Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
2. feb 2012

ahojte tak ja som dnes malej kupila overal v intersporte tak na mna zakrical kup ma tak som kupila 110/116 ked som ho teraz k malej primerala je dost velky este tak hadam bude na dalsiu zimu aj ja som si kupila bundu a bola som na sone tak mame vsetko ok rastieme tak som rada aj mi zamavalo 😀

sssimi
2. feb 2012

@sirinka takže Sárke pri chorobe tých 1200mg keďže má 12kg rozdeliť na 3-4 dávky. A keď dvaš preventívne, tak tiež delíš?

sirinka
2. feb 2012

@hoogy ahoj, prosim ta nevies, ci sa v rakusku da zohnat oprazena cibula polotovar?
nieco taketo http://german.alibaba.com/product-free/fried-on...

sirinka
2. feb 2012

@kosska3003 dobra velkost, to by bola nasej klarke 😀

sirinka
2. feb 2012

@sssimi preventivne davam, ked ideme na navstevu, sup 500 do ust, ked ideme do obchodneho centra, ked ideme na sanky tak vzdy predtym im dam....

sssimi
2. feb 2012

@sirinka Ahá, dobrý nápad, ale do škôlky by sa asi oplatilo aj 5 x v týždni 😀

kosska3003
2. feb 2012

@sirinka no ja dufam ze jej to bude na rok sa mi strasne pacil bol zlacneny na 29 eur a hlavne je to dobry materail nie ako ked kupis v cinaku a je to hrube ledva v tom chodi

sirinka
2. feb 2012

@sssimi no ja klarke teraz davam aj pred skolkou

sssimi
2. feb 2012

@sirinka ja dávam Echinaceu

hoogy
2. feb 2012

@sirinka akurat som sa vratila z obchodu skoda ze som skor nenasla spravu. neviem my take nejak nekupujeme,ale popozeram sa ti ako surne to potrebujes?

sirinka
2. feb 2012

@sssimi mne sa osvedcilo tekute kolostrum od LR, tak ale to je trosku nakladna zalezitost, ale dobre to klarku nastartovalo pred skolkou, iba jeden tyzden zatial vynechala....
asi ho potom dam aj magdulke...

sirinka
2. feb 2012

@hoogy no mam este jednu skatulku, takz uuuuplne v pohode...ak pojdem do at nakupovat, tak hlavne kvoli tomu by som sla a este jogurty landliebe hehe

hoogy
2. feb 2012

@sirinka tie aj my zboznujeme 😉 prve tehu som tie krupicove vyjedala sak som potom aj podla toho vyzerala. dobre pojdeme este asi zajtra tak sa pozriem.

sirinka
2. feb 2012

@hoogy 🙂 mnaaam najlepsie su, aj ja aj krupicove aj smotanove....rovno velke balenia 😅

hoogy
2. feb 2012

@sirinka no to je pravda.teraz si s muzom kupime len tak obcas lebo zase bude zle nedobre 😉 ozaj a na co pouzivas vlastne tu cibulu?

sssimi
2. feb 2012

@sirinka mne sa osvedčilo toto. Zabralo jej to do týždňa-6 týždňov bola úplne zdravá, lenže doktorka mi namiesto 6 mesiacov povedala, aby som jej to dávala 6 týždňov a bohužial ako som jej to vysadila, tak mi chytila ten kašel. Takže dúfam, že teraz zase tak dobre zaberie. A stoji nejakých 5€ na celú sezónu.

sirinka
2. feb 2012

@hoogy do salatu...pridam to nakoniec, ostane to chrumkave a doda to taku zvlastnu chut....

hoogy
2. feb 2012

@sirinka aha no skoda ze moj muz nemoze moc cibulu lebo to vyzera super.

sirinka
2. feb 2012

@hoogy ved si to mozes pridat iba ty sama, ked uz si naberies svoju porciu, nasypes trochu navrch...

hoogy
2. feb 2012

@sirinka no ved som si povedala aj ze ked to najdem tak si to kupim a vyuzijem aspon ked mm nebude doma lebo jemu je velmi zle z cibule tak nemoze ani citit ze som ja zjedla.

mystery7
2. feb 2012

@sssimi aku echinaceu si davala? To boli tabletky, alebo kvapky??

mystery7
2. feb 2012

nejako nestiham prispievat, len vas precitam a odpadavam od unavy.
Mirko ako tradicne vystraja, nic nepocuva 🙄 dnes nechcel upratovat hracky, tak som akoze vyhodila kolajnicu z drahy von oknom 🙄 to bola potom rychlovka 🙄
Chcem robit cez vikend taky kolac, dole piskotove cesto, potom kysla smotana s cukrom a na vrch zelatina z cucoriedkoveho kompotu. Bude mi to dobre drzat? Hm?

sssimi
2. feb 2012

@mystery7 také malinké guličky tvrdé. Sarah ich vždy rozhryzie. Keby si chcela pre Slavka, tak ich môžeš rozpustiť v trošičke vody (asi za lyžičku tej vody) a dáš vypiť. Inak sú sladučké-vlastne ako všetky tieto guličkové homeopatiká.

borocka
3. feb 2012

@sirinka este vzdy vas to C drzi????????? ved stale pises ze mas baby soplave, ze klarka to nosi zo skolky, ze obe mladsie to od nej nachytaju..... ja teda neviem, ale podla mna to evidentne nefunguje, ziadna prevencia sa nekona
@sssimi ked ti ja mozem poradit, tak malemu davam preventan,cmulacie cukriky. vybral uz dve balenia ( 30kusov v jednom a kazdy den das len jeden cukrik. stoji to cca 4eura). takze to berieme 2mesiace a musim pvoedat ze posledne bol soplavy dva tyzdne pred vianocami. tak si to spocitaj!
k tomu mu kazde rano streknem do nosa vincentku,krasne sa mu vyplavia sople ( ak tam nejake ma poschnute), mimochodom sa aj vyborne naucil fukat sople. uz som vyhodila odsavacku 😅. ak sa mi zda ze by na neho daco liezlo,tak mu tu vincentku streknem aj ked prideme zo skolky ( vyplavi mu bacily, dezinfikuje mu sliznicu). stalo ma nieco cez 3 eura, uz ju uzivame treti emsiac a este vzdy tam mam hadam aj tretinu.
a mam kupene C od wallmarku, cmulacie cukriky, je to 100mg ( mas 40cukrickov a stoji to u nas tak 1,20eura). ale to mu davam len tak raz za cas, poobede, ak im ochorie viac deti v skolke. to berie naozaj len ako taky doplok.

a este ti mozem odporucat zazvorovy caj! normalne si kup zazvor ( u nas ho v tescu mavaju celu zimu), kus si z neho odkroj, osup, nastruhaj a nechaj vyluhovat vo vode. dochut si to medom. krasne sa to rozvonia ( chuti to velmi podobne ako coldrex citronovy,len to mas cistu prirodu). a kludne to mozes dat aj malej. velmi to pomaha na take chripkove stavy, ked zacnu sople, teploty, slabost,.....ale musis to podchytit hned od zaciatku. my si to doma drzime v chladnicke v zasobe.
v podstate jeden taky zazvor ti vyde na 5salok caju a stoji ta to 10-20centov ( teraz mam v chladnicke na nalepke ze 200g a cenovku 50centov), a spocitaj si kolko ta vyde jeden coldrex.

sirinka
3. feb 2012

@borocka ach borocka... 🙄 tak napriklad moj muz byval z nas najviac chori a odkedy si dava tieto vysoke davky C tak je uplne v pohode, tuto zimu ani jeden krat neochorel, maximalne den-dva ho pobolievalo hrdlo, inokedy uz by mal vysoke teploty a antibiotika.
janka ma sople, ale nemala ani jeden den teplotu, ziadny kasel, ziadne anginy a podobne....ma tak maximalne slabu nadchu a okrem toho jej idu nonstop nejake zuby, teraz uz stolicky, dobre vies, ze aj pri tom je imunita oslabena a virus sa lahsie udrzi.
a magdalenka ta ma od narodenia slabsiu imunitu. ale... odkedy berie Cecko, takisto ani jeden den s teplotou, ziadny zapal mocovych ciest, co zvykla mavat, priebeh zapalu priedusiek lahky...
navyse nas obisli vsetky crevne chripky...

takze ja mam strasne rada tieto hodnotenia, rovnako ako materske mlieko ani vitamin C nie je zaruka uplneho zdravia...su to prostriedky na podporu imunity...

napr. moj muz bral predtym ten preventan a na neho nemal ziadny ucinok...takze ti mam teraz napisat, ze mas iba stastie, ze pato nahodou v tejto dobe neochorel?

borocka
3. feb 2012

@sirinka ked ti mam povedat pravdu,tak ja na tieto hovadiny vobec neverim. nech sa dopuje kto chce cim chce, pomoze si tym len docasne a chvilkovo ( ak vobec si pomoze), nic z toho nema dlhodoby ucinok. akonahle to prestanes brat,tak siv rovnakych stavoch ako aj pred tym.
ako matke mi to neda nesnazit sa malemu nejakym sposobom pomoct, ale je mi uplne jasne ze je to viac kontraproduktivne ☹ 😠 a som na to nahnevana aj sama na seba.
snazim sa nam dobre vetrat izbu, maleho otuzovat ( chladnejsia sprcha na zaver kupania, primerane obliekanie, dostatok pohybu, rano chodime do skolky peso-to ze trochu premrzneme nam urcite neublizi, ponukam mu ovocie, ....ale teda hlavne a prvoplanovo dostatok aktivneho pohybu po vonku!!!!!!!!!!! v lete, v zime, na jar, na jesen, organizmus sa musi na to vsetko naucit a zosilniet.
to ze sa dopujeme nejakym "c" ( alebo cimkolvek inym) nam nijkao nepomoze. imunita nie je o liekoch!! ale o prirodzenej odolnosti organizmu,ktoru si musi vypestovat, a to trva roky. svoje zohra aj genetika, uznavam, ale so vsetkym sa da bojovat! to ze moji rodicai su chorlavi neznamena, ze aj ich deti take musia byt. niekedy staci jednoducha a dlhodoba zmena a je po problemoch

emode
3. feb 2012

Ahojte,
vidim, ze rozoberate podporu imunity ... to Cko aj mna zaujalo, asi kuknem to, co pisala sssimi, len neviem, ci mi to Sofia bude v nejakej forme chciet jest 😕 s tym prisla uz Mony davnejsie ... no ak vravis @sirinka ze to takto u vas zabera a nemoze uskodit, tak asi idem na vec 😉 lebo Sofia zas v noci trosku chrcala a mala zatiahnuty hlas rano ... 😝

my zas mame naozaj divne obdobie ... takmer ziadna spolupraca, vsetko si vydobija mravcanim a skriekanim, vyslovene robi napriek a tesi ju to 😠 takze mame nove vyzvy a naopak, obcas sa tak rozcitlivie pri uplnych banalitach, ze len kukam a rozmyslam, preto tak lutostivo place 😕

luba142
3. feb 2012

@borocka nam ked chodila Kika do skolky, tak byvala casto chora a davali sme aj IMUNAL kvapky s echinaceou a dokonca brala uz aj ten spominany Preventan a dokonca aj tie cukriky cmulacie s Hlivou ustricovou a ja uz ani neviem co vsetko na podporu imunity a chora byvala aj tak prve 2 roky v skolke, nepomohlo nic, mozno keby som vedela o tom cecku vtedy tak to nebude az take zle. Tiez nekupujem ako @sirinka ten velky balik Cecka, ale mam len ten z DM za necele 2 eura, ale mozem povedat, ze na tom nieco je. Ked mi zacina nadcha tak si dam 3000 mg za den v 3 davkach po 2 dnoch som mala po sople, deckam nedavam napriklad tolko co baby pisu, lebo sa bojim tych davok, ci to ked menej piju zvladnu oblicky, ale okolo tej 500g davky teraz kd su chore davam. Inak Barborka tie ako prevenciu cmula tie 100g tabletky od Walmarku

luba142
3. feb 2012

@emode my mame to cecko z DM aj to tu bolo spominane a ked ho dam do caju deckam tak mi to vypiju v pohode, je to kysle tak musim mensie davky zarabat, ten co baby pominaju ten askorbat neni zevraj kysly a lepsie aj vyssie davky naraz decka znasaju. Ja ked si dam do 2deci vody,lebo caju asi 1000 mg z toho DMkoveho tak to v pohodke vypijem, pre mna to kysle neni az tak velmi,lebo ja vypijem aj cistu stavu z citrona 😅

sirinka
3. feb 2012

@emode no a cmulacie od jamiesonu si moje aj same pytaju 😉