Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

katarinka151
3. sep 2009

ahojte neviete mi niekto poradiť? Dnes som vstala s príšernými bolesťami v krku, asi som zle spala a teraz keď mám malú dvihnúť tak to je horor ☹ ☹

katarinka151
3. sep 2009

ináč pozerám, že sa bavíte o linkách. Ak máte záujem manžel má firmu na výrobu folióvaných dvierok tak sa ozvite cez ip

lasenka
3. sep 2009

katka - ja tak bojujem s bolestou kolien... tebe snad pomoze nejaka masaz...
... a co sa tyka tyka dvierok - uz ich mame objednane

monkap
autor
3. sep 2009

katka: a odkial si?

katarinka151
3. sep 2009

pochádzam od Levoče, ale teraz som v Komárne

monkap
autor
3. sep 2009

to je daaaaaaaaaaaaaleko .....

jamaat
3. sep 2009

Dobré ránko.

sssimi, veď nie je problém, aby ste si urobili pohodičku pri vode. Či?

ludka, treba skúsiť. Veď ak nebude dobre, zbalíte sa a pôjdete preč. Len do vody by som na bystrickom plážku asi ešte nedávala. V Štúrove je termálna voda a vymieňajú ju každý druhý deň.
....Inak baby tu už písali, že ukladajú detičky pravidelne po 2 hodinách bdenia. Môžem potvrdiť, že to tak funguje. Skús ju aj ty začať takto ukladať, aj keď nevyzerá, že by spala.

My tiež nebalíme naširoko. Vraj má kĺbiky nádherné, tak ju netreba ďalej trápiť. Nepriznala som sa, že som ani prvý mesiac nepoužívala ortopedické nohavičky. 🙂

lasenka, ako môžete pásť ovečky, keď stále spíte? 😀

Emku som dala zase vetrať na deku, tak už 2krát cikla. A spokojne si gagotala, tak som na ňu mrkla od notebooku a ona sa na bruško pretočila. Teraz sa na brušku krúti dookola, samozrejme z podložky ušla a čakám, kedy bude zase hracia deka ocikaná. 🙂

jamaat
3. sep 2009

Nestihla som to ani dopísať, už je deka ocikaná 🙂

Musím to nejak inak vymyslieť, lebo takto tú deku praním zničím a na nepremokavých podložkách sa finančne položím.

lasenka
3. sep 2009

jamaat - 😀 tak co mam robit, aby tolko nespal? 😀

jamaat
3. sep 2009

lasenka, veď nechaj ho spať, len ho nenúť robiť také sprostosti ako pasenie koníčkov. Veď žijeme v modernej dobe! On časom zodvihne hlavu k počítaču. 🙂

lasenka
3. sep 2009

jamaat - ved ja som tiez len zartovala 😉 som rada, ze tolko spinka 🙂

sirinka
3. sep 2009

ahojte, dnes ste aktivne...

ten odber mocu udajne patri k povinnym peventivnym preliadkam a to v piatom mesiaci...

ja som odobrala do skumavky, zobudila som klarku trosku skor ako zvykla stavat, rozbalila som ju a umyla, nakojila a do 10minut po napapani piskala.

jamaat
3. sep 2009

siri, ja by som nestihla ani rozbaliť a už by bola počúraná. 🙂 Ale pri jej frekvencii zase strach nemám, že by som sa nedočkala.

jamaat
3. sep 2009

Ja som ešte stále nezaniesla žiadosť o príplatok k príspevku na dieťa, aj to mám potvrdené od lekárov, ale som to zabudla zaniesť. Dúfam, že mi nárok nejako neprepadne po takom čase. 😒

sssimi
3. sep 2009

Jamat už nie je také teplúčko na vodu... A teraz máme plné víkendy... Teraz krstiny, potom tá svadba... No čo už-počkáme do budúceho roka. To budem pri vode asi celé leto 😀

Jamat ja mám 2 nepremokavé podložky, ktoré sa dajú prať-je to super vecička... A ak mám náhodou už obe ocikané tak to vyrieši prebalovacie podložka a pod prdelku jej dám látkovú plienku aby to malo do čoho vsiaknuť.

sssimi
3. sep 2009

Jamat do pol roka-potom už tuším prepadá

jamaat
3. sep 2009

sssimi, aj ja som podkladala poskladanú látkovku, lenže už mi z nej ujde. Buď kúpim aj ja nepremokavú, čo sa dá prať, alebo kúpim nejaký umývateľný obrus a budem jej na to dávať látkovky, tie môžem často vymieňať a prať. Lebo ciká veľmi často a potom si to ocikané aj do pusy pchá, keď sa presunie.

Teraz bolo dobre na kupku, lebo bolo teplo, ale slnko už nie je také intenzívne, nespáli tak rýchlo ako v júni-júli.

Už som si tú žiadosť nachystala. Dnes je nestránkový deň, ale zajtra to zanesiem. A hneď sa aj pospytujem ohľadne rodičovského príspevku.

jamaat
3. sep 2009

V tom Štúrove predávali plno kadejakých tých čeleniek, čo sme tu objednávali. Keby som vedela, tak neobjednávam. Aj tak sa mi zelená nepáči, na obrázku vyzerala tak pastelovo, v skutočnosti je trávová.

sssimi
3. sep 2009

No veru aj ja tam budem musieť behnúť popýtať sa na ten rodičovský... Mne sa nejak nezdá, že Dany išla na rodičák nejak moooc skoro... 3 týždne mi tam zachádzajú...To by už aj Bambi mala ísť... No neviem...

Jamat zatiaľ skús dať igelitku a na to plienku... Pokým nemáš ten obrus. Ale mne až tak veľa malá asi necestuje a ja som aj tak skoro stále pri nej, tak ju presuniem ak cestuje

jamaat
3. sep 2009

No detváky nám majú 3 mesiace a 2 týždne. K tomu 6 týždňov MD pred termínom pôrodu. To už je 5 mesiacov spolu, takže nám zostáva len mesiac. Tiež ma to prekvapilo, ale je to tak.

ladywitch26
3. sep 2009

no akurat sme dosli z prehliadky.nas maly macko ma rovnych 6800g.a to sa mi zdalo,ze uz nepribera velmi.... 😀

sirinka
3. sep 2009

lady tak ste na tom rovnako ako bola moja klarka...ta tiez uz v troch mesiacoch mala 6700g 😝 a v roku 12 kil...

ladywitch26
3. sep 2009

siri a ako si na tom s chrbticou? 😵

sssimi
3. sep 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Baby šatočky už dorazili. Kuk nové foto 🙂

sirinka
3. sep 2009

sssimi mala je zlatucka, taky cukrik...

lady ja som robila v starobinci, takze toto su pre mna mini vahy... 😉 jediny problem mam s krcnou chrbticou z lezania na zlom vankusi, uz dlho sa chystam ho vymenit 😅

sirinka
3. sep 2009

klarka nasa pojde v pondelok na svoju prvu zubnu prehliadku, k dentalnej hygienicke...som zvedava, ako to zvladne...

sssimi
3. sep 2009

Jamat ja som s čelenkami moc spokojná... Nosíme ich stále a malá je stredobodom pozornosti... V TO nič také nemajú, tak sme jediné... Inak je to neuveriteľné v tom našom meste-nič poriadne sa tu nedá zohnať-samí číňan 😠 .... Riadny obchod tu ani nie je... A aj tie čo boli, tak vykapali...

sssimi
3. sep 2009

Siri dik... Ja mám ortopedický vankúš-ten s pamäťou a je perfektný, len na začiatku je treba vydržať. Je to veľký rozdiel oproti perovemu, ktorý si dáš pod hlavu ako to tebe vyhovuje... Ale keď si zvykneš, tak ho už nevymeníš!

sirinka
3. sep 2009

sssimi a ake su tie topanocky liliputi? lebo vyzeraju super a rozmyslam, ze by som ich magdalenke kupila na prve krociky...

rybca
3. sep 2009

Ahojte, tak my mame za sebou ockovanie, pri prvom pichnuti si ani nevsimol a pri druhom zacal plakat, ale o chvilku sa upokojil a pri obliekani sa zacal nahlas smiat..🙂 V lekarni som nechala majland, ale dufam, ze to nebudeme potrebovat..🙂