Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
29. okt 2011

@hoogy mala spala v pohode som rada som hned prisla ako to vypuklo tak pohoda ale mi odlahlo mi inac lepilo vecer

iinuska
29. okt 2011

@hoogy
@sssimi
presne, az na to vyberanie to vyzera byt v pohode

jamaat
29. okt 2011

Hm, len sú to zase hormóny. V diskusii jedna uvádza, že stratila libido a vzrušivosť takmer úplne. Ja som mala ten problém pri tabletkách. Takže toto by asi účinkovalo tak isto.

sssimi
29. okt 2011

@jamaat tak u mňa by to mohlo byť aj vtedy 😀 Ja som mala pri tabetkách problém s napätím v prsiach. A bolo to teda dosť nepríjemné. Ale v podstate inak nič viac, len sa mi po 4roch rokoch začalo stávať, že som na ne zabudala.

hoogy
29. okt 2011

@sssimi no sa aj mne stavalo potom som zacala davat naplaste na tie som zase dostala alergiu a potom sme mali maleho :D ja som nastastie nemala ziadne ine problemy s hormonami.

hoogy
29. okt 2011

@jamaat a nerozmyslala si nad tymi chemickymi spermicidmi(cipky,gely...)?

iinuska
29. okt 2011

@hoogy
@sssimi
@jamaat
Jeden cas som aj ja uzivala tabletky, ale veru som pri nich aj pribrala, a ta chut na sex tiez nebola bohvieaka

hoogy
29. okt 2011

@iinuska no ja mam vzdy opacny problem ze priberiem po vysadeni,aj pred malym sa mi to stalo aj teraz.

jamaat
29. okt 2011

@hoogy Nechce sa mi ísť do ničoho takého, čo treba aplikovať v tom momente.

hoogy
29. okt 2011

@jamaat aha

iinuska
29. okt 2011

@jamaat a vnutromaternicove teliesko ?

luba142
29. okt 2011

@hoogy aj ja beriem tabletky presne ako ty hovoris koli nepravidelnym cyklom a tak 🙂.....okrem obcasnej nechuti, ale to si mozno nahovaram,lebo za mladi a slobodna som mala aj pri tabletkach chut ako bez nich a stale beriem tie iste 😀 😀 .....mne sa skorej stratila chut tym,ze mam viacej starosti okolo deti a tak 😅

jamaat
29. okt 2011

@iinuska No tiež nie som nadšená z predstavy, že by som mala mať v sebe také čosi. Ťažko mi vyhovieť 🙂 ....ale aj kvôli tomu nie, že by sa tam nemali používať tampóny a asi ani menštruačný kalíšok, ten teraz hlavne používam.

luba142
29. okt 2011

@jamaat raz som ten kalisok studovala, ale celkom nechapem ako to funguje 😕

jamaat
29. okt 2011

@luba142 Kalíšok je vlastne nasadený okolo krčka maternice, takže krv steká do neho. Stačí raz-dvakrát za deň vybrať, vyliať a vložiť naspäť. Pohodička.

sirinka
30. okt 2011

@jamaat ja som si zistovala a ze ked kalisok a tampony pouzivas spravne, tak pri teliesku sa mozu....
a ty si nad sterilizaciou neuvazovala?

iinuska
30. okt 2011

@jamaat ja ked som mala danu, tak som tampony pouzivala ( obcas ), a v pohode. S kaliskom skusenosti nemam

sssimi
30. okt 2011

@jamaat ja som fičala na tampónoch aj pri vnutromaterncovom, ale zase ja si dávam tampón iba ak idem mimo domu. Teda niekde do mesta čo sa mi často nestáva. A teda pri kalíšku by som to teda neriskovala 😀 Pri ňom mám občas pocit, že mi mandle vyberie 😀 Ale inak je to super vec až na to vyberanie. A čo ty hovoríš na ten krúžok? Hormónov to obsahuje minimum. V podstate aj ako vnutromaternicové a keďže sa na krámy vyberá, tak môžež fičať aj na kalíšku.

Baby zajtra idem na sono, tak držte palce nech sa drobec ukáže 🙂

sssimi
30. okt 2011

@sirinka kalíšok si už vyskúšala? Má to neskutočný podtlak pri vyberaní, kým sa tam naťaha vzduch. Ale zase ak teliesko dobre drží, tak to snáď nič nespravý aj keď u mňa by to asi vycuclo hneď keďže mi vypadlo aj bez toho.

hoogy
30. okt 2011

@sssimi jej ides zajtra pozerat pohlavie🙂 tak nech je dobre vidiet 🙂 moj matko sa teda vobec nehanbil sona a rozvalil sa do perfektnej polohy aj aj som videla co to je :D

iinuska
30. okt 2011

@sssimi chcela by si dievcatko, alebo chlapceka ? 😅

sssimi
30. okt 2011

@iinuska dievčatko 😉

luba142
30. okt 2011

@sssimi drzime palce 🙂

kackabrcka
30. okt 2011

@hoogy len 3hod. na viacej mi ju nezoberu pokial nepracujem .. joj im je zatazko aj ten 1x dat ju cikat.. hroza tu v nemeckku, oni si hlavu nerobia tu to beru tak ze dieta nema 3 roky a tu je bezne mat plienky do 3r. a viacej..

hoogy
30. okt 2011

@kackabrcka ako som si vsimla,ze ani tu si z toho moc nerobia,ale ked to dieta raz vie tak preco ho vracat vo vyvoji? preto som sa tak cudovala lebo som myslela ze cely den no to je velky rozdiel lebo vies vazne za hodiny ide mozno raz cikat. ked pridete do skolky chod s nou este cikat a potom ju zanes do skolky. tak obmedzis pocet cikani. a ucitelky popros nech ju davaju ze ona sa vie vypytat len si nevie sadnut a zanes im nejaky proviant (cokoladu🙂 mozno to pomoze

sirinka
30. okt 2011

@sssimi neskusala, len kedze som zvazovala jeho pouzivanie a zaroven aj teliesko, tak som o tom studovala a pisu, ze by to teliesko nemalo nejako ovplyvnit...

sssimi
30. okt 2011

@kackabrcka tak to je uchvatné. Dobre, že ťa nenahrešia za to, prečo si dieťa tak rýchlo odplienkovala 😠

@sirinka a nakoniec si sa pre akú antikoncepciu rozhodla? Teraz nepoužívaš nič?

sirinka
30. okt 2011

@sssimi nic...teraaz sa vyskytli zdrav. problemy, hormonalne, takze najprv toto musim vyriesit...

sssimi
30. okt 2011

@sirinka tak nech to rýchlo prejde.

jamaat
30. okt 2011

@sssimi Mne nevadia tabletky, ale hormónmi sa mi už veľmi nechce pchať, takže ani krúžok ma nenadchol.