Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
23. máj 2009

wmode to mas super ja este musim 15kg schudnut 😀 😀 😀 ale rpi tom tempe to bude do vanoc uz dako nechudnem ale co uz hlavna vec ze malemu sa aj tak pacim jemu sa pacia moje ceciky 😀 😀 som akurat dozehlila vecicky maleho a idem odkvacnut na gaucik pockam kym sa zobudi nakojime a idem zalajhnut
inac vcera mi kamoska pisala ze mozem jest len vanilkovu zmrtuku co je na otm pravda ja si dam stale jeden kopecem a roznu akurat coko a jahodu si nedavam 😀 😀

cukruska1920
24. máj 2009

Ahojte... idem sa chvalit.... nasla som // 😵 😵 vo stvrok idem k lekarovi tak mi drzte palce aby to bolo ok 😉

sssimi
24. máj 2009

Babuľky môžem jahody papať?

kvetinkaaa
24. máj 2009

Ahojte!
ja po 100 rokoch...
v prvom rade CUKRUSKA blahozelam! tesim sa s tebou, je to super, som rada ze si nam to oznamila 😅 😵
potom sa priebezne hlas ako sa citis a ako ti to prebieha.

a čo kodada ako sa ma?

sssimi jahody nie. to je alergen. mne kamoska priniesla jahodovu tortu tak som zvrchu dala dolu jahody,aj z vnutra a taku som jedla ale neviem či neboli jahody aj v kreme lebo mala je vyhadzana na tvaričke a na brusku ☹
a to ju malo kojim, uz dokrmujeme, tak neviem čo by to spravilo keby 100% kojim...
radsej neriskuj. mozno ti lekrar povie ze jednu a uvidis ale poviem ti ja by som si po mesiaci netrufla (mala uz ma 5tyzdnov...)

a ako sa mate ostatne? dari sa vam kojit? dufam ze ano..

bambi7
24. máj 2009

cafte babulky vsetkym novym mamickam gratulujemmmmmm moccccccccccc

a cukruska to je skvela sprava zo srdca gratulujemmmmm to je paradaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

babulky ako sa mate?my vsetko ok sice je uz o 4h rano hore a nie a nie spat ale cez den uz aspon daco pospi konecne 😀 my ideme poobede trochu von a teraz idem robit strudlu makovo -jablkovu 🙂 pre mojho
ja sladke teraz nejem snazim sa 😀 a to sladke milujem ale drzim sa 😀
inac prajem krasnu nedeluuuuu

sirinka
24. máj 2009

ahojte...
tak ja chcem schudnut este asi 8 kg...
inac to chodite na vysetrenie klbikov uz tak skoro? u nas sa chodi az s mesacnym babom...

sssimi gratulujeme...
cukruska tiez, nech sa pekne drzi babo...

ja by som si jahody dala na skusku a uvidis...

pustila som sa dnes do prania zavesov...uz pol roka som planovala a konecne som nasla silu a cas 🙂

sirinka
24. máj 2009

inac ja som si natrela bradavky bepanthenom, lebo ho vsetci chvalia a dostala som brutalnu alergiu, uz sa mi pekne supe kozka na dvorcoch, ale este stale to svrbi...takze nikdy viac 😠

a jazvu si natieram cicaplastom, vraj by mala byt takmer neviditelna.

monkap
autor
24. máj 2009

ahojte,
ja by som jahody urcite nejedla - silny alergen, ale ak nemate v rodine alergiu tak vyskusaj a uvidis ....

siri: u nas sa chodi na klbiky v tretom tyzdni ... my sme boli vo stvrtok a zial, lenka nema lavy klbik uplne v poriadku, tak ideme o 2 tyzdne na kontrolu 😢 ..... ale snad to bude ok

cukrus: gratulujem a drzte sa 😉

sirinka
24. máj 2009

monkap a balis klasicky nasiroko? my sme pri klarke na prvej kontrole tiez nemali jeden klbik este poriadne vyvinuty...teda to jadierko, museli sme ist na kontrolny po dvoch tyzdnoch, ale ortoped povedal, ze uz nemusim nasiroko balit...

a este k tomu babyvaku, niekto sa pytal...poloha koliska ma evokovat polohu v brusku, nevadi, ze tam dietatko nelezi s rovnym chrbatikom...
ja som si uz objednala tuto manducu
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/8-1-Nos...

monkap
autor
24. máj 2009

siri: ano klasicky, akurat nam kazal ten ortoped jednu bavlnenu viac ako som davala ... cize: pampers, 2 bavlnene plienky a ortopedicke nohavicky ...no verim, ze o 2 tyzdnw to bude OK lebo 😢

monkap
autor
24. máj 2009

siri ta manduca je krasna aj ta cena 😒

sirinka
24. máj 2009

monkap hej, cena nie je nizka, ale co uz... mne sa to naozaj oplati...

my ked latkujeme, tak sa balenim nasiroko ani nemusim zatazovat, aj tak ma nozky siroko od seba 🙂
ale iste to bude dobre...mali ste v rodine nejake problemy?
ja som musela nosit tu specialnu vlozku ci co to bolo, lebo sa mi vraj zle vyvijali klby, tak dufam, ze to nie je moc dedicne...

dupinka
24. máj 2009

Ahojte!

CUKRUSKA GRATULUJEEEEEEEMMMMMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Drzte sa, nech je vsetko v poriadku. 😵 😵 😵

My mame klby v poriadku, ale balim nasiroko, buduci tyzden ideme na kontrolu na ortopediu.

Sssimi, jahody nie! A mozno este ani dalsi rok. 😖 Je to silny alergen.
A ceresne budeme moct?

Prajem krasni nedelu! 🙂

monkap
autor
24. máj 2009

siri nie, v rodine su klby OK 🙂

monkap
autor
24. máj 2009

siri: lenka vraj nema dostatocne ostru striesku ... ja tomu moc nerozumiem .... ale dr. povedal, ze sa to zvykne napravit, tak snad sa to do tych dvoch tyzdnov napravi

sirinka
24. máj 2009

dupi ja uz som aj ceresne jedla, hned po prichode z porodnice 😉

monkap no tak snad bude mat pekne nozky...a ako hovori moj svokor, keby nahodou nie, dostane velke veno... 😀 ale to je iba zart 😉

monkap
autor
24. máj 2009

siri: 😉

monkap
autor
24. máj 2009

dupi: ja ceresne nemusim, takze toto som nezistovala 😝

dannynka
24. máj 2009

ahojte,
cukruska s celeho srdiecka gratulujem a drzime mooooooooooooc prsteky 😵 😵 😵 😵

a idem po radu,rajciny sa mozu?

sirinka
24. máj 2009

danny tiez treba vyskusat...

ladywitch26
24. máj 2009

caute maminy, az teraz som nasla tuto temu. neviete mi niektora poradit? v nemocnici som mala problemy, mala sa mi nevedela poriadne prisat na bradavky, tak mi hned dali klobuciky. no lenze mala ma tak dohryzla, ze som az plakala,ked som ju kojila a strasne tahala vzduch cez to, tak mala vetriky. doma som si kupila odsavacku a teraz ju krmim z flasky, pretoze sa mi to mlieko tak rozbehlo, ze mala ani nesaje, lebo nestiha pit. mam tolko mlieka, ze uz mam v mrazaku liter namrazeny. no lenze dnes som dostala horucku 39 a nicim ju nemozem zrazit. vraj to moze byt aj z mlieka. neviete nieco poradit? ako trochu obmedzit tvorbu mlieka? lebo ja musim odstriekavat kazde dve hodky, inak idem skapat od bolesti.

ladywitch26
24. máj 2009

cukrus, inak gratulujeeeeem 🙂

s tymi jahodami som teraz v pomykove, lebo ja jem jahody skoro kazdy den teraz. nastastie mala nema nijake vyrazky, ale asi bola zvyknuta, lebo som jahody dlabala cele tehu do seba.

dupinka
24. máj 2009

paradajky sa mozu osupane

dannynka
24. máj 2009

dupi dik za radu 😉

mystery7
25. máj 2009

ahojky kocky, ja som stale 2v1, ale aspon si vas chodim citat, sna dm apotom nic neprekvapi.
ja som si teraz kupila jahody a chcem pojest kym je maly vo mne 🙂
a vyzera to u mna na cisarak, maly je vraj dost velky ☹

veronika1982
25. máj 2009

ladywitch. kludne si zober paralen.. a skus si naliat biele vino do nadobky a namoc si tam plienku a davaj si oblklad na prsniky.. nie na bradavky ale na prsniky.. mne to velmi pomohlo... a tiez mi pomohlo ked som si kvapkala do nosa oxytocin ale na to potrebujes lek.predpis.. ale paralen mozes brat kazde 4 hod.. my sa krmime tiez cez klobuciky a zatial nam to takto vyhovuje.

evita6
25. máj 2009

ahojte baby
poctivo vás chodím čítať, len akosi nestíham 😒
My sa trápime máme žltačku takže malého musím napchávať liekami po ktorých je ospalý. To nám spôsobuje problémy pri kojení - vždy zaspí a po 15 min precitne s plačom, že je hladný. Nech ho chovám s prsníkom akokoľvek dlho stále je hladný takže sa dokrmujeme nakoľko kvôli chorobe nemôže byť bruško prázdne. Musí pravidelne cikať a kakať. No hrôza.
Tiež mám na figu bradavky takže to skúšame kadejako aj s klobúčikmi. Bradavky si už od bolesti necítim. A vraj má byť kojenie príjemné a prirodzené - určite to napísal chlap. 😝 😀
Ale inak je to zlaté bábätko len občas neviem prísť na to prečo je nespokojný. Neskutočne sa mu páči v kočíku. Učíme sa....

Tiež som zachytila že jahody sa nesmú ale čerešne áno.

ladywitch26
25. máj 2009

tak som nakoniec skocila vecer na pohotovost, a ono ta horucka nie z mlieka, ale od zapalu mechura. leukocyty v moci 4x nad normu. no potesi. ale dostala som hned injekciu do zadku, predpis na antibiotika a som o €60 lahsia. ale kaslat na to, hlavne ze je horucka uz prec.

baby,co mate klobuciky, ja som v nemocnici dostala take okruhle a cez to to bola hroza. mala ma tak dohryzla,ze som az plakala pri kazdom kojeni a mala plakala vzdy potom, kvoli vetrikom. odkedy sme doma, kupila som si klobuciky avent, take,co maju tvar motylika, cez ne nenasava vzduch a ani bradavky ma tak nebolia. niekedy dokonca ani necitim, ze je prisata. tak skuste vyskusat tie.

veronika, mne paralen vobec nezaberal, zobrala som naraz dva, aj obklady studene som si robila a ta teplota na teplomeri sa neznizila ani o jediny dielik. od rana od osmej, do siedmej vecer to bolo v kuse 39.

ozi, neviete,ci sa moze brusnicovy dzus? na ten mechur by mi to pomohlo, len neviem, ci by sa mi mala z toho nevyhadzala

ladywitch26
25. máj 2009

no teraz som si spomenula,z coho mam ten zapal. som mala po porode malu ranku rovno pri mocovej rure, a ked som cikala,tak to stipalo jak svina. preto som potom chodila cikat do sprchy po prud vody. no a najlepsie to bolo, ked som to ochladzovala studenou vodou, to som nic necitila. lenze ma nenapadlo, ze si tym uzeniem zapal jak svina. 😖