Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
25. jan 2011

@mimi21 a nema koliku?? Skus jej dat espumisan.

Kocky dr mi minule robila vyter a mam nejaky blby vysledok. Dala mi na to POLYGYNAX, ale v letaku pisu, ze je v tehu nevhodny ☹ v cr preklade nepisu nic. Mam to brat??

mimi21
25. jan 2011

@mystery7 koliku nie, je to z tych atb, kaka vela a smrdi to inac ako normalne
poslala som mm pre probiotika, tak uvidime, teraz vecer som jej uz dala, len neviem co mozem cakat, kedy to zaberie
a plac to nie je taky kolikovy, chudatko moje, ved uz ani nevladze poriadne plakat

borocka
25. jan 2011

@mystery7 ak ti ho predpisali na gynde, tak urcite ber. to napisu takmer pri vsetkych liekoch a aj pri tych, ktore sa mozu len v tehu. urcite si tvoj dr dal na to pozor, ked k nemu bezne chodis na prehliadky.

kosska3003
25. jan 2011

@mystery7 hm ked ti to dr predpisala vsak vie ze si tehu musi to byt uz na tebe vidno skus jej este zavolat radsej

mystery7
25. jan 2011

@ludmilabb pocuj, skus jej davat slivkovu vyzivu. Z toho sa lahko vykaka a ani nebude vediet kedy.

mimi21
25. jan 2011

@mystery7 mne raz moj dr pocedal, ze je to na vsetkych letakoch tak, lebo na tehotnych nikto lieky netestuje
ale pre istotu a tvoj klud by som jej radsej este zavolala, ci to mas brat
inak ten liek nepoznam 😕

kosska3003
25. jan 2011

ja ked dam malej actimel ta by ho pila furt sa vzdy vykaka a aj ked jej dam feniklovy caj
alebo rascovy

mystery7
25. jan 2011

hej na gynde mi to predpisala. Zajtra jej zavolam, pre istotu. Len som chcela vediet, ci ste to niektora nebrali.

borocka
25. jan 2011

@mystery7 ee, toto konkretne som enbrala, ale viem ze sa to pise na vacsine liekov. ak ti to predpisala tvoja gynekoloska, tak podla mna bud kludna. urcite ma skusenosti, a nepredpisala by ti hocico. pre svoj klud jej zavolaj. pamatam si ze aj mne pri patovi tieto vytery nevysli slavne, brala som nejake velke pilule do posvy, a v pohode.

borocka
25. jan 2011

@mystery7 alebo to bol polygynax? uz neviem, brala som viackrat taketo posvove srandy. su to take vacsie, hnedo-oranzove gulicky???

jamaat
25. jan 2011

No čaute, kým som dočítala, zabudla som, na čo som chcela reagovať 🙂

sssimi
25. jan 2011

@mimi21 Sárke probiotika zabrali hneď. Užívala ich popri antibiotikách Ale zjedla len asi 2 pilulky lebo ju z toho strašne napínalo, ale hneď jej zhustla stolica. Inak kakávala dosť riedke keďže pije strašne vela vody.

luba142
25. jan 2011

@sssimi ja malej davam kvapkove probiotika

sssimi
25. jan 2011

@mimi21 moja Sarah bola presne také dieťa ako opisuješ Emku. Preto som si ani nevedela a ani neviem predstaviť mať teraz druhé bábo. Stále na rukách, na prsníku a nie a nie spávať. Po každom papaní musela byť minimálne hodinku hore-cez deň aj v noci. Nikde sme len šuchli a už bola hore. A koliky radšej nespomínam.... Teraz je z nej síce úžasné dieťa, ale pokým som ju 1x dala v 7mich mesiacoch do bežky, tak to bolo strašné. Kríže ma do teraz bolia...

mystery7
25. jan 2011

@borocka aj v prvom tehu som brala tieto posvove gulky, ale teraz mi dala nejake ine.

sssimi
25. jan 2011

@luba142 mne doktorka predpísla také rýchlo rozpustné žlté tabletky. Na lyžičku do vody rozpustiť. Popravde aj mna by z toho naplo, preto som jej dala len 2. Stáli cez 4€ a je tam pár kúskov 😒

luba142
25. jan 2011

@sssimi ja kupujem Bigaia kvapky stoja az 10€ vidu na mesiac a pri nasej spotrebe atb som za ne dala uz dost penazi som na ne zvyknuta lebo jej ich davam od 4 mesiacov co prvy krat ochorela, a pravdupovediac este aby mi zjedla nieco rozpustene na lyzicke ked ju davili Atb to som si nevedela predstavit tak som radsej zvolila tuto formu drahu, je to len 5kvapiek a nechuti to nijak

sssimi
25. jan 2011

@luba142 Sarah brala ATB len raz zatiaľ a nemá ani nijaké iné problémy našťastie. Toto boli probiotika asi na týždeň-počas liečby ATB, ale bola som rada že mi aspoň niečo zjedla a po nich ju tak strašne nadrapovalo, že som sa bála, že aj to málo vyvracia, tak som to aj hneď zatrhla.

mystery7
26. jan 2011

ahojky
Tak ja dnes sedim na glukozovom teste 🙄 milujem ludi, ktori sa obehuju 😠

A som prvaaaa 🙂

Noc sme mali strasnu, od 3 do 5 Mirko vyrevoval, krutil sa medzi nami a snazil sa mi vytiahnut prsia z podprdy, aby mohol stiskat bradavku. A darilo sa mu ☹

sirinka
26. jan 2011

@mystery7 uf, tak nech ti to dobre dopadne....ja som sa tomu tentokrat uz vyhla.... 😝 a na spanie si skus dat nejake pevnejsie obtiahnute tricko, ak nechces aby sa ti maly dostal k mlieckozdroju....

mystery7
26. jan 2011

@sirinka ako sa ti podarilo tomu vyhnut?? Ja som tu taka hladna a z cukru mi je spatne ☹ 🙄
Vsetky tricka na spanie mi uplne rotahal, mam z nich handry 😠 a take tesnejsie co mam, tak mi z nich trci brucho 😝 on mi potom v noci hladka brucho 🙂
Musim pohladat nieco dlhe a take, aby som tam vosla. Budem ako husenica 😅

sirinka
26. jan 2011

@mystery7 no proste som povedala dokimu, ze sa mi tam nechce a ze je to pre mna ja komplikovane, kde necham dve male deti a on ze v pohode, ze ked som mala prve dva testy negativne...

sirinka
26. jan 2011

@mystery7 ved to je jedno ako v noci vyzeras...hlavne, nech to splni svoj ucel... 😝

iinuska
26. jan 2011

dobre ranko
U nas napadalo straaaasne vela snehu, a aj stale snezi. Krasa 🙂
Adamko moze zase pracovat, no teda hlavne ja. Ale mna odhrabavanie snehu bavi 😅

@mystery7 drzim palce, aby bol test negativny 😉

sirinka
26. jan 2011

@iinuska veru....konecne je tu zase pekne 😀

jamaat
26. jan 2011

Ahojte. Aj tu je bielooo...vytešujem sa od včera.
@mystery7 Fuj, neznášala som tieto glukózové testy a ani som nebola po pôrode na kontrole, keďže som mala zvýšené hodnoty. Tak sa drž a hlavne nech to dobre vyjde. .....A čo tak dať si na noc nočnú košeľu? Tá je dosť dlhá 🙂

Žienky, rozoberali ste probiotiká. Potrebujem svokre nejaké kúpiť, viete poradiť?

luba142
26. jan 2011

@jamaat ja som teraz k antibiotikam v lekarni kupovala pre seba...teda nie teraz ale minule u toho zapalu pluc 😀 ....NUTROLIN-B PLUS nejake 4€ a je ich tam 20 a dava sa jedna denne, ale moze sa az 3x denne pri nejakych zazivacich tazkostiach, ja som si davala len jednu...treba vyskusat ci jedna pomoze

emode
26. jan 2011

@jamaat hlavne kup take, co sa nemusia drzat v chladnicke, je to na ostaru a ked nahodou zabudnes dat naspat, ucinnost sa straca

joj, sniezik 😀 😀 😀 sofia isla do jasliciek, mali sme taku trojdnovu virozu, sopliky, nic viac, ale uz je ok 😀
ja som dnes v noci spala ako zabita, kojili sme sa len raz, tak som jej este rano oblecenej dala nacucat, aby sa nam udrzalo mliecko ... inak je uzasna, ked uz v noci pekne povie, mliecko prosim ... uz sa jej obcas zadari povedat prosim 😅 😅 😅

mystery7
26. jan 2011

@sirinka ako sa ti podarilo tomu vyhnut?? Ja som tu taka hladna a z cukru mi je spatne ☹ 🙄
Vsetky tricka na spanie mi uplne rotahal, mam z nich handry 😠 a take tesnejsie co mam, tak mi z nich trci brucho 😝 on mi potom v noci hladka brucho 🙂
Musim pohladat nieco dlhe a take, aby som tam vosla. Budem ako husenica 😅

sirinka
26. jan 2011

ale zase tie chladnickove maju asi vyssiu ucinnost...kedze probiotkum by malo byt "zive"....