Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
1. okt 2011

spal len pol hodku, zobudil sa cely horuci. Do dalsej pol hodiny sa ochladil a vypytal si jest. Dobre ze som urobila kuraci vyvar, ale len so zeleninou som mu dala. Teraz som zvedava kedy pojde spat a co bude v noci. Uz teraz mam stres.

zuzkaprofant
1. okt 2011

@mystery7 kiko take mal pred tyzdnom bola to angina:(

mystery7
1. okt 2011

kocky, nestraste s anginou ☹ trochu aj pokasliava. Ako zistim, ze je to angina?

hoogy
1. okt 2011

@mystery7 nas amtko pri angine nepokasliaval. mal ju pred rokov. a hned na zaciatku sa pogrckal potom mal horucky ale nad 39 som ho musela aj balit lebo sa mu to nedalo zrazit. a hlavne nechcel jest. deti boli hrdlo. no musela by si mu do hrdielak pozriet. ale nevyzera to na anginu.

zuzkaprofant
1. okt 2011

@mystery7 doky zisti,nas len odrazu teplotka do38,5 troska soplik a volali sme doky ale jemu pred tym asi. 2tt dost smrdelo z pusinky /

emode
1. okt 2011

@jamaat tak u vas to bude kombinacia unavy a povahy 😉 nam sa zo zaciatku stavalo, ze byvala velmi hladna po skolke, ako prisla domov, tak jedla, preto som to navrhla ako moznost, sofia ked je hladna je dost nervna ...
ale teraz je to vacsinou usmievave slniecko, ked pride zo skolky, samozrejme su dni, kedy naladu nema, ale vacsinou je to fajn .. .ale predsa len je uz v skolke ako doma, chodi tam viac ako rok ...

@sssimi oni sa nebiju, praveze su velke kamaratky a ked jednu napadne urobit nieco tak druha po nej opakuje 😅 a tak dookola, minule, ze sa tak blaznili, ze sa na seba zvalili a moja sofia sa aj dost udrela 😒

emode
1. okt 2011

@mystery7 tak nech je to len obycajna viroza 😲

jamaat
1. okt 2011

@emode Aj stolička sa jej prerezáva, čiže aj to prispelo.

luba142
1. okt 2011

@mystery7
@hoogy aj nasa ked mala anginu tak na zaciatku mavala vysoke 39 horucky a vracala.....uvidis ako bude zajtra a popripade zbehni v pondelok dr na CRP...nasa mavala bezpriznakovu teplotu viac dni za sebou, nic len horucku, ked jej dr nameral CRP mala vysoke, zobral moc na rozbor a mala tam bacil

mystery7
2. okt 2011

kocky vdaka za rady. Noc bola narocna-pre mna. Jedneho kojit, druheho kontrolovat 🙄 este o 9 dostal nurofen a potom rano o 4. Teraz je ok. Prestal pokasliavat. Na hrdlo sa nestazoval. Ale zacali mu tiect hustejsie zlte sople 🙄
Uvidime ako bude dalej. Zvazujem, ze zajtra zabehneme k dr na to crp.

luba142
2. okt 2011

@mystery7 ked nie su zelene tak je to este fajn,ale ak by mal teplotu aj dnes tak radsej zajdi k tomu dr pre istotu

mystery7
2. okt 2011

a co znamenaju zelene sople? My sme ani tieto zlte este nemali 🙄 teplotu uz nema, ale to sa ukaze az k veceru, kedy zvykne vybehnut.
Este ze je Slavko taky pohodak. Celkom sa prehra aj sam a nenervaci zbytocne.
Volala mi mama, ze dnes sterilizovala vyzivy a vybuchli jej 2 klicka. Cela kuchyna spinava-steny. Bola na nervy.

luba142
2. okt 2011

@mystery7 no to poteš teda, s tymi výživami 😒 , zelené sople asi znamenajú nejaký zapal, neviem my sme zelené ešte ani nemali 😕

iinuska
2. okt 2011

@mystery7 zelene sopliky svedcia o zapale, ako pise lubka. Sinupret mu davas ? Hlavne vela tekutin

mystery7
2. okt 2011

sinupret nedavam, lebo vcera mal len presvitne, ale malicko. Dnes sa spustili tie zlte a dost rychlo tecu. Uvidim co bude do vecera a do rana.

mystery7
2. okt 2011

a tie 2 sklicka boli 7dcl, takze aj v hrnci vela ostalo a aj na stene 🙄

luba142
2. okt 2011

Mne Barborka zase dnes len uprda do gati take riedke ako hnackove,ale na serbel nic a neviem co bude,pokusala som sa jej dat smectu, lenze ani v caji a ani v banane to nechcela, mozno mala v sebe tak slabu polku co sme nasilu do nej dostali tak neviem ci nebude hnackovat,ale na brusko sa nestazuje 😒

zuzkaprofant
2. okt 2011

@mystery7 odsavaj odsavaj zelene su zapal ono dobre te sa mu spustili len odsavaj

mystery7
2. okt 2011

@luba142 jedine co bol Mirko ochotny vypit pocas choroby (ked hackoval a vracal) bola smecta. Nechapala som. Vodu, caj, dzus nechcel, ale smectu vypil bez problemov.
@zuzkaprofant odsavam kazdu chvilu, lebo celkom rychlo tecu. Nema zmysel to len utierat.

A zase je chory cez vikend. Chystali sme sa na maraton mieru, aspon povzbudzovat a musime sediet doma. To je na odpadnutie. A este je aj krasny den. Od utorka ma vraj prsat ☹

luba142
2. okt 2011

@mystery7 no vidis a ja ju do nej naopak nemozem dostat ☹...snad teraz ked sa vyspi tak aspon sami banan zje

mystery7
2. okt 2011

drzim palce, aby to vyslo

luba142
2. okt 2011

@mystery7 ja len dufam,ze to nebude hnacka

mystery7
2. okt 2011

odkedy sa zobudil sme bez soplov, parada.
A co si suchol tvar na motorke, tak sa mu na nose urobila dost hruba chrasta. Ale je divna, bojim sa, ci tam nema hnis 🙄

mystery7
2. okt 2011

takze sople mu skoro uplne prestali tiect, ale teraz pred spanim mal 37,7 🙄 neviem co s nim.
Bojim sa, aby sme u dr nechytli nieco horsie, alebo nam povie ako minule, ze najhorsie ma za sebou 😝

sssimi
2. okt 2011

Ahojte Kočky. Sarah opäť chorá, takže zajtra s mm z poradne rovno k pediatričke ☹. Vrátili sa jej sople a dnes ju bolelo uško. bojím sa zápalu, ale mm hovoril, že ráno rozhojdala hojdačku a tá jej udrela do uška, tak dúfam, že to bolo len to.

iinuska
2. okt 2011

@mystery7 tazko povedat, uvidis, aka bude noc, ale pokial nebude mat vysoke teploty a kasel, tak je to asi fakt zbytocne chodit k dr.

@sssimi jaaj, tak snad to nebude nic vazne

sirinka
2. okt 2011

@sssimi ahoj, usko ked boli, je to cca dve hodiny, tak to vtedy, ked sa na bubienku urobia ako keby male pupaciky. potom prestane boliet a zapal sa postupne strati...ale keby sa jej bolest vratila, tak pravdepodobne sa jej tam dostala infekcia a vtedy treba ist k usnemu....

zuzkaprofant
2. okt 2011

@sssimi nas kiko mal zapal uska a pritom si nestazoval na bolest az kd doku mi pozerala lebo tu sa stale pozera ked sa ide ku doky alebo kedpride domov hned do usiek ci nie je zapal
inac nas maly je herec nasilu place ked si neico vyzaduje 😀 😀

sirinka
2. okt 2011

manof Milí priatelia, známi i menej známi,

srdečne Vás pozývame na diskusie/besedy o očkovaní, ktoré sa uskutočnia budúci týždeň, konkrétne:

v pondelok 3. októbra 2011 od 17:30
v Ružomberku na Filosofickej fakulte Katolíckej univerzity, Hrabovská cesta 1, č. F403
panelová diskusia "Etické aspekty preventívneho očkovania"
http://www.slobodavockovani.sk/news/panelova-di......

v utorok 4. októbra 2011 od 9:30
v Košiciach v materskom centre Stonožka, Hviezdoslavova 7 (MÚ KE-Staré Mesto)
beseda "Čo možno neviete o očkovaní II."
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc......

v utorok 4. októbra 2011 od 17:30
v Košiciach v študentskej čajovni, Alžbetina 14 (v Univerzitnom pastoračnom centre)
beseda "Čo možno neviete o očkovaní I."
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

v stredu 5. októbra 2011 od 16:30
v Stropkove v Mestskej knižnici, Hlavná 3
beseda "Čo možno neviete o očkovaní I."
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

vo štvrtok 6. októbra 2011 od 15:30
vo Svidníku v Podduklianskej knižnici, 8. mája 697/55
beseda "Čo možno neviete o očkovaní I."
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Ďalšie podujatia viď http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/.

mystery7
2. okt 2011

o 21:30 mal teplotu 39, tak som ho osprchla vo vlaznej vode ☹ chudatko