Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
23. máj 2011

@iinuska tak tak, do sacka lebo obalka sa moze pretrhnut, vies aki su ohladuplny na poste 😝 a staci do obalky, ved sa to vmesti.

inak, co totu pisete??????? patovi to vzdy bolo suma fuk ci mu dam plienku alebo slipy, nikdy ziadne zachvaty neboli. ked sme sa odstavili tak proste na furt, aj ked sa dostal tak som neustupila. prve dva dni sa pociakval ako besny. potom sa zacal pytat a presne ako @emode pise, ze si kusocek svrkol, zastavil to a zvysok pekne do nocnika. a teraz uz 2mesiace musim povedat ze sa velmi spolahlivo pyta!!!!!
a ta plienka na vonku, aspon tie co ste na dedine, alebo mozte ostat na dvore tak nedavajte plienku!!! dieta sa vymyli. pato zo zaciatku vonku plienku dostal ale parkrat chytil taky hysak ze chce cikat a on nebude do plienky, ze som mu uz plienku nedala, len brala nahradne oblecko pre pripad potreby.

😀 dnes sme rano o pol deviatej vypadli z domu, zaniest na postu baliky a maly videl autobus, tak sa rozbehol hadam aj 100metrov to je, nestihol 😝 a potom sme 20minut sedeli na zastavke a cakali na dalsi, lebo my ideme na vylet. a ked som sa opytala ze kedy pojde dalsi, tak pato ze: zajtra 😀 😀 😀
on mi inak zajtra kupi take sandalky ako ma on, aj auto zajtra kupime.....vsetko bude zajtra 😝

borocka
23. máj 2011

@sssimi
@iinuska http://cennik.posta.sk/
tu najdete cennik posty, podla gramaze aj sposobu zasielky

monkap
autor
23. máj 2011

neboli ste niektora na dovolenke na severe talianska? vraj je to tam fajn pre male deti ... tak ci nemate skusenost ...

iinuska
23. máj 2011

@borocka dik, uz som si ten cennik pozerala 🙂
inak u nas je vsetko o osmej. takze auto kupujeme o osmej 😀

emode
23. máj 2011

@borocka v niecom mas urcite pravdu, ... ja mam pocit, ze sme mali skusat skor, pretoze zacala byt dost pohodlna, tento vikend sme jej nedali na vyber, plienky dosli a mame len na noc a hotovo ... najhorsie je, ze ked sa jej pytam, tak nechce cikat, ale do dvoch minut sa pocika ... ale ako som pisala, je to na dobrej ceste, celkom dobre spolupracovala ... poobede pride z jasli a bude zas bez plienky, pojdeme tak tento tyzden a vikend, potom uvidime, ci uz aj jasle absolvujeme bez ... a tiez som zistila, ze netreba komentovat, ze sa pocikala a tak a dookola vysvetlovat, ona chape, co od nej chcem, takze ju to skor mrzi, ticho prezleciem a poviem nevadi ... nabuduce sa podari bez pocikanych gatiek a berie to ovela lepsie ... ale!! kazde je ine ...

nikanika28
23. máj 2011

@borocka my nebyvame ani na dedine a ani dvor nemame 😝 ...preco si myslis, ze vsetky deti su rovnake a ked to dokaze tvoj pato, ze to automaticky tak urobia aj ine deti? 😨 Tak porad, co mam spravit, aby sa na ten serbel pytala? ja ju nechcem do toho tlacit ani nutit, proste to skusam takto, ze sa bude pocikavat do gatiek, ale ona to potvorka zadrziava zrejme a caka az na tu plienku 🙄 ...a zas neviem, ci by som s nou sla von bez plienky ...

dm1
23. máj 2011

@borocka suhlasim s nikou kazde dieta je ine jednemu vadi ze je pokakany aj v plienke inemu je to sum a fuk aj v gatkoch........... proste kazde sa to nauci vtedy kedy bude jeho cas a nic netreba silit. A niektore deti ozaj reaguju na pekne gatky a inym je to jedno....

jamaat
23. máj 2011

@nikanika28 Keď má Klárka taký plienkový blok, čo keby si jej skúsila dať do gatiek nejakú vložku alebo čo? Aby mala plienkovejší pocit. Možno do toho by sa vycikala. A postupne by ste prešli len na samotné gaťky.

nikanika28
23. máj 2011

@jamaat no aj nad tym som rozmyslala ...ale takto si asi neuvedomi, ze sa cika na zachod alebo nocnik 😖 ..aj ked ona to vie, len ignoruje 😠 ... vyskusam takto dva-tri dni a uvidime, co to spravi ...plienku jej budem davat len na spanie a ked tak nad tym rozmyslam, mozno pojdeme aj von bez plienky, zoberem nahradne veci a ihrisko mame hned pri baraku ...keby cosi 😝

nikanika28
23. máj 2011

@monkap no ja ti neporadim, v taliansku som bola sice dvakrat, ale este ako bezdetna, takze som si taketo vymozenosti nevsimala 😀 ..a boli sme niekde v strede talianska ...akurat viem, co sa mora tyka, ze je dobre pre deti, pretoze je tam dlho dlho plytka voda

borocka
23. máj 2011

@dm1
@nikanika28 patovi bolo vzdy uuuuplne jedno ci bol posraty alebo mu aj plienka pretielka, a zo zaciatku mu nevadilo ani ked si gate ocikal. uplne to ignoroval 😖 na nocik si vobec prvykrat sadol ked mal rok a pol prec!! on ho nechcel ani vidiet, a potom sme len tak velmi striedmo obcas skusili. a potom prisli v marci tie dni co tak brutalne vkuse prsalo, tak som mu vzala plienku a viac nedala. ked uz musime sediet doma tak nech z toho aspon daco dobre vzide 😝
tiez to bola metoda pocikavania. a ked sa pociakl, tak do dalsieho vycikania sa ostal v mokrom. ale on vtedy cikaval hadam aj kazdu pol hodinu. a po dvoch dnoch akoby ho niekto vymenil!!!!!!! no uuuuuuuspech najvacsi 😅 😅 😵
hlavne bolo ze som necuvla, plienku sme uz nedali. aj ked ak cestujeme na dlhsie vlakom alebo busom, tak bohuzial tu plienku este dam. aj minule do tych tatier dostal plienku, ale ked to nanho prislo tak reeeeval az kym bus nezastal a nemohol sa vycikat.
nika, inak ak mala nechce ten nocnik, tak mozno prave cikanim vonku....potocik, jazierko, poliat kvetinky......to by mohla byt lepsia motivacia. ja na tvojom mieste by som to raz skusila. najme ak stretavate ine deti ktore vonku cikaju, aby to videla. raz vysksaj, ved je uz teplo, nechodte daleko od domu, pripadne vezmi nahradne gatuse. no co, ak sa pocika tak sa pocika. za to sa od hanby nezomrie 😉

inak nam tu leje a leje. konecne. od piatku sa kazde poobedie zatiahne, hrmi, blyska sa a nic! a dnes uz pred obedom zacalo.

luba142
23. máj 2011

@nikanika28 my mame asi ten isty problem,aj ked si tam Barborka sice sadne,ale okrem toho ze si cvrkne tak sa nevycika a bude to zdrziavat dokial nedam plienku, dnes to bude nahovno lebo o pol 5 idem na rodicko a nenecham ju asi mm bez plienky, lebo za nou bude chgodit a striehnut kde to pusti 😀 Inak kamoska minuly rok aj pri cinziaku nechavala maleho behat s holou ritou,lenze behaj tak teraz po celom sidlisku, vtedy sme sa viac menej zdrziavali pri jednom mieste kedze Babula toho moc nenabehala daleko

dm1
23. máj 2011

@borocka jasne aj my sme skusali dala som len slipky a vooobec mu nevadilo ked sa do nich pocikal ani pokakal ale ja ho proste v tom nechcem nechavat behat takeho pototo len aby mu doslo ze to nema robit.... on vie kde sa ma cikat a kakat aj mi povie ze kakam len sa nepyta ale aj to pride verim tomu. budeme skusat teraz ked je teplo ale isto ho v tom nebudem nechavat ked sa mi pocika

iinuska
23. máj 2011

@dm1 aj Adamko tak, kludne si nalozil do slipkov a v nich spkojny behal. Nechpem tomu, ved rozumu maju fakt dost... no ale co uz, asi este neni ten spravny cas

nikanika28
23. máj 2011

@borocka no ved tym si musi kazdy prejst, bohuzial 😅 ...niektore deti zacnu spolupracovat skor a ine ...napriklad Klara 😝 😀 ...budu tvrdohlavo robit po svojom ...ale tak dufam, ze sa jej to sprotivi a zacne sa pytat ...keby si chcela aspon na ten serbel napriklad po hodine, co je sucha, si sadnut ....ale nie, ona nechce cikat predsa ! 😅 Budem sa snazit byt vytrvala a nedam jej tu plienku, veci ma dost, az prilis, tak mame do coho prezliect 😀 zajtra mozno skusime ist aj von bez plienky ...ked ona vydruli aj dva litre vody, ked je takto teplo 🤐

luba142
23. máj 2011

@nikanika28 hlasim dalsie mokre gatky 😀...prisla len, ze cuala ☹

nikanika28
23. máj 2011

@luba142 u nas sa este spi 🤐 ...ale dnes som sa musela normalne smiat, ked sa pocikala, prisla som k nej a ona ti taaak zacala zahovarat ...a co je totooooo ...ooo...kde je Minnieee...potom si ukazala na nohu, ze tam ma boooo ...no proste herecka 😀 ..trikrat som sa jej pytala, ci sa pocikala a ani sa na mna nepozrela, len milion otazok okolo knizky a hraciek 😀

iinuska
23. máj 2011

@nikanika28 hehe, aj Adamko zahovara, ked ma nalozene. tak predsa sa tie detusky niecim podobaju 😀
@luba142 aj u nas mlacka na koberci v obyvacke 😝

sssimi
23. máj 2011

Sarah teraz sedela 45 minút na šerbli po spánku a nič, tak som jej teraz pušťala vodu do vane, šerbel v nej, sedela a aj ništ 😒

nikanika28
23. máj 2011

no uz je dospane, plienka plna....cakam, kedy pride mlacka 😅

jamaat
23. máj 2011

Ja som Moniku naučila tak na šerblíku cikať, keď ešte nevedela vedome potlačiť, že sme mali - vlastne ešte máme, Emka sa s ňou hráva vo vani 🙂 - malú gumenú bábiku, čo sa dala naplniť vodou a cikala. Tak keď sedela na šerblíku, dala som akože bábiku cikať a tá teplá voda tiekla Monike pomedzi nôžky do šerbla a to jej potislo cikanie. A potom to už išlo rýchlo, onedlho bola bez plienky.

luba142
23. máj 2011

@jamaat babik mame plno spravim asi nejakj dierku 😀 😀

No nic utekam na rodicko papaaaa

borocka
23. máj 2011

@dm1
@nikanika28 inak pato tak necely tyzden pred tym ako sme sa do toho pustili mi zacal hlasit cikame.ale v preklade to znamenalo ze prave sa vycikal.
a aj ako pisete ze hodinu sedia deti a nic, tak on zo zaciatku nevedel udrzat v mechuri, aj kazdu pol hodinu sme behali. slo mi to pekne na nervy. a potom si to vypestoval a teraz uz tie 2-2,5 hodky vydrzi v klude.

inak najnovsie ked sa vykaka, tak vsetkym chodi ukazovat nocnik ze: starka, pozri!! aha! a takto obide s tym zapachom cely dom 😀 😀 nikdy sa nezvykol az takto chvalit.
ale radsej keby zacal poriadne jedavat 😠

nikanika28
23. máj 2011

ehm...tak gate uz visia preprane na balkone 😝 ...aukala ...hned som vedela o co ide 😝 😠 😀

borocka
23. máj 2011

@kosska3003 @sssimi @nikanika28 @luba142 @iinuska @dm1 @emode
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/macocha/clan...

citala som to len tak zbezne, mozno vas to lepsie inspiruje a poradi......ja osobne so vsetkym nesuhlasim, ale mozno vam to bude pasovat ako rit na serbel 😉 vela zdaru

sssimi
23. máj 2011

Tak Sarah sa vycikala do vane ako mi referovala. Potom som ju nechala na holo na trampolíne hodinu a pol a nevycikala sa a ani doma sa cca hodinu nevycikala-zväčša sedela na šerbli, ale nič. Aj polievku zjedla s stále nič. No potom prišla za mnou do kuchyne, tak som sa jej spýtala či ideme cikať do trávičky a ona že hej. Tak sa nechcela vycikať tak, že ju držím, ale pekne sa vycikala po čupiačky a fest veľa 😀 Na 2x to zastavila lebo si cvrkla na topánu, ale keď som jej povedala, že to nevadí, tak pekne docikala.

luba142
23. máj 2011

@nikanika28 u nas uz aj kakanica bola v gatiach, ked som sa vratila o 18 z rodicka tak akurat sa kupali ze sa pokakala 😀

jamaat
23. máj 2011

@sssimi Tak to je super, že to dokázala ešte aj zadržať.

dm1
23. máj 2011

no ja teraz nesilim odplienkovanie aby na neho nebolo toho naraz moc ked sme teraz odstavili od prsnika aby nemal moc zmien naraz. Uz si zvyka ale aj tak sa denne pyta ze didi a ja musim povedat ze uz nie je uz sme poslali babatkam mliecko. My sme sa teraz aj rozpapali tak som rada snad nam to vydrzi

mne nehlasi ze cika to ho netankuje iba ked kaka to vidim a potom povie ze kakal ale prebalit ani bohovi. Iba niekedy povie ze chce cikat a fakt sa aj na nocniku vycika

@jamaat super napad s tou babikou

iinuska
23. máj 2011

ahojte
U nas sa uz spinka. Cele poobedie sme boli vonku bez plienky, kazdu chvilku som sa pytala, ci nemusi, ze ideme skusit, aj skusil tlacit, ale neslo nic. Potom ale raz sa zadarilo, a este 2x som ho vymakla, ze asi bude, lebo vzdy ostane tak ticho, a podarilo sa zakazdym, a pri poslednom bolo aj hovienko na stojaka. Ja ze len cikat, a Adamko aj kakal 😀 No a pred kupanim sa pekne vycikal do vane, ale to uz u nas funguje dlhsie