Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
22. máj 2011

@nikanika28 ked hovoris o torte.....tak nam piekla tu poschdovu s vlacikom, neviem ci som si ju velmi presnivala, ale cakala som kus krajsiu. nie e by bola skareda, ale proste som cakala sytejsie farby a aj ten vlacik a zvieratka lepsie. ale nevadi.
inak sviecky sme sfukovali 3x!!!!!!!! 😀 😀 😀 ja som vravela ze pre pata budu tie najdolezitejsie 😀 😀 ale zahral sa aj s vlacikom. zvierata si ani nekukol 😝
inak bola fajna, taka som prezrata 😕

luba142
22. máj 2011

@nikanika28 tak to fakt neviem co urobis a akurat tebe somn to chcela zverit keby sme mY neprisli,aby si to zmenezovala 😒
ja som mala radlera vcera zachutil mi 😀 , tebe uz sa klarka pyta na serbel?

iinuska
22. máj 2011

@nikanika28 mne minule mm kupil na ochuynavku radlera, a mnaaaam, zachutil mi. na leto idealne. My mame, tak cestou ku kosske sa zastav 😀
Aj Adamko bol poobede vonku bez plienky, ale 2x sa pocikal 😖

nikanika28
22. máj 2011

@luba142 no neviem ..este sa musime dohodnut :p ..
@iinuska tak uz letiiiiiim ... 😀
@luba142 ze je dobry? taka malinovecka 😀 ..aj ja som ho mala vcera a tak som su supla do seba .. 😀 😀 ..a Klara na serbel?? ale prdlajs ...to len skusam 😀

luba142
22. máj 2011

@nikanika28 no veru taka malinovecka citronkova 😀.... aj ja by som skusila keby som sa nebala,ze vsetko ocika,dnes tam sedela asi hodinu a prd..teda ani ten prd tam neurobila a do 5 minut v plienke nacikane 😝 ,proste sedela na serbli striasala sa a ked uz by sa mohla vycikat tak pytala plienku 😠 😠

kosska3003
22. máj 2011

no radlerika aj ja lubim dobre osviezi ked je teplo
a u nas tiez serbel nula bodov aj ekd niekedy sa vycika minule sa aj pytala ked nemala plienku ale otepli sa a ideme na plno teda teplo je ale cakam kedy sa vylieci poriadne

iinuska
22. máj 2011

@luba142 Adamko plienku nepyta, on sa v pohode vycika do kratasov. A rano mi posledne dni zahlasi, ze nejde na nocnik 😖

nikanika28
22. máj 2011

@luba142 no ja to risknem, koberec mame len v deckej a maly v obyvke ...tak uvidim, co to spravi 😝 ..ale tak mozno ju to trkne, ked bude 5-krat pocikana 😅 😀

kosska3003
22. máj 2011

@iinuska to moja sa aj vykaka do teplakov 😀 😀 😀 ako stvrtok naposledy

sssimi
22. máj 2011

Ahojte.
My sme dnes boli fandiť na futbale 😀 Sarah kričala vždy gooool, keď nebol, a keď bol, tak sa šulala, že čo to ostatní kričia 😀

nikanika28
22. máj 2011

@iinuska no presne, Klara si este odide do inej izby, privre dvere a pohodicke sa vycika do gati 😝

luba142
22. máj 2011

@iinuska
@nikanika28
@kosska3003 no ked ma gate bez plienky tak hej to sa pocika aj ona,ale proste ked sedi naserbli tak akokeby sa tam bala vycikat,neviem aj si minule trochu cvrkla ale potom zadrzala neviem preco to tak robi...ked som ju minule po ranajkach stihla dat tak sa do serbla v klude vykakala,ale zase polhodinu potom vykrikovala ze to smrdi 😀 ....asi to nijak inac nepojde len ju nechat v gatiach a ked sa par krat pocika ci to pomoze 😝

nikanika28
22. máj 2011

@luba142 jj, presne to chcem aj ja tak skusit, viem ze som to aj u Lukaska tak robila a zabralo tusim na treti den 😝 ...a presne robil to iste co Klara, schoval sa pekne mimo moj obzor a v klude spravil mlacku ...presne vedel, ze chce cikat, ale za slaka nesiel na ten serbel 😝

kosska3003
22. máj 2011

@luba142 ano moja nechce ked jej poviem ideme cikat do serbla tak povie ee a ked jej poviem pod potom splachneme do zachodiku a potom ide ale nie vzdy sa vycika

luba142
22. máj 2011

@nikanika28 ja som nejaky velky problem s Kikou nemala,ked som ju stihla tak sa aj vycurala aj vykakala, dokonca sa pytala kakat uz v 1,5 roku apo 2 roku aj curat,nechavala som ju bez plienky,ale pytala sa vacsinou aj ked sa stalo ze sa pocurala...toto bude tvrdy,ale sakra tvrdy oriesok asi 😖

ludmilabb
22. máj 2011

caute zienky, boli sme u svokrovcov, tak sme gatkovali menej ale inak je to velmi dobre, ja sa tesim, ze si to uvedomuje
@nikanika28 ale ked sa vycika tak ti pride povedat, nie?

nikanika28
22. máj 2011

@ludmilabb no ako kedy 😝 ..vacsinou pridem za nou a potom lamentuje ... oooooooooo, cikalaaaa 😀

ludmilabb
22. máj 2011

u nas motivacia na cikanie su pekne gatky a tiez ze aj ja nosim gatky aj vsetci naokolo a kedze aj Sofia ich chce mat tak sa snazi cikat do zachoda, teda ona uz nechce cikat do nocnika ale chodi rovno na zachod len nemame redukciu
ked si spomeniem ako som tu pisala ze odmieta nocnik a nechce kakat ako sme sa trapili, chvalabohu uz to mame za sebou 😝 😝 😝

ludmilabb
22. máj 2011

@nikanika28 u nas sa stane aj take ze sa smeje, to mam potom velku radost, ona postata a vyrehotana ako leco 😠 ale potom ked ju zacnem upozornovat ze to sa nerobi cikat do gatiek tak zacne byt nervozna

nikanika28
22. máj 2011

@ludmilabb no ved aj ja som vytiahla pekne gatky nove, tak uvidime, co bude zajtra 😀 ...tak ale nedavam tomu velku sancu 😝 ...ale super, ze aspon Sofi boduje 😵

luba142
22. máj 2011

@ludmilabb
@nikanika28 mne sa dneska na zachode kukala mezi nohy ako ja cikam, kukala komentovala,ale nic si z toho nezobrala ziadnu motivaciu,aj nad zachodom som ju drzala,lebo mame sice redukcoíu ale nesedi,a ona len vrieskala,ze spadne...moje nervyyyyyyyyyy 😀 😀

iinuska
22. máj 2011

@ludmilabb Adamko zatlka aj hovienko v plienke. Normalne sa nechce ist ani prebalit. Vcera vecer sme boli dlhsie vonku, nevedela som, ze je pokakany, tak teraz ma riadne vystipanu ritku. Stale mu dokola vysvetlujem, ale nezabera.

kosska3003
22. máj 2011

@nikanika28 to moja krici ee ee ee ale uz je ee za nou teda pod nou mlaka no gatky som jej este nedavala na to sa chytam ako bude zdrava teraz ju nechavam len rano chvilku a potom som skusala minule vonku ked som bola u mamy a som ju prebalovala idem na nu pomal zatial

luba142
22. máj 2011

a aby som nezabudla dnes sme sa vazili tak mala 12,9 Kg ale kolko meria neviem 🙂

kosska3003
22. máj 2011

@luba142 vyska sa strasne zle meria ked sa stale hemzia malo kedy tam postoji

iinuska
22. máj 2011

@luba142 Adamko ma 12 kg, a 88 cm. To su miery este z nemocnice

ludmilabb
22. máj 2011

@luba142 @nikanika28 to ze chodime na zachod aj my dospeli to jej ukazujem uz mesiace ale nebola to taka motivacia ako ked som jej dala do ruky jej krasne nove gatky ktore musi vyskusat , predtym nezniesla ze som jej zobrala plienku proste jej vadilo ze tam zrazu nic nema ale teraz nema problem, hlavne casujem, nenecham to na nu, proste ju v urcitych intervaloch davam cikat a hotovo
@iinuska obcas sa stalo aj Sofii ze mala maly frcok v plienke, nebolo to citit ale sarapatu spravilo poriadnu, nuz ked im to "akoze" nevadi co narobis 😝

luba142
22. máj 2011

@ludmilabb prave,ze uz to chcem teraz nejako zacat riesit,ide teplo tak nech aspon nejaky pokrok spravime,predsa je to lepsie ako v zime tak snad do zimy sa nam to podari 😎

dm1
22. máj 2011

@iinuska presne ako nas ten moze byt pokadeny ze az a vobec mu to nevadi a prebalit ani za svet

inak bez prsnika v pohode zvladame v noci je menej hore ako predtym a uz ani sceny ziadne nemame. Obcas si spomenie pootom povie ze je didi pre babo a je vybavene

monkap
autor
22. máj 2011

ja som sa v stredu rozhodla, ze dam lenke nohavicky ... a odvtedy cez den len nohavicky ale na spanie (aj cez den aj v noci) plienku a je mokra ...
krasne chodi cez den cikat, ani raz sa nepocikala ... no som z nej hotova 😅 obrovska motivacia nohavicky a na nich princeznicky a spol. 😀 a za vykakanie do nocnika odmena 😵 ... na to , ze ona takmer vobec nechodila na nocnik a ked uz vynimocne isla, tak len velice obcas sa vycikala - kakat do nocnika tak to vobec nieeeee - tak zrazu zo dna na den cez den bez plienky 😨