Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
20. mar 2011

@borocka inak k tym basnickam, ja som si vedela precitat knizku, ale aj tak som vzdy chodila za otcom, nech mi ju precita, lebo sa mi to strasne pacilo,ked cital on. tak myslim, ze pato mozno aj vie slova, len sa mu proste viac paci, ked to citas alebo spievas ty. v tomto by som vedu nerobila. 😉
a jedneho dna sa tie polievky musi naucit jest a to jedine tak, ze bude trenovat a trenovat. tiez niekedy len rukami zalamujem, ako to je, ale necham ju. vsak bordel potom upracem na konci.

inak my zasa hrozna noc. zauradoval spln, tak stanka nam spravila budicek 5.40, ani bohovi dalej spat, a mimo to som od pol tretej mala maleho u seba v posteli, lebo stale mravcal, metal sa a nemohol spat. pri mne spal ako v oleji, ale zasa som nespala ja, lebo som sa nemohla ani pohnut. navyse som vcera sla do prace a neodstriekala som si mlieko, lebo sa mi zdalo, ze ho nemam az tak vela, no ale kym som po 4 hodinach prisla z prace, tak uz sa mi spravil zapal. a boli to jak fras. 😖

borocka
20. mar 2011

@iinuska my sme mali umele kym nemal vsetky zuby. aby si na dasna neublizil,aby to zbytovne nebolo ak ich mal citlive. ale myslim ze uz je velky, ucel si splnia aj kovove potom co umele od campol babies rozhryzol..normalne na tvrdo odhryzol tu cast co sa dava do pusy, tak som ich vsetky zbalila. uz len aby sa nejaka nehoda nestala.

@ladywitch26 este hadam bude chyba vo mne 😀 lebo aby som ho zaujala tak mu vsetky tie basnicky rapujem, a namikavam sa, a do toho mu tlieskam.......a pesnicky zasa menim rytmus, slova upravujem aby sa aj rymovalo ale aby tam boli sucastne slovka (nie ze dake zastarane co ani nevie co zanmenaju),

ladywitch26
20. mar 2011

@borocka mne stanka tiez minuly tyzden odhryzla kus plastovej lyzicky. ale uz ma aj kovovy pribor.

borocka
20. mar 2011

@ladywitch26 a najlepsie ze som si vsimla az v dreze. on si svoje veci nosi na umyvanie pekne sam do drezu.....a nic nepovedal, neukazal......tak som sa dost prelakla ze co teraz.....ale este v ten den som ju nasla na stolicke pod poduskou (zrejme skryl aby som sa nehnevala), trdlo

jamaat
20. mar 2011

@borocka No ty si riadne kreatívna 😀

Emka má teraz pre zmenu obdobie, že nechce sama jesť. Neviem, či ju to nudí, alebo sa jej proste páči, keď ju my kŕmime, že si ju musíme všímať, či čo. Pritom ju nikdy nenechávam samu v miestnosti, keď je, vždy sedím pri nej. Keď sama jedla, to aspoň sedela pekne, lebo sa musela sústrediť. A teraz, keď jej ja musím dávať, tak sa len vrtí, všade jej z úst kycká a úplne ma vytáča, keď mi ešte rukou do vidličky alebo lyžičky drgne. 😠

mystery7
20. mar 2011

ahojky
Peknu nedelu vsetkym.
U nas vcera nervy na nervy, samy rev a nam uz z neho rastli rohy 🙄 vecerne zaspavanie 1,5hod 🙄 sme sa s mm museli vystriedat, uz sme nevladali. Vcerajsok bol u nas na skok z balkona.
Dnes to je o trosku lepsie, menej nervov a revu. Teraz uz spi-hura, ale myslim, ze dlho nebude. Neviem co poobede, aj ked je dnes teplejsie, vonku riadne fuci.

Vcera som robila kolozvarsku kapustu, podarila sa mi, ale na tanieri sa rozpadla, nedrzala pokope ☹

@borocka meno uz asi mame, ale rozhodli sme sa, ze ho oznamime az po narodeni 😉
A myslim, ze si na Patka trochu narocna. Vsetky deti maju silnejsiu zazitkovu pamat, lebo to co preziju na vlastnej kozi je omnoho silnejsie nez nieco sucho nucene. Ja Mirka nenutim ani k rozpravaniu, ani k odplienkovaniu. Postupne sa nauci.

@luba142 u nas davam len polievku ja, inac vsetko sam. Tiez vzdy vyzerame ........ale co uz. Pozberam, pozmyvam, prezleciem ho, umyjem ho 😉

iinuska
20. mar 2011

@ladywitch26 tak to Ti verim, ze ta to boli. Ja tym, ze som v noci kojila len raz, aj to zabudla dat z druheh prsnika, tak som myslela, ze do obeda mi praskne. Ani som sa ho nemohla dotknut. Jaj, ta ulava, ako si Adamko vytiahol. A uz sa mi zacina plnit ten druhy. A zase nukat mu nechcem, lebo som rada, ze posledne 3 dni si nevypytal cez den, len pred spanim

borocka
20. mar 2011

@jamaat a co mam robit? ved on knihy nechce. tak si z nich staviame dom. zo zasady kupujem reporelove...rozkladame ich, spajame na hada, alebo do ohradky........potom sa tam skryvame a pritom zverinu pokuka. inak ho zvery zaujmu len na zivo, a to by dnes poznal len psa,macku,kohuta,sliepku a dost. a basnicky pesnicky klasicke ho nezaujimaju,tak mu tiez musim lepsiu metodu vymysliet.

borocka
20. mar 2011

@iinuska to kolko mlieka este mas?????? ja teda neviem, ale mozno by si aj na gyndu mhla zajst nech ti mlieko zastavia. su na to nejake pilule, asi tiez hormonove. ak si maly uz nepyta tak aby si jeho aj seba zbytocne nedrazdila.......

ladywitch26
20. mar 2011

@iinuska a kapustu, co som mala vcera v chladnicke, som akurat rano dala morcatu, tak nemam ani cim chladit. ☹
@mystery7 mne stanka po jedeni vzdy vstane zo stolicky taka zapraskana a sama povie, ze "kik kik", v preklade kvik kvik, akoze je prasiatko 😀

iinuska
20. mar 2011

@borocka mam dost mlieka, len u nas su problem noci. Adamko sa budi 3-4x, dnes bola vynimka iba 1x. Som si povedala, ze pockam, kym sa mu prerezu tie posledne zadne stolicky, apotom to zacnem riesit. Tak maximalne do maja-juna

@ladywitch26 neviem, ale tusim aj tvaroh je dobry.

borocka
20. mar 2011

@iinuska
@ladywitch26 tvaroh sa mi zda ze je dobry na bradavky, ked bolia.......podla mna staci ked si namocis latkove vreckovky do studenej vody......cokolvek so studenym efektom.

ladywitch26
20. mar 2011

@iinuska tvaroh v irsku nemaju 😒

uz som vlozky do podprdy namocila, v tom je ten gel a dala som to na chvilu do mrazaku. tak hadam pomoze

iinuska
20. mar 2011

@ladywitch26 som si aj myslela 😒

ludmilabb
20. mar 2011

@iinuska @borocka vidite a ja by som zase chcela mat viacej mojho mlieka pre Sofiu 😒
boli sme vonku prvykrat s bugynou a babou, no bola mila ako sa mordovala kym presla obrubniky a schody ale naspak z prechadzky som ju uz niesla.... boze ked ju tak strasne psi fascinuju, dnes sme stretli jedneho slepeho mopslika, zadne nohy horko tazko dvihal, mal 11 rokov a Sofia hotova, hladkat ho chcela skoro mu na tie chore nozky stupila a nie a nie od neho odist
@mystery7 Mirko vam dava riadne zabrat , vela trpezlivosti a pevnych nervov, nic ine nezostava ved ja velmi dobre viem ako to je 🙄
@jamaat Sofia chce jest sama, musim jej drzat podbradnik pod poharikom ked je vyzivu a mixluje s lyzicou to nemam rada, inak sa snazi jasne ze riedke jej vytecie z lyzice ale ked do toho zacne hrabat rukami, potom povylieva a najnovsie musi polievku z taniera doslova pit

luba142
20. mar 2011

ahojte...tak horucka u Babuly je prec snad to bolo len zo stoliciek 🙂
@soffi pisala mi kosska ze mi ho uz poslala postou...spievankovo,ale dakujem 😉

@mystery7
@borocka u nas nepomoze ani ze polievka pali a treba fukat,ona si pocka a az vie ze nepali tak ju sama chce jest, no co rarobim, uz nic...nech sa uci 😉 ,zasa az taky, bordel nenarobi uz le to lepsie

@ladywitch26 ved aj ja ju necham nech sa sama krmi,ani my nemame koberce a aj nejaky pojazdny vysavac v podobe psa ,alebo sliepok by sa u nas tiez uzivil 😀 😀 😀

pouzivame lyzicku z deckeho pribora uz, my sme ani plastovu nemali, krmila som ju zo zaciatku kovovou kavovou a potom dezertnou lyzickou...mali sme po Kike lenze som ju neschovala a Kika ju este stihla aj zlomit,ale aj tak sa mi lepsie krmilo s kovovou 🙂

luba142
20. mar 2011

@ludmilabb my dostaneme buginu na velku noc,ale munule jednej malej slohla na ihrisku a jazdila s nou o dusu tak hadam ked bude mat svoju tak ju bude chciet tiez 😀 😀 , mame kocik taky hlboky kombinovany pre babiky,len sa mi zda este tazky na to aby som ho pol cesty ja musela niest,tak sme rozkazali kupit buginu 😀 😀

soffi
20. mar 2011

baby nepoznate niekto toto kreslo? https://www.modrykonik.sk/bazar/lehatka-kresiel... chceli sme ninke kupit do izbicky nieco na com sa pohodlne bude sediet, ako tuli vaky s tymi gulickami ale su neskutocne drahe, aletoto neviem ci nieje zasa moc male,

ludmilabb
20. mar 2011

@soffi nieco take vidim prvykrat...mna by vlastne ani nenapadlo taketo cosi kupovat, praveze dumam nad klasickou drevenou stolickou, Sofia sa vala dost aj po posteli

ludmilabb
20. mar 2011

@luba142 vsak to ze Sofia kradne ostatnym dievcatam vonku buginy aj hlboke kociky a vysvetlovanie ze sme si to iba pozicali a ideme vratit je pre nu tazko stravitelne

luba142
20. mar 2011

@ludmilabb tak taky problem s vratenim veci mame aj my 😀 ,minulôe sme museli odist z obchodu s plysovym slonom co tam skriekala ze ho neda 😒

jamaat
20. mar 2011

Emka najradšej sedáva v hojdacom kresielku FB. Nepredala som ho, myslela som si, že sa jej ešte môže páčiť v ňom, keď podrastie, a mala som pravdu. Keď jej dám nejaký keksík, tak sa doň posadí, hojdá a čumákuje telku.

jamaat
20. mar 2011

A s tým jedením nechápem. Ona vie pekne sama jesť, aj polievku. Pogebrí len pultík na stoličke, jej uviažem plienku okolo krku pri polievke, na to podbradník a to stačí v pohode. Ale teraz sa sekla tak, že ani len pomaranč nechce sama jesť. Vykašlala sa naň, až keď som jej po polhodine ja začala dávať do úst, tak ho zjedla. A to je pochúťka veľká, takže fakt som mimo, čo za fanta ju to zase chytila.

ludmilabb
20. mar 2011

@jamaat ja by som mala polievku povylievanu vsade kebyze nie som pri nej a ked jeme polievku tak ma podbradni a este utierku prehodenu...Emka ti spohodlnela...asi sa nechce zaspinit 😀

sirinka
20. mar 2011

no u nas s polievkou zo dna na den...staci podbradnicek a aj ten vacsinou ostane cisty, zlata je a velmi sikovna, len ked zbadala nas, ako si naklaname tanier, ked uz mame malo, tak zacala napodobnovat a potom samozrejme polovicu vyleje 😝

soffi
20. mar 2011

no ja osm jej nieco chcela pohodlnejsie na sedenie do izbicky, na posteli sediet nebude, lebo ta je s mriezkami, a drevenu stolicku mame, no to jej chcem k stoliku a chcela som este nieco take na pohodlne usadenie, aj ked neviem ci toto bude velmi pohodlne...

iinuska
20. mar 2011

aj Adamko sa snazi pekne papat polievku, a aj sa mu dari. Ked mu poviem, aby sa nahol nad tanierik, tak div, ze bradu don nestrci. A tiez uz chce naklanat tanier, ako sirinka pise 🙂

ludmilabb
20. mar 2011

@soffi hmm no tazko povedat...nema niekto v okoli nieco podobne?

ludmilabb
20. mar 2011

@sirinka @iinuska my sme taki babraci, polievku jedava len so mnou pokusy o samostatne jedenie dopadli hrozne, ona sa radsej vykasle na lyzicu ked jej to nejde a zacne vyberat rukami... alebo tak miesa lyzicou ze polievka je vsade

iinuska
20. mar 2011

@ludmilabb ale coby babraci, ved sa nauci 😉