Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
29. apr 2010

Adamko este stale nespinka, boze, len chce byt stale na rukach. To bude noc...

jamaat
29. apr 2010

U nás bol konečne lepší deň, aj zaspávanie lepšie. Zatiaľ som jej ani sirup nedávala.

borocka
29. apr 2010

inus, tak to mate pekne parametre...patko ma o kilo menej, ale cm rovnako.
jamat, pre mna bolo tehotenstvo tiez hroza...ale patrik prve3-4 mesiace bol uzasny, prva cena v loterii. zobudil sa len ked bol hladny. a potom sa to zacalo menit....
teraz hryzie, vrieska, zlosti sa a jeduje....vymaha si svoje vsetkymi moznymi sposobmi...dokonca sa uz 2x hodil o zem!!!! sice je malicky, ale casto mam pocit ze mu pomoze uz len taka prava otcovska....
ale vie byt aj velmi dobry...
lady, tiez sa vyskriabe na gauc, ale zliezat este nevie....je taky kamikadze :D

kosska3003
29. apr 2010

ahojte ako sa mame ja ohromne dneska sme boli na plavani a pred plavarnou som zistila ze som zabudla doma moje plavky doma tak som mala 10 minut na to aby som isla do prveho hypermarketu s malou na rukach kupit plavky kupila som za 46 eur no skoro ma vystrelo ale mam na dovolemku aspon 😀 😀

ladywitch26
29. apr 2010

borocka, mne stanka tiez chyta nervaky, normalne sa az zachadza. proste si ukaze na nieco, co chce, povie toto a ked jej to nedam, tak spusti. a strasne je tvrdohlava.no co uz,maly byk.

borocka
29. apr 2010

lady, dost sa bojim aby som nespravila niekde vychovnu chybu, ja som rodic a ako poviem tak bude. ale niekedy si ozaj zelam, len nech uz je kludny a ticho...

a ozaj, vytaca ma starkina suseda. vzdy ked nas s malym stretne, tak na neho hovori suslavo. ona si mysli ze je to detske, zlate a ze to tak ma byt. tak som ju minule slusne poziadala aby sa s nim rozpravala poriadne. ze ma artikulovat. ved ako sa on ma naucit riadne rozpravat ked bude pocut okolo len same suslanie... tak sa brzda jedna urazila!! tak ma nasrala.este aj starkej zalovala...ze si ju nevazim a komandujem!
do riti je to moje dieta a platia moje pravidla!! suslavo nech sa rozprava so svojim psom.
vy mate na to aky nazor? hovoria nejake babky tetky aj s vasimi drobcami tymto sposobom???

ladywitch26
29. apr 2010

borocka, ja mam nastastie od tohto pokoj. ale uvidim teraz, ked pojdeme na dovolenku na sr, co bude.ci sa tiez tetky nebudu prihovarat suslavo. ale nejako to tie dva tyzdne prezijeme 😀
a ber to pozitivne. suseda sa urazila, tak aspon mas od nej pokoj teraz. ked nevie rozpravat normalne, tak nech nerozprava vobec 😉
k tej zlosti, ja som v tomto razna, snazim sa stanke nepovolit, ale je strasne tvrdohlava. stale skusa, co moze.

borocka
29. apr 2010

lady, pokoj nepokoj...ona to povedala starkej,a ta mi robila kazne...ze s dietatom sa treba rozpravat detsky. ale detsky pre mna znamena hovorit pomaly, vyrazne artikulovat, menit ton reci a pouzivat zdrobneniny...a nie suslat!!!
a hryzie ta? neviem si s tym dat rady. ked pato neico chyta tak dostane po rukach, ked sa jeduje a trucuje tak po zadku (nakoniec cez plienku aj tak nic neciti) a ked hryzie....nemozem ho predsa udriet na usta, na to je este maly:(
ale teraz si nemysli ze ho stale za vsetko bijeme.... na neho jednoducho nestaci zvysit hlas:(... nono je najlepsi vtip:D a ked mu nieco vycitam tak sa len snazi ujst a nepozrie sa mi do oci...

jamaat
29. apr 2010

Ja Emke občas zašušlem aj sama, ale fakt len občas 🙂 ....a iný nik.

ladywitch26
29. apr 2010

no nasa sa tiez zacne rehotat, ked ju hresim. asi jej pripadam smiesna vtedy. minule mi stale zapinala pracku, tak som jej plesla po ruke a povedala som jej, ze ked to spravi znovu, ze bude bac po rucke. sice jacala ako diva, zakazdym, ked som ju plesla, ale zopakovala to 10x, kym ju to prestalo bavit. a chodi kazdy den k tej pracke, aj ked vie, ze dostane.

jamaat, ja tiez zasuslem, ale tiez nie nejako extra casto. ja zasa nemam rada, ked sa jej suseda prihovara "gugu" a "gaga". vsak uz nie je mimino. ma celkom slusnu pasivnu slovnu zasobu a moze ona rozmyslat, co to gugu a gaga znamena. teda gaga vie, to jej hovorim, ze tak robi huska, ked pozerame knizku...

jamaat
29. apr 2010

Tak si bude myslieť, že suseda je hus. 😀

ladywitch26
29. apr 2010

jamaat, 😀 😀 to mi pripomenulo raz jeden pribeh, co som citala. ze jedna zena mala dost inteligentnu dcerku, ze ju strasne zaujimali vtaky, stale studovala obrazky v encyklopedii. a raz ju jej babka, ucitelka v skole zobrala do tej skoly, ze ukazat kolegyniam vnucku. a prisli aj k riaditelke do kabinetu a ta tam mala vypchate vtaky. no a zobrala jedneho a zacala sa jej prihovarat, ze aha, vtacik, pi pi pi. no a dievcatko nechapavo pozrelo na babku a vravi: babi, je ta pani v poriadku? ved pi pi robia kuriatka, ale toto je kana lesna.

rybca
29. apr 2010

Dievcata uz neviem co s tym, dnes sme boli opat plavat, po dvoch tyzdnoch, co sme liecili tie vyrazky a vecer som Matka osprchovala a pri utierani mal zase tie vyrazky, myslite, ze to bude vodou na plavarni? Dufam, ze nie, to by bolo smutne keby sme museli prestat s plavarnou.

mimi21
30. apr 2010

ahojte
mala zase spala do 8 😵
len ja uz dvbe noci po sebe nespim, nejako ma vzdy chyti alergia a minimalne hodinu to trva kym sa mi to ukludni

rybca a to mate take fliaciky? lebo urcite to moze byt z vody, chlor je velmi agresivny, mne to kozna vravela, ked sme mali my problemy, treba vela mastit, aby sa posilnila ochranna vrstva koze, mne velmi pomohla bioderma atoder, uz som to tu niekolkokrat pisala

emode
30. apr 2010

Ahoj,
len na skok, my dnes oslavujeme jeden rocik 😀 😀 😀

Dm vam veeelke gratulko 😀 😅

mystery7
30. apr 2010

emode: gratulujeme 🙂

Borocka: ja poviem za den 1000x nonono 🙄 reakcie su, ze bud sa rehoce, rozplace, alebo pokracuje v cinnosti. A postupnost je, ze najprv to poviem, druhy krat doraznejsie, treti krat pohrozim prstom a po stvrty krat dostane po plienke, alebo rucke.
Moja mama ho naucila otvarat odpadkovy kos 🙄 tak ked ide okolo, strci tam ruku a ona jedina nanho hovori suslavo, ale len trosku.
U nas sa spi, stale bojujeme so zaspavanim. Uz som z toho unavena. A poobede, pred kupanim, je uz vzdy taky nervny......nenormalne krici a to aj ked spi 2x1,5hodiny ☹

dm1
30. apr 2010

mne prave svokra zobrala maleho von tak idem naplnit korpusy na tortu

Emode aj Vam velke gratulko!!!

Matko ma rok boze ako rychlo to ubehlo 😨

borocka
30. apr 2010

emode, gratulujeme!!
mystery, ja mam niekedy pocit ze cela moja slovna zasoba sa obmedzila na nono, nesmies, nechytaj........no hroza.
lady, aj nas bavi pracka, ale len ked perie, vrci a vidi ako sa kruti pradlo a svietia svetielka...inak sa len hra s dvierkami... a bavi nas pocitac...ten zapina a vypina natvrdo (tiez mu potom svieti), a video a dvd........ technik!!
odpadkovemu kosu uz dava pokoj, aspon nieco...ale co si neodpusti je zachod!!!!!!
ked idem pocas dna, tak necham otvorene dvere aby ma mohol najst, lebo nikdy neviem ako dlho mi bude trvat kym sa vykakam....tak dojde, zadne si, hra sa s toaletakom...ale ked sa postavim, tak sa hned dviha zo zeme a uteka sa kuknut do misy....splachovanie sa mu paci...

borocka
30. apr 2010

dm, tak aj vam gratulujeme!! neskutocne rychlo to bezi

mystery7
30. apr 2010

kto je zuzana fekiacova patakova?? Ozvala sa mi cez FB a mame 14 spolocnych priatelov

mimi21
30. apr 2010

mys to je juska 😉

narodeninovym oslavencom jedno obrovske GRATULKOOOOO

nikanika28
30. apr 2010

Ahojteee...drobacikom zelame vsetko najlepsie k 1. rociku 😵 😵 😵 😵
No a tortu som nakoniec nerobila, asi nikam nejdeme, obidvaja su soplavi 🙄 🙄 🙄 . Ale buduci tyzden asi na objednavku tie kozenky s alkoholom 😀 😀 😀 .
A mame uz tak na 90% rezervovanu dovolenku v Chorvatsku, pojdeme tam, kde sme boli uz 3-krat, je to tam perfektne, priamo pri mori, velka terasa pre deti...a to tych deti tam teda budeme maaat...sest 😀 😀 😀 . Je to taka ticha zatoka, pre deti ako stvorene....tesim-tesiiiim 😵 😵 ..len volny termin je od 5.jula..no snad nebude este zime 😕 😝 😝

nikanika28
30. apr 2010

dnes som sa musela smiat na Klarke, nahnevala som ju, lebo som jej nedovolila zobrat si nieco zo stolika, tak od zlosti smarila dudel dva metre od seba a zdula saaaa...nafucala lica a zazrela na mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀

iinuska
30. apr 2010

ahojte,
my sme ako po zlom flame...Noc bola jedna hroza, Adamko nemohol spinkat, len na ruky a pytal, jaj...Od 4 bol hore, co sa mu plnil nostek, potom sa mi povracal a vyvratil aj Panadol. Aj teraz sa mi zda este teply, ale teplotu som nemerala. Miesta vpichu ma cervene a teple, tak som skusila dat zase sirup. teraz zaspinkal v kociku.

nika a kam presne idete?Aj my chodime pravidelne na jedno miesto, uz 8 rokov 😵 Ale chceli by sme skusit uz aj nieco ine, tak hladame

iinuska
30. apr 2010

jej, a aby som nezabudla, dnesnym oslavencom prajem vseeetko len to naj (emode- Sofia, dm-Matej) 🙂 🙂 . Ak som niekoho vynechala, tak sa os[ravedlnujem

nikanika28
30. apr 2010

Inuska, kusok pod Omis - Stanici Tice sa to tusim pise. Mne tam hlavne vyhovuje na tom ta velka terasa, ktora je zakryta vinicom, takze tam ani nesvieti slnko, pre deti je to super...a samozrejme tych 5krokov od mora...to je bombaaaa 😀 😵 😵 .
Inuska, nedavaju sa zabaly na tu nozicku? sa mi cosi zda...ale nie som si ista 😅 . Ja som doktorke raz tak povedala, ze nechcem, aby bola zaockovana, ked mala soplik..odlozili sme to o tyzden vtedy.
Inac som kupila predvcerom odsavacku na vysavac...tak to je bomba vec...jednoduche, ucinne a hlavne rychle...neda sa to s tou hadickovou odsavackou ani porovnat. A pomaly si zacina na to aj zvykat a nehuci tak pri tom 😀

juska3
30. apr 2010

nika 😀

myyyyyyys, to som jaaa, ale ja sa tiez spytam, kto je Emília Abramovičová?

emode, md, vsetko najlepsie oslavencom 🙂

ten moj maly huncut este stale nespi a to sa zobudil o siestej, uz len zlobu robi, trva listy a vypina telku, resp. najnovsie prepina manuanlne na telke a tiez musim 100x povedat nono, nesmies a ked nepomoze ani zvyseny hlas, tak sem - tam dostane po ruke, ked je toho uz vela, ale to ked ma taku naladu, vyvadzat, a niekedy mu staci raz povedat a prestane, tiez posluchne, ked mu poviem sadkaj si alebo mi pomaha pri obliekani, zato pri prebalovani vyciiina

iinuska
30. apr 2010

nika, prikladala som mu na to mokru vreckovku, co ja viem, ale nepacilo sa mu to 😒
aj my mame ubytko tak blizucko mora, ze z terasky vidime rovno na plaz. To je na nezaplatenie. nemusis nic vlacit, ked poterbujes, tak vybehnes...No a hlavne pri malych detoch je to super. Kamosi boli minuly rok tiez niekde pri Omisi, ubytko super, ale z plaze museli ist 70 schodov, no ak to si neviem ani predstavit.
My hladame nieco blizsie, ten Omis je uz dost daleko, Ale musi tam byt nadherne. Chorvatsko je taka moja srdcovka 🙂

nikanika28
30. apr 2010

Inuska, no to je na tom super, ze si mozes dat varit na sporak a hocikedy odskocit zamiesat 😀 😀 😀 😀 . My sme tak boli minuly rok, tiez sme tam mali milionpat schodov, to bolo otrasneee 😝 😝 😝 a to som nevedela, ze som uz tehu...a som Lukaska vlacila, ked bol "straaasne unaveny" 😕 A nedajboze, ked sme nieco zabudli...nikdy viac 😝
No Klarka sa zobudila, spala od pol deviatej 😵

juska3
30. apr 2010

kocky, dajte linky kam presne idete, mozno sa inspirujem lebo aj my chceme tento rok do chorvatska