Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
8. okt 2011

@hoogy tieto velke sa nedaju polohovat do lahu, ale klara v nej spi v pohode, ked ideme na dlhsie

jamaat
8. okt 2011

Bože, ja som zase raz taká znechutená a smutná z Emky aj zo seba. Poobede nespala a keďže bolo večer o to viac unavená, tak aj o to väčší cirkus bol, keď som chcela ju do postele vychystať. Ona keď sa zatne, tak ani po dobrom, ani po zlom. Keď ju ja chcem obliekať, tak sa chce sama, keď ju teda nechám samu, tak sa just prestane... A nepohnem s ňou nijakovsky. O čo viac sa snažím po peknom a ona to ignoruje, o to viac potom vybuchnem a to už sú vresky. Dostala nakoniec pár po holej, ale to je tiež prd platné, zúri ešte viac, úplne nekontrolovateľne, totálny hysák. Mne už potom tak nervy povolia, že aj keď viem, že zle robím, aj tak sa neviem ovládnuť. Najlepšie pre ňu aj pre mňa je nechať ju v izbe samu, nech sa tam vyvrieska, lenže už teraz tam sama nechce zostať, príde za mnou a pri mne pokračuje v cirkusoch. Koľko razy ani neviem, čo vlastne chce, len je všetko zle. A neviem, či to vôbec ona vie. Pokiaľ od nej nič nechcem a všetko je podľa nej, tak je zlatá, hrá sa, smeje sa, rozpráva. Ale akonáhle chcem niečo, čo ona nie, tak koniec.
@mystery7 Keď ty píšeš, čo Mirko vyvádza, tak ja už by som asi bola v cvokhause. Lebo vybuchujem podstatne skôr. A potom sa hanbím sama pred sebou, že to nezvládam.

jamaat
8. okt 2011

@sirinka Doteraz ani ostatné deti v škôlke neboli dáko choré, vždy ich tam bolo veľa. Predpokladám, že teraz to prepukne. To len vy ste nejakí opační 🙂

sirinka
8. okt 2011

@jamaat u nas spajali minuly tyzden triedy, co mali malo deti...aj v senci co poznam, skoro kazdy mal nadchu....

jamaat
8. okt 2011

Je mi z toho naprd, idem so psom von, nech to nejako rozchodím. ☹ 😠

kosska3003
8. okt 2011

@jamaat sj mne rychlo nervy puknu a tiez hodim malej na zadok ale u nas to pomaha ked jej dam po zadku ale tak zas casto po nom nedostava ja som dnes bola u mamy byt upratovat idu ho prenajat taka som dorobena ale zas aj odychnuta od malej zajtra idem zas mm si to pekne uzije 🙂

ludmilabb
8. okt 2011

@jamaat Jani presne viem ake je to na nervy, zlost, zufalstvo...snad ti certsvy vzduch s Denym pomohol 😝 , inak ja ked ma Sofia parkrat vytocila a isla som si s Blazikou hlavu vyluftovat este aj jej sa podarilo ma naserinkat to som uz bola totalne na nervy

luba142
8. okt 2011

@jamaat tak o tomto by som sa tak isto mohla rozpisovat, presne viewm o com to je som taka ista a tiez rychlo vybuchnem a ked Barborke aj nechcem dat po zadku tak revem na nu alebo teda na obe a mala potom tiez este viacej spusti, lezie mi to uz na nervy a aj si to vycitam, ze som taka, ze niektore mamy by radi na svoje nakricali a nemaju moznost lebo o deti prisli, tak potom zase ja rozmyslam, ale to uz mam taku blbu povahu,ze mna hned vsetko vytoci a neovladnem sa.....sice nebijem decka , len mozno tak raz za mesiac jednu vychovnu schytaju,ale zato si idem hlas vykricat, potom aby som pred susedmi kanalami chodila 😅

iinuska
8. okt 2011

jaaaj zienky, tak ja som takycto veci usetrena. Uprimne Vam nezavidim. Ale tiez by som asi rychlo vybuchla. Aj ked asi by zalezalo od okolnosti...Jasne, ze aj Adamko skusa, ale takto daleko este nezasiel. Vzdy to nejako uhovorime, a dohodneme sa.

nikanika28
8. okt 2011

baby, ja som dnes vytrieskala obidvoch 🙄 ..neskutocne ma vytacaju, Klara len provokuje, dnes u nasich hrkotala s kockou po radiatore ...trikrat som jej povedala, ze to nesmie, len sa na mna pozrela a sledovala, co to so mnou robi ...tak vyfasovala 😖 ..Lukas ju provokuje a potom je len krik, no nervy mam jak hovado ...neviem uz co s nimi 😝 ...takze @jamaat ..nie si sama, aj ked si myslim, ze u nas je to pestrejsie, neznasam toto Karine obdobie 😝

dm1
8. okt 2011

jj baby je to teraz aj u nas tak. len niekedy nevybuchnem som kludna vysvetlujem, odvazdam pozornost proste snaha ale inokedy uz nervy rupnu a clovek vyleti a je jedna po riti.

my sme teraz matkovi konecne detsku spravili sme malovali, koberec davali a hracky su teraz konecne z obyvacky v detskej

luba142
8. okt 2011

@nikanika28 tak asi sme na tom tak rovnako, dnes uz sme aj DVD prehravac schovali, lebo to bolo neunosne s nou. Posledne dni sa este aj v jedle rype a vsetko po Kike opakuje, no neskutocne ma tiez vytacaju obidve 😠

jamaat
8. okt 2011

No tak ste ma trošku utešili 🙂 ....ale musím si dávať pozor. A riešiť to skôr odchodom od nej. Niekedy zaberie, keď začne to svoje NIE!, ak poviem "Dobre, tak nie." a zvrtnem sa na odchod. Vtedy niekedy ustúpi.

nikanika28
8. okt 2011

@dm1 ja mozem vysvetlovat do aleluja, ju to vobec netankuje 😝 ...no a hracky v detskej...budu podla mna docasne, nasi to stale zvlakaju do obyvacky 😀

mystery7
8. okt 2011

@jamaat nemysli, si ze ja som nejaka svatica, len som viacej vycvicena. u nas skoro kazde rano zacina revom, tak ja si uz cestou do jeho izby hovorim, ze mu nedovolim, aby ma vytocil. a ked sa zatnem, tak sa mu to nepodari - tak lahko 😅 tiez poznam ten pocit, ked sa mu podari ma vytocit. ja som potom viacej sklamana zo seba ako z neho ☹

dm1
8. okt 2011

@nikanika28 nas si niekedy necha aj vysvetlit ale niekdy nezabera nic. Hracky mi je jasne ze budu aj v obyvacke ale aspon nie tolko 😝

mystery7
8. okt 2011

u nas ich rozhadze vsade, nehra sa s nicim, ale upratovat sa nesmu 😝

sirinka
8. okt 2011

haha baby ja uz sa takmer vobec nevytacam....aj ja som mala obdobie, ked som mohla byt zuriva do nepricetnosti, ale uz som dosla do stadia, ked na to seriem, tak napisem ako je, ked nechcu upratovat, pozbieram hracky a hadzem rovno do kosa, to ste este nevideli, ako zrazu vsetky hracky lubia, ked nechcu jest, nemusia, ale nedostanu okrem cistej vody nic ine az do dalsieho jedla, s obliekanim a vyzliekanim nastastie problemy nie su a ked robia sceny, nech sa paci, nech sa hadzu, aj v obchode aj hocikde, u nas najlepsie zabera dostatok casu, ked uz su prijemne unavene a ja poohovarana, tak sa vedia aj slusne ospravedlnit 😀
a mna nezaujima, ze "nie, ale" a podobne, klarka uz to pochopila, magda sa tiez nauci, su veci o ktorych s nimi diskutujem a potom su take, o ktorych rozodujem iba ja a hotovo...aj ked sa hned na kolomaz rozleju...

jamaat
8. okt 2011

@sirinka Tak nejak sa to snažím aj ja, ale mám pocit, ako keby jej ešte príčiny a dôsledky nedochádzali.

jamaat
8. okt 2011

Snažím sa ju naučiť, že nemôže ma hore-dole prevracať, ale zatiaľ bezúspešne. Spýtam sa jej s pohárom v ruke: Chceš čajík? Ona: Nie. Tak pohár odložím a v tom momente ho chce a ak jej ho okamžite nedám, hádže sa o zem. A koľko razy som jej najskôr znovu ten pohár ponúkla, zase nechcela a tak dookola.
Alebo: Chceš odomknúť dvere? - Nie. - Tak vkladám kľúč do zámky a ona vzápätí rev, že chce. Ak jej kľúč podávam zas, už zase špekuluje a neotvára.
Takže sa snažím po prvom jej NIE už nepovoliť, niekedy až po druhom.

sirinka
8. okt 2011

@jamaat ja to robim tiez tak...a u klarky uz vidim, ze to zmysel ma a mam trosku vyhodu, ze magda po nej vela veci opakuje, tak sa mi casto dari predchadzat krizovym situaciam...
ale ked uz k niecomu dojde, tak potom ich necham vyzurit sa a az potom s nimi porozpravam, ze co a ako, co sa mi nepaci a ako by som chcela, aby to bolo nabuduce....
ale tieto zabomysie vojny su pre deti velmi dolezite, lebo uz si uvedomuju svoje postavenie a moznosti a takto si testuju hranice a zaroven posiluju ako vlastne sebavedomie, tak pocit istoty...deti potrebuju poznat svet okolo seba a aj svoje hranice a potrebuju vediet, ze ked raz mama nieco povie, tak to plati, ci uz je to zakaz alebo pochvala, ci prejav lasky, aby nam vzdy mohli verit a pohybovali sa vo svojom znamom svete...

jamaat
8. okt 2011

@sirinka Len by si tie hranice nemusela testovať väčšinou na mne 😅

hoogy
8. okt 2011

kocky tak aj mna matko takto vytacal a vedel to strasne dobre a veru bolo obdobie kedy dostal skoro kazdy den.a vtedy som si sama pre seba povedala,ze dost a odvtedy sa mi nejak dari sa ovladat aj ked niekedy zatinam paste. a ako pise @sirinka hadzanie o zem neriesim otocim sa a robim si svoje ked sme doma a ked sme vonku odchadzam. vtedy sa postavi a hned ide za mnou ze on je uz dobry. a teraz mame dokonca take obdobie ze si necha aj dohovorit. normalne mi zacal jest tak ze pekne sadneme dohodneme sa kolko zje a tolko aj zje. skor si myslim, ze matko takto na mm skusa jeho vie viac manipulovat.

sirinka
8. okt 2011

@jamaat no ale kedze ty si jej najsamblizsia osoba... 😀 ale neboj, medzi 4 a 6 rokov nastava obdobie relativneho kludu a pomaly sa to blizi 😝

dm1
8. okt 2011

jj presne aj ja hadzanie o zem neriesim to prejde ale vadi mi take to ked robi vyslovene napriek a este sa pozera na mna a smeje sa alebo trucuje pri obleikani, neposlucha vonku, odbieha, uteka....

hoogy
8. okt 2011

@dm1 joj toto ani ja nemam rada. ked naprieky mi robi a este sa smeje.

dnes daval mm maleho spat na obed a pytal sa ho ci nemusi cikat. a on mu povedal,ze uz cikal so mnou co bolo asi dve hodiny do zadu.on ho normalne oklamal. nastastie sa nestala nehoda,ale boli sme velmi prekvapeni....

jamaat
9. okt 2011

@hoogy Možno ho neoklamal, len deti ešte nevedia odsledovať čas.

iinuska
9. okt 2011

ahojte
Dnes nevarim, ved na co mam svokru... 😅
Poobede ideme na navstevu k braskovi a svagrinke. Tak pekna nedela pred nami.
A uz som vybrala aj postielku pre Adamka http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S598...

iinuska
9. okt 2011

minule ste tu spominali autosedacky https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/4z3...

sssimi
9. okt 2011

@jamaat ten pult je tam pre deti, ktoré majú 9kg alebo menej ako 2 roky. Normálne by to mala byť autosedačka od 15kg, ale s týmto to okresali na minimum 😉 Inak sme to ani veľmi nevyužili....

@hoogy a to sú aj také, ktoré sa dajú dať do ľahu? My keď ideme na dlhšie, tak podhodím autosedačku trošku šikmejšie. Nie je to bohviečo, ale Sarah v tom spinká v pohode.