Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
13. máj 2011

@jamaat no ja by som taky opatok nezvladla istotne ako aj ja to budem riesit tak stvrtok ako co zbalim a co kupim

luba142
13. máj 2011

@jamaat neboj sa hlava dobre dopadne 🙂 a Monika si snad nohy nezlame ,ked tak sa pri tanci vyzuje 😀

borocka
13. máj 2011

@jamaat coze????? tak netusim ake si si predstavovala,ale ja som chcela vcera patovi kupit klasicke chlanske sportove a nic, za to babskych k satockam no krasa. to by som si hadam ani vybrat nedokazala. u batu teda ich mali pozehanne.
a farba dobra bude 😉 zaujimavo znie, hoci skor tak jesenne, prirodne...

jamaat
13. máj 2011

@borocka K Baťovi som zabudla ísť pozrieť. Už som toho mala aj plné zuby, aj hodín bolo veľa. Na leto má viacero kvetovaných šatočiek, tak som chcela niečo k nim.

No idem hlavu umyť, ale nemalo by to byť blbé, nevyzerá to krikľavo. 🙂 ....aj keď....je piatok 13-teho 🙂

borocka
13. máj 2011

@jamaat verim ti, to nakupovanie je niekedy ako pre debilov 🙄 vidis, keby nebolo Fba kazdy druhy to tam nedal do statusov tak by som ani nevedelea aky je datum 😝

soffi
13. máj 2011

aj ja by som uz rada zasla na nejaku svadbu, v nasej rodine tak raz za 4 roky....ale v septembri by som mala ist kamoske....

jamaat
13. máj 2011

No.....hlava je viac do červena, ako som chcela, ja som si predstavovala ryšavejší odtieň, ale nevadí. Horšie je, že mám riadne zafarbenú kožu, aj pri tvári, tak som ohromne zvedavá, ako to do zajtra idem odstrániť. 😒

jamaat
13. máj 2011

A zase mám ústa rozbité, Emka mi opäť hlavou švacla do pery.

sssimi
14. máj 2011

@kackabrcka to zaspanie sa zlepší, ale vyplatí sa to. Sarah má dudel tiež len na spanie, ale ak jej idú zuby, alebo je chorá, tak by dudlovala celý deň. Len sa bojím, že po najbližšom zube začne veľa dudlovať a potom ho bude aj viac vyžadovať. A nastih u nás nič nevyrieši. Už mala 1 rozkusaný a neriešila.

My máme dnes oslavu, tak držte palce nech sa nerozprší 😉

iinuska
14. máj 2011

dobre ranko
My dudel nemame , takze to aspon riesit nemusim. Teraz sa pomaly odstavujeme od MM, Naposledy ho pil v piatok nad ranom. Dnes v noci sa 3x zobudil, ale mlieko som mu nedala, chvilku pomrncal a zaspal . tak uvidime. prsia sa mi plnia, obmedzujem tekutiny, tak dufam, ze nebude problem s tym, ze sa mi naleju.
Zienky, co ste uz odtavili, co sa Vam najlepsie osvecilo, aby sa netvorilo mlieko? Viem, ze matovy caj by mohol pomoct
@sssimi U nas to vyzera na dazd, zatial neprsi, tak drzim palce, aby u vas neprsalo, no a ked bude, tak sa uz len nejako pomestite. Tak nech oslava dobre dopadne 😉

borocka
14. máj 2011

@jamaat joj, neboj, ako sa bude vymyvat tak ti zrysaveju vlasy 😉 a okolo tvare si si to mala hned poumyvat a kremom datdolu. teraz uz len tak isto, pokozku rozmocit a potom vydrhnut tamponom s kremom.
joj, tak budes vecer pekna s takou hanbou opuchnutou 🙄 mne sa v puse spravil aft a z vonkajsej strany mi tam pato rupol laktom, tak mam modrinu. boli ako slak, ani riadne otvorit nemozem....

borocka
14. máj 2011

https://www.modrykonik.sk/bazar/201-detske-chod...
myslite ze pato by taketo zvladol? a hlavne zvladne takato "kvalita" slovenske dedineske cesty?? je to cele umelina, no o nicom

kosska3003
14. máj 2011

@iinuska ahoj ja som si len raz odsala a potom sa to akosi strebalo samo ked nesala normalne som bola v soku a pila som normalne asi ked dieta nesaje tak je menej a menej az neni 😀 drzim palec

@sssimi neboj pocasie vydrzi ja som to zariadila hihi
no my sme u mamy mala je nervozna reve furt ako tur uz chytam nerva z nej ani nejedla dala som ju spat dufam ze potiahne aspon dve hodky nech je kludna a normalna
dnes som si aj test robila tak nic musim ist k dr nech mi cyklus upravy lebo takto tehu nebudem aj z toho mam nerva 😠 😠 😠 uz nech mame tatu doma lebo ma urve uz

iinuska
14. máj 2011

@kosska3003 no, zatial som neodsavala, uvidim ako to bude do vecera

dupinka
14. máj 2011

@iinuska pokial to nie je nutne, tak neodsavaj. Odporuca sa menej pit a prip. studene obklady.
Ja ked sa Adamko odstavil od nocneho dojcenia, tak som "stratila" mlieko. Par dni som mala pocit akoby sa nalievali, zvlast ked som sa zohla, ale vstrebalo sa to samo.

Ak by si s tym mala problem, tak chod na gynekologiu, nech ti pichnu injekciu na zastavenie laktacie.

henka76
14. máj 2011

@iinuska -ja som pila šalviový čaj,obmedzila som polievky a tekutiny 🙂 na noc som si dávala studený obklad...aj som musela pár krát za deň odsať.ale len trošku,aby povolil tlak,po 4 dnoch to už bolo v pohode 🙂 držím palce,aby ste to zvládli čo najlahšie 😉

iinuska
14. máj 2011

@dupinka
@henka76
dakujem za rady, prvy studeny obklad uz mam za sebou

ludmilabb
14. máj 2011

@sssimi Sofia cez den cumel nepyta, len na spanie lebo cez denne spanie jej ked zaspi na prsniku musim nieco do pusy strcit aby si nevsimla rozdiel :P
tu neprsi tak ti prajem aby ti vsetko dnes dobre dopadlo ale mate teda riadne naroda na oslave, nas tolko nebude

luba142
14. máj 2011

ahojte prave som dorobila torticku na zajtrajsiu oslavu 🙂

luba142
14. máj 2011

@iinuska no ja som tiez nemusela tot riesit s prsiami,lebo v noci som jej tiez potom prestala davat, rano sa napila,cez den skoro vobec,davala som jej sunar tak sa mi ani nenalievali a ked aj tak som trosku odsala aby povolili ako pise dupinka, nejako som s tym nemala problem 🙂 tak moc neporadim

@sssimi my mame oslavu zajtra,ale vnutri takze mozu aj tragace padat 😀

emode
14. máj 2011

Ahojte,
aj my mame dnes oslavu, ale uz to nie je ono, ked sa to neoslavuje okolo toho datumu, ked sa narodila, aj darceky su take roztrusene, male veci dostala na dovolenke, hlavny darcek, velku trampolinu este nemame doma 😕 takze je to naozaj len o sfuknuti sviecky na torte (ktoru som bola pred hodkou vyzdvihnut a som dost sklamana ... 😒 ) ale tak prezijeme ... a 😒 este oslavujeme na 2x, dnes s jednymi starkymi a zajtra s druhymi a krstnymi, lebo sa to nedalo nijak sklbit ... 🙄 😠

emode
14. máj 2011

@luba142 velmi pekna 🙂)) podarila sa ti, fakt 🙂

iinuska
14. máj 2011

@luba142 sikulkaaaa 😉

luba142
14. máj 2011

@emode
@iinuska dakujem baby, dnes som spokojna,lebo sa mi darilo s hmotou a slonika som vymodelovala este vcera vecer 🙂 🙂 sfukla som potah aj ozdoby kym mala spala takteraz isli s mm k svokre a ja mam oddychovku 😀 😀

luba142
14. máj 2011

@nikanika28 vsetko najlepsie Klarke k dnesnym narodeninam 😵 😵 😵
@emode dodatocne Sofinke vsetko naj naj, neviem asi som vtedy zabudla,ale uz ste aj tak boli prec 😉 😉

borocka
14. máj 2011

POMOOOOOC!!!!!!!!!
kto viete, poradte!!!!!!!!!!!!!
patko sa cele poobedie stazuje ze ho boli pipik, natahuje si, vyzlieka sa, ale nenecha si nan siahnut akurat pofukat. tak sme sa okupali v harmancekovej vode, chvilu bolo lepsie, ale teraz zasa zuri. nema ani vtok, ani hniz. akurat spicku/koniec ma cervensi. nie velmi, ale ma. k doktorovi sa dostaneme az v pondelok a dovtedy sa to bude len zhorsovat? doma nemam nic, len ten suseny harmancek. som ho nechala vyluhovat, potom preriedila studenou vodou aby si mohol donho sadnut a macat sa.
co mam vyskusat?????

luba142
14. máj 2011

@borocka skus nieco na nete pohladat,ale aj ten harmancekovy kupel pomoze ale daj ho zajtra viac raz

kackabrcka
14. máj 2011

@kosska3003 k totre ja robiem vesto ako na vianocku a plnka len puding+maslo a druha len marmelada a potom navrch som skusala ten fal.m. z cukrikov ale teraz mam od cukrara fondan tak urobim s tym kitty

a k dudliku-ja som ho radsej zobrala uz teraz ako neskor, lebo co chodim na klub su tam deti co mali 11/2010 2 roky a tie veru dudku prec nedaju vobec takze ked sa to podari budem rada, dnes su tomu 3dni co ho nemala vobec

borocka
14. máj 2011

@luba142 nasla som ze framykoin je dobry, ale doma nemame a je to len na predpis 😠 🙄 budeme v repiku zajtra macat, skusim sa znamych popytat ci dakto nema tu masticku. uz hadam zvladneme aj toto. a s pretahovanim predkozky som skoncila.
myslim ze zapal by to byt nemal, lebo cikanie bolo OK

kackabrcka
14. máj 2011

@sssimi mne zatial sophie ziadny dudel nerozkusala, no zaspava 45min. co je teda dlho.. vyspevuje, rozprava a tak. Inak jej teraz idu zadne stolicky obidve naraz cize bude mat 18zubov ..