Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
24. aug 2009

lady aku cestovnu postielku? aj my hladame ale novu asi nebudem kupovat

ladywitch26
24. aug 2009

emode,ja som tiez zanovnu kupila. a znacku neviem,ja som ju brala v podstate len kvoli tomu, ze mala nebude mat na com spavat 3tyzdne,kym budeme u nasich.ale asi ju potom zoberiem so sebou a budem ju mat miesto ohradky tu dolu.a kedze sme sa s muzom v stredu rozhodli, ze asi zacneme po vianociach skusat druhe, tak sa zide.

luba142
24. aug 2009

lady uz som platila na ucet

lasenka
24. aug 2009

lubi - ja som raz skusila pit kavu a maly bol hore asi 5 hodin vkuse, co bol u nas nezvyk 😒 , lebo my sme medzi kojenim hore asi hodinu 😉 tak ja radsej nepijem, nech sa vyspi 😉

ja som tiez zavislacka na MMB 😅

luba142
24. aug 2009

las ja pijem kavu stale aj v tehu a mala spava dobre teraz spava presne po 2hodinach bdenia odsledujem to a funguje a v noci spime od mesiaca tak ze o 20 zalahne obudi sa ako kedy o 1,alebo 2 a potom rano okolo 5 alebo 6. Uz sa stalo aj ze tyzden spala v kuse do tej 5-6. Ja bez kavy nemozem byt pijem len nesku s mliekom ale aj tak ju musim mat min. raz za den

ja som sa stala zavisla na MMB asi pred 2 tyzdnami 😀 a moj nadava lebo tomu neveri za poslem peniaze a pride tovar no uvidime

lasenka
24. aug 2009

lubka - tiez som pila pocas tehu kavu, dokonca tu so sutrom - popradsku... potom po porode som skusila len nesku, ale aj tak... ale uz sa tesim, ako si dam poriadneho smrtaka, ked prestanem kojit 😅

luba142
24. aug 2009

lasenka- ja zase teraz musim na akciach abstinovat a teraz v lete ich mavame tooooolko 😒 , ale neodolala som raz doma a dala som si BEYLIS som si povedala ze je to slabe a malu stamprlku snad...

ludmilabb
24. aug 2009

chcem sa vas spytat ako cez den casto kojite, ja teda dost casto aby sa mala najedla kazdu hodinku a ked spi aj castejsie (metoda na uspatie, nie vzdy zaberie)
dnes ju uspavam na x krat, najprv vonku v kociku cca 30 minut a dnu asi 10 minut potom sa zobudila tak znova kojit, odgrgnut, polhodina na rukach s cumlom no a teraz spi, aspon sa tak tvari

ludmilabb
24. aug 2009

sssimi to s cumlom mam aj my, v noci jej tiez vypadne alebo ked zyva a potom hned plac
vpodstate bez cumla ju neuspim nikdy okrem prsnika samozrejme 😝

luba142
24. aug 2009

ludka ja kojim kazde 2 hodiny od narodenia niekedy to prespi tak aj po 3-4 ale to je vynimka a tiez zaspavame s cumlom. Ja som mala starsiu taku ze jedla skoro stale aj v noci a cumel nechcela a aj malo spavala a nakoniec od 4mesiaca som ju zacala aj prikrmovat Sunarom, ale dojcila som aj a hlavne v noci ked sa zobudila

zuzkaprofant
24. aug 2009

cafte co nove ja som bola na nakupe mliecka um a plienociek maly mi prespal do teraz takze som si aj cely byt stihla upratat 😀 a sa mi tak pocural ze cely chrbatik mal ymokry a v rtom bol asi hodku som si to nevsimla a on bol ticho 😀
co dnes varite?
ja pijem kavu v pohode niekedy aj 3krat denne, a aj si dam uz aj pivecko alkoholicke a aj drink ked mam chut jeden a hotovo 😀

sssimi
24. aug 2009

Ludmila ja kojím cca 7x niekedy viac -záleží na tom ako je teplo.

Ja keby si dám kávu tak môžeme ísť s malou na diskotéku 😀 ... Ja by som nespala asi týždeň a malá neviem ako by reagovala, ale keď tak kava pôsobí na mna tak by pôsobila asi aj na malinku.

sirinka
24. aug 2009

ahojte baby...dnes som po dlhej dobe s babami sama doma a tak uz nestiham net... 😅 ale o chvilku uz dorazi sestra a ja padam na pedikuru 😀

a veru musim ist pozriet mmb co som si nahodila sledovacky...

dupinka
24. aug 2009

Ahojte!

dnes sme boli na poradni, mame 6480g a 60cm 😉 Este nie sme ockovani, kedze ten vpich po TBC bol zahnisany a potrebuje sa to zahojit. Tak az 16.9. 😖

A prvykrat sa dnes sam otocil z bruska na chrbatik.

Ludmila, ja dojcim cez den cca kazde 3 hodiny, v noci dvakrat. Ale ked je teplo, ziada si babatko viac, pokial mu nedavas vodicku prip. caj.

Co sa tyka kavy, ja po porode pijem bezkofeinove - Caro a pod. Chuti to skoro ako kava. Klasicku kavu som si dala asi len zo dvakrat, skor kofolu vyprchanu od bubliniek, tej sa neviem vzdat.

ladywitch26
24. aug 2009

ludmila, podla mna ma tvoja mala asi malo mlieka.mozno si len malo vytiahne.moja pije z flasky, lebo od 3tt mala koliku a silny reflux. ale vtedy mi pila tiez velmi malo, tak 40ml z flase a jacala, potom zaspala od vycerpania,ale o necelu hodinu bola zasa hore a zas pytala jest. tak som ju zacala krmit len posediacky a riadne odgrgavat,lebo aj to moze byt,ze tvoja ma koliku,place a tym poprehlta kopu vzduchu a mas z toho zacarovany kruh.dieta zacne byt nervozne,papa malo,ale velmi casto a ty si mozes mysliet,ze nemas dost mlieka. alebo ozaj nemas dost mlieka. kamoska to riesi tak, ze da najskor prso a ked uz nic nie je,tak dokrmi flaskou. tvoja mala ako papa? vytiahne vsetko? lebo ak nie a stale place, tak to fakt moze byt tou kolikou.

jamaat
24. aug 2009

ludmila, a ja si zase myslím, že to mliekom nebude. Tak isto ako to nebolo mliekom u nás, ani u emode, ani u mys. Proste máme nervóznejšie deti. Dúfam, že aj u teba sa to po 3. mesiaci zlepší. Malá možno nepapá preto, lebo ju stále ukľudňuješ prsníkom, takže ona stále niečo spapá a vlastne pocit hladu nemá. Aj moja vytláča bradavku jazykom. Vtedy viem, že má dosť, že sa iba zabáva.

sirinka
24. aug 2009

ja kojim cca kazdu hodinu a pol az dve hodky...a aj v noci si pyta dva az tri krat...

sssimi
24. aug 2009

Ludmila podľa mňa mlieka máš dosť...ako Jamat hovorí... Ak ti malá vydrží bez jedenia hodinu a pol od začiatku kojenia, tak máš mliečka dosť-to som niekde čítala. A fakt počkaj na ten tretí mesiac-už aj ja si myslím, že je zázračný 😀 , ale nesmiem chváliť, lebo sa to rýchlo zmeni 😅

dualcore
24. aug 2009

ahoj baby.ako ste dnes den prezivali?my sme mali dnes malu nehodu..juj jak som si to odplakala..viac ako moj maly ☹ .padla mu na cielko cast z hracieho kolotoca. ale na stastie je uplne v poriadku len sa zlakol ale ja som ho cely den pozorovala ci je vsetko v poriadku 🙂

mystery7
24. aug 2009

ahojky
chudatko, mal asi riadny sok. hlavne ze je ok.
my tak klasicky. Maly pil kazdu chvilu, mam uplne vycmulane bradavky

emode
24. aug 2009

ahoj a prijemny vecer 😀 som sa zakecala s kamoskami v meste tak som dosla akurat cas na kupanie teda radsej som ju okupala skor lebo spala malo dnes a dobre som spravila som sa vyhla revu na 100% a krasne zaspinkala ...

ludka ako hovori jamaat mliekom to nie je
mozno nie je celkom ok ked ju uspavas prsnikom viem ze niekedy uz plati len to, ale skus vymysliet nieco ine ... ja som malej pustala CD s uspavankami a relaxacnou hudbou aj fitku tu uz niekto spominal inak fitlopta aj nas uspavala celkom dobre ... ona si potom mysli ze ma stale jest a za naozaj si len tak pocuckava inak este moze byt aj to ze sa jej nestravi jedna davka uz jej davas druhu pomiesa sa jej to a ju boli brusko nemusi to byt vyslovene kolika

kavu som pila len rano a uz pijem aj poobede a nevsimla som si u malej zeby sa nieco zmenilo aj cierne pivko si dam
ovocie tiez okrem jahod komplet

no a kojenie: my kazde dve hodiny cez den jedine ked spi dlhsie tak maximalne po troch hodkach v noci sa budi 2x ale niekedy si vypyta extra davku okolo jedenastej ked ideme my spat tak mi to nejak nevadi ...

mystery7
24. aug 2009

my kojime cez den kazde 2 hodiny a ked je horuco tak aj po hodine, ale to si len pocucne tak 5 minut pocucka a uz obzera okolie.
ja si sem tam dam aj 2-3 hlty normalneho piva a nejem jahody a paradajky. Dnes som zjedla polku studentskej pecate. V agromilku bola v akcii za 30 sk 😀
a ja uspavam tak ze ho mam na rukach, pohojdam, zaspievam, cmuknem a on si poreve, vynervaci sa a zaspi 😎

mimi21
24. aug 2009

čafte
hlasim sa od svokrovcov, sranda riadna, cera som nasla mys v chladnicke, tak om ju vecer na komplet musela poriadit
ja sa nejako zacinam trapit s mliekom, ☹ ☹ ☹ uz som aj annag pisala, tak uvidime co poradi
malej uz nestaci jeden prsnik po 5 minutach sa jeduje, tak dam druhy a vecer je mliecka uplne malo, tak napriklad vcera to bol riadny boj ... 😒 😒 😒
strasne by som este chcela kojit, ked vidim ako sa mala na mliecko tesi a s akou chutou ho papa, tak je to krasne
ale neviem ci je len leniva, alebo je naozaj mliecka menej, lebo ja jed si stalcim bradavku, tak mliecko este trochu ide...

lasenka
24. aug 2009

tak babule, ja uz jem uuuuplne vsetko... a mystery - studentsku by som zjedla kludne celu 😅 tiez si dam pivko na pretravenie, zalezi od toho, co cez den "zeriem" - no apetit mam veru dobry 😅 stale si poviem, ze papat treba, aby mliecko bolo 😉
a uspavanie u nas? vezmem na ruky, pocmuckam, dam krizik na cielko a poprajem sladke snicky 😉 Kubko zaspinka hned bez akychkolvek narekov 😵

lasenka
24. aug 2009

mimi - mam to podobne, ale mozno nejaka laktacka kriza... vraj je v 3. mesiaci

mystery7
24. aug 2009

las: tak to mas super, ked ti tak pekne zaspinkava.
ja som sa so studentskou podelila s mm 😀 laska je laska 😉

mystery7
24. aug 2009

mimi: a neberies homeopatika na zvysenie tvorby mlieka? alebo caje?
ja som skusala asi 3 druhy cajov, ale najlepsi je caj v takej ruzovej krabicke, ktory kupujem v lekarni. To citim ako sa mi prsia nalievaju.

ladywitch26
24. aug 2009

emode, ja som skusala tu fitloptu, dnes dokonca aj muz tak uspaval,ked som bola v meste a fakt mozem len odporucit. a co sa tyka toho krmenia,tak som citala,ze fakt treba aspon hodinku a pol pockat medzi krmeniami, lebo ak sa krmi prilis casto,tak este nemusi mat stravene z toho predosleho. ja sa malu snazim zabavit aspon po dvoch hodinach aby mi vydrzala.

inak uz len tri tyzdne a ideme na dovolenku. jak to letiiiiii. uz aby som zacala rozmyslat,co vsetko pobalime. dufam,ze nam nebude maly ten stresny box nakoniec. vacsinu veci aj tak berieme pre malu. a v kufri toho vela mat nemozeme, lebo este aj pes sa tam musi zmestit. chvalabohu,ze sme si nekupili nejaku dogu, ale len krpateho jacka russella 😀 😀

lasenka
24. aug 2009

nam sa vobec nechce past ovecky... a otacat sa uz vobec 😔

mimi21
24. aug 2009

beriem aj homeopatika,aj caj od Hipp pijem - ten mi zatial vzdy zabral
len ja uz niesom zvyknuta kojit 2 krat za noc, si ma ta moja mala rozmaznala, teraz som rozbita ako ciganska hracka 😀
a k tomu jedlu, ja vsetko ale s mierou..