Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
17. jan 2011

@mystery7 ja si uz neviem predstavit, zeby mi Adamko aspal vonku v kociku.

sirinka
17. jan 2011

@mystery7 ten prispevok sa vlastne aj teba bude tykat... 😉

no ja netusim, ci by este v kociku zaspala, podla mna ano, ale my uz chodime bez neho, maximalne z golfkami, co sa nedaju sklopit na spanie...

borocka
17. jan 2011

tak prisli sme od dokyho a povedal ze dychanie aj hrdlo mame ciste. ze to bude len nejaky prechod. mam mu davat castejsie a pomalo jest, vobec nejest mastne ani mlieko, a ziadne ATb nemam pouzit.
ak to zajtra nebude lepsie,tak hned rano mam doniest aj moc. no radost

jamaat
17. jan 2011

Ideme urobiť druhý pokus, možno to vyjde 😅

iinuska
17. jan 2011

u nas pada dalsi rekord. Adamko zaspinkal o 12.10, a este stale spiiiii

mimi21
17. jan 2011

@ladywitch26 ale stava sa to len raz denne a to vecer, preto som myslela na koliky

@luba142 a pomohol ten sab simplex? u vas sa to ako prejavovalo?
@sirinka ten prispevok co si mi dala link by mal byt okolo 40e, teraz rozmyslam, ze by som nan mala mat narok od polovice novembra, ale kde je potom ten za december...
popytam sa ked pojdem na UP, len este stale nemame rodny list....

mimi21
17. jan 2011

@iinuska a to ti potom vecer v pohode zaspi?
u nas Ninka spava uz len hodinu cez obed 😝

ladywitch26
17. jan 2011

caute zeny, tak my zasa vsetci chori. cela rodina ideme k doktorke poobede. muz uz tyzden kasle jak tuberak, rano stravi aj pol hodinu vykasliavanim hlienov, mna tyzden nenormalne boli hrdlo a dnes rano som uz bez hlasu a cosi ma tlaci pod hrudnou kostou, tak dufam,ze to nie je zapal pluc a rano mala stanka riadne zurivy zachvat, tak ma napadlo, ci nie je nervna kvoli hrdlu a tiez cervene jak slak. no a fabien ma byt dnes ockovany, ale asi ho tam len donesiem a zrusim to, lebo dookola neho mame vsetci nejaku pliagu a este keby som mu dala hexa, tak to by bol asi risk

iinuska
17. jan 2011

@mimi21 zatial sme problem s vecernym zaspavanim nemali. Vacsinou ale spi tie 2 hodky. Vecer ide spinkat o 20. Ale uz vykrikujeeee

luba142
17. jan 2011

@mimi21 tiez plakavala tak okolo 17-18 vecer, tak nam dal doki tie kvapky a nebyvalo to potom az take, ale pila som cez den aj ten caj feniklovy, vacsinou plakavala tak po tej piatej vecer asi tak hodinku ked to neprespala, a potom som ju kupavala okolo siedmej a po pol osmej som ukladala spinkat vtedy uz neplakavala.vacsinou mezi tou 17-18 len

luba142
17. jan 2011

@ladywitch26 tak drzim palce nech to neni zapal pluc ani u teba a ani u muza 😉 , ja som mala citila som sa vtedy ako matoha slaba, nic len lezat a lezat, a mavala so teplotu do 38 ale citila som sa najmenej na 40-tky

mimi21
17. jan 2011

@luba142 u nas to bolo okolo osmej vecer a vcera este potom aj o 11 vecer
uvidim ako bude dnes a podla toho sa potom zariadim, inak prdka stale aj kaka cez den tak neviem 😒

sirinka
17. jan 2011

@mimi21 no pretoze na to vraj musis mat zvlast tlacivo a poziadat o neho...

sirinka
17. jan 2011

@ladywitch26 my sme tak boli chori pred vianocami, dookola....ale potom sme nasadili ten imunoglukan a musim poklopat, teraz sa drzime....aj magda konecne v stredu dostala to ockovanie, co sa dava v 15. mesiaci...

ladywitch26
17. jan 2011

@sirinka ja beriem imunoglukan uz vyse tyzdna a nezabera. toto je fakt asi nejaka odolna pliaga a uz to chce antibiotika. pred vianocami, co bol muz aj deti chore, tak mi to pomohlo, ale teraz nic. vyse tyzdna a coraz horsie. a uz sa bojim, ze mi to ozaj tie pluca chyta, lebo pred troma rokmi som mala zapal plucnych hrotov a priznaky skoro ziadne, ani len zvysena teplota, len sa mi tazko dychalo. horsie, ze kojim a nemoze mi dat hocico na to. aj tak budem musiet odsate vylievat, lebo pre mliecnu banku nesmiem brat ziadne lieky.

mimi21
17. jan 2011

@sirinka uz som on ziadala 😉

@ladywitch26 no tak skore uzdravenie celej familii, tohto sa aj ja hrozim, ked budeme chori a mrzuti 😝

no tak slecinka sa napapala, grgnut ani za svet, takze vecer bude placu zase 😒
nosila som ju viac ako 10 minut, striedala polohy, aj na brusko dala a nic!

sirinka
17. jan 2011

@ladywitch26 imunoglukan ti chorobu nevylieci, to az po chorobe dlhodobo, cca 2 mesiace na podporu imunity... 😉 pri chorobe radsej echinaceu nasad

ludmilabb
17. jan 2011

@mystery7@sirinka mne tiez minule zaspala neplanovane v kociku ked prsalo tak som chvilu bola vonku a potom isla domov, mam golfac ale sa da sklopit, do mesta chodim autobusom, na peso chodime len na prechadzky v okoli

ladywitch26
17. jan 2011

@mimi21 nemusi ti grgnut zakazdym. ak nepapala velmi hltavo, tak vzduch nemusi mat v brusku. mne este v nemocnici pri stanke jedna super midwife vravela,ze nie je nutne dat odgrgavat hned. ze ak zaspi pri kojeni, tak nechat spat. ak sa zacne mrvit, tak az potom. fabi mi bezne odgrgaval aj hodinu po krmeni, a to boli potom ine grgy. 😅

@sirinka ja beriem vitamin D a C dlhodobo, pred vianocami ked na mna cosi liezlo som brala 5g denne Ccka a preslo mi to za dva dni, ale teraz akosi nie. namiesto toho som este aj hlas stratila. a to este aj bioparox striekam, co doteraz vzdy zaberal, ked uz bolo najhorsie. no asi sa tym antibiotikam nevyhnem. vsak uvidim o hodinu

mimi21
17. jan 2011

@ladywitch26 no mne sa zda ze Emka si zbiera grgy na vecer a potom ju to tlaci v brusku 😅
tiez potom ked grgne, tak ja sa az zlaknem, ci je vsetko OK? lebo su to riadne supy

luba142
17. jan 2011

@mimi21 ani mne Barborka negrgala a pytala som sa na to a ze po kojeni nemusi odgrgavat tak som ju potom presdtala natrasat, pockala som chvilu a polozila som ju nabok a spinkala, lebo ked bola takato malicka aj tak mi pri kojeni vzdy zaspala a to uz si neodgrgla vobec 😅 😅

iinuska
17. jan 2011

ahojte
aj vase detusky su take strasne vnimave ? Adamko robi nieco vedla v miestnosti, v obyvacke ide telka a opakuje, co hovoria, alebo vonku na ulici prejde auto, ledva ho ja pocujem, a uz aj komentuje, ze ''auto ujo domov''. A dnes sme sa s manzelom objali, Adamko dobehol a jeho komentar znel ''tutu mutu '' 😀 😀

zuzkaprofant
17. jan 2011

@mystery7 aj moj sem tam spinka v kociariku vonku , si si mohla niekde do mesta na kavu ist na terasu kde su deky na stolickach🙂)
Chcem sa opytat uz vsetky deticky rozpravaju nam dako sa nechce len niektore veci ale inac len take koncovky akoby ☹

emode
17. jan 2011

@iinuska veľmi podobne ... opakuje veľa z telky, rozpravky si niektore pamata a povie presne slovo, ktore nasleduje ... pouzivame take slova ako druhu, druha, dalsia, este, dost, staci, a som v nemom uzase, ako si dokaze slova zapamatat a o hodinu dve zopakuje akoby sa nechumelilo ... dnes sa naucila auto cuva 😅 ... a spoji v pohode uz aj 4 slova ... myslim, ze ked uz dieta zacne, tak to ide velmi rychlo ...
@mimi21 my sme tiez mali nieco podobne, zle spinkavala aj cez den kvoli tomu ... davala som espumisan skoro stale, a s grganim podobne ako lady pise, ak zaspala, tak az neskor odgrgla a po 4 mesiaci to bolo tiez lepsie ...
@jamaat Emka je riadny individualista 😅 zatial u nas funguje take, ako tak fajn, zostanes doma, ja idem a parkrat som uz aj dvere zatvorila, to stala nastupena aj s gatami a bundou pri dverach ... tiez ju casto len odchytim a rychlo obliekam ako sa da ... dnes sme 2 hodiny po vonku behali a poobede dalsia hodina ... ze unavim ja ju, no prd, ja som na zaspatie tak akurat ... spat v kociku, to si uz ani ja neviem predstavit ... 😀 a nebolo to tak davno, ked spala len v kociku ... idem ho predat 😅 neberiem ho uz nikam, je v pivnici, ked nieco, beriem nosic na chrbat ...

iinuska
17. jan 2011

@emode no veru, Adamkovi sa cely den pusa nezavrie, stale komentuje, aj na ulici s cudzimi, hned'' teta ide, vtaciky lietaju hore dole '' a tak 😅 A stale caka odpoved alebo nejaku reakciu, inak sa to nerata 😅

mystery7
17. jan 2011

@sirinka super, dufam, ze si ten prispevok zapamatam.
@zuzkaprofant tu nie su ziadne terasy ☹ a lavicky len na mojzeske, inac su vsade zozbierane.
@mimi21 u nas boli problemy s kolikami, tu spoznas podla toho, ze si babo pritahuje nozky k brusku. Skus pit zaludocny caj, kamoske to pomohlo.

V kociku mi nastastie zaspal do 10 minut, bol uz jeho cas. Som rada, ze mam sportak s polohovatelnou opierkou.
Ked sa vyspal, tak sme sa isli domov najest a potom sme boli este 2,5hod vonku. Ale uz klasicky bez kocika. Vecer ho mm uspaval 45min.

sssimi
17. jan 2011

@mimi21 koliky bežne začínajú deťom až od 3 týždňa, tak neviem či Emka kolikuje.... Zistiš to tak, že jej položiš dlaň jemne na bruško a poklopeš ukazovákom druhej ruky pomedzi palec a ukazovak. Ak je zvuk dunivý, tak má veľa vzduchu v brušku a teda má koliku. Sarah kolikovala každučký deň do 12 týždňov. My sme boli z toho na nervy a nepomáhalo nič. A ešte rada od mojej pediatričky-prsia maj stále v teple. Mne kázala dávať si uterák okolo prs-hlavne na noc. Vraj ťa nesmie striasť zimou, lebo potom pri kojení sú z toho koliky. Ja som to často nerobila, lebo mi bývalo v máji strááášne teplo, ale niečo pravdy na tom bolo.

sirinka
17. jan 2011

@zuzkaprofant nemaj stres, magda len teraz zacina mumlat prve slova....najlepsie jej ide ahoj....a klarka zacala skutocne az po druhom roku, ale zase velmi rychlo napredovala.... 😉

jamaat
17. jan 2011

No konečne som sa sem dostala, doteraz som vyrábala ten nešťastný kalendár, stihla som to na poslednú chvíľu. A zase to blblo pri otváraní programu, tak už ma šlak triafal.
Na druhý pokus sa už podarilo ísť von. Keď som spomenula boby, tak hneď prikyvovala, že ano-ano, aj sa obliekala normálne, ale keď som ju už chcela do kombinézy dať, tak sa začala hrať a koniec! Musela som sa zase tváriť, že odchádzam s Denym, až keď som sa obúvala, tak predsa dobehla a nechala sa obliecť. Na kopci bol sneh zamrznutý, tak ju to dobre vydrgľovalo na boboch, po 7 spusteniach sa už na to vykašlala radšej a vybrala sa na prechádzku. 🙂 @sirinka My máme to isté s UPC. Vždy po skončení viazanosti nám chcú drgnúť vysoký poplatok a keď sa ozveme, tak zrazu tretinová cena.
@ludmilabb To zase viem, že Emka je samostatná a nechytá hysáky, keď od nej odídem. Ja ju aj v aute nechám čakať, keď potrebujem narýchlo niečo vybaviť - poštu, mlieko alebo také niečo. ..........Aké žuvacie tyčinky z DM? Asi včera som doma vravela, že by mali robiť nejaké cukríky alebo také čosi, z čoho by ďasná tŕpli 🙂
@mystery7 Viem si živo predstaviť, aké nervy si musela v tom parku mať. Keď si človek niečo naplánuje a úplne inak sa to zvrtne...

jamaat
17. jan 2011

@iinuska
@emode Riadne vám už deťuche rozprávajú. Vyzerá to tak, že Emka zo všetkých májovčiat najmenej hovorí. Ale ona vyslovene nechce. Keď jej hovorím, povedz toto-hento, tak len zavrtí hlavou a zatne sa a nič z toho.
Bude z nej speváčka. Melódie a intonáciu ovláda výborne. Ibaže bez písmen, iba hmm...aaa...eee. 😅