Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
5. máj 2011

@borocka No ja som mala Sárku zamotanú celu v pupočnej šnúre a nechcela ju pustiť. Ja som ju 3x vytlačila, lenže šnúra mi ju vcucla naspäť. Doktor nemohol zvlecť šnúru a malej zišlo srdiečko pod 60 tepov a začala sa dusiť. 2 sestričky mi ležali na bruchu, tak som nevidela čo presne sa deje a v podstate som to ani necítila, len som zatlačila a Sárku zo mne doslova vytrhli. Bolo to dosť nepríjemné keďže ju vytiahli aj s placentou. No a zvon sa priloží na hlavičku, vysaje vzduch a ťahá sa von. Sárka mala krvnú zrazeninu na hlavičke asi 2 mesiace ak nie dlhšie ☹ ..... Najhoršie to ale bolo po. keď mi malú len ukázali a utekali s ňou do inkubátora, kvôli priduseniu ☹

mystery7
5. máj 2011

@kosska3003 @borocka ja som jedla naposledy v utorok na obed, tak si viete predstavit ten hlad. Ale aspon schudnem 😉 aj ked pri Mirkovi sa mi zacalo tvorit mlieko az ked som zacala jest-telo nemalo odkial brat energiu a ziviny, asi

Tie chuchvalce som mala aj pri Mirkovi. Teraz len jeden velky a par malych, uvidim postupne. A akosi menej krvacam. Za 2dni mi museli 4x prezliect postel, stale som plavala v krvi. A paplon isiel komplet do cistiarne.
Poobede ma prist svokra, tak cakam na rozptylenie. Slavka nikde, dufam, ze ho prinesu, alebo pridu povedat ci ho oziaruju.
Ja som zvedava kedy pojdeme domov. Tu pustaju aj cez vikend,velka nemocka,velky pohyb ludi. A vacsinou pustaju 5dni po sekcii. Ja som ok, tak keby uz mlieko bolo a zltacka nebola 😝

sssimi
5. máj 2011

@soffi dobráááá 😉

dm1
5. máj 2011

citam ze tu sa veselo rodi 😎 . No v Ilave ani neprevazali na normalnu izbu normalne lebo tam bolo plno ked netrebalo nechali na pooberacnej. Len ja som chcela prelozit na povodnu lebo som tam mala baby co mi mohli pomoct maleho zdvihnut a tak hentam mi ho este nechceli dat a ja som ho chcela. Len tiez tam boli vyssie postele a nebolo tam to nad postelou za co by som sa vedela zdvihnut tak som sa druhy den ucila vstavat z postele bez toho 😝

a ja som mala priserny hlad po cisaraku mne ani na druhy den nic nedali jest az na 3.den na obed taku zmixovanu zbrndu ma natahovalo ale jedla som aby bolo mliecko

my sme boli u dokiho lebo ziadne zlepsenie. robil mu odber na CRP a negativne tak bez ATB len na roztiahnutie dych.ciest mu dal cipky. dufam ze to pomoze

borocka
5. máj 2011

@sssimi ☹ a nevideli na ultrazvuku ze je to take zle?? toto malo ist cisarom. sestra druhu dceru musela dat cisarom, lebo mala velmi slabe ozvi, vraj by babatko nevladalo vyliezt.....a potom zistili ze pupocnik mala dvakrat obtoceny... ani si nejdem predstavit kolko ste sa obe potrapili, ale hlavne ze sarka nema ziadne nasledky!!!!

luba142
5. máj 2011

@dm1 skore uzdravenie Matkovi 😉

borocka
5. máj 2011

@kosska3003 ahoj, prosim ta, ake mate pocasie?? ideme v sobotu do tatier.a netusim co si mame s malym obliekat. treba aj pancusky? bundu?? velmi tam fuka?

sssimi
5. máj 2011

@borocka Tam úplne zlyhali čo sa týka kontroly. Na začiatku mi zle určili termín pôrodu, takže som mala 3. Prvý po podľa PM 4.5. a nakoniec mi malú vyvolali až 18.5. Doktor ma len skontroloval pohmatom vaginálne, zatasil, že "už ste naša" a poslal ma rodiť bez sona ani nijakej inej kontroly. Šupli mi klystír, prepichli plodovku a dali vyvolávačku. To bolo o 10tej. Doktor ma bol potom pozrieť o 15tej a nakoniec prišiel o 17tej, že ideme na to 😖 Zavolal doktorku čo sa tam zaúčala, ale keď zistil čo sa deje, tak ma nakoniec odrodil on. Takže v podstate zanedbanie starostlivosti. Ale aj tak je dôležité, že Sarah je OK. Už len zostáva dúfať, že sa to nikdy v ničom neprejaví ☹

luba142
5. máj 2011

@sssimi no tak to pekne dlho ta nechali,ved sme to vtedy myslim aj vsetky rozoberali, u nas uz nechavaju len tyzden po termine a to sledovanie je tiez ... 😒 😒
Snad ked sa doteraz nic neprejavilo tak bude vsetko OK aj nadalej 🙂

saskarisko
5. máj 2011

Ahojte,
vsetko najlepsie vsetkym 2-rocnym oslavencom 😵
@mystery7 - gratulko k Slavkovi 😵
@borocka - ja obe deti prirodzene, prve s epi, druhe bez. a co sa tyka oblecenia do Tatier, zober si aj pancusky, aj teple oblecenie. v Tatrach bude chladno, ked tak to pocasie vycina

luba142
5. máj 2011

@borocka tak u nas na zapade je zima ako svina fuka vetrisko, aj ked svieti slnko takze v tatrach mozno bude aj na zimnu bundu 😉 😉 😅

ludmilabb
5. máj 2011

@borocka aj pancuchy aj vetrovku, rano vytahujem tieto dve veci aj ja a to nie som ani v Tatrach...toto pocasie je dost zradne, co sledujem deti na pieskovisku tak im len take cencule z nosa tecu co su poprechladzane...vsak fuci ako o zivot 😝

borocka
5. máj 2011

u nas praveze je fajne. cez vikedn bolo hnusne, ale uz sa to lepsi, mame 15stupnov, slnko svieti, sice fuka studeny ale len tak,obcasne.......... a ma sa este oteplovat, a do soboty teda este daleko. vezmem si pancuchy aj bundu, ale len tak do prirucnej batoziny pre pripad nudze. uvidime coho sa dockame. snazim sa maleho nejako nepreteplovat, nech je otuzily 😉
ja som strasne hakliva na zimu, najradsej by som tie 3-4 mesiace ani patu nevytrcila z domu, vzdy mam vsetko zamrznute. tak nech aspon pato je na tom lepsie.

@sssimi ale predpokladam ze ty si si to tak nejak pocitala,ze kedy si asi otehotnela.......tak aky termin v skutocnosti mali vypocitat? lebo neverim ze by ta nechali tak dlho prenasat. a na co ti hned aj plodovku prepichli, aj vyvolavacku?? mala si kontrakcie??

soffi
5. máj 2011

asi ako vravite s tou spravou, im sa nechcelo, potom ma vystresovali ze mala nepribera, uz sa ma chodili pytat ake UM jej maju dat a ja som pritom mlieka mala habadej aj som im vzdy odstriekavala a davala, ked napr,v noci spinkala a mi ju doniesli tak som ju nechcela budit....raz som sice poprosila sestricku aby mi ju zobudila ale potom ako som videla to budenie som ju uz nikdy nepopytala,......ona ju chytila pod klucnu kost a zatlacila, mala tak zacala vrieskat-uplne od bolesti, celkovo ta nasa porodnica v PO hruuuza des ☹

jamaat
5. máj 2011

Ale ste sa rozbehli s písaním pri tých pôrodoch 🙂

A mne sa zase raz komplikujú veci ako v poslednom čase dosť často. Deny bol dnes na kastrácii. Doma mu za 2 hodiny total opuchol miešok, tak sme utekali naspäť na kliniku. Museli ho nanovo otvoriť, praskla mu cievka, takže mu to tam krv zalievala a museli amputovať aj miešok. Teraz je ešte tam, o hodinu mám poň prísť. 😒

sssimi
5. máj 2011

@saskarisko a čo by si odporučala? S epi či bez?

@borocka ťažko povedať kedy som otehotnela no podľa PM som mala rodiť 4.5 podľa 3D 12.5 a podľa sona v 9tom tt až toho 18teho. A kontrakcie som nemala, ani brucho mi netvrdlo, nič. Len nevedeli určiť riadny termín, tak zase neriskovali a radšej mi kontrakcie vyvolali. No a keďže som už bola na 3cm otvorená, tak ani nečakali či vyvolávačka zaberie a rovno mi aj plodovku prepichol. No v podstate mne kontrakcie nabehli okamžite po vyvolávačke a celých 7 hodín som mala každe 2 minuty kontrakciu 😖

Ale Vám poviem, že som teraz v takej nejakej náladičke, že by som išla rodiť aj zajtra 😀 😀 😀

sssimi
5. máj 2011

@soffi to čo bolo za brzdu,by som ju ja pod krky zdrapla 😠

mystery7
5. máj 2011

tak perla dnesneho dna 🙄 🙄 nasi podnajomnici, nam dnes -2 tyzdne po podpisani zmluvy napisali, ze nemaju zaujem!!!!!! Asi dostanem infarkt a mozem sa rozlucit s mliekom.

saskarisko
5. máj 2011

@sssimi - bez epi. v prvom pripade mi epi pozastavil porod na dve hodiny (pichli mi ju ked som bola otvorena na 7 cm), co mal za nasledok preddychanie syna po porode, nalomenie rebra, a proste to uz vsetko bolo na vlasku. hrozil cisarsky. v druhom pripade som sa navela rozhodla opat pre epi, lebo som si myslela, ze mam kontrakcie len okolo 40/tky (bolest neskutocna), a som si vravela, ze ak toto su 40/tky, co bude pri 100vke. ibaze ono to uz boli 100vky, len mala sa v brusku tak hybala, ze povodne ma presvedcovali, ze este nerodim (aj ked som uz bola otvorena na 4 cm, a kontrakcie boli kazde 3/4 minuty). ten pristroj to proste zle zaznamenaval. tak som poziadala o epi, do pol hodiny som podpisala papiere, prisla anesteziologicka, rozbalila si ten svoj set, a vtedy som jej oznamila, ze uz mam tlaky. tak sme to zase vsetko zabalili, a odrodila som to aj bez nej, a bolo to jednoznacne lepsie. a hlavne ma dalsie 2 mesiace nebolel chrbat ako po prvom porode. ono, ja som napr. vobec nevedela, ze epi sa ma davat len pri otvoreni na 3/4 cm, na to ma nikto neupozornil.

luba142
5. máj 2011

@mystery7 a to teraz nemate kde byvat ci??

kosska3003
5. máj 2011

@borocka no istotne zober aj puncochy aj bundu lebo v tatrach je isto zima aj sneh vyssie ja som tam bola v juny a mala som tam bundu taku flisovu znutra a z vonku sustakovu radsej mu zober lebo tam je pocasie chvilku tak a chvilku tak

soffi
5. máj 2011

@mystery7 a oni tam uz byvali??? nemas v zmluve napisanu vypovednu lehotu??? len nestresuj teraz nieje nic dolezitejsie ako malicky a mliecko , urcite niekoho najdete

borocka
5. máj 2011

@soffi
@sssimi sofi, aj u nas takto budia babatka.....teda nie az tak zhurta, ale teda najprv postuchaju do tvaricky, po lickach a potom tam okolo klucnej kosti postipu.....ale pato teda ani na to nereagoval 😀 😝 s nim si ziadna nevedela dat rady, velmi tazko sme ho prikladali 😖
ja som mala tu cest vbehnut do sesternskej izby kde maju babatka.....a viete ako ich davali odgrgnut??? normalne v tej perinke ich dali na stojaka oprete o stenu pri postielke 😲 mi az zaskocilo. si predstavte ze sa babatko nejako prevrati, nebude plakat a udusi sa.
UM tam vobec neriesili, kupovali nutrilon a ten davali vsetkym detom ktore neboli kojene. uz len to aby kupovali 10druhov podla zelania kazdej mamy osobitne.

@mystery7 a uz byvaju v byte??? musite mat nejaku vypovednu lehotu, nie?? robili ste zmluvu cez realitku, ci??? tak snad rychlo niekoho noveho zoezniete. ty sa len nenervuj

kosska3003
5. máj 2011

@borocka to odgrgnutie je normlane to aj u nas tak davaju a u nas davali normlane mlieko ale materske co si tam odstiekavali aj moja ho dostavala ale potom sa prisala a uz mala moje
@mystery7 tak to potesi dufam ze vsetko dobre dopadne a hlavne nestresuj sa

borocka
5. máj 2011

@kosska3003 vies co ideme len na strbske, takze zasa taka hrozna nadmorska vyska to nie je 😉 a odtial prejdeme na popradske. s patom si este na turu netrufnem, ja ho nevladzem vlacit v nosici. ale vezmem, aj ciapku treba riadnu, ze? klobuk nestaci

kosska3003
5. máj 2011

@borocka no a ze ciapku mi tu mame 10 stupnou najviac cez den teraz a fuka vetrisko jasne len ho pekne nabal oblecenim na tricko a teplaciky to nebude isto mna tu dnes tak triaslo od zimi a to sme nizsie ako strbske pleso isto

sssimi
5. máj 2011

@borocka bože oni tam tie deti beru ako handry.... Raz aj za nami prišla sestrička a najskôr zobrala spoluležiacej Sofiu a na ňu položila moju Sarah.... Kokos ako deky si ich naskladala. My sme len čumeli ako obarené.... A to bola Sofia o riadny kus drobnejšia.... A dokonca mi predposledný doniesli aj cudzie dieťa.... No že dovi dopo.... 😀

iinuska
5. máj 2011

ahojte
Dnes uz nebola taka zima ako vcera, ale Adamko pancuchy zniesol uplne v phode. Zajtra uz ma byt teplejsie. Hlaska dnesneho dna. Kricim na Adamka, aby nevyliezal hore, a Adamko: ''mami, neboj saaaaa" 😀

borocka
5. máj 2011

@kosska3003 aj ma presla chut tam ist, ja uz nechcem zimu!!!!!!!!! ale otepluje sa! do soboty bude lepsie, musi 😠

@sssimi tak to aj u nas, ze 3deti naraz niesla jedna sestricka v rukach......drzala ich ako taku tasku len za snurky na perinke.......... ja som nechapala. ale oni uz maju prax a nervy.......denne im prejde stovka deti rukami, tak nebudu ako v bavlnke, hoci aspon pred nami by sa mohli tvarit.
nezabudnem na to poucenie o starostlivost o dieta......taka 100kilova 40tnicka......chytila maleho prehodila z bruska na chrbat, drzala v jednej ruke vo vzduchu, malemu hlavka kyckala....... no koniec

sssimi
5. máj 2011

@borocka no dnes v noci má byť -4 😖
Inak nechápem že tým perinkám tak veria. U nás to tiež zdrapnú len za tú šnurovaciu časť, ale veď tie perinky si pamätajú ešte nás....Nemôže to vydržať večne... 😠