Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
17. feb 2012

@jamaat
@sssimi tu som nasla homeopatikum na dusivy kasel nocny, nemali ste ho nahodou niektora, ci vam zabral?
http://www.boiron.sk/lieky/drosera.html

kosska3003
17. feb 2012

my ideme teraz vlakom na vikend za tyzden ale tak to je pol hodina len vlakom to jej robime pre radost strasne chce ist vlakom niekam lebo ich vidi chodit stale okolo vidi z okna tak som jej slubila ze pojdeme a myslim ze teraz v akom su stave cesty je lepsie ist vlakom lebo by sme museli ist cez strecno a to ako cesta aj na 2 hodiny teraz este musi Marika vyzdraviet lebo som objednala pobyt s bazenom ench sa vykupe lebo len o bazene a trampoline sniva a na trampolinu si asi pocka lebo tam kde ma mat miesto je 2 m kopec snehu 😀 😀 😀

sssimi
17. feb 2012

@luba142 Veru nepoznám. Ja používam Stodal. Aj teraz mi ho doktor predpísal.

sssimi
17. feb 2012

Baby tak spievankovo úplne super. Sárke sa to veľmi páčilo, tak idem zaobstarať DVD. Už som tuším posledná čo ho ešte nemá 😀 . Decká to tam spievali, tancovali. Totálne som čumela, že aj menšie decká to ovládali 😀 Hneď od tiaľ rovno na breh a 2 hodiny bobovačky. Nohy mám opuchnuté, ale stálo to za to. Nikdy som nevidela Sárku zjesť toho toľko čo dnes 😀 😀 😀

jamaat
17. feb 2012

@luba142 Vôbec ho nepoznám, ja len Stodal používam.

@sssimi Aj ja mám na KDHácke Spievankovo lístky zajednané. Budúci týždeň si musím ísť zobrať.

jamaat
17. feb 2012

A aj teraz ju drhne, už čakám, kedy sa zase na to zobudí. A to som jej dala aj Fenistil, aj Stoptussin, aj z DM sirup.

kosska3003
17. feb 2012

@jamaat aj moja drhne dala som jej promethazin cez den ma este jeden sirup na vykasliavanie aj cibulovi si pyta ked ju dusi hruza tieto kasle teraz sa snazi zaspat ale dusi ju

sssimi
17. feb 2012

@jamaat AJ toto bolo KDHcke :D Aj čaj sme dostali, aj balónik, kalendárik a nejaký prospekt, ale ten zostal na wc 😅

sirinka
17. feb 2012

@borocka
@jamaat no tak som co to pobalila a baby, ja by som dvoch nosicov minimalne potrebovala, keby som chcela ist vlakom...bude plny kufor aj truhla na aute...

borocka
18. feb 2012

@sirinka 4hodiny bez prestavky??????????? to cim zabavas decka??????????????? lebo pato nevydrzi pocas dna 4hodiny ani vo vlaku, a to sa tam moze aj trosku poprechadzat a vzdy aj narazi na milu revizorku, alebo milu tetusku ci uja co sa s nim trosku zabavia......... ale 4hodiny sediet zapasany v sedacke, tak to by aj mna vsetky mrle zozrali 😕

a sestra........no v pondelok nastupuje na poslednu chemoterapiu, potom jej budu robit vsetky testy a vysetrenia. a uvidi sa,ci je zdrava alebo sa objavilo nieco dalsie. posledne 3tyzne bola v nemocnici, mala chemosky, potom bola leukopenicka a potom mala zle mocove testy, afty v puse, a neviem co vsetko. bolo to zle. aj psychologicka k nej chodila, lebo vobec nerozpravala. "jedla" len cez infuzku.
ale teraz od utorka je doma, zda sa nam v pohode, fyzicky aj psychicky. ta nemocnica ju vzdy otupi. to sa da pochopit. a potom doma je OK.

borocka
18. feb 2012

@sirinka 😀 😀 no,ked sa balite 4baby tak toho musi byt.......ale zasa v lete sa lahsie bali ako v zime

jamaat
18. feb 2012

takýto závoj keby som mala ako decko na hranie, tak sa aj zbláznim! v tej číne majú neskutočné ceny! http://www.ebay.co.uk/itm/1T-Wedding-Lace-Edge-...

hoogy
18. feb 2012

@borocka vies podla mna toto cestovanie je vecou zvyku. my s malym vela cestujeme aj na dlhe cesty a on nema problem sediet v autosedacke. v pohode nam vydrzal aj 9 hodinovu cestu do talianska. a ja som isla s malym sama lietadlom do prahy a tiez to bolo v pohode. pri kontrole mi chitil tak zamestnanec com mu ho supla kym so kocik pustila cez pas a opat ho zlozila. no musis byt troska aj asertivna. a hlavne nevies ci sa ta mamicka sama nakladala do toho vlaku 😉

jaj kocky vidim ze planujete stretko. no nam to asi ani tento rok nevyjde. v juni sa uz na taku trasu nedame. uz sa budem asi viac menej len v rakusku zdrzovat. 😉

borocka
18. feb 2012

@hoogy tak ano, da sa na cestovanie privyknut, ale len ked cestujes castejsie, ake mas dieta hrave, vela je tam od povahy dietata. a cesta do prahy lietadlom ta trva asi hodinu, takze to je ozaj nic 😉 a kolko mal vtedy maly?
a je pravda ze tu maminku som nevidela sa do vlaku nakladat, ale videla som ju v prahe potom vystupovat. a to spravila sama. aj som sa ponahlala ze jej pomozem ( vdaka bohu prisli sme skoro rano,tak tam bolo celkom prazdno. nemala som stresy ze mi neikto ukradne tasku alebo dieta) .ale kym ja som vylozila jednu tasku a jedno decko, tak ona mala vylozenu tasku, kocik a prve dieta. no nechapem. ako mohla sama kocik vylozit 😲 😀

inak dnes mam maleho vo zvolene, isli na ladovu revue popolusku. malo to zacat o druhej, tak som cakala ze o piatej budu doma, no este neprisli. som zvedava co bude hovorit, ci vydrzal sediet. nechcela som ho tam nai pustit.

hoogy
18. feb 2012

@borocka my sme minule boli tiez na ladovej revue a trvalo to cele asi 3 hodiny. tiez sme necakali tak dlho. matkovi sa to strasne pacilo tlieskal o sto tristo 😀

matko mal rok. sice samotna cesta je kratka,ale ani jedno letisko nie je bezbarierove. takze hned ma cakalo asi 20 schodov k lietadlu. kde som poprosila dvoch chlapov a odniesli mi ho zniesli 😀 a proste s pomocou to nejak slo. najhorsie bolo vyzdvihnut batozinu a nalozit dva kufre na vozik a tlacit aj kocik. no ked sa musi zvladne sa vsetko. 😉 kamoska ta malo cestuje s malou a ona jej nevydzi v sedacke ani pol hodinu. a je to velmi kludne dieta

zuzkaprofant
18. feb 2012

@borocka keby si vela cestovala drobec by si zvykol;)

emode
19. feb 2012

Ahojte,
tak konecne mam internet, zatial som necitala spat, tak neviem, co je nove ale sssimi je este pokope 😉
sme uz prestahovani asi tyzden, len som ako namesacna, neviem, kde co mam a podobne, ale rychlo si zvykame, hlavne sofii sa paci 🙂 a spi vo svojej izbe, sice nad ranom ma zvykne zavolat, ale radsej idem ja k nej ... som rada, ze aspon tento krok sme pri stahovani zvladli 😀

sssimi
19. feb 2012

@jamaat Ja som mala závoj doma po mamine ešte s takou lodičkou. Joooj to sme sa s kamoškami prehrali riadne 😀

@emode ešte som kinderko 😀 , ale už mám aj stavy, že ma to prestáva baviť. Hlavne keď mi tvrdne brucho je to fest nepríjemné a trtolová kosť ma neskutočne bolí. Ale malú už mám dole, tak sa môžem konečne poriadne najesť a aj pálenie záhy mi ustúpilo. A samozrejme sa to odrazilo na váhe. Už mám +5kg 😅 Idem skoro kilo za týždeň 🙄 .
A s tou izbou robíš dobre, že chodíš ty za ňou. Sarah už chodievala aj za mnou, ale veľmi ju to prebralo a bola dosť dlho hore kým zase zaspala. Lenže sa mi pred príchodom neozvala a ja som sa zobudila až keď sa mi pchala do postele 😀 . Potom zvykla zamrnčať a to som už aj prášila. Občas sme sa stretali na chodbe. No naučila sa, že vždy dobehnem, tak sa už neunúvala. Síce ma to aj hnevalo, ale ovocie to prinieslo. Konečne mi sama predrichme až do rána a aj keď ju v noci počujem, že je hore, tak potichučku znova zaspí. Už konečne nadobudla tú istotu, že som nablízku 🙂

jamaat
19. feb 2012

@sssimi My sme mali šifónové a iné šatky, tak z toho sme si závoje robili. Koľko sme sa s tým na hlave nabehali!

sssimi
19. feb 2012

@jamaat mne nosila teta z Talianska šaty, také čo u nich vyšli z módy, ale ku nám sa to nikdy nedostalo, takže v tom som sa po dome vynášala 😀 Boli super, sukne sa točili do výšky.

jamaat
19. feb 2012

@sssimi Jeeežiš, "krúcacie" sukne, za to by som tiež aj zabíjala. 😀

emode
20. feb 2012

@sssimi este sa neponahlaj 😉 ... uz nemas vela ... len mam problem v tom, ze spim dost zle, stale v podvedomi viem, ze bude kricat, takze som dost nevyspata 😒 ale co uz a ako vravis, hadam sa dopracujeme k tomu, ze uz nebude kricat a pekne zaspi sama 😕

ja som vobec nebola suknovy a satovy typ 😎 ani nahodou by som si nieco take na seba nedala a lodicky uz toboz nie 😝 😝 a ani teraz to nie je ine ... zato Sofia by saty nosila do skolky kazdy den a vsetko hned dava na ruky, naramky, retiazky, cacky-macky 😀 no odo mna to nema 😀

jamaat
20. feb 2012

Na ZŠ som už potom sukňu na seba nenavliekla, až na gympli som zase začala nosiť. 🙂
@emode

sssimi
20. feb 2012

@emode
@jamaat Baby mne bolo absolutne jedno čo dám na seba do školy. Hlavne na ZŠ mi to bolo totálne jedno. A v podstate aj muselo. Mamina ma nebrávala po obchodoch. Kúpila, doniesla a nosila som to. Bráško bol horší a doteraz je problém kúpiť mu niečo bez neho. Hrozí, že sa toho ani nedotkne. A keby ste ma videli teraz akú bundu nosím po dedine 😀 . Ludia ma nespoznávajú. Čakajú kým prídem bližšie. Mamča mi vyhrabala takú tmavú zelenú bundu až po kolená. Fičalo to asi niekedy v 90tom 😀 No úplne strašná, ale nemienila som investovať do novej. K doktorke chodím rozopnutá. Už to predsa vydržím.

@emode Ja Sárku stále uspávam. Musím si k nej lahnúť. Už poobede vidím náznak, že by možno zaspala aj sama. Lahne si a aj 20 minút v pohode leží bez toho, že by ma ohlásila, ale mám pocit, že by asi nezaspala, tak idem k nej a po chvíľke spí. U nás to už bude aj v noci v pohode aj keby sa budila, lebo mm sa mi o 2 týždne necelé vracia domov na stálo a bude spávať so Sárkou a ja s Liankou. Predsa sa pri Sarah vyspí lepšie ako pri novorodencovi 😀

hoogy
20. feb 2012

@sssimi ty si za cele tehu pribrala len 5 kil? to si dobra 🙂 ale uz sa ti to krati a dobre si teda podrzala. len aby si nakoniec aj neprenasala 😉

sssimi
20. feb 2012

@hoogy no veru 😀 Pri Sárke som si 2tt naviac ponosila. Hej 5kg a to som mala v 30tt +1kg, takže v priebehu 5-6tt som išla 4kg hore 😅

luba142
20. feb 2012

@sssimi fu,ze 5 kilo, ja som mala 18 kilo pri Barbi a to som jedavala normalne, tak ako inokedy 😀 😀 Strasne ma boleli bedrove klby, posledne 2 mesiace som nemohla ani poriadne chodit 😝. Ja som mala pri Kike od polky tehu problem zo skracovanim krcka a nakoniec som este aj tyzden prenasala 🙂

jamaat
20. feb 2012

@sssimi A už má muž potvrdenú robotu na Slovensku? Nebude vám teraz na prd živiť dve autá?

hoogy
20. feb 2012

@sssimi no tak to si pekne malo pribrala. super aspon nebudes musiet vela davat dole. ja som zvedava na ake cislo sa tento krat vysplham 😀 tak sna pride druha kocka na cas a nebude sa tolko skraslovat ako Sarka 😉