Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
28. sep 2009

ahojte...mala sa dnes od rana skrka...obliekli sme sa a pojdeme von.
Ja som tiez nebalila na siroko a mali sme to dobre..inac na Slovensku a hlavne na zapadnom sa preto bali na siroko, lebo v minulosti boli s tym problemy a ked si pozriete teraz take 50-rocne ako chodia, tak to kvoli tym klbom.. ja poznam u nas minimalne 5takych..Pytala som sa na to doktorky preco sa na Slovensku bali a napr. v Nemecku nie.
Je to vsetko geneticky dane...
My sa stale neotacame na brusko... 😕 je to normalne? Asi hej... 😅

emode
28. sep 2009

lubi tiez mas malu velmi sikovnu ... nam sa uz tiez podarilo naspat pretocit ale bola to skor nahoda ...

ani si neviete predstavit, aka bezmocna sa citim, ze sa mi neda chodit ... uz mam aj barle ale to uz toboz nic nechytim do ruky a ked si predstavim, kolko sa to este bude hojit a kym zacnem normalne chodit tak mi je na grc ...

jamaat sofia nespi od rana od siestej ... moja mamina ju nie a nie uspat uz hodinu a vcera spala naposledy do tretej poobede a potom zaspala az o osmej vecer a to este riadne vystrajala pred kupanim vyskala rehlila sa na starku no nie a nie ju dostat do "hajan" ...

luba142
28. sep 2009

emode - to ti verim s tou nohou, a davas si na to nejaku mast? Pred prazdninami mala dcerka vyvrtnuty kotnik a tiez skackala nemohla ani sliapnut na nu a ked isla na wc museli sme ju podopierat a davali sme jej na to octanovu mast a ten stahovaci obvaz poradil lekar

luba142
28. sep 2009

nika - kazde dieta je ine ved sa nauci neboj sa nasa je stale na zemi na podlozke tam ma vela miesta tak je taka rozsafna ako vravia v panelaku 😀 a pomaly uz jej podlozka nestaci najdem ju aj na podlahe uz a skoro spadla aj s postele sa kotulala na jednu stranu stale

zuzkad
28. sep 2009

tak som hned kludnejsia, lebo ma sestra dost nastrasila a uz som si davala vinu za to, ze som od mesiaca a pol prestala balit na siroko maleho ☹ ☹ ...trrapi ma troska, ze este nema maly jadierka vavinute, ale dufam, ze uz na buducej kontrole uz bude vsetko ok...ale doki povedala, ze u par deticiek sa jadierka vyvinu podla prveho zubka...tak pockame si na zubok 😉 😉 ...ak este nema jadierka vyvinute, to znamena, ze este nemoze stat na nozkach ...lebo maly by uz sa staval jedna radost na nozicky 😅 😅

ludmilabb
28. sep 2009

zuzka ja idem na otropediu dnes a nebalila som na siroko od prveho mesiaca, sam doktor mi to povedal. takze postolkove nohavicky som hned odkladala

neviem aj vam povedali aby ste prisli s detickami na kontrolu vo stvrtom mesiaci?

ludmilabb
28. sep 2009

nika nasa sa nepretaca iba obcas z bruska na chrbatik ale to ked sa nakloni v podstate neumyselne a potom je vygulana ze co sa stalo 😀

luba142
28. sep 2009

zuzkad my uz mame aj zubok tak som zvedava co nam povie na ortopedii mame ist este po 5 mesiaci na jednu kontrolu ale nemusime balit od 3 mesiacov

ludka my sme boli v 3mesiacoch a povedala ze este po 5 sa mame dojst ukazat

ludmilabb
28. sep 2009

Lubka ty este kojis?

luba142
28. sep 2009

ano kojim preco?

ludmilabb
28. sep 2009

az teraz som si vsimla ze som napisala este, akoby si kojila roky, heh
no ci ta malicka neuhryzne?

sssimi
28. sep 2009

Ahojte.
Ludka nám kazali baliť do 1 mesiaca a potom sa prísť ukázať po 4och mesiacoch... My ideme o týždeň.

jamaat
28. sep 2009

Čaute, tak som zase tu na chvíľku. Od rána mi je stále zle a malá just nechce spať. Hodinu ju uspávam a spí 3/4 hodinu. Teraz konečne zaspala, ale to už som jej vravela, že ak chce, aby som ju ogrcala, tak nech len ďalej vyčíňa. Keď už takto vyvádza a reve, tak potom zhasne naraz v priebehu 3 sekúnd. Keby bola aspoň spokojná, že sa prehrá a ja môžem pri nej ležať. Ale figu, nervná je, lebo je nevyspatá.

ludka, aj my máme ísť v 4 mesiacoch na kĺby. Objednaná je asi o 2 týždne. Teraz sa nám nazbieralo lekárskych prehliadok, tak strácam prehľad čo a kedy.

No idem psa osprchovať (horko-ťažko sme zvládli krátku vychádzku) a zaľahnúť aspoň na chvíľu.

jamaat
28. sep 2009

ludka, o kočíku sme ti písali aj s mimi...našla si si?

luba142
28. sep 2009

ludka 😀 , este nehryzie

emode
28. sep 2009

ludka asi si bola u toho araba, tiez sme boli ked mala 4 mesiace, vtedy povedal, že má jadierka vyvinuté ako 7-8 mesačné bábo ... tiež som balenie viac-menej ignorovala ...

emode
28. sep 2009

uspavanie na druhy pokus ... starka zas zobrala Sofiu von, rano spala 20 minut ... neviem co je zas dnes za konstelaciu

jamaat
28. sep 2009

zuzkad, sestre povedz, že má zastarané názory.

sssimi
28. sep 2009

Ja som tiež teraz malú uspala s neskutočným revom... Už mi to tak robí 4 deň 😠 ... Každe uspávanie huči a hučí... To po tom debilnom očkovaní 😠 Dovtedy mi zaspávala sama..... šľak ma trafí....

Nika ani moja sa ešte nepretáča...

sssimi
28. sep 2009

Jamat to predne koleso na kočiku je úplne na pevno 😖 ... Aspoň viem na čo sa mám sústrediť pri kupe druhého kočíka 😀

jamaat
28. sep 2009

Zistila som, že nemôžem zaspať, lebo mi končí aukcia o 20 minút 😀

Emka sa už pretáča len taký fukot. Viac na bruško, ale aj na chrbátik sa jej už darí.

Tie, čo dávate topánočky už teraz, aká je to veľkosť? S akou veľkosťou mám rátať zhruba o 2 mesiace?

emode
28. sep 2009

sssimi
tiež máme väčšie problémy so spánkom po tom poslednom očkovaní ... už som sa s tým zmierovala, ale situácia sa dáko skomplikovala a staré mamy to nezvládajú najlepšie 😢

ludmilabb
28. sep 2009

jamaat noo neviem ci by sme nas kocik predali, sutosedacka je do 1.roka /tvrdi mm ja som to nestudovala a kolko by nas zase vysiel sportovy...a myslim si ze ked uz bude Sofia sediet a vsetko vidiet uz jej bude jedno ci je vytrasena teraz reaguje na vsetko cintloska 😒
ja uspavam nasu vyhradne na rukach a uz som mala vycitane ze sa mozem tesit ako som si ju sproste naucila na ruky, ale ona malokedy zaspala sama tak co mam robit?

iinuska
28. sep 2009

ahojte majovenky, ako sa mavate? My mame za sebou perfektny vikend, oslavovali sme manzelikove narodky, bolo nas ako hadov, ale bolo super.Aj pocasie nam vyslo, tak sme mohli sediet na dvore. 😎

ludka, aj ns drobec zaspava bud na prse alebo na rukach. Co uz

jamaat
28. sep 2009

Dala som Emču na deku pod hrazdičku a kým som dojedla polievku, otočila sa o 180 stupňov. Aj som musela chvíľu rozmýšľať, či som ju ja tak nedala, ale nedala. 🙂

Teraz študuje na brušku guľu na hrazdičke. Idem ju natočiť.

nikanika28
28. sep 2009

Caute...dnes ma uz asi slaktrafi...ale pozeram, ze nie som sama...od rana Klarka vresti...a ked tak nad tym uvazujem..tiez je taka po tom ockovani. Boli sme sa zaockovat vo stvrtok, zeby to dako suviselo s tym??? 😕 AAch jaj..bola som s nou cele doobedie vonku, tam bolo jak tak dobre, potom sa napapala a zase rev... Teraz na piaty pokus zaspala v postielke...bola som sice asi 5krat jej dat cumel..ale uz spi... 🤐 som zvedava dokedy..

nikanika28
28. sep 2009

Klara dnes aka herecka, mala som ju pri sebe v lehatku v obyvacke a obedovala som..kedze som si ju nevsimala, tak isla zase revat...tak som sa na nu pozrela a hovorim EEEEEJJJ ..a ona sa zacala strasne rehotat...a takto sme to robili kym som sa nenajedla a este 10minut navyse 😀 😀 😀
Lieta mi tu nejaka splasena svina okolo hlavy...idem na nu zautocit 😅

jamaat
28. sep 2009

Nika, aj splašené klobásky budú? 🙂
No u nás to očkovaním nebude, keďže na druhom ešte nebola. 🙂 .....ale teraz je spokojná. Aha....tak už som ju poriekla. Už piští.

iinuska
28. sep 2009

baby, chcela by som urobit album, ale zistila som, ze vsetky fotky maju viac ako 700 kB. 😕

jamaat
28. sep 2009

Dala som Emke mlieko z mrazničky, lebo som mala málo svojho. A je spokojnejšia. Asi jej to moje teraz vadilo, beriem totiž Fenistil na opuchnuté sliznice. A asi je aj mne z toho zle. Takže ho vysadím.

iiinuska, treba fotky zmenšiť. Otvoriť ich v programe, ktorý to vie. Ja to robím najrýchlejšie v Microsoft Office Picture Manager.