Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
20. nov 2009

tak my mame za sebou teda noc...vobec som sa nevyspala. mala sa stale posuvala do rohu postielky, az sa natlacila celou tvarou do tej makkej zabrany,co je okolo postielky, aby sa babo nebuchlo hlavickou o tycky, no a ja som sa zakazdym bala,ze sa mi tak udusi. tak som ju kazdu chvilu len potahovala za nohy, ale do hodiny bola zasa tam. 😠 o tretej som sa uz nastvala a strhla som to dolu. lenze jej to vobec nevadilo. stale sa tam tisla, az ked uz ju to moc tlacilo, tak zamrncala. vtedy som ju potiahla nizsie a ona sa zasa potom posuvala do rohu. no bola som hore snad 20x.ja neviem,co s nou idem robit. 😖

monkap
autor
20. nov 2009

luba - nemixovala, popucila vidlickou .... ked sa podusi, ostane uplne makkucke tak to super ide popucit

iinuska
20. nov 2009

lady, s tym nespravis nic 😅

luba142
20. nov 2009

ja malu potrebujem zapúiect- teda jej kakanice lebo s antibiotik trocha hnackuje a uz ma chuda zaparenu ritulu ale bojkotuje akekolvek jedlo okrem mlieka tak asi musim uz vydrzat do nedele kym bude papat lieky

ladywitch26
20. nov 2009

tak uz som si vas docitala pozadu, jamaat, aj moja zacala nedavno tak metat hlavou zo strany na stranu a strasne sa pri tom rehoce. asi sa jej to paci.

dnes som stanke davala banan, najskor som jej ho davala prstom,tak som ho trosku roztlacila, ale potvora ma zakazdym uhryzla do prstu a tie ostre zubky teda riadne bolia. tak som jej ho dala potom cely tak ozuzlavat a ona si uz dost velke kusy z neho odhryzala. sice sa tak divne tvarila,ked to potom zuvala, ako keby bol kysly alebo co, ale papala dalej.

a u nas tiez vyhravaju lesne zvuky pri zaspavani. na kolotoci mame sice aj bacha, beethovena a mozarta, ale stanka asi nie je na vaznu hudbu. esteze je tam aj tlacitko na zvuky pralesa. to jej pustim a ona hned zavrie oci. normalne tam cvrlikaju cvrcky, nejaka zaba tam obcas zakrka, sova huka, aj mne sa pri tom dobre zaspava 😀

iinuska
20. nov 2009

luba, davas jej aj probiotika?

luba142
20. nov 2009

aj ja vas vsetky púoznam na FB 🙂

luba142
20. nov 2009

inuska - ano davam jej Biogaju

iinuska
20. nov 2009

no dalsi inteligent 😀
som myslela, ze nie, ked ma chuda hnacky

luba142
20. nov 2009

inus- neni to ze do kazdej plienky ale je to dost a len take prdy niekedy len a uz je to vonku

ladywitch26
20. nov 2009

juuuj, akurat mi prisli tie americke vecicky, co som objednala, tak sa feeeest vytesujem. naaadherne su. a tie lienkovske satocky su este krajsie ako na obrazku, no uz viem,co obleciem malej zajtra na ockovu oslavu. 😅

iinuska
20. nov 2009

na Adamkovi sa dnes nejako nedari spinkat.Doobeda pol hodinku a teraz som ho skusila ulozit a nic.Nevadiiiiiiiiiii.Prechadzka to isti 😎

iinuska
20. nov 2009

lady, potom daj nejake foto na FB 😉

jamaat
20. nov 2009

iinuska, ja nie som inteligent, ale integlent. 🙂

lady, už si aj tú druhú várku objednávala?

Emka práve spapala tekvicu. A dnes sa rozhodla spať len po polhodinách. Našťastie nie je omrachtaná.

Boli sme na prechádzke, kukali sme potok a keď sme sa vracali, ani nie 100 metrov od nás bežali 3 srny alebo lane. Ale blbým smerom, lebo na tom konci bola všade dookola civilizácia. Tak som kukala za nimi, kde sa zvrtnú a pôjdu naspäť. A ony zrazu zmizli. Úplne sa vyparili. Tak buď mám halucinácie, alebo to boli rozprávkové zvery. 🙂

sirinka
20. nov 2009

tak uz sme doma s plavania...mala zvladla aj trojtyzdnovu pauzu dobre...

iinuska inac na december robia polovicny kurz, iba styri hodiny...ak by ste chceli vyskusat.

mystery7
20. nov 2009

tak uz sme spat. ockovanie bolo ako vzdy hrozne, musela som vyjst vonku. maly bol potom dost zaplakany. Ani vela nezjedol. ale zaspal potom v kociku. Teraz sme sa zobudili po hodinovom spanku - obaja 😀
a uz sa hneva na hryzadla 😀

sirinka
20. nov 2009

Ožralé kuře
Pamětníci Labužníka už tenhle recept znají, ale jelikož se k nám neustále trousí noví a noví hladovci a zároveň se nám tenhle recept v průběhu času vypařil, tak zařazuji jeho reprízu.
Ožralé kuře
Tento recept jsem objevil v nejmenovaném časopise, ano byl to Cooks Illustrated a nedalo mi to, abych honem nezaběhnul do konzumu pro kuře a pár plechovek piva.
Myšlenka vrazit kuřeti do zadku plechovku piva mě nedala spát dokud jsem si to nevyzkoušel ... a řeknu Vám je to BOMBA! 🙂)
Tak tedy vezměte celé kuře (obr. 1), vyndejte z něj co Vám tam Xaverov nadělil omyjte, osolte a vůbec připravte jako na běžné grilování.
Máte-li nějaký oblíbený recept na potírací omáčku, klidně přeskočte následující řádky a udělejte si ji po svém. Kdo se chce nechat vést nechť na pánvi dvě minuty prohřeje vlevo popsané ingredience nálevu.
Kuře nyní vložíme do misky (obr. 2), zalijeme nálevem a necháme cca 1 hodinu nasáknout nálev pod kůži. Předem varuju, že kdo chce kůrčičku klasicky křupavou měl by se vyvarovat medu.
Posuneme se o hodinu kupředu. Vezměte plechovku piva (obr. 3), otevřete, cca 1 deci upijte a poté ostrým nožem vytvořte ve víku ještě další dva otvory. Plechovku dejte na plech, podložte nejlépe pečícím papírem.
Vezměte kuře a posaďte jej na plechovku s pivem.
Kdo si rád hraje může, jako já, upravit pózu kuřete do libovolné polohy, jediná podmínka je, že musí pořád sedět.

Nyní vložte plech i s kuřetem do trouby a pečte jej při 180°C cca 35 minut.

A nyní proč má vlastně kuře tu plechovku zaraženou tam kde ji má zaraženou. Pivo důsledkem tepla začne vzlínat a vytvoří uvnitř kuřete atmosféru pohody, jak už to jen pivo dokáže, postupně vyvzlíná do masa, díky čemuž je poté maso šťavnaté a křehké a to je možná slabé přirovnání, to maso je božská mana.
Já osobně se velkým kusům bílého masa na kuřeti vždycky vyhýbal a zpracovával ho následně na něco jiného. Těm časům je teď konec. Věřte, či nevěřte, na talíři mi zbylo stehno i křídlo, nacpal jsem se tím dříve odsuzovaným masíčkem k prasknutí, je to prostě balada. Myslím, že u mě doma bude sedět na pixle jedno kuře každý týden 🙂)
Tak a máme hotovo, kuřátko je krásně dozlatova propečené, takže jej vyndáme z trouby, dvěma papírovými utěrkami přidržíme, zaklepeme a plechovka se vlastní vahou sama vysune. Naporcujte a hurá ke stolu, ať Vám ta pochoutka nevychladne jako mě při focení 🙂







Ingredience:
1 celé kuře (cca 1,5kg) ,
1 plechovka piva

Nálev:
2 lžíce medu ,
3 lžíce oleje ,
3 lžíce sojové omáčky ,
1 lžíce vinného octa ,
4 stroužky česneku ,
1 lžička chilli v prášku ,
1 lžíce červené chilli omáčky ,
sůl

iinuska
20. nov 2009

ahojteeeeee, my sme boli vonku, maly spinkal hodinu v kociku.

siri, rada by som , ale nemam auto.Moje sme predali, ale na jar chcem nejake kupit 😉

sirinka
20. nov 2009

jaaaj, mas to daleko?

iinuska
20. nov 2009

Ja nebyvam priamo v PK

sirinka
20. nov 2009

iinuska tak uz fakt len na auto cakat...ja uz si neviem ani predstavit byt bez neho a to este pred troma rokmi som pri predstave soferovania upadala do mdlob 😝

iinuska
20. nov 2009

no chyba mi, ale co uz.Zimu nejako vydrzim.Ja v zime aj tak nerada soferujem.Myslim ked je sneh a poladovica.Ja som sa nasoferovala dost do roboty ( 70 km)

sirinka
20. nov 2009

iinuska to ja som chodila autom iba po vlakovu stanicu a potom uz sme spali v kupeckach 😀

iinuska
20. nov 2009

siri, mne to lepsie vyhovovalo autom.My sme sa viacere kolegyne navzajom od hranic vozievali

sssimi
20. nov 2009

Ahojte.

Mne dnes malá zblajzgla celý banán 😕 A na obed mala zemiak s cuketou a aj to jej veeeľmi chutilo 😀 Ona si až tak hmká keď jej niečo chutí 😀

Lady potom malú pofoť aká bude krááásna.

Môj otec dnes doniesol Sarah už vianočný darček lebo má len 1 izbák a s priateľkou už sa tam aj tak tlačia. Dostala obrovského plyšáka slona. Potom hodím foto.

sirinka
20. nov 2009

sssimi to my sme uz tohto roku zakazali plysakov...aj tych najmensich...

zuzkaprofant
20. nov 2009

dievcata kde kupujete zeleninku ci davate sklicka ja sklickujem aj ked som sa tak dusovala ze nebudem 😀 😀 ale som leniva varti popravde a aj zeleninu neviem aku mam kupovat ci bio ci staci uplne normalna

sirinka
20. nov 2009

ja davam normalnu a robim ju v parnom hrnci...

jamaat
20. nov 2009

Hlásim odchod, idem na chatu. Zajtra sa vrátim. Tak tu buďte dobré a poslúchajte detičky aj manželov. 🙂 Čafte.

sirinka
20. nov 2009

jamaat tak prijemnu zabavu 🙂