Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
10. dec 2011

@emode ani neviem či som to spomínala 🙂 . Hrozí mi SC kvôli predošlému pôrodu. Malú mi museli vytiahnuť zvonom, lebo ju držala pupočná šnúra a doktor ju nemohol zvliecť aj napriek tomu, že som hlavičku 3x vytlačila malú vrátilo späť a začala sa dusiť, srdiečko je kleslo na 60. A vraj sa zväčša opakuje. Takže od 33tt by som mala byť viac kontrolovaná na sone kadiaľ vedie pupočná šnúra.

@dualcore ja aj napriek tomu, že som bola veľmi pozašívaná, tak som sedela už v deň pôrodu v pohode. Druhý deň som si už kývala nohami z postele. Ale bola som po tom zvone veľmi opuchnutá, takže možno preto som štichy až tak necítila. Neviem. Horšie to bolo so sexom. Do pol roka som mala vždy na začiatku dosť bolesti.

@kosska3003 Ja som taká rada, že mám toto "najkrajšie" obdobie za sebou. Do pohybov mi bolo zle 24 hodín denne. To som pri malej nemala. A keby som sa aspoň vygrcala, ale len mi bolo furt zle. Ale zase výhoda bola, že som zhodila 2kg a doteraz som ich ešte nenabrala. Takže v 6tom mesiaci mám +1kg, ale ešte nie som na váhe ako pred otehotnením 😀

sirinka
10. dec 2011

@dualcore a preco teraz bol vaginalny?

@kosska3003
@sssimi
@emode ja som po prvom vaginalnom aj z nastrihom bola hned ok, mohla som sediet, brucho pekne splasnute...
po CR katastrofa, kym sa clovek vobec dkaze vystriet, tie polohy na dojcenie akrobaticke....no ale tak prezili sme...
najviac ma aj tak serie ta velka rana na maternici 😠

a pokial ide o nastrih, nerozmyslali ste o EPI-NO cviceni?

sirinka
10. dec 2011

@sssimi neviem si predstavit, preco by sa to malo opakovat, ze si dieta v brusku obtoci snuru okolo seba.... 😉 ale tak nech posleduju, budes mat vacsiu istotu

jamaat
10. dec 2011

@sirinka
@sssimi Tiež som sa zamyslela, prečo by sa šnúra mala znovu obtočiť. 😕

sssimi
10. dec 2011

@sirinka
@jamaat ja tiež neviem. Povedala mi to hneď na začiatku asi na 3och poradnach, že bude pravdepodobne SC, ale verím, že nebude potrebná.

kosska3003
10. dec 2011

@sssimi
@jamaat
@sirinka ako moja mala tiez snuru kolo krku dva krat preto som sla cr lebo vobec porod neprichadzal mala nechcela ist dole lebo sa dusila

@sirinka o tom epine som pocula teraz kamoska ho pouzivala prvorodicka a porod ze v pohode trozku ju nastrihkli ale ze len trosku a mar stichov nie dotrhana mas niaky link o tom

sirinka
10. dec 2011

@kosska3003 ved tu na koniku je cela dlhaaaa tema

kosska3003
10. dec 2011

@sirinka hej musim to kuknut ako ja som o tom pocula ale neriesila som to kedze som to nepotrebovala 😀 ale tak teraz to kuknem

sirinka
10. dec 2011

@sssimi vies co, skus si najst o tom aj ine info, resp. sa opytat porodnika, co si o tom mysli, aby si nebola prekvapena, ze tvoja gyn. ta bude cely cas chystat na CR a potom pred porodom ti povedia, ze neexistuje na to indkacia...
lebo po popravde, kvoli domnienke, ze by sa to mohlo opakovat by som sa ja nerada nechala rezat....

sirinka
10. dec 2011

@sssimi udajne na 3D sa da dobre vidiet, ci ho babatko ma alebo nema okolo krku...

borocka
10. dec 2011

@dualcore gratulujeme, ale mohla by si sa aj priznat co sa vam narodilo a ake meno ste vybrali, ci tajomstvo?? 😉
@kosska3003 myslim ze vacsina prirodzenych porodov vypada tak,ze ta len trochu nastrihnu a mas par stehov ( vid ja) to je skor vynimka ked sa zena dotrha ze bolo privelke dieta,alebo ze ju nastrihnut nestihli.
@sssimi
@jamaat
@sirinka myslim ze SC v simkinom pripade bude skor prevencia.......ty si mala so sarkou tazky porod,tak sa boja ved co keby nahodou.....a uprimne keby som si ja takt odkrutila prvy porod tak by som sla radsej na SC ( ved uz len kvoli tomu dietatu, to ste mali riadne stastie ze je sarka zdrava!!)

kosska3003
10. dec 2011

@borocka ved jasne ja zas nepreferujem CS je najlepsie ked zena rodi prirodzene vaginalne nie CS ale tak ja som proste nemohla uvidime druhe pojde mozno vonku normalne tadial kade ma a potom budem porovnavat 😀

borocka
10. dec 2011

@kosska3003 tak tiez zastavam prirodzeny porod, SC len v pripadoch ze je to zdravotne nevyhnutne pre matku alebo dieta. a myslim ze porovnat sa to tak ci tak nebude dat...keby si si odkrutila aj 5priodzenych porodov tak by boli medzi sebou ine, nie to este jeden taky a druhy taky. ale tak hlavne aby vsetko dobre dopadlo,nech uz je to akymkolvek sposobom 😉

kosska3003
10. dec 2011

@borocka no porovnavat budem len moje porody co mam tie sa budu dat porovnat myslim a jasne hlavne je nech je vsetko ok

sirinka
10. dec 2011

@borocka prepac, ale to nie je dovod na CR... do dokumentacie si budu musiet nieco vymysliet, aby mohol byt planovany CR...
ako prevenciu by som brala naozaj kvalitne USG yvsetrenie...

a co sa tyka nastrihu a natrhnutia...natrhnutie bez nastrihu je prirodzene a nebyva take devastacne, ako ked zenu nastrihnu a od toho sa este dalej natrhne....
lebo castokrat nejde ani o velkost babatka, ale od rychlosti porodu, spravneho tlacenia a pruznosti hradze (teda cim je zena mladsia, mala by to mat jednoduchsie...)

sirinka
10. dec 2011

ale z vlastnej skusenosti, druhy CR boli menej, kedze uz tam samozrejme nie su zrastene vsetky nervy, ale sa aj castokrat horsie hoji rana...a to aj ta na maternici...

dm1
10. dec 2011

@sssimi tiez mi pride veru divny dovod na CS aby sa neopakovalo to co pri prvom porode 😲 . Ved kazdemu jednemu dietatu hrozi ze sa mu obtoci snura nikdo predsa nato nema viac preddispoziciu nie? 😲 . Verim ze to bol fakt hrozny zazitok ale skor by som brala ze ta budu viac monitorovat ale nie rovno ze CS

dm1
10. dec 2011

inak ja by som veru rada mala druhy opat cisarsky 😝 . Ja neviem ja som nemala po nom problemy uz ked ma prepustali ani som nevedela ze ma rezali vsetko v pohode a akosi mam teraz strach z klasickeho porodu 😔

dm1
10. dec 2011

@borocka jaj no ked su 3 druhy kolacov len z jednej davky vela tak potom som asi fakt vela piekla 🙂 . Moja mama ta piekla take mnozstva ze sme nechapali kde to dame a nakoniec sa to predsa pojedlo 😝

kosska3003
10. dec 2011

@dm1 a to ake 3 druhy robis z jedneho cesta to znie zaujmavo 😀

dm1
10. dec 2011

@kosska3003 neeee z jedneho cesta ale 3 druhy rozne kazde z jednej davky. Ale to som min. rok tak - grilazky, orechove linecke a marlenka na plechu. Tento rok budem to iste + este zo 3 druhy aby sme mamu odbremenili 😎 . Ale chcem nieco nepecene skor uvidime co najdem

luba142
10. dec 2011

ahojte 🙂 my sme boli vcera na 50-tke mojej tety asi o polnoci sme prisli domov, Barborka kupodivu santila az do nejakej 23 potom uz bola unavena 🙂 Teraz som si od rana sadla, varila som a piekla labky a pernicky 🙂

Ked rozoberate porody, tak ja som mala oba klasiku, bez nastrihou,len s natrhnutim minimalnym a aj sitim len tak aby sa to rychlejsie zrastlo takl mozno 2 stehy, na dalsi den som uz behala po izbe bez problemov a aj sedela 🙂.....pokial by to nebolo nutne, tak ani ja by som nechcela CS, ja som ani epidural nechcela (ani by som nestihla) lebo mam nejaky strach z pichania ihiel do chrbta, ci kam sa to zavadza presne, neviem 🙂

sirinka
10. dec 2011

@luba142 tak tebe zavidim... 🙂

luba142
10. dec 2011

@dualcore inak na ranu pomahaju aj umyvanie v kamilkach, ja som mala kupenu z lekarne tinkturu, to som zriedila vodou ako tam pisali a tym som sa oblievala, ale ja som bola len natrhnuta pri prvej dcerke a zosita len tak na 2 stichy, ale aj tak som to skusala, aby sa to rychlejsie zhojilo, alebo si uvar kamilky,alebo repik a sadni si do toho 🙂

luba142
10. dec 2011

@sirinka tak to som sa aj ja radovala po prvom porode,ze som takto rychlo a s nejakymi nevelkymi bolestami rodila, a druhy bol taky isty,len trosku vacsie bolesti som mala, ale kedze to bolo rychlo tak sa to dalo zniest. Inak som mala pri oboch zavedenu infuzku ,lebo keby som jhu nemala,tak neviem kolko by to trvalo, lebo tiez im tazsie zostupovala hlavicka.....mala som tam krsnu takze mozno aj nejaka protekcia tam bola, neviem ,ale pri Barborke mi hned povedala porodna asistenta,ze mi da infuzku nech sa dlho netrapim 🙂

dm1
10. dec 2011

@luba142 juuj veru si mi pripomenula ze po tom vpichu do chrbta ma dobre 3 mesiace bolel chrbat bolest mi z toho miesta vystrelovala snad vsade 😖

luba142
10. dec 2011

@dm1 a prave toho sa bojim, aj po epiduralke bolela baby hlava, co som kdesi citala

sssimi
10. dec 2011

@dm1
@sirinka je to zvláštne aj pre mňa, ale je to moja suseda a viem, že chce pre mňa len to najlepšie. A práve pre to tam má byť tá predpríprava na SC-budem monitorovaná od 33tt, aby zvolili ten najlepší spôsob. Ja budem určite apelovať na klasický pôrod ak si budem istá, že mimčo nie je v ohrození. Ak bude treba zaplatím si aj 3D. Lebo ten strach po pôrode čo bude s malou neprajem nikomu. Mala som veľké šťastie, že ma rodil primár s dlhoročnou praxou a urobil to rýchlo a poriadne. Jediný znak toho, že išla von zvonom bol červený flak vzadu na hlavičke, ktorý celkom rýchlo zmyzol. Nemala ani pretiahnutú hlavičku. No som zvedavá ako to nakoniec dopadne. Našťastie ma nechytá žiadny strach z pôrodu. Čoho som sa obávala po predošlej skúsenosti tesne po pôrode. Ten čas fakt lieči 😀

sssimi
10. dec 2011

@borocka to je pravda, že sme mali veľké šťastie.

dualcore
10. dec 2011

@borocka jasne ze priznam 🙂 chlapcek-Danielko,mal 47cm a 2930g zajtra mu tu aj albumik urobim ak stihnem. 😉