Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
26. júl 2011

@dualcore Jasné, tak super. 😉

Emka keď má plienku, tak sa suchá nezobudí. Ale poobede jej už nedávam, nepocikala sa dávno. Včera čo som písala, tak to predsa len bola taká spotená. Keď sa vystrábi z choroby a bude mať kľudné spanie v noci, tak skúsim aj noc bez plienky.

ludmilabb
26. júl 2011

@mimi21 mne sa budi Sofia uz dlhsiu dobu rano sucha cca viac ako mesiac ale plienku jej davam stale, sa bojim ze sa stane to co vcera 😝 cez denne spanie

hoogy
26. júl 2011

@jamaat ako ste dopadli na ORL?

borocka
26. júl 2011

@ludmilabb ja by som uz plienku nedala, mozno sa jej este stane nehoda, ale tak co uz......treba len opakovat kde najde nocnik v noci ked ho potrebuje, nechat svietit male svetielko a samozrejme nechat ju spat tak,aby sa z postele/postielky vedela sama a sikovne dostat 😉 obe budete potom velmi pysne 😅

@jamaat pato cez den tiez spi bez plienky,ale budi sa aj tak mokry-od potu. nechavam ho spat holeho a celu postel potom musim vyvetrat. neskutocne kolko tepla pocas spania vyprodukuje

kosska3003
26. júl 2011

@borocka si myslis ze ona mi pojde sama sa vycurat to vies ze nie aj cez den ju ja davam zas nechcem ist na nu rychlo ved sa pyta 2 tyzdne a preco mu nedas na spanie tricko s kratkym predsa len ten pot pojde do tricka nie do perin a postele sa neodporuca spat na holo moja ma tricko vzdy spodok ani nie ale ticko jej vzdy dam mam take tenke bavlnene na spanie

jamaat
26. júl 2011

Dnes sme boli u inej lekárky ORL, lebo prvá má dovolenku. Potvrdila jej diagnózu, vo výteroch vyšiel streptococus aj staphylo, že z toho mohol byť taký veľký opuch, ale že na to Uniflox zabral a hrdlo má už pekné a sliznicu v nose tiež. A dnes už konečne Emka dýcha nosom, tak by to malo byť OK. Aj keď hlieny ešte má a neodteká jej to ani nosom, ani do hrdla. Teraz som ju bola pozrieť, tak aj v spánku dýcha nosom. Dokonca aj von vraj môžeme chodiť.
A volala som obvodnej, že jej teda zreferujem, čo a ako a že je to v poriadku, ale ma len rozčúlila zas svojim prístupom. Ja proste stále robím niečo zle a ešte aj ten telefonát, ktorý si vlastne ona žiadala, ukončila tým, že tam má pacienta a že po telefóne sa ordinovať nedá. 😠
No a keď som na ORL povedala, že ma obvodná straší, že by to mohla byť infekčná mononukleóza, tak na mňa divne pozrela a odpoveď bola, že keď si to teda myslí, tak nech na to testy urobí. 😅

iinuska
26. júl 2011

@mimi21 mm ostava na materskej este pol roka, pretoze ja mam matersku len 2 a pol roka. Do skolky ide od septembra bud. roka

borocka
26. júl 2011

@kosska3003 cez den spi holy, posledne dni co furt prsi,tak mi pradlo neschne 😠 a pato pri nasich prechadzkach zaspini denne aj 3teplakov a 3 tricka, takze akosi mam skrinu vyrabovanu 😝 a keby mi kazdy den este jedno tricko mal prepotit tak chodime holy na prechadzky, a nie do postele 😕 😀 😀
a marika by sa isto naucila, aj pato sa uz vie sam obsluzit a to ma narocnejsie sadnutie na nocnik,kedze sa mu obcas zasekne medzi stehnami a potom to striela do vzduchu.
skusajte trenovat, isto to zvladnete obidve 😉

inak pato sa uz skusa sam obliekat/vyzliekat, od pasa dolu kvoli cikaniu super, a uz sa mu aj celkom dari obliect si slipy,gate, len casto natrepe obe nohy do jedneho otvoru. taky z toho byva nasrdeny 😕 ponozky vobec nezvlada, obuvanie botasiek a sandalok je velmi dobre.
uz len keby sa chcel aspon zacat snazit sam ucit jest 😠 😠

kosska3003
26. júl 2011

@borocka no este ju neucim musim zacat ja som stastna ze sa pyta tak neriesim este obliekanie ale zacne behom tyzdna isto teraz mam plnu hlavu upratovanie po tej fasade konecne som okna umyla este nieke dole musim umyt jedno ostatne nech si svokra umyje nebudem len ja dret este to musim vyplatit lesenia sa zbavit a mm je uz v praci tak to mam nastarosti ja

iinuska
26. júl 2011

Adamko ma uz tiez plienku iba na spanie, ale budieva sa s mokrou, ale toto este neriesim

emode
26. júl 2011

@iinuska my tiez tak 🙂

mimi21
26. júl 2011

bilancia dnesneho dna
1. Emka vecer teplota 38,3
2. dosiel nedoplatok 1300e za elektrinu, splatnost do 3,8 😕
3. zvysenie mesacnej platby za elektrinu z 80e na 250e

co ta nezabije to ta posilni...no co ja viem...

kosska3003
26. júl 2011

@mimi21 a vy co marisku pestujete ci co ked taka palka za elektriku a emka co jej zubyle uz idu ci co no ked sa dari tak sa dari

hoogy
26. júl 2011

@mimi21 to nejak strasne vela platite. to mate taky velky dom?
my sme dorazili domov a tu je rovnako skaredo ako doma.

iinuska
26. júl 2011

@mimi21 to sa museli pomylit s tym nedoplatkom. To co ste kolotoce pustali?

mystery7
26. júl 2011

@mimi21 och joj,privelky nedoplatok. Skuste vsetko preratat, skontrolovat. Nam tak dosiel neopatok za vodu skoro 9000sk a nakoniec bol z toho preplatok

Ahojky tak dnes u nas uprsany den. Poobede nas boli navstivit 2kamosky s detmi a manzelmi. Chlapi stiahli liter fernetu 😅 deti sa pohrali, Mirko ich trochu otrepal 🙄 ja som sa vacsinou venovala Slavkovi. Teraz uz moji chlapci pekne spia a ja mam pokoj 😀

borocka
26. júl 2011

@mimi21 iha, tak to si urcite nechaj skontrolovat, ved to snad bezna rodina za elektriku nezaplati ani za pol roka co vy mate nedoplatok

hoogy
26. júl 2011

@iinuska a kamze ides robit?

iinuska
26. júl 2011

@hoogy Bruck an der Leitha

hoogy
26. júl 2011

@iinuska tak to budes kusok od nas🙂

iinuska
26. júl 2011

@hoogy a ty planujes v rakusku aj pracovat ?

hoogy
26. júl 2011

@iinuska no uvidime ako sa nam podari druhe tak podla toho,ale chceli by sme teraz druhe babo.preco?

iinuska
26. júl 2011

@hoogy IP 😉

hoogy
26. júl 2011

@iinuska 🙂

dm1
26. júl 2011

@mimi21 to je neskutocny nedoplatok panecku! a to ja som stresovala ked sme mali za polroka nedoplatok 60 eur 😝 !

ladywitch26
26. júl 2011

@mimi21 preboha, to co sa vam niekto napichol na elektinu? vsak to my platime 50e mesacne a to mam vonku halogenove svetla, ktore sa zapinaju kazdy vecer a svietia minimalne hodinu, lebo ich vzdy zabudnem vypnut 😀
a inak moj otec plati 160e, ale on ma spotrebu teda riadnu, kedze chova prasata, svieti im tam, a kazdy den srotuje zrno, a to zerie elektrinu ako dive. takze podla mna to musi byt nejaka chyba

mimi21
27. júl 2011

ahojte
no my s tou elektrinou aj dokurujeme, v zime bol chvilu pokazeny kotol, tak sa kurilo len elektrikou, mame silnu a slabu prevadzku, budem musiet davat vacsi pozor kedy budem prat a pustat umyvacku
ja inak periem tak 6krat tyzdenne 😝 2 deti, mm furt donesie spinave veci z nejakeho sportu a tak...
inak rozmyslam ci emka nema 6.chorobu...
idem dnes k mame, tak sa tu majte pekne 🙂
u nas uz inac zase leje 😠

ludmilabb
27. júl 2011

@mimi21 ak ste dokurovali elektrinou tak to vysvetluje ten nedoplatok aj ked je teda riadne vysoky, my sme mali v dvojizbaku nedoplatok za elektriku 250 eur 😝 a to ozaj len pracka, telka, pocitace a ine spotrebice

dm1
27. júl 2011

@ludmilabb fuha tiez dost ale zase zalezi ake boli zalohove platby. My este na konci roka dokonca preplatok az teraz 1x nedoplatok som si aj myslela ze to je pomsta za zmenu dodavatela 😠 ale ked som to prepocitavala podla kilowatov tak to tak zial vychadza... no hold to pecenie sa niekte muselo odzrkadlit

sssimi
27. júl 2011

Ahojte.
@mimi21 ach bože, tak to je extrém.

U nás totálka hnusne. Ráno hmla.

Dnes ráno prišla Sarah za mnou okolo 6:30, že nemôže nájsd dudu 😀 Ja som ju aj počula mrnčať cez odposluch, ale nejak som čakala že prestane a veru, že aj rýchlo prestala 😀.... Mm práve odchádzal do roboty, tak jej to bol zobrať a malá si lahla ku mne a ešte sme si potiahli skoro do 10tej 😕

Včera som si bola kúpiť pekárničku k narodkám, tak som spravila chlieb a dnes idem ten venček robiť čo ste podaktoré piekli. Jeden spravím makový a druhy kakaovy, len sa mi nechce ísť v tomto počasí do obchodu, ale chuť ma prekoná 😀