem ísť kúpiť novú sadu.... A potvorka keď som ju vyhrešila tak sa len previnilo na mňa kukla, pritulila sa, usmiala.... Take male a koľko rozumu to má.... 😀

sssimi
13. sep 2010

@jamaat Emka je proste hviezda... Len aby ti v puberte nejakého počerného zlodeja nedovliekla 😀

jamaat
13. sep 2010

@sssimi Veď toho sa aj my bojíme! 😅

Pokiaľ viem, tak deti nemajú piť a jesť odtučnené veci.

mimi21
13. sep 2010

@jamaat no veru, emka je riadna koketa, ved aj po mojom muzovi vystartovala 😀 😀 😀
ten je tiez tmavsi, ale zase nie az tak 😀
@zuzkaprofant ani ja nie som nadsena tym, za mam brat tyzden atb, ale od soboty kym som mala konzervativnu liecbu sa to zhorsilo, takze ak nechcem znova preplakat noci od bolesti kym by to vyzrelo do takeho stavu, ze to treba rezat, tak tie atb brat budem
moja prva otazka bola, aky vplyv o bude mat na babo
a kedze mam doma ninku, v brusku dalsie babo, tak musim byt co najskor fit

sirinka
13. sep 2010

ja pre deti kupujem tiez iba plnotucne vyrobky....je to dolezite pre spravny vyvin nervovej sustavy...plnotucne mlieko z obchodu je aj tak uz odtucnene 😉 klarka pije to z automatu...

mimi21
13. sep 2010

aj ja len plnotucne jogurty a mlieko kupujem

@sirinka a ty este kojis? ci sa ti uz magdalenka odstavila?

sirinka
13. sep 2010

@mimi21 kojim...nebudem predsa zbytocne vyhadzovat peniaze za UM, ked mam vlastne 😉 pevne verim, ze nebudu problemy a odkojim ju aspon do dvoch rokov...

mimi21
13. sep 2010

@sirinka no ved jasnacka, aj ja som kojila, kym mala chcela
chcela by som vediet preco sa vlastne zo dna na den odstavila... 😕

sirinka
13. sep 2010

@mimi21 neviem, niektore deticky prestanu chciet mm, ked sa tesne pred porodom zacne menit na kolostrum...prestane im chutit, ale neviem, kedy a ako sa ti mala odstavila...

mimi21
13. sep 2010

@sirinka mne sa mala odstavila v 12tt ked sme doleteli na kretu
smejem sa,ze asi mi v lietadle skyslo 😀

sirinka
13. sep 2010

@mimi21 hm, to je tazko povedat, co na to malo vplyv...mozno to bola iba kriza zo zmeny prostredia, letu a pod... stava sa vselico...kamoska napr. odstavila malu pred koncom tehu, po porode ju zase zacala kojit, co je viac menej zazrak a koji obidve baby doteraz...teda vyse roka uz tandemovo...