Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
14. nov 2011

@jamaat my uz mame zuby vsetky a hysaky su stale 😠

borocka
14. nov 2011

@jamaat u nas to iste, kazdy druhy tyzden je soplavy. a navine je skolka! ja dokazem pochopit vela veci, ale nie toto: rano odchadzame z domu,dnes bolo -6stupnov!! dala som mu pancusky a teplaky, ved prebehneme a kym pojdu na prechadzku tak bude nad nulou. ale poucena z uplynulych dni som mu v skolke pancuchy nevyzliekla pretoze ucitelkam je zatazko mu tie pancuchy obliect ked idu von!!!!!! tam to tak robia vsetky mamy!!!!takze pato by bol jedine dieta ktoremu tie pancuchy treba obliect!!!
potom je 3hodiny v triede,kde maju vykurene na 22-23stupnov, samozrejme sa spoti ( neviem ako vy ale ja pri takych teplotac uvazujem ci si dam silonky pod suknu, nie to pancuchy pod teplaky) a tak ho potom poslu vonku,kde ho akurat fajne prefuka....
ja neviem co mam robit. on si tie pancuchy nevie obliect sam! je to az tak zatazko pre tie ucitelky??? co budem potom robit ked bude vonku stabilne pod nulou a nedam mu teplaky ale zateplene gate???????

jamaat
14. nov 2011

@hoogy Už som na to prišla, treba hľadať zvlhčovač, nie odparovač 🙂
@mystery7 Nezabudni na foto! 🙂
@luba142 Veď aj Emka má už všetky stoličky. Len reku či sa pomaličky nehýbu tie ďalšie, čo majú až o pár rokov vyjsť, či kedy vlastne. Lebo nie sú hysáky stále, fakt bola asi 2 týždne zlatá. Teraz ani zaspať nevie, musím byť pri nej a hladkať ju, inak sa prehadzuje, myká. Nechápem.

jamaat
14. nov 2011

@borocka Ja Emke von obliekam zateplené gate zatiaľ bez pančúch a v škôlke jej prezlečiem tepláky. Takže na von ju 100%-ne prezlečú. Tým to nie je. Sople a choroby by som pripísala pobytu v kolektíve, ale to cvrkanie sa mi nepáči. Dnes ráno priam jajkala, čo chcela zadržať cikanie, ale aj tak jej pár kvapiek ušlo, kým som ju vyzliekla a na záchod posadila. Pritom jej nebolo veľmi treba, lebo plienka bola plná a ani veľa nevycikala.
Asi jej skúsim na vrch trošku viac obliekať, v škôlke sa asi neblázni, takže sa nezohreje. A zisťujem, že je asi háklivá na zimu po mne.

dm1
14. nov 2011

@borocka a keby si ho nechala v skolke len v pancuchach? u nas viem ze to tak robia su len v pancuchach bez teplakov aby im neoblo teplo

hoogy
14. nov 2011

@jamaat akurat som ti isa odpisat 🙂 hodim ti aj tak nejaku stranku my mame sencor ale ten nas uz presne nemaju http://www.heureka.sk/?h[fraze]=zvlhčovač+vzduc...

hoogy
14. nov 2011

@borocka nechaj ho v skolke len v pancuskach. u nas to tak robili mamicky. a v zime vacsinou deti boli tak ze mali na von oteplovacky takze sa na teplacky natiahli oteplovacky a bolo. ale osobne ja som bolaasi divna ucitelka co tu tak citam.ale ja som mala v triede jedneho takeho co ma o to rodicia aj poprosili a mal uz 4,5 roka a obliekala som mu pancusky von. ale podla mna je to kolektivom. kludne ho vyzlec do pancusiek a nech je tak v triede.

hoogy
14. nov 2011

@mystery7 aj ja chcem foto,aj ako to vyzera na hlave :D

borocka
14. nov 2011

@jamaat no,aj u nas jedna maminka nechavala v teplakoch a navonku kazala obliect teple gate, ale par dni zistila ze gate neprezliekli,tak je mala v tych teplych gatoch aj dnuka. tieto nase fuchtle na to kaslu, aj podbradnik som kazala davat, si myslia ze preto aby sa nezaspinil. ale to mi je jedno...zaspini sa aj doma. ale on sa cely zamoci od polievky a potom ho tak nemozem domov brat...

@dm1 no ved uvazujem, musim sa spytat ci by to nebol problem...... 🤐 😖 ¨

a jani, k tomu pocikavaniu....ked toto robil pato,ale on mal kusok horsie stadium,on si ani neuvedomil ze uz je celkom nakomplet pocurany. doktor mi kazal drzat v teple brusko, na spanie aj ponozky a kazdy vecer ho kupat v teplej vode,alebo v lavori,napustit vodu po pupok a aj 20minut v co najteplejsiej aku znesie,nech sa prehreju mocove cesty. a ozaj sa to potom zlepsovalo kazdy den

mystery7
14. nov 2011

@jamaat my uz mame posledne stolicky aspon prerezane, snad nejako pomaly vyjdu.

hoogy
14. nov 2011

@borocka no skus ho nechat v pancuchach ako dobre su lenive.
@jamaat aj ja som taka hakliva na zimu skus teplejsie ponozky alebo naozaj okolo bruska teplejsiu vrstvu.

jamaat
14. nov 2011

@hoogy Na tom linku mi zvlhčovač neukázalo, ale akurát aj ja pozerám nejaký Sencor.
@borocka Tu je minimálne polovica mamičiek na materskej s druhým bábom, takže si môžu skontrolovať, ako sú oblečení na dvore, keď idú okolo. Viem, že tu ich prezliekajú. Aj keď sa ogebrí polievkou alebo niečím obleje, tak ju prezlečú. To je v pohode. Skúsim jej dávať len hrubšie tepláky a hore ešte trošku teplejšie obliecť. Uvidíme. Tie teplé kúpele asi vyskúšam.
@mystery7 Emka má už obidve štvorice stoličiek von. Ja len či sa v ďasnách pomaličky nehýbu tie ďalšie. Alebo je nervná z toho prechladnutia...aj keď ešte bola navonok zdravá... No neviem.

mystery7
14. nov 2011

@jamaat @mimi21 tu je foto

mystery7
14. nov 2011

@borocka u nas pekne prezliekaju. A ked sa vratia zvonku, tak im ich daju dole.

borocka
14. nov 2011

@jamaat tak pata po obede beriem domov, keby ostal v skolke,tak ho daju do pyzama lebo sa ide spat a neviem co potom.... ak sa pocika,tak jasne ze prezlecu, ale toto pooblievanie neviem ako by riesili. takto si to musim vyriesit sama. len si myslim ze zpnut mu podbradnik nie je zasa tolko na praci 😖
@mystery7 inak to mate super,ze tak zodpovedne k matkam pristupia v skolke. ja si to odkontrolovat neviem, a ani enviem ako este by som to mala riesit, co kazde rano ich mam prosit aby mu tie pancuchy obliekli? alebo sa vyhrazat,alebo ist cez riaditela???
oni povedia stale dokola to iste, ze ked maju 20 deti ( mimochodom maju ich tam tusim 18 a z toho niekolko za hranicou 4rokov co si teda myslim ze 4rocne si uz minimalne obliect bundu,ciapku a obut sa vedia) tak dve ucitelky nemozu komplet vsetky decka prezliect a obut.

saskarisko
14. nov 2011

ahojte,
@borocka - riesenie, kup ma gamase z hm alebo ineho obchodu, hmkove si urcite oblecie lebo su z bavlny a nie z takeho materialu ako pancusky. tie si jednoducho navlecie pod nohavice. alebo mu daj pancusky a na to kratasy, v niektorych skolkach tak chodia deti. ja som divna moje deti maju pancusky, a risko na tom tensie teplacky, a saska nosi saty alebo v pondelky, ked je chladnejsie aj teplaky. navonok sa prezliekaju. v podstate ved v tej triede nie su az tak dlho, doobeda dve hodiny, poobede cca hodinu a nieco po zobudeni. inak su vonku, a na spanie sa vyzliekaju

saskarisko
14. nov 2011

vyhrazanie ti nepomoze, jednoducho to kazde rano zdoraznuj ucitelke, a aj patkovi, ze si ma obliect pancusky. alebo im to nalep na skrinku ako odkaz

saskarisko
14. nov 2011

a neskor uvidis sama, ze pokial sa 2,5 rocne dieta snazi, tak 4/rocne "lekvaruje", lebo sa mu nechce samemu obliekat 😉

mimi21
14. nov 2011

@jamaat vraj v europe, dnes mi kamoska z BB pisala, len si to neviem predstavit, to bude naroda a krikuuu, ja taketo veci nemusim, ale kvoli ninke budem musiet vydrzat 😅
@mystery7 no hej zuby, ale to su este iba jednotky, co bude ked pojdu ocaky, to asi ani spat nebude, ale dnes som tam bola len raz, chcela iba dudku a spi dalej

mimi21
14. nov 2011

@mystery7 tak zajtra cakam foto, ked das natacky dole 😉 mne sa taketo rulicky pacia

saskarisko
14. nov 2011

@borocka - mas este plienku ? skus mu s nou pohrozit. u nas toto nastalo v ramci ziarlivosti v 2 r a 9 m, ale nie pocikanie ale pokakanie. vyriesil to navrh dat plienky, trenky isli "do kosa" , napasovala som plienku, a predviedla mladeho muza v plnej krase pred zrkadlom. nastal obrovsky vreskot, a odvtedy chodi risko opat na zachod

mystery7
14. nov 2011

@mimi21 tak sa priprav, ze toto moze byt pri vaetkych zuboch. Ja sa s tym pri Mirkovi riadne vytrapila. Nech ich uz mate vonku 😉
Fotku pridam podla toho ako budem vyzerat.

borocka
15. nov 2011

kocky, tak som dnes rano nechala pata v pancuskach a ked sme vosli do triedy tak ucitelky hned ze co sa stalo,ci sa pocikal.......kukali na mna ako z inej planety.
asi to este ziadna mamka neriesila. ale mne to vadi, nebudem maleho takto rpeteplovat.

@mystery7
@hoogy a ktym chalanskym urazom.....tak pato ked ideme, dnu ci von, tak pozera kade tade po strakach, nesustredi, hlava vykrutena, straca zmysel pre rovnovahu......uz parkrat netrafil do dveri, vletel do muru a podbne....a dnes rano ideme po chodniku, z plota sa mu psy ukazali,tak samozrejme hlava vykrutena aj ked sme okolo nich uz davno presli... ani neviem kolkokrat som ho upozornila ze ma pozerat pred seba lebo spadne....ked tu zrazu zadunelo a maly vletel do lavicky co stala pri chodniku 🙄 ale povedat si nedal, o 10m dalej vrazil do smetneho kosa 😀 😀 😀
komu niet rady,tomu niet pomoci.....

mystery7
15. nov 2011

@borocka no to aj Mirko neviem kade pozera a uz je na zemi. dnes cestou do skolky 2x!!! spadol na obe kolena. riflle hned osuchane od zapraseneho chodnika a slzy a rev. tiez si neda pozerat. minule trafil vnutorne dvere vo vchode a to isiel hned za mnou cez jedno kridlo. nechapacka.

Slavko vecer neskutocne kychal a v noci sa budil pre zatekanie hlienov, ale sopliky nema-netecu mu. tak som nasadila este aj sinupret. asi som mala uz vcera

@jamaat
@mimi21 tak jednu natacku mi Slavko v noci stiahol 😀 ostatne az rano. vlny su ako na obrazku, ale ja mam kratke vlasy na to a asi aj prilis jemne. pockam kym podrastu.

mystery7
15. nov 2011

foto

jamaat
15. nov 2011

@mystery7 Ale pekné sú tie vlny.

mystery7
15. nov 2011

@jamaat vlny su pekne, naozaj ako na obrazku, len mam kratke vlasy

mystery7
15. nov 2011

@mystery7 som zvedava ako dlho vydrzia 😅

hoogy
15. nov 2011

@mystery7 ale pekne su tie vlny z toho. no tohoto som sa aj ja bala ze asi mam este kratke vlasy na to. ale vazne uvazujem ze objednam si ich na vianoce nech som pekna :Da netlacili ta ked si spala?

hoogy
15. nov 2011

@borocka jaj no toto aj matko nepozera vobec kade ide, kolk krat uz do dveri narazil doma my sa s mm len na nom uchechtavame 🙂 najlepsie je to na bicykli ide tade kade pozera :DDD ako nam sa maly uz viac krat takto buchol a keby nevracal tak z toho ani nic nerobime.