Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
28. dec 2010

@mimi21 neboj raz to pride a verim ze prirodzene 😉
@ladywitch26 ktore zubky jej idu, my mame 4 stolicky a chybaju nam ocne ja uz ani nemam prehlad kolko ma zubov, tusim 12 a este 8 je tych ocnych 😅 ?

@iinuska skusala si davat Adamkovi aj kravske mlieko z flasky lebo ja stale kojim a Sofia vlastne este neochutnala ine mlieko len moje, aby potom ked ju odstavim vobec take kravske chcela 😖

emode
28. dec 2010

@ludmilabb neboj plnotucne mlieko je velmi chutne, bude ho chciet, sofia ho aj chcela a nemoze 😢

u nas problemove peripetie pokracuju ... okrem toho, ze nic nerobim okrem umyvania riadu, teda mam taky pocit, ako sa nam umyvacka pokazila, tak mm vcera tak seklo, bol aj na pohotovosti, napichali ho, dnes dokonca aj obvodak prisiel mu pichnut injekciu od bolesti, lebo nemoze hocijake lieky na dvanastornikovy vred 😖 takze mam doma dve deti 😕 teda stihat to nie je sranda ... lietam ako blazon ...

vcera sme boli na kontrole s uskami, tak prave este doliecujeme, ale je to ok 😅 , len stale do konca tyzdna nemozeme velmi von ... vymenila nam kvapky ... no a ako dobrala ATB tak znovu nabehol ekzem 😒

kosska3003
28. dec 2010

@ludmilabb ocne su 4 stoliciek je 8 potom jednotky 4 dvejky 4 to je 20 a dost

iinuska
28. dec 2010

@ludmilabb ja obcas skusam davat polotucne, lebo take kupujeme aj pre nas, ale vela ho teda nevypije, mozno tak 20-30ml. Vcera vecer si pytal mlieko, tak som sa ho spyatala, ci chce z chladnicky, ze ano, tak ze vyskusam mu pred spanim dat, aj si dal mozno 3-4 glgy a potom sa uz chytal prsa, takze to skoncilo, ako som si aj myslela. Ale Adamko ma ten atopicky ekzem, tak som aj s mliekom opatrna.

sssimi
28. dec 2010

@ludmilabb Ja od kedy som dokojila Sarah odmieta všetky mlieka. Občas ju oklamem mliekovou polievkou, ale to je asi tak všetko. Takže fičíme na jogurtoch a syroch. Dokonca ani tie kaše zarábané s vodou do nej nedostanem...

ladywitch26
28. dec 2010

@ludmilabb nam chyba este jedna spodna trojka,ale teraz to nevidim na nu, lebo ma opuchnute obidve lica. tak podla mna uz 5ky

sirinka
28. dec 2010

@ludmilabb klarka mala prvykrat mlieko ako dvojrocna a uplne v pohode....zohriala som ho a trosku medu som dala do neho, neskor sme jej zacali varit slabe kakao a plynule sme presli na granko...ale nevypije ho kazdy den. kazdy den ale ma nejaky syr a jogurt a lubia obidve acidka....to uz mozes kludne davat malej ochutnat aj actimel napriklad...

kosska3003
28. dec 2010

moja Marika je na actimeli zavysla mala by ho aj kazde den keby mohla ale nedavam kazdy dne na noc ked ide spat mi vypije 240ml nutrilonu a v noci vyduje este dve flasky ale uz plnotucneho mlieka som zvedava do kedy ju to nocne pitie bude drzat

luba142
28. dec 2010

ahojte
mne mala este pije Sunar v pohode ale skusala som prevarene polotucne a tiez ziadny problem takze myslim ze mlieko lubime a postupne pockame do 2 rokov a prejdeme na normalne nase mlieko zo Sinaru, teraz ju este nechcem prevadzat ked byva casto chora. Kika uz od roka a pol pila plnotucne mlieko a od dvoch rokov striedane s grankom

dm1
28. dec 2010

ahojte som tu dlhsie nebola sme boli na sviatky u nasich a potom u svokry aj teraz som doma len na jeden den. Ako to vyzera s mimi uz porodila?

inak stedry den dopadol super maly pekne sedkal pri veceri ale chcel len cesnakovy osuch papat aj na darceky sa vytesoval. Najviac ho ale zaujal zu-zu skrecok co dostala neterka tak viem co mu kupit na meniny

luba142
28. dec 2010

@kosska3003 mne mypije Sunaru max.200, davam jej rano a vecer a niekedy ked je obdobie ze nechce papat tak aj na olovrant ale v noci nastastie nepyta vobec nic maximalne vodu alebocaj ked je chora 🙂

dm1
28. dec 2010

aaa uz citam ze mimi nerodi 😉

emode
28. dec 2010

mimi caka na 1.1. 🙂

borocka
28. dec 2010

@kosska3003 pani, ta ma teda apetit.

pato zje vecer 300ml granka (neznasa mlieko, oklamem ho len zafarbenym grankom lebo zmeni farbu aj chut) a do rana mam pokoj. este to tak aby som v noci vstavala.

dm1
29. dec 2010

@borocka to my stavame v noci tak 3-5x a to chodi spat dost neskoro okolo 10-11 vecer

iinuska
29. dec 2010

@dm1 no my sme na tom podobne, ale spavat chodi o 20. A potom rano o kolkej vstavate?

dm1
29. dec 2010

@iinuska ako kedy vacsinou okolo 9. Ale dnes vstaval uz o pol 7 a pritom isiel spat o pol 11 😔

jamaat
29. dec 2010

No by ma šľahlo, keby mi Emka chodila tak neskoro spávať. Veď to už môžem ísť rovno s ňou spať a žiaden voľný oddychový čas by som večer nemala. Ale chodí teraz tiež trochu neskôr, chcem jej to o hodinu posunúť, lebo vstáva až po ôsmej. Tak večer skôr spať, ráno skôr vstať. Dúfam, že sa to podarí. Ja sa posledné týždne neviem ráno prebrať. Aj si sadnem na posteli, ale aj posediačky ešte zaspávam. Predtým som chodila neskoršie spať, skôr vstávala a bola som v pohode. No neviem.

kosska3003
29. dec 2010

no ja jej skusim dat caj zase v noci lebo mi vela mlieka vypije a mi chodime spavat pred 8 a pred 8 vatavama niekedy vstane o 7 a v noci 2 krat minimalne hore na mlieko niekedy jej staci cumel ako kedy

iinuska
29. dec 2010

@dm1 no to dnes fakt dost kratko pospal. Dobehne cez obed

emode
29. dec 2010

@jamaat mozno si tehu 😅

iinuska
29. dec 2010

@emode
@jamaat
to napadlo aj mna, len som nemala odvahu to napisat 😅

sirinka
29. dec 2010

ahojte....tak sme boli pozriet v avione v ba a vypredaje nic moc, slabota...ale kupili sme cizmicky pre obidve kocky....tak ja som spokojna.... 🙂

jamaat
29. dec 2010

@iinuska
@emode No čo vám haraší?! 😅 ....Nie, nie som.

ludmilabb
29. dec 2010

@kosska3003 aha takze nam este musia vyliezt 4 stolicky, uf uplne mi stacili tie prve styri
a este 4 ocne 😝
@jamaat co to iinuska a emode pisu ze tehu 😅 vsak mrcha ti chodi nem?
kedy ti Emka chodi vecer spavat ze jej to chces posuvat?
@dm1 joj Danka az o jedenactej ti Matko chodi spat a to pravidelne? mne Sofia chodi o deviatej pol desiatej a to mam potom hodinu a pol aby som si porobila co potrebujem a prd stiham
@borocka niektore deti sa jednoducho v noci budia a druhe prespia celu ja take stastie nemam ako ty a ci chcem alebo nie vstat musim, kojim ju len nad ranom ale aj tak sa budi niekedy aj trikrat

mimi21
29. dec 2010

ahojte
co noveho?
ja stale pokope 😝 ani to zatial nevyzera, ze by som mala rodit, slahne ma 😒

sirinka
29. dec 2010

@mimi21 aj prvu si mala po termine? tak ved ked uz tak, aspon nech teda pocka do noveho roka... 🙂

ladywitch26
29. dec 2010

@borocka no neviem, ci by to "este to tak aby som v noci vstavala" obstalo. ked si stanka zmysli, ze chce mlieko o pol piatej rano, tak jej ho hned naklusam dat, inak budem pocuvat ziapoty aj dve hodiny. proste ked decko chce, tak mame smolu.
a dnes to bolo cely den len JA,JA,JA. JA chcem jest sama polievku....esteze som jej prezieravo dala utierku pod krk. v lete by som ju rovno vyhodila vonku na dvor holu a potom len osprchovala hadicou, ale takto je binec vsade. dalej JA si stiahnem plienku, aby som sa vycikala do nocnika...no jasne,ze jej to trvalo tak dlho, ze uz bolo zbytocne si tam sadat, plienka bola uz plna.esteze fabien je momentalne v takom obdobi, ze sa kludne prehra pod hrazdickou a sam a spokojne sa usmieva na vsetko, inak by ma slahlo...

luba142
29. dec 2010

ahojte

my chodime spavat po 8 a rano vstavame tak medzi 7-8, a v noci sa budime len ked nas nieco trapi, ale nastastie moc noci takych nieje, sice sa zobudi na to ze nema cumel hocikedy ale tiez to nieje taka katastrofa

sirinka
29. dec 2010

@ladywitch26 no ja som sa jedneho dna zatala a nechala som ju ziapat tie dve hodiny... 🙂 ale tak u nas uz to bolo nonstop na cecku v noci a dalsie babo v bruchu....takze situaciu potrebovala riesit....teraz niekedy prespi celu noc, niekedy sa zobudi aj dvakrat, ale staci sa jej potulkat, uz pit nepyta...
inac aj magdulka ma obdobie JA....uz sa z nej smejem ako na vsetko krici JAAAAAAAAA