Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
10. máj 2010

Klarka tiez docela zvatle - mama, tata, tutiii (to je Luki 😀 ), taaa(tak), toto, ta-tak (tik-tak), maco, cica, de jeeeeee a vnoci vykrika de jeee duduuu 😀
Borocka, posluchnut na prve slovo? 😀 To co je? 😕 😀 U nas s tym ma problemy Lukasko, nie to este Klarka 😀 😀 😀 😀

mystery7
10. máj 2010

ahojky
Dnes sme uz boli na telocviku, teraz spime a o 14 ideme na poradnu a caka nas ockovanie 🙄 uz teraz mam stres z teploty.
U nas ide tata, mama, baba, dede (dedo), de (kde), havo, a kopec inych zvukov, ale najradsej krici odusu 😝
My mame stale len 2 zuby, tak musim pucit, inac ho napinaaaaa.

sssimi
10. máj 2010

Ahojte!
Kočky stretko sa nám blíži a ja vlastne neviem ani kde to ideme 😀 Napíšte mi mesto a ako sa to vlastne volá 😀

mm sa už konečne pustil spraviť nám spálňu. Teraz má nútené voľno nakoľko Sarah spí a nemôže si vymiešavať, aby ju nezobudil, tak išiel von na motorke a ja sa učím ☹ ☹ ..... Keby ste vedeli ako sa mi nechcéééé....

Dnes idem robiť hranolky so syrom... Ja to moc nemusím, ale mm si vyžiadal 😖

ladywitch26
10. máj 2010

simi, jaaaj, aj by som dosla na veceru... 😝

stanka pojde na ruky hocikomu a vobec ju netankuje, ked sa aj stratime z dohladu. ziadne vresky, proste pohodacka. sice uplne cudzich si trochu prehliada s odstupom, ale ked niekoho uz pozna, tak nema problem ist na ruky.no a vzhladom k tomu, ze kazdy den ma chodia s muzom pozerat do obchodu, polovicu dediny uz nepovazuje za cudzich, takze by sla ku komukolvek. a to zasa sa bojim o nu, nie je to moc dobre.
inak vykecava nonstop, mama, baba, dedo, havo su uz tradicne, najnovsie si na vsetko co chce ukaze "toto", malu susedu vola maaa (ako maya) a ked sa chodi schovavat za zaves, tak sa sama spyta "de je?" a potom si aj sama odpoveda "tu je". a niekedy, ked na nu zavolam, ze kde je stanka? tak mi tak nahlas zakrici, ze TUUUU. (s takym tonom, ze boze mama, co ma nevidis 😀 ). a este ziza (svetlo) vie povedat. no a tancuje skoro na kazdy zvuk (dnes na zvuk zmykajucej pracky) a spieva si pri tom nananana.

no a dnes rano sa mi zobudila skoro bez hlasu, uplne zachripnuta 😖 a v lekarni nic take ako fenistil nemaju a na bolest hrdla vraj jedine nurofen. no dakujem pekne. zajtra idem aspon k doktorke, nech mi ju mrkne, lebo do soboty s nou nemam sancu k doktorovi, co ho budem kdesi po francuzsku nahanat? ☹

mimi21
10. máj 2010

ahojte
tak dnes tu bolo riadne ticho 🤐
my mame za sebou navstevu Ludkine Sofinky a Jankinej Emky, dobre bolo, baby sa vzajomne unavili, Nina spi uz asi polhodinu
Jani a zabudli ste si u nas lyzicku, umyjem a uschovam 😉 pri najblizsej prilezitosti vratim 🙂

jamaat
10. máj 2010

mimi, už som zistila. Celý čas som mala pocit, že som niečo zabudla, až pred naším vchodom som si spomenula 🙂 ..........Už sa teším na fotky, keď Ludka na FB dá.

kosska3003
10. máj 2010

ahojte tak hlasim ze mariku stale prehana dneska 3 krat rano naobed a poobede tak som zvedava na zajtra dufam ze to uz bude lepsie hlavne ze ja som ok a mozem okolo nej skakat dneska mame s mm druhe vyrocie svadby a sme od seba 1300km ☹ 😒

ludmilabb
10. máj 2010

mne Sofia zaspala az o 20:20 ona kym je vidno tak bude spekulovat a to veru mala byt z coho unavena

kosska mas doma perno drzim palce nech to Marike co najskor prejde

ladywitch26
10. máj 2010

ludka, to mas stastie, ze nezijes v irsku...tu este slnko vysoko...nastastie stanke to nevadi. teraz mi uplne bohovsky zaspala. zasa ju ucim na flasku na vecerne mlieko, lebo ma to fakt nebavi po lyzickach. no a dnes som si ju ako zvycajne ulozila na vankus, sedela som na penovych puzzle na zemi a stanka pila. vacsinou popije tak 50-100ml a potom ju zvysok musime dokrmit lyzickou. no ale dnes ju asi zmohlo to rozbolavene hrdlo. potiahla 140ml a zaspala mi pri tom. ale ani sa nedivim, v telke akurat ide hudba 80.roky, tak mala fajnovu muzicku do toho, mlieko jej tieklo a mamka ju objimala, tak bodaj by sa jej nespinkalo dobre 😅

kosska3003
10. máj 2010

ludmila no mam najhorsie ked ju prezenie tak ju musim celu prezliect a osprchovat to su vresky no ale co uz hadam zajtra uz bude lepsie lebo ja uz ani neviem co jej mam davat jest ked musi mat len dietu a ona mi vselico nezje dneska som jej spravila kuraci vyvar a jedla ho s rozkom lebo inac to do nej neslo

kosska3003
10. máj 2010

lady tak aj tebe tak super zaspala ja som dala moju do postielky a sla som prec ako vzdy chvilku si kecala pustala si zvonkohru a zrazu ticho a mala som tu svokru tak mi vravi nech sa idem na nu kuknut ci spi alep co dojdem do spalne a ju nevidim ze by lezala tak idem k postielke a ona mi zaspala posediacky hlavu zaborenu v paplone no neviem ako dychala chuda moje odpadla vlastne pri hrani asi lebo ked si v postielke sadne lahnut si vie 🙂

iinuska
10. máj 2010

ahojte, dnes spinkal Adamko cez den len doobeda 2 hodinky, poobede sa mu nepodarilo zaspat, tak som zvedava, aka bude noc

kosska, malej skore uzdravenie

ladywitch26
10. máj 2010

kosska, mne by v postielke sama vobec nezaspala. zacala by sa vrtiet, dvihat sa hore ritou, az by z toho bola nervozna a uz by spustila jakot. ale parkrat nam uz zaspala pri krmeni v sedacke. no zlate, ked ti dieta zalomi takto 😀

inak uz aj mne je nejako blbo, tiez ma boli hrdlo a nejaka zima mi je. asi si dam bioparox. uvidim, co mi doktorka na stanku zajtra povie. lebo to vyzera na zapal hrtana, tak dufam,ze sa jej to nezhorsi. 😖
inak o stvrtej v noci som sa zobudila a bolo mi nejako divne. aj mi muz musel vodu doniest a okno na chvilu otvorit, srdce mi bilo ako splasene a hucalo mi v usiach. tak neviem, ci nahodou tlak nie. aj babo je dnes nejako ticho, inokedy vykopava ako dive a dnes cely den nic, iba okolo obeda som dostala dve take supy, ze ma az myklo, ale potom zasa nic az doteraz. trochu sa mrvi, ale nekope.asi zbiera sily na noc. najaktivnejsiu hodinku ma od jedenastej do polnoci.

iinuska
10. máj 2010

lady, boooze, ako to leti, ved ty budes za chvilku rodit 😵

ladywitch26
10. máj 2010

inus, no dufam,ze az za taku chvilu nie, este je zavcasu 😀 ale tak koniec augusta by bodol. este uvidim, co mi povie dr na sr. lebo termin mi urcili len podla sona v 12tt, aj to bolo dost zle viditelne vsetko, lebo som malo vody pila predtym.

kosska3003
10. máj 2010

lady no ja som si tak naucila len teraz ale uvidimi dokedy jej to vydrzi
iinuska mne mala spala cez den od 12 do 13 a potom nic az vecer uz len raz cez den a niekedy spi hodinu niekedy dve vcera mala rekord skoro 3 hodiny

rybca
10. máj 2010

Ahojte, tak dnes by som si najradsej nafackovala. A dufam, ze sa podobna situacia uz nezopakuje. Pridavam sa k nezodpovednym matkam, ktore nemyslia dopredul.

Nasa Dharma dnes rano prdkala, tak som sa rozhodla, ze ju vyvencim. Vacsinou ju len vypustim a kukam na nu, ale teraz len nuchala a pobehovala, tak som sme sa vratili dnu a dala som ju na flexinu, Dolezita informacia - maleho som mala stale na boku, na rukach. Zacala som zamkynat dvere, takze som mala maleho a flexinu v jednej ruke, ked zrazu sa Dharma rozbehla, ruku s flexinou mi natiahla a maly sklzol dolu na zem. Som myslela, ze umriem. Dopadol na brusko. Hned som volala Lackovi aby prisiel domov a isli sme na pohotovost. Maly plakal, asi len 15 minut. Nakoniec sme zistili, ze sa zviezol po mne na nozicky a potom na brusko a ruky, hlavu si vobec neudrel. Nema ani skrabanec, mozno budu modrinky na kolenach. V nemocnici ho prezreli, ze je v poriadku, ale mame ho kazde 2 hodiny kontrolovat.

Maminky-psickarky - mali ste uz aj vy, od kedy mate babatko, nutkanie darovat toho stvornozca niekomu? Najhorsie je na tom to, ze ten pes si ani neuvedomuje, co urobil.

ladywitch26
10. máj 2010

rybca, ja som na nasho psa alergicka, odkedy sa mala narodila. zrazu mi vadi, aj ked sa pohybuje po byte. najlepsie by bolo, keby len lezal v pelechu. steka, ked spi, vsade su jeho chlpy a aj ked ho vypustim vonku, tak ako naschval skace ako sprosty. a to je teda riadny rachot pazurov po drevenej podlahe. to by zobudilo aj mrtveho, nie len stanku. a tiez ked sa niekam rozbehne, tak vobec nedava bacha, ci pri tom zhodi stanku z noh. a pritom kedysi spaval pri mne v posteli....

jamaat
10. máj 2010

rybca, môj keď vidí, že sa ide von, tak je ako z divých vajec. Skáče aj po Emke, chvostom ju vyplieska po tvári. A to isté, keď niekto príde domov. Stiahol ju z gauča a podobné prípady.

rybca
10. máj 2010

Jaj baby, tak vidim, ze na tom som este dobre. Ja som sprosta zabudla, ze je pred haranim a vtedy je besna. Najlepsie na tom je, ze maly plakal 15 minut a ja hodinu. Este aj teraz mi je do placu ked si na to spomeniem. Uz som taka rozcitlivela, ze mi vyhrkli slzy na holandstine, ked sa zacalo hovorit o Portfoliu, nerozumela som ani slovo.

ladywitch26
10. máj 2010

mne rozpravala jedna zakaznicka v obchode, ze ona po dvoch rokoch musela dat psa prec, lebo strasne ziarlil na jej maleho vnuka. ze sa bali, ze mu ublizi. no jack ma nastastie pred stankou respekt, skor stiahne usi a uteka pred nou. a ona by ho len stale hladkala a hladkala. ale uz sa deti boji, lebo ten blbec susedov syn donho kedysi kopal a inak mu blizil, tak sa teraz boji vsetkych deti. 😠

rybca
10. máj 2010

Tak nasa pred malym tiez uteka, malokedy si necha tahat kozu a buchat po sebe. Ale to je ten lepsi sposob. Aj ked niekedy ked su obaja pri mne, tak si Dharma nedava pozor a natrca zadok na skrabkanie na vsetky strany, az zhodi maleho na zem. Nastastie, alebo nanestastie?, to Mato bere ako vyzvu na este vacsiu zabavu a bere to s usmevom..🙂

zuzkad
10. máj 2010

ahojte 😅 😅 😅

som prisla kuk sem, lebo som to tu nejak zanedbala 😝 😝

lady vidim, ze tt nabiehaju jedna radost ...pekne ti to utekaaaa...hod nejake foto bruska, aby som videla ako rastiete 🙂 🙂 🙂
rybca na stastie moj psik je maly chlpacik- slecna veeelmi kludna, skor bojazliva...voditko ani nepozname, lebo stale cupita vedla mna...u nas je to skor naopak, ze musim davat pozor, aby Nicolas nieco neurobil hafanovi, lebo ju sklbe taha a po novom aj kusat zacal 😝 😝
Dnes sme boli na ockovani necakane s malym, necakane mi zavolala doki, ze natiahla injekciu, ktoru mal dostat jeden maly ale mamicka neprisla a zostala im...tak sme prisli my ...maly straaasne chuda moje plakal a ja som mala zaludok az v krku ☹ ☹ ale aspon to mame za sebou 😝 😝

rybca
10. máj 2010

zuzka - kusat? ...🙂 nas Mato mal par pokusov o kusanie, ale to na zaciatku, pri prvych 4roch zuboch, aj do mna chcel kusnut, ale cukla som a kusol sam seba, odvtedy sa uz o to nepokusa..🙂))

jamaat
10. máj 2010

Jaaaaj, tak to keď Emka spí alebo ju uspávam, to býva najčastejší prípad, že by som Denyho von oknom vyhodila. Buď buchoce alebo škrečí od šťastia, keď ide von, alebo rozrazí dvere do spálne a vojde dnu. Máme tam totiž také idiotské dvere, že ich radšej nezatvárame, len privrieme, keď Emka spí.

zuzkad
10. máj 2010

rybca veru...kusat...ma len 3 zubky, ale uz vie riadne kusnut 😝 😝 teraz nam nasa fenka hara tak nosi plienky a Nicolas jej ich stahuje dole 😀 😀 to potesi..potom je vsetko spinave 😖
jamaat ani nehovor, maly ked zaspinka tak prave vtedy mi hafan zacne stekat, lebo niekto ide popod okna, ale buchoce ako chodi po parketach a to je strasne pocut 😠 😠 ...niekedy mi je to az luto ako ju stale okrikujeme a nadavame jej, ze to nesmie, tam nesmie, nechaj to...nestekaj, neknuc...chuda a ona nerozumie co robi zle...ked doposial jej za to nik nenadaval ☹ ☹

rybca
10. máj 2010

Tak to ja zase, ked dam malemu do ruky nieco na zuvanie, tak Dharma musi ist na chodbu na miesto. Inac je schopna malemu aj z ust povylyzovat. Strasne je pazrava.

No idem ja spat, dnes bol narocny den. Dobru noc..🙂

rybca
10. máj 2010

Zuzka - presne, aj ja nakricim na nu, poslem na miesto, ale potom mi jej je tak luto. A pritom je najstastnejsia ked moze byt medzi nami. Staci jej, ze moze pri nas lezat. Teda kym sa nejde do kuchyne..🙂)) to je hned na nohach a v strehu..🙂

mimi21
11. máj 2010

bre ranko
no kde ste vsetky? 😕
my sme mali zase horsiu noc po dlhsej dobe, bola hore o 12, o 2 a potom spala do pol7
baby chcem sa opytat ci vam vrzgaju postielky...neviem ci ju nina znicila ako v nej skakala, alebo treba dotiahnut srouby, ale ako po nej v noci cestuje, tak vrzga a budime sa na to obidve akurat mm to nevadi

iinuska
11. máj 2010

ahojte,
za nami je zla noc, ja ani neviem, kolko x som to prso vytahovala. No som unavena jak slak. A ze si na chvilku lahnem kym Adamko spinka, ale tuto sused oproti nieco bucha, no otras, a to ze na dedine je klud. Dalsi sused este nema ani poriadne dostavane, uz tam nieco bura, no veselo tu mame.

mimi, Adamkovi postielka nevrzga, to skor ta nasa, ja neviem, mame ju rok a pol, ale podomnou vrzga, akokeby som mala 100 kg. Jaaaaj, co ja by som dala za taku noc, ze o 12, 2 😔