Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
22. dec 2010

u nas je vianocne menu:
Oblatky s medom
Kapustnicu s domacou neudenou klobaskou
Klobasku z kapustnice s horcicou a chlebom
Salat s rybou

Kava a zakusok az po rozbaleni darcekov

iinuska
22. dec 2010

@mystery7 my mame domaci marhulovy, ale Adamkovi akosi nejde. On si da radsej sunku, paradajku, papriku

mystery7
22. dec 2010

u nas sa drobnost na meniny kupuje stale. Vacsinou je to nieco prakticke.

Mirko mi kapustnicu jest isto nebude, tak zvazujem paradajkovu polievku. Rybu asi zapekanu bude jest, ale nam bude stacit jeden tanier 😀

iinuska
22. dec 2010

nase vianocne menu: oblatky s medom a orechmi, kapustnica, kapor, zemiakovy salat

mystery7
22. dec 2010

@iinuska aj my mame domace lekvare, ale neidu mu na chut. tak som chcela vyskusat aj iny a zabralo. Pradajky by jedol stale 😉 papriku som mu este nedavala.

iinuska
22. dec 2010

@mystery7 papriku pozuzle a vypluje, ale stale si ju pyta. Obsahuje vela C-vitaminu, tak snad sa mu nieco ujde 🙂

mystery7
22. dec 2010

poznam take spekulantstva aj u Mirka. On zas sunku za nic nezje, nijaku.

sirinka
22. dec 2010

@borocka ja robim salat pol majonezy a pol kyslej smotany....je trosku lahsi....ale bez majonezy ani mne nechuti nejako extra...

sirinka
22. dec 2010

u nas sa zje vsetko co nema supku....takze lekvare ako domace aj kupovane, ovocie iba osupane jablka a banany, inac nic.... a zelenina surova, pozuzlat a vyplut... 😝
a menu na vianoce klasika kapustnica so susenymi hribikmy a domacou klobaskou, kapor a losos so salatom....

ladywitch26
22. dec 2010

@sirinka stanka so supkou nema problem, ta by kludne aj supku z banana zjedla, keby som ju nechala 😀 vlastne jedine ovocie,co nema rada, su mandarinky.

a my davame do salatu okrem zeleniny aj majonezu, tatarsku omacku,trochu horcice a aj stavu z kyslych uhoriek, takze stanke budem zvlast robit.

jamaat
22. dec 2010

Dokelu, strávila som takmer 4 hodiny v meste na potentovaných nákupoch plus pár iných vybavovačiek. Neviem zohnať malé sviečky, všade len čajové a veľké. Potrebujem to do vianočného cingrlátka.
No a teraz po tých 4 hodinách môžem piecť. Ohromne sa mi chce!
@sirinka Ako robíš lososa ku šalátu? My máme práve dilemu, akú rybu a na aký spôsob ideme robiť, aby sa hodila ku šalátu. Vlani sme mali lososa s vínovo-syrovou omáčkou a normálnymi zemiakmi, šalát bol osobitný chod, ale muž tohto roku asi nechce tak.

sirinka
22. dec 2010

@jamaat okorenim a iba na troske masla opeciem....nic extra

jamaat
22. dec 2010

@sirinka A to dáš k normálnemu majonézovému (teda tomu tvojmu light) šalátu??

sirinka
22. dec 2010

@jamaat jasne, jedna podkova a kusok lososa....

jamaat
22. dec 2010

No možno urobíme dvojaký šalát, jeden bez majonézy, druhý s a k tomu bez urobíme tiež rybu len takto na prírodno a k majonézovému bude koleno z kapustnice.

sirinka
22. dec 2010

@jamaat ved ja davam do salatu pre deti to iste co aj pre dospelych....ved surova cibula im neuskodi, ani uhorkova stava ci trochu horcice....cierne korenie enem trochen 😀
a koleno....u nas v rodine veeeelmi oblubena potravina, ale ja si ju rada necham ujst.... 😝

jamaat
22. dec 2010

@sirinka Šalát ja kvôli Emke vôbec neriešim, my nekoreníme a nesolíme veľa, takže ho bude jesť normálne. Ja len že majonézový sa mi k holej rybe nehodí nejak. Možno je to len môj blbý pocit.

sirinka
22. dec 2010

@jamaat jaaaj, u nas v pohode, mne sa nehodi jedine k rybe, alebo niecomu, co plava v nejakej stave....napr. ked rybu zapekam s besamelom, tak radsej klasika varene zemiaciky k tomu....

jamaat
22. dec 2010

No podám návrh doma. A ani kapra nevyprážaš?

iinuska
22. dec 2010

ahojte
Sme este stihli dat Adamka ostrihat. uz to mal dlhe, a vzdy po kupani mu to nejako dlhsie schlo 🙂

sirinka
22. dec 2010

@jamaat kapra sme doteraz velmi nerobili a ked tak, skor piekli, ale tento rok som si porucila od svokra iba 4 podkovicky a tie klasicky vyprazime...lebo cely kapor je na nas moc, toho minulorocneho som pred mesiacom darovala susedom 😅
predtym sme mavali pecenych pstruhov a tiez so salatom

sssimi
22. dec 2010

@jamaat skús tie sviečky pohladať v Kauflande medzi tortovými. Tam majú také tenké, krátke.

@ladywitch26 Sarah tiež zje všetko ovocie a aj zeleninu. Mandarinky zlupne naraz aj 4. Jediné čo u nás nejde je mlieko. Za svätého ho do nej nedostanem.....

jamaat
22. dec 2010

@sssimi Pozerala som aj tam, nemajú.

kosska3003
22. dec 2010

ahojte tak ja malej spravim salat ako mame my len jej nedam majonezu ja spravim domacu bez vajec a dam jednu tatarku potom mame kapustnicu tu mi da mama tak mam o roborotu menej a ku salatu mame kapra ale to len mm ja s malou si dame pangasa

kosska3003
22. dec 2010

@jamaat a to nikde nemaju narodeninove sviecky ci co u nas to maju

mystery7
22. dec 2010

@sssimi ani moj Mirko nechcel mlieko, tak som mu donho davala frapko a teraz vypije v pohode aj ciste. Bez cukru a bez vsetkeho.

Ja asi urobim odlahceny salat s jogurtovou tatarkou 😉 a na masle upeciem pangasiusa. Mne vyprazane nejako neide..

Poobede uz neprsalo, tak sme boli vonku v meste 3,5hodiny. Mirko cely cas chodil.

emode
22. dec 2010

Ahojte, len tak narychlo,
ja som piekla hviezdicky, jeze, vanilkove rozky, suhajdy a dnes so sofiou take klasicke linecke vykrajovacky 😅 pridam foto na facebook 😅

emode
22. dec 2010

inuska ked vecer kojis adamka, kolko vam to asi trva?? teraz pred MS mam menej mlieka a sofia je z toho dost rozladena 😝

borocka
22. dec 2010

@iinuska
@mystery7 u nas lekvare ani nekupujeme, pato vobec neje sladke. a presne ako hovoris, papriku pozuzle a vypluje. vzdy ked ju vidi tak si pyta. a ovocie davam len osupane. nevie tu supku spracovat. vlastne on zje len jablko a mandarinku 😎
@ladywitch26 vies ten cholesterol je dedicny. moji obaja rodicia ho maju zvyseny. a ja pri mojich 45kilach na 165cm, ked neznasam macdonald, nejem ziadne mastne ani vyprazane jedla a este aj s maslom na chleba setrim, mam cholesterol zvyseny tiez. ale tak klasickeho salatu sa urcite este stanka naje az az. pato ho nechce, nepaci sa mu ako salat vyzera. som sa len za to pytala, ze ked tak velmi riesite alternativne salaty ci si myslite ze by to deti nezvladli na zaludok.
a to je pekne ze kolko mesiacov tolko jedal 🙂
@jamaat prave ze klasicky salat k obycajnej upecenej rybe ide vyborne. len okoren, daj obycajne kockove maslo a salatik s citronom

iinuska
22. dec 2010

@emode no, nestopujem to, ale taha tak cca 5-10 minut. Adamko si zase zacal pytat aj cez den. Dnes dokonca 2x, tak neviem.