Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
19. okt 2010

Dako to tu blbne, nedovoli mi kliknut a odpovedat priamo ...

mimi ja nevarim klasicku krupicu, ale napr. spaldovu alebo kukuricnu, to mas hned dva druhy a co ma najradsej tak to je klasicka gulata ryza v mlieku, nesladena, nesolena ... obcas davam jedlo od obeda, ak je len zeleninove, alebo to, co my, alebo cestoviny so syrom, vcera mala chlebik so syrom a uhorkou ... prestriedam este klasickou instantnou kasou z DM, tie, co sa rozrabaju s mliekom, nie su take sladke

ani mne sladke jedla vobec nechce, ani sa uz nesnazim jej to davat ... pride cas ked si sama vypyta 😀

iinuska nie sofia praveze skor tvrdo hovori ...
tiez som vcera sondovala, tak kupime Duplo, plastelinu, drevene kocky a este nejake vacsie auto, rozmyslam koralky na navliekanie, viem ze su az od 3 rokov, ale sofia si uz do ust hracky nedava a toto strasne rada robi, take piplacky

sirinka
19. okt 2010

@mimi21 asi pred dvoma tyzdnami

mystery7
19. okt 2010

ahojte kocky
Tak ani u nas sa neda o rozpravani hovorit. Vie napodobnit zvieratka, autobus, vlak, auto, hovori najviac da-dam-daj, mama, baba, tata, ba je vsetko co tak zacina (balon, banan, babika.....) inac len cinstina a japoncina. Co chce to si ukaze.
Vecere nemame uz ich uplne odmieta. V poslednej dobe maloco jedava, ide mu 4.stolicka ☹ tak je aj riadne nervny.
Dnes sme boli cvicit, tak sa vysantil, ze zival cestou domov, uz som mu ani obed nedavala. Vypil mlieko, totalne sa prebral a 45min vystrajal po posteli. Som zvedava kolko pospi, pod oknami nam brutalne hlasno kosia 🙄 🙄 mam z toho uz aj nervy 🙄

U nas je dnes dost zatiahnute a kazdu chvilu to vyzera na dazd, tak som zvedava. Poobede potrebujeme ist na nakupy do OC.

ladywitch26
19. okt 2010

@mystery7 u nas je presne najhorsie, ked je stanka akoze unavena, pomaly zaspava postojacky a akonahle ju dam do postielky, tak zrazu cula ako rybicka.
inak stanka si vytvara nove slova a ja len casom zistujem,co ktore znamena. napr. syr je sys, to sa este da lahko uhadnut, ale take kini, no napadlo by ta,ze to znamena kvietok? 😀 inak vcera prvykrat zretelne volala na muza z postielky oco oco. tak chodil vyteseny cely den 😀 a niektore slova, co pred pol rokom bezne hovorila, tak teraz nepouziva vobec, napr. daj alebo auto. namiesto auto povie brm brm teraz. vsetko, co sa da zjest, teda okrem toho syru, je u nas mnam mnam. este banan povie bani, ale to iste povie aj na balonik.

co sa tyka jedenia, tak stanka ma najradsej ryzu a zeleninu, to neodmietne nikdy.
a huraaa, uz mame konecne vonku ocaky, dnes jej uz aj pluzgieriky z rituse zmizli

mimi21
19. okt 2010

ahojte
ja mam naladu pod psa
mala ma bije, cape, ked sa jej nieco nepaci, alebo ked sa nieco stane
dnes sa mi vytrhla na prechode z ruky, zacala utekat, spadla, tak ja v jednej ruke kocik a druhou som ju isla ratovat

ale fakt neviem co mam robit s tym bitim, je mi to trapne, ked ma vycape na ulici ☹

sirinka
19. okt 2010

@mimi21 iba jej chyt rucicku a dookola jej vysvetluj, ze to nesmie...snaz sa jej to nevracat, lebo to ju podpori v tom, ze je to normalne...
a nic si z toho nerob, nas cape klara...moj muz a jeho rodina su na to vyslovene alergicky a zbytocne agresivne reaguju si myslim...je to obdobie, ktore podla mna prejde, ak sa nebude podporovat vo forme, ze ja ti to vratim...lebo nasilie plodi dalsie nasilie...

ladywitch26
19. okt 2010

@mimi21 nas necape, nas rovno hryzie a stipe.

sirinka
19. okt 2010

@ladywitch26 to zas robila magda jeden cas, ze nas hryzla. ale nastastie ju to rychlo preslo...oni hold nevedia inac prejavit svoju nevolu ako takto neverbalne...musime vydrzat 😀

mimi21
19. okt 2010

@sirinka nevraciam, nebijem, az dnes ked mi praskli nervy ☹
vzdy jej len opakujem, ze to nesmi, ze je to no - no, a ze maminku to boli a je potom smutna

ale uz presne viem kde na to asi prisla: ked spadla, alebo sa o nieco udrela, tak jej svokra ukazala, ze to "nieco" vybijeme, lebo je to zle
takze ked sa jej teraz nieco nepaci tak cape a bije 😒

sirinka
19. okt 2010

@mimi21 vobec nehladaj za tym nic ine, iba skutocne kazde dieta ma nejaky temperament a ako radost tak aj hnev potrebuje nejako dat najavo...

jamaat
19. okt 2010

@mimi21 Nemyslím si, že to dieťa robí iba vtedy, keď mu to niekto ukáže. Proste svoju zlosť potrebuje nejako dostať von. Emka sa hádže o zem a to mi môžeš veriť, že nikoho z nás nevidela to robiť 🙂 ...A ani deti.

mimi21
19. okt 2010

ach jaj, ked ja som taka povaha krepa, vztahovacna, mm mi stale hovori, ze to zvelicujem, asi na tom bude cosi pravdy
len ja mam pocit, ze som nieco nezvladla, ked sa takto sprava a ona chudatko ma mozno len blby den 😒

inak dnes sme mali super gastany, velmi chutne, aj malej chutili 😝 stale si pytala mnami 😵

sirinka
19. okt 2010

@mimi21 hm, to mna by si mohla hodit medzi uplne nanic matky, keby si zazila par dni u nas 😅
ale viem, ze je to tazke, ja uz som aj plakala, parkrat som zvazovala navstevu psychologa, nech uz mi pomoze, ze co mam ako robit...
ale potom som pochopila, ze mam prilis vela zasad, tak som si vyclenila iba tie podstatne. najhorsie je, ze mm je malo doma a tlaci na mna, ze klarku rozmaznavam, ze jej hocico dovolim, pritom na konci vikendu je z nervami v koncoch...ja ked sa nechcem zblaznit, jednoducho niekde musim povolit...aby som potom mala silu s nou bojovat pri dolezitejsich veciach...
napr. jeden cas sa u nas uz velmi rozmohlo pozeranie rozpravok, sedela by pri tom aj cely den, ani von nechcela chodit...tak som jej to zatrhla, teraz pozera jedno dvd az pred spanim plus vecernicek a hotovo...samozrejme cez vikend si kukneme rano spolu rozpravky...lebo chcem, aby sme sa hrali, kreslili a chodili von...takisto si musi vzdy najprv sama cisit zubky a potom jej ja docistim, lebo ona ked vidi, ze cistim magde, chce to rovnako...ale toto je dolezity navyk, musi si ho pestovat od malicka....naproti tomu si vyzaduje krmenie, tiez rovnako ako magda, tak na to som sa vykaslala, aspon jej ostane tricko ciste 😝 ved hlad ju donuti jest aj samu raz, to nie je ako s cistenim zubov...atd, atd...

sirinka
19. okt 2010

ta teraz ako ma moj muz nasral... 😠 ja uz sa tu o neho bojim, lebo este nie je doma, dnes boli sluzobne v ziline...volam o sto tristo, nedviha...uz som mala hororove scenare a nakoniec mi zdvihne jeho kolega, ze mm spi ozraty, ze ho vezu domov...lebo jeden zakaznik volaco oslavoval a ten moj to nezvladol...a zajtra ide na tri dni do svedska...som ho prosila, aby prisiel dnes skor, ze nech je trochu s detmi...asi mu vyhodim vankus do garaze, nech si spi kde chce....hnup jeden... 🙄

jamaat
19. okt 2010

@sirinka Nepreháňaj! Ešte aj vankúš mu dáš! 🙂

sirinka
19. okt 2010

@jamaat joooj keby si vedela aka zlost do mna vosla...skoro aj tomu jeho kolegovi som vynadala, som musela predychavat...

ludmilabb
19. okt 2010

@sirinka a ty si preco pauzovala s latkovymi plienkami, nejako mi to uslo

@mimi21 mna Sofia bije tiez, hryzie, stipe, doslova fackuje a ked to robi vonku tak mi je to neprijemne lebo vsak sme vsetkym na ociach a potom to vyzera ze si neviem poradit s vlastnym dietatom, ktore robi sceny a vala sa po zemi
a ja netvrdim ze to tak nie je, su chvile ked si neviem radi a riesim to krikom, jednoducho zvysim hlas a to ju trosku spacifikuje a uvedomi si ze sa nieco deje ale nechcem aby sme to takto stale praktizovali, mm jej ukazuje vyhrazne zdvihnuty prst, ja jej vravim ze pojde za dvere ked bude zle robit, mam pocit ze zacinam opakovat stare vzorce vychovy mojich rodicov ☹

ludmilabb
19. okt 2010

@sirinka pevne nervy prajem a mm ti hadam nieco zo Svedska na udobrenie donesie 😉

jamaat
19. okt 2010

@sirinka Viem si predstaviť.

@ludmilabb Nevidím nič hrozné na tom, keď pošleš dieťa za dvere. Pokiaľ mu nedáš na polienku kľačať 🙂 ...Ja som to u Moniky tak robila, že keď bola protivná a prekročila hranicu, jednoducho som ju poslala odo mňa preč a že sa môže vrátiť, až keď sa unormálni. U nej to fungovalo.

ludmilabb
19. okt 2010

@jamaat mna davali nasi klacat do kuta a bolo mi to vzdy take trapne a vzdy som sa mala ist potom ospravedlnit a zato som sa hadam asi najviac hanbila
len Sofia to berie strasne tragicky ako zradu alebo to len ja tak vnimam?

sirinka
19. okt 2010

@ludmilabb lebo sme hnackovali, tak ma to nebavilo...no ale furt jej idu zuby a furt ma redsiu stolicu, tak kaslem na to, ideme zase latkovat, trosku posetrime peniazky a prirodu...
do svedska ide az zajtra, dnes bol v ziline 🙄

zuzkaprofant
19. okt 2010

nebojte nic to hadzanie o zem prejde nas to preslo pamatate ako som tu pisala ze maly hazde rybycku o zem a preslo to dako som si to nevsimala a uz par dni za nehodil 😀 ja mu nedavam po zadku bo on sa tomu smeje ale zoberem za rucku a sup ho do deckej ku posteli nech si tam trucuje a hotovo

inac moj maly podedil po mojej mame ze nosom ohrna vsetko co sa mu nepaci sa smejeme na tom , som zvedava co podedi po zbytku rodiny 😠

sirinka
19. okt 2010

@ludmilabb podla mna je este mala...a v podstate to je pre ich srdiecko taka zrada, musis si uvedomit, ze ona skutocne nechape este dosledky svojich cinov a hlavne trest by mal byt aky, aby dieta presne vedelo, za co to je...co v tomto veku este si nemusi spajat...ja neviem, ak mas pocit, ze to nechape, tak skus inu formu...napr. moje ked sa valaju tak ja ich necham valat sa...uz sa na mna ocili ludia aj v obchode aj na ulici...ked zistia, ze z mojej strany ziadna reakcia, vtedy ich to prejde...lebo an po dobrom ani po zlom sa neda...lebo vtedy maju pocit ze ich trucovanie ma ucinok...

jamaat
19. okt 2010

@sirinka To hej, keď si vynucuje pozornosť nejakým takýmto spôsobom, tak je najlepšie nevšímať si. A to posielanie preč som robila, keď už bola väčšia.

sirinka
19. okt 2010

@jamaat ja uz teraz tiez poslem klarku do izby...ale nechavam otvorene dvere...ale ked ma velmi naserie, tak jej poviem, ze jej odnesiem postel do garaze ku mackam a moze sa tam s nimi natahovat 😝

ludmilabb
19. okt 2010

ja niekedy neviem tie jej vresky ignorovat hlavne ked reve ze si chce nieco vynutit

sirinka
19. okt 2010

@ludmilabb naucis sa neboj 😉 inac by si sa mohla z toho zblaznit...

sirinka
19. okt 2010

joooooj, porazi ma...este musim rano vstat o pol siestej, zobudit pana, nech sa stihne nachystat do svedska...v ziline nechal vsetko, penazenku s dokladmi, notebook aj kluce od auta...no je to normalne... 😔 uz cela obyvacka smrdi od vyparov...

dm1
19. okt 2010

citam o trestoch... no my mame teraz taky problem ze maly normalne pokusal uz 3 deticky mojich kamaratok 😢 . Jednu dokonca dnes dnes druhykrat predtym uz davnejsie. Neviem co ho to napada nam to nerobi ani ked sme v materskom centre nie je problem len raz za cas mu takto trepne. Dnes pokusal dievcatko do ruky az zuby mala otlacene... stalo sa to asi krok od nas hrali sa a zrazu.... a potom by ju hned chcel stiskat.... neviem co mam robit aby sa to odnaucil aj mu vzdy poviem ze to nesmie robit ze to dievcatko boli dnes som mu aj jemne akoze placla po plienocke ze no no co si to urobil ale fakt neviem co robit........

sirinka
19. okt 2010

@dm1 mne ked sa klarka zacala v centre bit, tak sme tam prestali nacas uplne chodit, ale to uz bola vacsia...mozno by si mu mala akoze capnut po pusinke, nie silno, ale aby vedel, coho sa to tyka...