Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
7. feb 2011

@kosska3003 no tu v PO je celkovo taka super starostlivost....cest vynimkam, ku mne prisla sestricka druhy den po sekcii z eci malej nutrilon alebo bebu.a ja oci na nu, ze ja chcem dojcit a ona ze nemam mlieko mala hladna a z eeste mi nenabehlo(druhy den po sekcii), tak ide na uM, ja som mala hrozne poporodne stavy, presne ako v knihach ciate, vkuse som revala, a mala som pocit ze sa jej nieco stane-teda malej, a vzdy osm sa hrozne bala ze jej nieco je a tak, no a asi o pol dna som ejj s nervami doniesla celu tu flasticku mat.mlieka, ta co je v porodnici na mliecko, normlane sa mi od tolkeho zufalstva mlieko pustilo , 😝

soffi
7. feb 2011

@kosska3003 kolko mala mala ked sa narodila?

luba142
7. feb 2011

@kosska3003 aj ja som si vravela, obe mali do 3,5 kila takze taky normal,ale najviac som sa bala toho nastrihu a ten sa nastastie ani v jednom pripade nekonal, len pri Kike som mala 3 stehy co som sa natrhla, zato ma 2 roky bolela kostrc tak ze ked som sedela na lavicke alebo na tvrdom tak som po 10 minutach musela vstat 😒

kosska3003
7. feb 2011

@soffi mne malej davali mlieko materske nie umele a mne sa rozbehlo pekne mlieko a to som bola na jiske 2 dni cize som si ju prilozila az na 3 den mala mi mala 3800g ale hlavu velke ako melon ale tak mozno by to slo v pohode ale kedze mala snuru 2 krat okolo krku isla SC

sirinka
7. feb 2011

@soffi pred 15 rokmi? tak to na nej este asi len testovali...inac toto sponkovanie ran sa velmi nepouziva, lebo maloktory bezny gyn. vlastni specialne kliestiky na ich vybratie....a mozno v tom bol rpoblem tvojej sestry, ze ktovie cim jej ich vytahovali....

kosska3003
7. feb 2011

@sirinka no super moj gyn ma 10 bodov najviac tak som rada ale malej dr nema hodnotenie

sirinka
7. feb 2011

@kosska3003 mozes pridat ty.... 😉 moji dr. nema nikto zatial ziadne hodnotenia

sirinka
7. feb 2011

a v ruzinove zase len glukozu...ale to iba pri klarke, to som po vaginalnom porode mala mlieko az na treti den a mala revala aj vela schudla....
pri magde som mala hned mlieko...ale ktovie cim ju krmili, kym som si ju nevzala k sebe po CR ☹

soffi
7. feb 2011

@sirinka no moze byt....ona vrravela ze jej to nejako roztahovali, no hrôza pomysliet
@kosska3003 ved ja som mala tiez mlieko, ale nie 24hodin po sekcii, ved este do teraz mam....uz s tym chodim aj po lekaroch, lebo uz rok nedojcim a mlieko mam furt...nechape nikto, lebo ja nieze kvapka ale normalne mi strieka

sirinka
7. feb 2011

@soffi no ony sa musia roztiahnut, ale ked je dobre zahojena rana, tak to nema preco krvacat...ved aj klasicke sitie sa rozstrihne a musi sa vytiahnut von...

kosska3003
7. feb 2011

@sirinka no pridam a najlepsie ze aj moja gyn co som od nej odysla ma dost bodov teda 10 ako nechapem kto to vyplnal ked tolko bab na nu nadava a vybavenie ze vyborne ved tam mala len vaginalne sono ine nist
@soffi no ja uz mlieko nemam a s tym ani problem som nemala malu som odstavila a raz co som si musela odsat a mlieko zmyzlo tak ce nedavas malej

soffi
7. feb 2011

@sirinka mne mala vzdy na kojenie jak ju doniesli spala, raz som sestrciku poprosila aby ju zobudila a ked som toto videla, tak odvtedy som si odstriekala a dala jej z e ak sa zobudi aby jeje dali, ma skoro urvalo ked som videla jak toto mlieko zobrala a rucila ku vsetkym ostatnym.....bez mena kazda flaska,vobec im ho nedavali, len glukozou ju tiskali, a dieta po dvoch dnoch na izbe so mnou zrazu priberalo, dovtedy s vahou straaasne dole

sirinka
7. feb 2011

@soffi no tieto praktiky su hrozne...mne napr. malu nedoniesli celu noc, ked som sa pytala, ze preco, tak vraj aby som sa vyspala...no ale ked ja raz mam mlieko, nerobi mi problem ju nakojit, ked vresti...tak uz som si ju potom nechala radsej u seba, aj ked som sa ledva hybala....lebo inac v ruzinove az na treti den davaju po CR babatka na izbu... ☹
a tebe uz dali aj nejake lieky na zastavenie laktacie?

soffi
7. feb 2011

@kosska3003 ved ja by som chcela, ale ked mala 7 mesiacov zistili jej alergiu na BKM, a musela pit spec,mlieko alebo by som ja musela vsetko mlieko z jedalnicka odstavit, problem vsak bol, ze mala slabo priberala, a tak mi radili ju dokrmovat aj UM, lebo ze asi mam malo, haha-ona asi zle tahala, ale ked som jej zacala davat UM tak mi prsnik uz vobec nechcela, a zrazu mi dieta aj spalo, co dovtedy 11x v noci hore....a vzdy jej nukam aj teraz ale ona nechce, sem-tam pyta ze didi, ale len to olizuje ked vystreknem ale nechce to pit, a ja sa aj bojim ci je to este dobre...ci neskyslo 😀

sirinka
7. feb 2011

@soffi alebo uz rovno nejaka zincica nie.... 😀

kosska3003
7. feb 2011

@soffi a co si odstiekavas ci co robis nechapem normalne ako ho este mozes mat po takej dobe

soffi
7. feb 2011

@sirinka na zastavenie som pouzivala iba homeopatika, tak na tyzden mi to zastavilo a potom zas....ine lieky nemam, lekar ma poslal na sono a tam ze ml. zlazy prazdne, tak vysvetlujem lekarke z eja mlieko mam a ona ze mam prazdne ...tak som striekla a jej skoro do oci....kukla na man a jedine naco sa zmohla bolo !nechapem" 🙂 , cez sviatky som vsak mala dost problemy zdravotne a vlastne do dnes trvaju, mala dsom pocit ze som porazku akoby dostasla,sa mi zahmlelo pred ocami, prestala som pocut a odtvedy sa mi tocil ahlava 10dni vkuse.........som sla na neurologiu normalne s placom uz som bola hotova, samozrejme som si musela 15e zaplatit aby ma vobec zobrali, inac az o mesiac....nakoniec ma poslat na mag,rezonanciu, vysledky boli o tri dni-kukol do nich nic mi vobec nepovedal a poslal ma za druhou neurologickou....ta ma pre zmenu objednala na 6.4 !!!!!takze ani neviem co vlastne....ale znamy kamos kukal do papierov a povedal ze nic vazne to nieje, tak dufam, len moja mama vravi, ze to mozem aj z toho mlieka mat....tak neviem, ako sa kedysi vravelo z eti mlieko do hlavy bucha ci jak

soffi
7. feb 2011

@kosska3003
@kosska3003 nie mna prsia ani nebolia, ani neodstriekavam, ale ak si stlacim tak mi ide neurekom, moja sestra ma mesacnu dceru a jej tak nestrieka ako mne...proste tam je, pocula som z eniektore baby maju aj do osem rokov dietata, ale ze len take kvapky...

sirinka
7. feb 2011

@soffi ja toto mavam ale to je z krcnej chrbtice....proste sa zacvikne nerv a kym to povoli, tocaky ako svina... 😠
a na zastavenie laktacie existuje viac liekov, moze ti ich dat tvoj gynekolog....su to hormonalne lieky...

soffi
7. feb 2011

@sirinka jj o tych liekoch viem, ved uz asi budem musiet ist z agynekologom, lebo mne to nejeako nevadi tak ja to ani neriesim...a s tou chrbticou je to jedna z moznosti, ale neviem, uvidime po vysetreniach, lebo je tam viacero podozreni, tak hadam to bude len chrbtica

sirinka
7. feb 2011

@soffi tak snad hej....ja som zatial nebola na ziadnych yvsetreniach, lebo som furt tehu alebo kojim...ale potom sa uz chystam dat si to do poriadku, lebo uz mam tak znicenu krcnu chrbticu, ze ani plecia nemam normalne narovnane, ked sa na to nesustredim a riadne ma bolieva cela vrchnacast trupu, krku...plus k tomu tieto problemy...
ale ja som mavala take zavrate aj ked som dospievala...to sa mi normalne urobilo cierno pred ocami a kolotoc, vzdy som si musela lahnut....ale vtedy to vzdy preslo po par minutach....teraz to trva aj dva tri dni....kym sa mi to uvolni...

soffi
7. feb 2011

@sirinka nom ne to vkuse trvalo nejakych 10dni, potom sa to postuplne uvllonovalo, prestala som skoro pocut na jedno ucho, ale na orl zistili ze mam vlkeu mandlu, takze asi tym, ale ta vraj zavrate nemoze sposobovat, mne aj huci v usiach niekedy a trpne mi koniec jazyka, ja som taka chodiaca diagnoza, uz mi bolo asi vsetko co sa da 😝 , nuz nic, idem do postele, rano idem s malou do centra tak sa musim psych.pripravit na tu cestu.....hadam pojde do kociara 😉 dobru noc 😵

mimi21
7. feb 2011

ahojte
vy uz asi vsetci spite 🙄
ja ale nemozem, nieco je Ninke, asi zapal mocovych ciest alebo daco take, poobede som jej na plienke nasla nieco ako keby hnisavy vytok, ale skor z mocovej rury, nie z posvy, bolo to tak vyssie, aj plakala ze kakalaaaaaa ☹ potom poobede nic a teraz sa budi
teplotu nema, ale na nete som vycitala, ze to moze byt aj bez teploty 😒
tak neviem, ak sa este bude budit, tak pojdeme asi aj na pohotovost, ak nie tak asi len rano dr. ☹

nikanika28
7. feb 2011

@mimi21 ja este nespim 😅 ..ale uz sa chystam...
pokial Ninka nebude moc plackat, tak by som ju netahala teraz na pohotovost, snad t onebude nic vazne 😨 ..aj ked neviem, ci sa da zistit, od kial ten vytok bol....tam ta vzdialenost nieje az taka velka 😅 ..a plienka sa takisto bybe hore dolu...drzim palce 😉

mimi21
8. feb 2011

no ja este rozmyslam, ci to nemoze byt psychicka zalezitost, lebo teraz na nu vsetci tlacia aby chodla na nocnik, a ked sa cez den pocika a hra sa, tak na to nemysli a napriklad sa takto rozplakala vcera v aute, cize vtedy ked nemala "nic ine na praci"...
dnes je OK, aj vcera v noci uz potom zaspala a spinkala az do rana

nikanika28
8. feb 2011

@mimi21 no moze byt, aj ked hnisavy vytok s tym urcite nesuvisi.... ja Klarku vobec netlacim..ona proste teraz nechce ist na nocnik, aj ju tam posadim a v momente povie, ze hotovo a postavi sa 😅 ..tak to nechavam zatial tak, pockame na jar, pripadne leto 😝 . Tak len sleduj plienku, ci sa este neobjavi vytok...
inak cafte 🙂
my sme dnes po dlheeeej dobe spali celu noc a do siedmej 😕 😵 😵 .. len Kara rano zachripnuta, vypadava jej hlas, tak ideme dnes doktorke, na miesto zajtrajska, aj koli tomu kaslu, nech sa to nezhorsi este..slahne ma 😒

jamaat
8. feb 2011

@mimi21 Aj ja som Emke našla viackrát za sebou na plienke také fliačiky, nechápala som, čo to má byť. Pozerala som jej, či nemá cikulku špinavú, ale nie. Doteraz neviem, čo to malo byť. Ale necikala častejšie, tak na zápal sa mi to nezdá. Nervózna síce je, aj v noci sa budí, ale to bude zo zubov.

ladywitch26
8. feb 2011

@mimi21 a akej farby bol ten vytok? lebo stanka obcas mava na plienke take zelenkave. prvykrat som sa zlakla,ze co to je, tak som vybehla k doktorke, aj jej brala vyter, ale ze je to v norme. ona ked sa obcas tak riadne pokadi, ze si to vmasiruje kade tade, tak potom ma ten vytok, ale to je tak jednorazova zalezitost. asi sa to tak cisti, lebo aj doktorka povedala,ze je to normalne, pokial nema bolesti a je to dlhodobejsie.

mimi21
8. feb 2011

@ladywitch26 no ten vytok bol presne taky zelenkavy, trochu ako soplik to vyzeralo 😒
@nikanika28 jasne, ze ak je to psychicka zalezitost, tak vytok s tym nesuvisi 😉
a ani my na nu nejako netlacime a le aj starke jej rozpravaju, ze velke dievcata uz chodia na nocnik, tak mozno si uvedomuje, ze by mala ist ale nevie sa pytat

inak u nas je uplne naaaaaadhrene, slniecko, teplucko, chcem jaaaaaaaaaaaar 😀 😀 😀