Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
8. mar 2011

@soffi No tak to je pekne blbé s tou kamoškou. Však to zomrela úplne zbytočne. Človeka by ani nenapadlo, že v súčasnej dobe sa také môže stať, to musel byť blbý lekár! 😠

jamaat
8. mar 2011

@emode My hore len od šiestej. Teraz je kľud, lebo pozerá rozprávky a popri tom vyžúva Bebe keks.

@iinuska Tak o tom mojom to platí a nielen na MDŽ 😅

borocka
8. mar 2011

@soffi si mila, dakujem 😉

@jamaat presne viem co hovoris, pato obycajne sedi kludne, ale vcera som ho nechala jest termix sameho a umyvala som riady......a en sa kuknem, a on sedel na operadle stolicky a nohy vylozene na tej tacke kam mu tanier polozim.......no kolko chybalo aby sa strepal????

iinuska
8. mar 2011

@jamaat len nech mu to vydrzi 😉

@borocka tak v stolicke sa aj Adamko postavi behom sekundy. Nemozem sa ani otocit. Uz som rozmyslala, ze ju znizim a dam prec ten stolcek a prisunem ho ku kuchynskemu stolu

sssimi
8. mar 2011

Ahojte.
@iinuska Ja idem dnes robiť kura na šťave s cestovinou.

Nám sa už pomaly začína unormálňovať spánok. Pomaly, ale čo už. Sarah sa mi dnes treskla od nervov o zem... Hmmm čakala som to už skôr, tak som ani nebola moc prekvapená. Idú jej stoličky a len mrnčí, piští, nervačí.....Ešte aj hlavu si naročky o dlážku trepe. Teraz je chvíľku kľud. Zjedla jogurt a teraz kričí do prázdneho kelímka. No idem s ňou von, nech mi skôr poobede zaspí.

nikanika28
8. mar 2011

Cafte zienky, gratulujem nam k dnesnemu sviatku 😝 😀 😵
Ja mam od rana take nervy ...v noci Klara zase buntosila od jednej ani neviem do kedy. .. zla je jak cert, stale len mrnci, skrieka, nervaci...ach jaj 😒
Teraz som jej pustila Mickyho klubik, ci ako sa to vola..tak je chvilu ticho 😝 Nech uz tie zuby vydu lebo ma fakt odvezu na psychiatriu 🙄

emode
8. mar 2011

sofia mala blbu naladu asi preto, ze bola hladna ... ale nevyznam sa v nej, niekedy v pohode spolupracuje a niekedy su to totalne naschvaly ...

borocka
8. mar 2011

@iinuska my mame taku co prisuniem normalne k sotlu, akuratna vyska. a on vzdy kludne sedi, dam mu knizky alebo kreslenie,....vlastne tam sedi len kym je a vacsinou ho hned vyberiem. len dnes som ho nechala jest sameho a zatial som riady umyvala tak ma ani nenapadlo ze bude vymyslat. ved on termixy miluje, som myslela ze sa vrhne a nic ine nebude zaujimave.

D nes od rana den blbec, maly reve len co mu z oci odidem alebo zacne vymyslat. Rano zvonila postarka tak mu hovorim nech kludne pocka ze idem zobrat balicek a potom mi pomoze ho otvorit. a on rev a v pyzame sa vybral von. pri umyvani zubov spadol zo stolceka, taky maly 40cm aby sam dociahol pekne na umyvadlo. a reve ako tur. cestou na postu zasa sa rozreval uz pri dome na schodoch lebo on vraj nevladze......tak celou cestou niesol balicek, lebo on saaaam!!! a pritom sa driapal na ruky lebo on nevladze. no veselo. cesta co nas obycajne trva 5minut trvala dnes preistotu 15!!!
na poste sa ukludnil,lebo mu teta dala nejake letaky. v obchode celkom klud,len som musela dat do kosika to co on potreboval. a cestou domov zasa to iste, on nevladze, on nejde. a ja sa trepem s tazkou taskou, ruka takmer odpadnuta a decko zavesene na druhej ruke, lebo on sam nepojde. pred domom sa mi vytrhol lebo on saaaam!!!! a strepal sa, tak mal kusok skrehnute ruky tak zasa rev. verim ze to nebolo prijemne ale zasa 10minut preto jacat?????
a doma varenie. on sam bude supat zemiaky! on saam bude zametat!! on saaam, vsetko sam. a hovorim mu ze sa idem vycikat, nech ma pekne pocka a nic nevyvedie. vratim sa ani nie za minutu a on na kuchynskej linke, vsetky dvierka otvorene a hlava takmer ponorene vo vriacej polievke. no nervy moje. hned vyfasoval na zadok a isiel do kuta revat.
Vratil sa urazeny, a pytam sa ho ci vie co chcem pocut. tak sa oduval, trochu si podupal po zemi a potom sa mi hodil okolo noh a vraj "prepac". tak som si knemu cupla ze prepacim, ale ma zacat posluchat, lebo nebudeme kamosi a budem sa hnevat. tak sa chvilu mojkal a potom zacal startovat znovu, kvoli cukrikom, potom potom kvoli umyvaniu riadov, kvoli zachodu, kvoli prebalovaniu,......no nervy a nervy. neviem ako dnesny den doklepeme 😖

iinuska
8. mar 2011

no ako to tu tak citam, ja mam kludne dieta 😅

@borocka na to, kolko je hodin ste uz toho dost zazili...

borocka
8. mar 2011

@iinuska tak pockaj co napisem este vecer ako pokracoval dnes. citim v kostiach ze sa dnes prekoname 😠

luba142
8. mar 2011

ahojte
vstavali sme o pol 7, uvarila som rano spenatik,bolo celkom slniecko a 3 stupne tak sme sa sli vyvencit 😀 ,lenze fuka studeny vietor tak tam bola kosa...keby nefukalo bude hadam na slnku aj 8 stupnov, uz nech sa otepli uz mna nebavi sa tolko obliekat a hlavne malu...my zatial s chorobou drzime snad uz to bude super,narozdiel od min.roka 🙂
@soffi tak tota kamoska teda mala fakt smolu, ja som tiez isla lekarovi s kaslom a zvysenou teplotou dal mi ATB,ale po tyzdni uzivania to stale neprechadzalo,ba sa aj zhorsilo uz ma bolel cely hrudnik,poslal ma na rengen a ze lavy zapal pluc, dal mi ine lieky a za 2 dni uz bolo o poznanie lepsie

nikanika28
8. mar 2011

@borocka tak zhruba si opisala nase dnesne doobedie 😅 . Ozaj, ty si raz pisala, ze davas do brokolicovej kremovej polievky taveny syr? Mozes mi to pls este raz napisat, ako ju robis? Ja ju robievam casto, tak ale rada by som vyskusala aj nieco trosku ine 😉
Jaaaaj, to bozske ticho ...asi pojdem zahajit protestny spanok 😝 😝 ..uz dve noci nevyspata 😔

luba142
8. mar 2011

prave som sa na FB dozvedela od kamosky,ze jej kamosky sestra je na tom zle praskla jej zilka v hlave je na tom zle a je vo 4 mesiaci tehotenstva ☹ je mi nanic aj ked ju nepoznam osobne

nikanika28
8. mar 2011

@luba142 jaj, je mi tazko, ked taketo nieco citam ☹ ☹ ☹ ...

borocka
8. mar 2011

@nikanika28 zuby prekliate, len same trapenie s nimi 🙄
ja robim takto: dam mrazenu alebo cerstvu brokolicu (viac aby bola polievka husta) a trochu zemiakov (podla mnozstva polievky, ale len 2-3 stredne) do vody domakka uvarit, trochu osolim, okorenim. ked je zelenina makkucka, tak ju ponornym mixerom rozmixujem, pridam syr z crievka a smotanu na slahanie a zasa riadne rozmixujem. necham prevriet. Dochutim az ked je hotova, lebo aj syr byva dost slany, tak aby som to so solou neprehnala nedam jej na zaciatku vela. Dufam ze vam bude chutit, patovi velmi chuti aj s gulickami. nasla som ich len v liddly, take "chlebove" gulky. alebo si mozes aj riadny chlieb na kocky na rajat a na suchej panvici oprazit. ja to nerobim, velmi to smrdi.

borocka
8. mar 2011

@luba142 a mala aj enjake ine zdravotne problemy?? z coho jej praskla zilka? ved to nie je len tak. Dufam ze im to dobre dopadne.

luba142
8. mar 2011

@borocka z nicoho nic,len odpadla...pred 3 rokmi na toto iste zomrel znamej muz a mal len 33 rokov,odpadol a aj ho operovali,no zial zomrel ☹

borocka
8. mar 2011

@luba142 to ani nie je pravda. len tak, mozgova mrtvica v takom veku. hrozne. to sa ani neda pochopit.
pocula som ze obcas cievky prasknu ked si zapchas nos pri kychnuti, ale to by som uz mala cely mozog dopukany.

sssimi
8. mar 2011

@luba142 Ach bože..... Mne je tiež stále nanič. Ešte nám nedali vedieť čo je s tou malinkou čo som spomínala. Včera mala mať Ct, ale mám strach, že ak sa neozvali, tak buď ešte nič nevedia alebo je to niečo zlé ☹

luba142
8. mar 2011

@sssimi mozno len nemaju naladu sa s niekym rozpravat, no snad je malinka v poriadku ☹

luba142
8. mar 2011

@borocka je to hrozne, vcera to male dievcatko na Myjave,bolo mi zle cely vecer pri pomysleni na to ze je skoro rovnako stara ako nasi drobci ☹ ☹

mystery7
8. mar 2011

ahojky
Tak poradna za mnou, malicky je uz otoceny hlavou dolu. Ale pohyby citim vzdy len na pravo a v strede brucha. Zatial som pribrala tych 8kg, co vyzera byt fajn.
U nas den ok, s obcasnymi nervami. Rano plac, lebo on nechce ist na nocnik o 10min rev, lebo nechce ist z nocnika. Viac ani nepisem.
V noci som mala brutalny krc v lytku, musela som zobudit mm, nech mi pomoze, nemohla som sa vobec hybat ☹ mala som co robit, aby som nekricala 🙄 na nervy to bolo.
A ranny budicek o 6 zabezpecil mm, spadol mu mobil, rozpadol sa na x-casti a mm zanadaval. Potom sme cela rodina hladali sim kartu-jasne ze bola pod postelou 🙄

borocka
8. mar 2011

@mystery7 na tie krce v lytkach pomaha, ked dvihned nohu kolmo hore,akoby si sla robit kotrmelec vzad. drzis vystretu a prsty na nohach tlacis smerom k sebe, k panve. tak sa lytko natiahne ako sa len da a ulavi sa.
ty uz asi s bruskom nohu nevies takto zodvihnut, samozrejme v lahu, tak nech ti muz podrzi hore a on tlaci prsty smerom k telu. mne len toto zaberalo.

@luba142 ake dievcatko na myjave???

luba142
8. mar 2011
mystery7
8. mar 2011

@borocka hej viem o tom, ale to bol taky silny krc, ze mi to mm musel najprv rozmasirovat a az potom sme skusali natahovat lytko.

Tiez neviem, o akom dievcatku hovorite

luba142
8. mar 2011

@borocka
@mystery7 ja mavam obcas take krce ze veru ani tu nohu nedvihnem upne ma to boli a niekedy az tak ze ma potom z toho boli lytko 2 dni este

mystery7
8. mar 2011

@luba142 no ja som mala teraz taky a cely den ma lytko boli. Pritom som od dr isla domov peso,su to 4,5 zastavky elektricky. Som myslela, ze povoli a nic.

Chudatko dievcatko a aj rodicia. To musi byt pre nich neskutocny sok.

jamaat
8. mar 2011

@borocka
@mystery7 Zdá sa, že dnes vediete! 😀 Paťo toho veľa postíhal! A toto ma dobre pobavilo - "Rano plac, lebo on nechce ist na nocnik o 10min rev, lebo nechce ist z nocnika. Viac ani nepisem. " ....no však načo viac písať. Však vieme! 😀 😀 😀
Jaaaaj, sa mi rehoce, keď ja som z domu zmizla a bola sa 3 hodiny lyžovať. Ksicht mám opálený a vetrom ošľahaný, stehná ma bolia, moja zlatá Monika aj obed navarila, tak som práve dojedla a ešte si užijem chvíľočku, kým sa Emka zobudí. Juch! 😵

jamaat
8. mar 2011

@iinuska No zdá sa, že Adamko je ozaj jedno z najkľudnejších, ak nie aj najkľudnejšie dieťa z našich májovčiat.

mystery7
8. mar 2011

@jamaat tesim sa, ze aspon niekto z nas si uzil ten nas den 😉
mm je dnes dlhsie v praci, tak taham sama ☹
A naozaj uz viac netreba pisat, kto to denne zaziva, vie ake je to super ☹ idem ho budit spi od 12:50